Jak odświeżyć makijaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-08, 15:59   #1
kuki9
Zakorzenienie

Jak odświeżyć makijaż?

Czy jest na to jakiś sposób?
Chodzi mi o coś pomiędzy samym przypudrowaniem nosa a zmyciem wszystkiego i nałożeniem od nowa.
Na twarzy poranny makijaż-podkład, puder, róż, rozświetlacz itepe.Wiadomo, że po 12 godzinach makijaż nie wygląda już tak dobrze jak rano.
Bibułka matująca i co?Ciachnąć raz jeszcze w newralgiczne miejsca podkład?A co z różem, który już na twarzy jest i od rana nie wyparował?Podkład na ten róż?Czy nie będzie za dużo szczęścia na raz?

Jak to ugryźć?

Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:19
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 17:17   #2
rapunzel8
Zadomowienie

Dot.: Jak odświeżyć makijaż?

Ja nie używam podkładu, więc tylko zmywam korektor/rozświetlacz pod oczami i nakładam od nowa i to w zasadzie wystarczy. Plus wiadomo- szminkę poprawiam po posiłkach. Różu nie dokładam, no chyba, że znikł..

W twoim przypadku, to albo dołożyć odrobinę podkładu w miejscach: czoło, nos, broda, policzki z różem zostawić;
albo najpierw przemyć tonikiem/płynem do zmywania miejsca, w których podkład wygląda nieświeżo, linie mimiczne-miejsca w których podkład się zbiera, strefę pod oczami i nałożyć podkład.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 17:50   #3
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Nie ma, zmyć i zrobić od początku...
Stary 2012-03-08, 18:56   #4
kevschaa
Wtajemniczenie

Spryskać twarz wodą termalną (nie za mocno), docisnąć chusteczkę. Jeśli masz niedoskonałości to dodać odrobinę korektora na to co zrobiło się widoczne, przypudrować.

Dokładanie warstwy fluidu to dla mnie fatalny pomysł, skóra się udusi, a makijaż na pewno nie będzie wyglądał świeżo.

Ja zazwyczaj co każde przyjście do domu robię świeży makijaż, więc zazwyczaj nie mam jednego makijażu dłużej niż 6h, ale odświeżenie z wodą termalną zdaje egzamin jak nie mam czasu na świeży makijaż
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 12:44   #5
anibiaa
Rozeznanie

Jak jestem poza domem, np. w podróży - to używam chusteczek nawilżanych do demakijażu - po czym nakładam "nowy". Oczywiście jest to tylko półśrodek, no ale w sytuacji "awaryjnej" jako tako daje radę.
Czasem w pracy, gdy czuję, że sebum wygrało z podkładem - tu gdzie jest szczególnie nieświeżo /nos i okolica, czoło/ zmywam wodą i/lub chusteczką, następnie nakładam podkład + puder lub sam puder.
Względnie szybko, acz mało profesjonalnie ...za to skutecznie

Jeśli mam możliwość zrobić to w domu, gdy czeka mnie kolejne wyjście, to oczywiście normalne mycie, następnie micel lub tonik i nowy makijaż. Oczy zostawiam w spokoju Czyli nic odkrywczego, bo to właśnie demakijaż

perfect

Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-03-09 o 12:46
anibiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości