Cała Prawda O Kremach...??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-10, 19:41   #1
Smile_Smile
BAN stały

Wpisy w blogu: 3

Cała Prawda O Kremach...???

Moj chlopak zawsze odradzal mi stosowanie jakichkolwiek kremow poza jakims bambino ( ) no to juz przesada oczywiscie Uwaza ze kremy regenerujace,z koenzymami, itd itp tak naprawde sprawiaja ze szybciej sie zestarzejemy.Efekt ich dzialania jest,to fakt,ale za to po paru latach skora bedzie duzo gorzej wygladac.... Dlaczego?? Tlumaczy mi to tak ze komorka dzieli sie 56 (o ile pamietam) razy,a kremy te przyspieszaja podzialy komorkowe i moze i skora bedzie lpeiej wygladac ale kosztem wiekszej ilosci podzialow komorkowych przez co szybciej sie zestarzeje.Wiem ze to argument uderzajacy w caly ten przemysl (no i dzieki temu szybciej nam sie skora zestarzeje przez co bedziemy kupowac jeszcze wiecej kremow). Nie wiem czy to prawda.ja osobiscie wzielam to sobie troche do serca i staram sie minimalnie stosowac kremy. Moj chlopak od zawsze uzywa tylko mydla i kremu bambino i ma skore na twarzy jak pupka niemowleta Hmmm.... tak prawde mowiac to cos chyba jest w tym ze tak naprawde te wszystkie kremy tylko pogarszaja. Slyszlalam ze modelki tez raczej stawiaja na picie wody i krem minimalnie ingerujacy. Bo troche mnie przeraza jak czytam tu posty na forum coniektorych o tych tonach kremow,na dzien na noc na to i na tamto.... Nie wiem czy to takie dobre wyjscie.A wy jak myslicie???????
Smile_Smile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 19:56   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie

Dot.: Cała Prawda O Kremach...???

Ciekawy temat chetnie dowiem sie wiecej takze podbijam do gory

Moim zdaniem nie mozna oczywiscie przesadzac i przesadzanie w pielegnacjii i stosowanie duzej ilosci bardzo intensywnych kremow na pewno nie pomoze,no ale nawilzanie i ochrona przeciwsloneczna to moim zdaniem podstawa i napewno nie zaszkodzi
Stary 2005-07-10, 19:58   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie

Co do Twojego chlopaka to moim zdaniem mezczyzni starzeja sie wolniej(szcesciarze) i ich skora tak duzo nie potrzebuje jak nasza skora Takze bambino i mydlo pewnie mu wystarcza.
No ale moze cos w tym jest?Ja tez ostanio mam faze na kosmetyki dla dzieci i produkty raczej naturalne
Stary 2005-07-10, 20:08   #4
ziyi
Raczkowanie

Ja juz wczesniej wysnulam podobna teze i stosuje tylko krem nawilzajacy Johnson & Johnson oraz krem z filtrem na lato (aktualnie Lirene SPF 40). Nie uzywam zadnych innych kremow na twarz, ani pod oczy ani na noc. Moja mama tez nie uzywa zadnych witaminowych bomb i regenerujacych mazidel i nie wyglada na swoje 50 lat.
ziyi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:15   #5
mskladaczek
Zakorzenienie

smile_smile
Skad sie wzial pomysl, ze komorka dzieli sie 56 razy ??
( wiem, ze ilosc podzialow mitotycznych jest ograniczona w swej ilosci, poprzez "starzenie sie' - skracanie- telomerow, ale skad pomysl, ze wlasnie tych podzialow jest 56 ? )
Chociaz nawet jak by bylo to 56, to tak sie "mnozy " jedna komorka, ale kazda nastepna znow by miala mozliwosc podzialu 56 razy itd, czyli teoretycznie moga sie mnozyc w nieskonczonosc

Co do mydla i kremu bambino
Jak komus taki sposob 'pielegnacji' odpowiada to niech ja stosuje ja np mam na tyle wrazliwa skore, ze mydlo by ja doszczetnie wysuszylo i zniszczylo, co zrobil by z nia krem bambino wole nie myslec
mskladaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:17   #6
Smile_Smile
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
smile_smile
Skad sie wzial pomysl, ze komorka dzieli sie 56 razy ??
( wiem, ze ilosc podzialow mitotycznych jest ograniczona w swej ilosci, poprzez "starzenie sie' - skracanie- telomerow, ale skad pomysl, ze wlasnie tych podzialow jest 56 ? )
Chociaz nawet jak by bylo to 56, to tak sie "mnozy " jedna komorka, ale kazda nastepna znow by miala mozliwosc podzialu 56 razy itd, czyli teoretycznie moga sie mnozyc w nieskonczonosc

Co do mydla i kremu bambino
Jak komus taki sposob 'pielegnacji' odpowiada to niech ja stosuje ja np mam na tyle wrazliwa skore, ze mydlo by ja doszczetnie wysuszylo i zniszczylo, co zrobil by z nia krem bambino wole nie myslec
no wiem,tez mnie to zastanawialo,ze przeciez kolejne tez sie mnoza ale ponoc DNA zostaje to samo. To juz glebsza kwestia dla kogos kto sie na tym zna
Stary 2005-07-10, 20:17   #7
Joey
Zakorzenienie

Ja też chętnie się dowiem jak to jest. Niedawno przeczytałam w archiwum wizażu coś podobnego, trochę mnie to zaniepokoiło, nie chciałam wyciągać starych tematów, ale myślałam czy by nie założyć takiego wątku.

Mam 16 lat. Kosmetyki pielegnujących do twarzy zaczęłam używać ok. 2-3 lata temu, miałam wtedy cerę niemal idealną. Używam żelu do mycia twarzy, toniku, kremu na dzień i na noc. I zastanawiam się, czy nie rozleniwia to cery? Przedtem chyba miałam taką samą i na twarzy i na szyi, a teraz na twarzy jest jakby inna Moze mam halucynacje.

Niech jakiś fachowiec się wypowie
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:23   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie

Podciagam jeszce raz bo bardzo mnie to interesuje

Bardzo wazny temat
Moze my te pieniadze wywalamy w bloto a te kosmetyczne koncerny zacieraja rece i sie smieja z nas?
Stary 2005-07-10, 20:33   #9
Joey
Zakorzenienie

CzarnyElfie, zobacz tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...054392&v=2&s=0 Wiele dziewczyn po odstawieniu kremów przestało mieć problemy z cerą Jeszcze nie skonczyłam tego czytać, a już myślę czy by nie zrobić tego samego, szczególnie ze miałam fajną cerę zanim zaczęłam uzywać kosmetyków.
Stary 2005-07-10, 20:45   #10
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Joey
CzarnyElfie, zobacz tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...054392&v=2&s=0 Wiele dziewczyn po odstawieniu kremów przestało mieć problemy z cerą Jeszcze nie skonczyłam tego czytać, a już myślę czy by nie zrobić tego samego, szczególnie ze miałam fajną cerę zanim zaczęłam uzywać kosmetyków.
Dzieki za linka.Ide czytac
Stary 2005-07-10, 20:47   #11
Smile_Smile
BAN stały

Tez tak mysle.Postawmy na oczyszczanie i nawilzanie bez jakichs specyfikow. Chbya ze ktos nie potrzebuje stosowac kremu po umyciu twarzy.P.s moja babcia zawsze mi mowila zeby nie uzywac tych "smarowidel" ze ona zawsze myla twarz tylko woda. Ma 76 lat a skore w niektorych miejscach gladsza niz ja!!! (szok)

Edytowane przez Smile_Smile
Czas edycji: 2005-07-10 o 20:48 Powód: dysortografa;)
Stary 2005-07-10, 20:58   #12
CzarnyElf
Zakorzenienie

Przeczytalam Ciekawy temat ale tak jak myslalam wszytko zalezy od skory jej potrzeb no i teraz mamy zatrute srodowisko takze naszym mamom moze krem Nivea wystarczal Duzo tez alezy od diety trubu zycia(stres itp)

Ja wierze w nawilzanie ale takze w kosmetyki naturalne,nigdy nie mialam kremu typu Dior Chanel itp-nie wierze w takie kosmetyki
Stary 2005-07-10, 21:06   #13
Joey
Zakorzenienie

Chyba zrobię eksperyment, odstawię na parę dni kremy Ciekawe co z tego wyniknie. Ale ja chyba już się uzależniłam, bo jak pierwszy raz o tym pomyślałam, to niemal poczułam ściagniętą twarz i pragnienie sięgnięcia po krem, natychmiast! To tak jak z dietą - jak tylko pomyślę o odchudzaniu robię się głodna.

Poza tym wciąż czekam,aż jakaś specjalistka zrobi nam wykładzik - tak jak np. ostatnio Pixie odpowiedziała wyczerpująco w temacie Młodej, dużo mi to rozjaśniło
Stary 2005-07-10, 21:39   #14
Asik_
Zakorzenienie

Ja tylko uzywam nivei, bambino badz z ziaji kremu nagietkowego. I szczerze mowiac mam problemy z cera:/ Wiec juz nie wiem jak to jest.
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:13   #15
April007
Zadomowienie

GG do April007

Hejka Podobno istnieje coś takiego jak trądzik kosmetyczny wywołany przez nadmiar lub niewłaściwe kosmetyki ( czyli np. w wieku 15 lat panika bo pojawią się 2 zaskórniki i od razu alkoholem to traktować... :-/). Może dlatego wiele z tych osób miało typowe przetłuszczenie skóry w wieku dorastania, źle pielęgnowaną cerę- po odstawieniu kosmetyków ( czyli przyczyny ) stan cery się poprawia. Wątpię jednak żeby osobie z trądzikiem pospolitym, hormonalnym czy np. posterydowym pomogły kremy Bambino czy Nivea...
A co do tych podziałów komórkowych faktycznie jest ich ograniczona ilość ( choć ponoć naukowcy juz odkryli coś co przedłuża te podziały ))) ). Tylko z tego co ja wiem koenzym nie do końca wpływa na nie. Kolagen i koenzym zawarte w kremach mają głównie działanie nawilżające, zatrzymują wodę w naskórku lub przenikają w jej głąb - a dobre nawodnienie to mniej zmarszczek. Ale nigdy nie słyszałam żeby przyspieszały podziały...
To jest moje zdanie ale licze, ze wypowie sie ktos kto wie o tym cos wiecej
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:24   #16
wewelinka
Zadomowienie

a wg mnie stosowanie kremow na noc na dzien i takie inne bajery to nic innego jak rozleniwianie skóry. Ja używam jak najlżejszego kremu nawilżającego tylko wtedy gdy czuje taką potrzebę. Nie wiem czy dobrze myśle i robie ale ja jestem za młoda żeby od takiego wieku paćkać sie cały czas kremami bez sensu zupełnie (mam 20lat)
Stary 2005-07-10, 22:28   #17
Joey
Zakorzenienie

Wewelinka, masz 20 lat ?? Przed chwilą pisałam w Twoim wątku na temat typu kolorystycznego i byłam pewna, że doradzam 14-15 latce ! Proszę potraktuj to jako komplement i nie mów, ze wolałabyś wyglądac dojrzalej

A z ciekawosci - jakiego kremu uzywasz?
Stary 2005-07-10, 22:34   #18
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Na wizażu jest gdzieś artykuł obalający mit o rozleniwianiu skóry kremami. Skóra się nie przyzwyczaja do kremów i nie ma się co rozleniwić. Co do kremów - już była o tym mowa nie raz i nie dwa, że jeśli czyjaś skóra z natury nie jest sucha, to nie musi się nawilżać - to ostatnio modny trend, poleca się osobom z tłustą cerą odstawiać kremy nawilżające - taka cera jest z natury dobrze nawilżona i o ile nie jest przesuszona lekami na trądzik, nie potrzebuje dodatkowego nawilzenia Zbyt obfite nawilżanie nie słuzy skórze, prowadzi do różnych dermatoz, m.in to zapalenia okołoustnego. Przetłuszczającą się cerę nie trzeba dodatkowo smarowac kremem - na noc wystarczy posmarować tylko suche partie, no pod oczami. W dzień oczywiście wszystkich bez względu na rodzaj cery obowiązuje ochrona przeciwsłoneczna (a kremy z filtrami też przecież nawilżają). Joey, jeśli do mycia używasz łagodnego zelu, który nie zmienia pH skóry to tonik jest Ci zbędny

Co do mydła i kremu Bambino - mydła nie używam nawet do mycia ciała, bo klasyczne mocno wysusza skórę i niszczy płaszcz ochronny - jak ktoś chce, to niech pamięta by po umyciu zakwasić skórę, tonikiem, czy wodą z paroma kroplami soku cytryny, czy tonikiem z dodatkiem octu winnego itp.

Co do obietnic dawanych przez producentów - oczywiście, nie należy ślepo wierzyć, w to co obiecują. Mam słabość do dobrych gatunkowo kremów i zawsze dużo wydawałam na pielęgnację, ale odkąd odkrylam słowniczek składników kosmetycznych, artkuły Basi, jej stronę Biochemia urody i forum - kupuję bardziej rozważnie, czytam składy. Wiele obietnic jest bez pokrycia, producenci piszą że krem ma kwas salicylowy i zluszcza a potem się okazuje że pH jest zbyt wysokie i kwas nie zadziała, kolagen nie wchlania się przez skórę, różne tajemniczo brzmiące magiczne, opatentowane kompleksy to często puste obietnice potwierdzone "wiarygodnym testem" przeprowadzonym na 10 kobietach. Kremu Bambino nie kupię, bo ma za dużo potencjalnie komedogennych składników, i żadnego filtra, ale i Stri Vectinu też nie mam zamiaru
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:43   #19
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Podaję link do artykułu, z którym warto się zapoznać:

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
Stary 2005-07-10, 22:51   #20
Joey
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Joey, jeśli do mycia używasz łagodnego zelu, który nie zmienia pH skóry to tonik jest Ci zbędny
Nie lubię toników i zawsze zmuszałam się do ich używania, bo sensu w "tonizowaniu" to ja nie widziałam żadnego. Strasznie się więc cieszę,ze z czystym sumieniem mogę sobie odpuścić stosowanie toniku. Uzywam żelu Pharmaceris A, na KWC uchodzi za łagodny.

A tak ogólnie - Smoczyco,naprawdę wielki buziak dla Ciebie za tą wyczerpującą odpowiedz Jak dobrze poznać opinię kogoś kto się na tym zna.

A ja mam z mojej strony jeszcze jedno pytanie - używam kremu Nivea, na opakowaniu pisze ochrona przed promieniami UVA/UVB SPF 15. Z tym, ze o ile wiem ochrony przed UVA nie mierzy się w SPF, tylko w innej skali. Dlatego - czy taki krem chroni przed promieniami? Bo mnie i mojego kieszonkowego nie stać na te górnopółkowe filtry :/
Stary 2005-07-10, 23:01   #21
Smile_Smile
BAN stały

" jak ktoś chce, to niech pamięta by po umyciu zakwasić skórę, tonikiem, czy wodą z paroma kroplami soku cytryny.(....) Joey, jeśli do mycia używasz łagodnego zelu, który nie zmienia pH skóry to tonik jest Ci zbędny "
hmm...to w koncu lepiej zakwaszac czy nie?

"mydła nie używam nawet do mycia ciała, bo klasyczne mocno wysusza skórę i niszczy płaszcz ochronny" tak czytam twoje posty i zauwazm lekkie (??) przerwazliwienie w tych tematach

P.S Temat nie dotyczyl tego ze kremy rozleniwiaja skore Moze ktos to w koncu wyjasni kiedys jak to jest z tymi komorkami itd
pozdrawiam
Stary 2005-07-10, 23:29   #22
Joey
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Tak jak ja to rozumiem, zakwaszać - kiedy do mycia twarzy uzywasz jakiegos mocniejszego specyfiku lub tradycyjnego mydła - aby przywrócić skórze normalne PH. A jak się przed chwila dowiedziałam - jeśli używasz czegoś łagodnego do mycia twarzy to nie musisz - bo PH się nie zmienia.

PS. Ja absolutnie nie uważam,żeby Smoczyca była przewrażliwiona. Podziwiam ją - zna się na rzeczy jak mało kto
Stary 2005-07-10, 23:43   #23
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
" jak ktoś chce, to niech pamięta by po umyciu zakwasić skórę, tonikiem, czy wodą z paroma kroplami soku cytryny.(....) Joey, jeśli do mycia używasz łagodnego zelu, który nie zmienia pH skóry to tonik jest Ci zbędny "
Jeśli łagodny żel - nie trzeba zakwaszać, bo nie zmienia pH skóry. Jeśli mydło - jest zasadowe i zmienia pH - trzeba sie czymś zakwasić, żeby przywrócić skórze lekko kwaśny odczyn.

Cytat:
"mydła nie używam nawet do mycia ciała, bo klasyczne mocno wysusza skórę i niszczy płaszcz ochronny" tak czytam twoje posty i zauwazm lekkie (??) przerwazliwienie w tych tematach
W poprzednim wątku już Cię poprosiłam o powstrzymanie się od tego typu osobistych wycieczek - zwłaszcza na forum. W taki a nie inny sposób pielęgnuję skórę i już - sprawdziłam na własnej skórze metodą prób i błędów, i wybieram to co mi pasuje - mam bardzo alergiczną, mocno naczyniową cerę i nie chcę pogarszać jej stanu. Ja nazywam to rozważną pielęgnacją, a nie przewrażliwieniem.
Jeśli w przyszłości będziesz mieć tego typu uwagi - zwłaszcza odnośnie mojego zdrowia psychicznego - wyślij mi je na priv.

Cytat:
P.S Temat nie dotyczyl tego ze kremy rozleniwiaja skore Moze ktos to w koncu wyjasni kiedys jak to jest z tymi komorkami itd
pozdrawiam
Temat nie dotyczył bezpośrednio rozleniwiania skóry, ale padło takie stwierdzenie w środku wątku i dlatego zapodałam link do bardzo sensownego moim zdaniem artykułu. Co do podziału komórek podanego w pierwszym poście, to nie do końca coś mi tu gra, ale ja nie jestem specjalistą w tej materii a biologii pamiętam malutko, więc sie powstrzymam od odpowiedzi.
Stary 2005-07-10, 23:45   #24
mskladaczek
Zakorzenienie

[QUOTE=Smile_Smile]" jak ktoś chce, to niech pamięta by po umyciu zakwasić skórę, tonikiem, czy wodą z paroma kroplami soku cytryny.(....) Joey, jeśli do mycia używasz łagodnego zelu, który nie zmienia pH skóry to tonik jest Ci zbędny "
hmm...to w koncu lepiej zakwaszac czy nie?[QUOTE=Smile_Smile]

przeciez Smoczyca napisala prosto i wyraznie
Jesli myjesz mydlem, ktore podwyzsza ph skory, to uzywac toniku w celu jego obnizenia ( czyli "zakwaszenia"), jesli nie uzywasz mydla to nie ma czego obnizac, wiec uzycie toniku jest zbedne.

[QUOTE=Smile_Smile]
"mydła nie używam nawet do mycia ciała, bo klasyczne mocno wysusza skórę i niszczy płaszcz ochronny" tak czytam twoje posty i zauwazm lekkie (??) przerwazliwienie w tych tematach[QUOTE=Smile_Smile]

jakie przewrazliwienie???
Ja go nie widez, a posty Smoczycy bacznie obserwuje
Jest osoba niezwykle dbajaca o swoja skore, robi to z wielkim rozsadkiem.

[QUOTE=Smile_Smile]
pozdrawiam

ja dalej nie rozumiem Twojego pytania, jaki krem moze miec wplyw na DNA?
jak sie mnoza mitotycznie to przekazywane jest nastepnym pokoleniom komorek identyczne DNA ( moze byc jedynie zmienione wyniku zaburzen podzialu, ale to wiekszego znaczenia nie ma, gdyz enzymy naprawcze to usuwaja).
mskladaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 23:48   #25
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez Joey
A ja mam z mojej strony jeszcze jedno pytanie - używam kremu Nivea, na opakowaniu pisze ochrona przed promieniami UVA/UVB SPF 15. Z tym, ze o ile wiem ochrony przed UVA nie mierzy się w SPF, tylko w innej skali. Dlatego - czy taki krem chroni przed promieniami? Bo mnie i mojego kieszonkowego nie stać na te górnopółkowe filtry :/
Wiesz Joey, z tego co pamiętam to Nivejka chyba tak średnio chroni, to znaczy nie zapewnia dobrej ochrony przez UVA... a jaki to krem konkretnie? No jeśli nie ma współczynnika ochrony przez UVA to raczej niedobrze to wróży
Filtry nie muszą być górnopólkowe, fakt, apteczne marki nie są tanie, ale np. niektóre filtry Biodermy - Photoderm Max Spray spf 60 czy AKN spf 30 mają duża pojemność - 100 ml a kosztują trochę ponad 50zł.
Buźka
Stary 2005-07-10, 23:59   #26
Smile_Smile
BAN stały

W tym temacie nie chodzi mi o to ze jestem pewna tych hipiotez tylko pytam innych o zdanie gdyz moj chlopak wysnul taka hipoteze a dodatkowo mama mi mowila ze czytala gdzies o tym.Wiec chcialabym dowiedziec sie jak to wkoncu jest i co chodzi Fakt faktem,artykul jakis ktos o tym napisal..... wiec mnie to interesuje
Stary 2005-07-11, 00:16   #27
Joey
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Wiesz Joey, z tego co pamiętam to Nivejka chyba tak średnio chroni, to znaczy nie zapewnia dobrej ochrony przez UVA... a jaki to krem konkretnie? No jeśli nie ma współczynnika ochrony przez UVA to raczej niedobrze to wróży
Filtry nie muszą być górnopólkowe, fakt, apteczne marki nie są tanie, ale np. niektóre filtry Biodermy - Photoderm Max Spray spf 60 czy AKN spf 30 mają duża pojemność - 100 ml a kosztują trochę ponad 50zł.
Buźka
Chodziło mi o ten z hydraminą. Ale wiesz co? Teraz to już w sumie nie ma znaczenia, bo jak tylko go wykończę już nie kupię. Jak weszłam na tą stronkę - biochemia urody - byłam absolutnie pod wrażeniem tego spisu kosmetyków z filtrami. Rewelacja! Narazie przejrzałam tylko, ale przeczytam dokładniej i znajdę coś odpowiedniego, z wysokim faktorem. W sumie masz rację - 50 zł za 100 ml to nie tak drogo. W kazdym razie Smoczyco-dzięki za odpowiedz i buziaczki
Stary 2005-07-11, 01:50   #28
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Joey
A moze odstawiaj kosmetyki po kolejii?Wtedy moze odkryjesz ktory Cie uczula,moze to jakis jeden skaladnik?Ja tak robilam,teraz stosuje tylko nivea na noc i na dzien z filtrem i cera jest niezla,nalozylam dzisiaj jakas nowa maseczke(ale juz po jej zapachu wiedzialam ze cos nie tak bedzie) i od razu mi wyskoczyly nowe krostki na czole.Takze maseczka juz chyba wyladuje w koszu albo zuzyje ja do ciala moze.czasami co za duzo to nie zdrowo.Moja skora np nie znosi tez peelingow,rzadko ktory jest dobry.
Stary 2005-07-11, 01:51   #29
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Joey
Nie lubię toników i zawsze zmuszałam się do ich używania, bo sensu w "tonizowaniu" to ja nie widziałam żadnego. Strasznie się więc cieszę,ze z czystym sumieniem mogę sobie odpuścić stosowanie toniku. Uzywam żelu Pharmaceris A, na KWC uchodzi za łagodny.

A tak ogólnie - Smoczyco,naprawdę wielki buziak dla Ciebie za tą wyczerpującą odpowiedz Jak dobrze poznać opinię kogoś kto się na tym zna.

Ja tez nie lubie tonikow i ich nie uzywam,uwazam to za zbedne.
Stary 2005-07-11, 01:52   #30
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Podaję link do artykułu, z którym warto się zapoznać:

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
Dzieki Smoczyco za linka
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości