Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-08, 19:08   #1
Kurczaksky
Przyczajenie

Pytanie dot. koncowek..

Hej, mam problem -,-
Jakis 1,5 roku zapuszczam włosy, w tamtym roku raz bylem na podcieciu koncowek, dzis kolejny, ale od poczatku:
Prawa stronę zawsze mam prostą, natomiast lewą - pofalowaną (a raczej wywiniętą na zewnątrz), strasznie mnie to irytuje (może jest to przyczyną tego ze mam po prawej stronie przedziałek więc grzywka jest po lewej ?:P). Mama mi podpowiedziała że pomóc może podcięcie końcówek. No dobra, poszedłem do fryzjera, podcieła mi końcówki, nałozyła odżywke, zapytala czy chiałbym mieć proste to odpowiedziałem że tak. Kazała praktykance wyprostować włosy.... Nie znam sie na prostowaniu ale prostownica byla gorąca aż para z niej leciała jeden "odcinek" włosów "prasowała" 5 razy...
Teraz po umyciu zauwazylem ze są jak były, tyle że krótsze, końcowki wydaja się byc rozdowojone - co ciekawe, tylko z lewej strony, a z prawej sa idealne, proste, i wydaja sie zdrowe

Czy moze praktykantka spalila mi te wlosy? (Zeszlo jej dobre 10-15 minut). Czy da sie cos zrobic z tymi wywinietymi wlosami?
Dodam, ze fryzjerka powiedziala ze mam suche i naelektryzowane wlosy :P
Kurczaksky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 15:14   #2
rapunzel8
Zadomowienie

Dot.: Pytanie dot. koncowek..

Kupić dużą okrągłą szczotkę i modelować włosy- suszyć suszarką na okrągłej szczotce podwijając końcówki do środka.

Ale czy warto się męczyć? Jesteś facetem- długie włosy u mężczyzny to taka sobie "ozdoba". W dodatku źle się układają, elektryzują i są suche- same problemy masz z tą fryzurą. Przemyśl to.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:49   #3
ChaseTheCloudsAway
BAN stały

długie włosy u faceta to żadna ozdoba, to raz dwa, ja też mam włosy z jednej strony słabsze, niż z drugiej, to chyba normalne. trzy, prostownica u fryzjera to profesjonalna prostownica, przed prostowaniem na pewno miałeś nakładane na włosy odpowiednie kosmetyki, więc nie ma szans na to, że ta praktykantka Ci je zniszczyła, tym bardziej, że prostowała je tylko jeden raz. kup jakąś odżywkę, maskę, whatever, pomoże.
ChaseTheCloudsAway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 09:34   #4
preetamsingh
Zadomowienie

przyznam się bez bicia, że wolę krótkowlosych mężczyzn, ale jesli autor wątku życy sobie mieć dłuższe włosy - to niech ma - nie wszyscy muszą wyglądać tak samo, gusta są różne.
Aby prawidłowo dbać o włosy, musisz przede wszytkim ustalić:
- jaki jest ich typ: przetłuszczające się, przesuszone, z łupieżem?
Do danego rodaju włosów dobierasz kosmetyki. Jeśli dodatkowo będziesz maiął dłuższe włos, radzę przyglądać się końcówkom, gdyz mogą się rozwajać, aby temu zapobiec należy włosy regularnie podcinać, plus stosować odżywkę na końcówki. To tak w skrócie. Powodzenia
preetamsingh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 19:38   #5
Kurczaksky
Przyczajenie

Sa przesuszone, naelektryzowane, dobra - jesli mi nie rozwalila koncowek to git:P tylko czy jest szansa ze sa dalej rozdwojone po podcieciu? Bo przynajmniej takie sie wydaja. Jesli chodzi o dlugosc to siegaja do ramion.

Jestem facetem i bede nosil dlugie wlosy, chodzi o styl i subkulture
Kurczaksky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:19   #6
rapunzel8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kurczaksky Pokaż wiadomość
Sa przesuszone, naelektryzowane, dobra - jesli mi nie rozwalila koncowek to git:P tylko czy jest szansa ze sa dalej rozdwojone po podcieciu? Bo przynajmniej takie sie wydaja. Jesli chodzi o dlugosc to siegaja do ramion.

Jestem facetem i bede nosil dlugie wlosy, chodzi o styl i subkulture
Pozostaje ci modelowanie.
Wyobraź sobie, że kobietom również samo dobre cięcie nie wystarczy żeby włosy układały się zgodnie z oczekiwaniami. Większość poświęca sporo czasu i wysiłku na układanie fryzury.

A co do rozdwojonych końcówek, to jeżeli są rozdwojone zaraz po podcięciu, to być może masz po prostu słabe włosy i tendencję do rozdwajania. Niektórzy mają po prostu zbyt słabe włosy żeby je zapuszczać.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 18:24   #7
Lucjana19
Raczkowanie

Dłuższe (ale nie za długie!) włosy u facetów są świetne Niestety, ale prawdą jest, że nie każdy jest w stanie zapuścić włosy dłuższe, niż do ramion - tyczy się to również dziewczyn, które naprawdę o nie dbają. Jeśli są z natury cienkie i łamliwe, nic nie pomoże, ale moim zdaniem takie przed ramiona wyglądają dużo lepiej, niż długie, smętne pióra.
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:48   #8
sethesa
Przyczajenie

Zdecydowana większość włosów tak ma, że przy długości do ramion włosy wywijają się na jednej połowie do wewnątrz na drugiej do zewnątrz. Jedynym wyjściem jest ich układanie na grubej szczotce, a jeśli nie chce Ci się tego robić, to musisz się pogodzić z faktem.
Ja tak mam zawsze, ile razy zetnę włosy, jak urosną do ramion to wywijają się jak im się podoba. Osobiście nic z tym nie robię, bo mi to aż tak nie przeszkadza, ale skoro Tobie przeszkadza to szczotka i suszarka w dłoń. Pamiętaj, żeby używać ochronnych odżywek, bo inaczej końcówki przy układaniu zepsują się jeszcze bardziej.
Jeśli chodzi o rozdwojenie po cięciu - moim zdaniem jest to jak najbardziej możliwe, też miewam z tym problem. Jeżeli masz na tyle zniszczone włosy, to po podcięciu, po kilku dniach, rozdwajają się dalej.

Edytowane przez sethesa
Czas edycji: 2012-05-02 o 09:51 Powód: odpowiedź na pytanie
sethesa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości