Cała Prawda O Kremach...??? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-22, 20:50   #121
konfitura
Wtajemniczenie

Dot.: Cała Prawda O Kremach...???

Nie mam problemów z cerą o ile odpowiednio o nią dbam. Trądziku nie przechodziłam, mam "dobre geny". I z moją gładkiej cery Bambino zrobił coś do czego wracać nie chcę

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 22:33   #122
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konfitura
Nie wyobrażam sobie zrezygnować z kremów, bo dobrze mi służą. Wiem co by się stało gdybym je odstawiła: skóra wysuszyłaby się na wiór i potwornie piekła (przerobiłam to).
Etap przerażenia złą chemią w kosmetykach mam za soba. Ostatecznie życie jest niezdrowe. Ale popieram zaznajamianie się ze złymi składnikami i eliminowanie ich w miarę możliwości. Każdy sam musi znaleść złoty środek, jednym będzie służył krem Bambino, a innym szkodził (mi szkodził - buzia na glanc z zaskórnikami). Nie dajmy się zwariować.
Co do facetów - oni mają skórę grubszą od kobiet, poza tym z nimi jest jak z nami: jedni mają nieskazitelną cerę (jak niektóre kobiety), a inni nie.
u mnie podobnie - kiedys nie stosowalam roznych kremow itp i mialam twarz jak pole po bitwie, zwlaszcza rejon pod oczami, luszczenie, pergaminowa skora... dlatego wlasnie ZACZELAM stosowac kremy pod oczy.
a co mnie wkurza, to to, ze facetom czesto na sucho wychodzi miec taka sobie cere (w sensie ze nikt tego nie zauwaza) - a kobiecie zaraz wypomna
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:29   #123
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Cytat:
Napisane przez ziyi
Hej!
Maslo Karite kupilam na Esentii za 30,50zl firmy Home Institut:
http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...4bf4fd33df4c14
jest to kosmetyk uniwersalny. Zamierzam zrobic sobie sama krem na bazie karite. Cos mnie ostatnio nalecialo na eksperymentowanie Jak wglebilam sie w temat to okazalo sie, ze firmy kosmetyczne sprzedaja ludziom syf za duze pieniadze. Nie ma co, przerzucam sie na naturalne kosmetyki. A wszelkie odpady (loreale, avony itp) oddam siostrze (ale ze mnie egoista)
Dzięki wielkie
To masło widziałam, hmm, może nawet dzisiaj je kupie, tylko... hmmm, troche mi się ostatnio kolekcja smarowideł rozrosła, więc może powinnam się trochę wstrzymać

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2005-08-04 o 10:35
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 21:56   #124
Smile_Smile
BAN stały

Wpisy w blogu: 3

chyba cala prawda jest taka ze podstawa to oczyszczanie i jakis jeden kremik. Oraz zero pudrow.i efekty sa odrazu.
Smile_Smile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 09:30   #125
kamaO
Wtajemniczenie

Coś w tym jest dziewczyny. Im mniej specyfików do twarzy sie używa tym lepiej ona wygląda. Ja odstawiłam (za poradą wizażanek) żele do twarzy i zmywam ją mydłem Dove albo zwykłym szarym. Jednak od czasu do czasu muszę użyć czegoś innego - wtedy czas na Purete Thermale Vichy. Do twarzy przetestowałam juz tyle kremów, że sama nie pamiętam połowy z nich. Dobra jest NIVEA Soft - łagodna. Dobry jest (dla mnie) GARNIER Czysta Skóra A. Dobre sa kremy z serii Pharmaceris do cery naczynkowej. Odstawiłam wszystkie agresywniejsze specyfiki, w tym maseczki i peelingi. Zamiast peelingu, używam szczoteczki do oczyszczania twarzy i efekty sa o niebo lepsze. Mniej podrażnień, zadrapań itp. Toniku nigdy nie używałam i używac nie będę, bo nie lubię. Testy będę prowadzić nadal - chcę spróbować z naturalnymi kosmetykami, ale najpierw skończę te których używam obecnie, bo inaczej mąż mnie przechrzci...
kamaO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 09:40   #126
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamaO
Coś w tym jest dziewczyny. Im mniej specyfików do twarzy sie używa tym lepiej ona wygląda. Ja odstawiłam (za poradą wizażanek) żele do twarzy i zmywam ją mydłem Dove albo zwykłym szarym.
wow, podziwiam. mnie po dove tak ciagnela twarz, ze szkoda gadac, nie mowiac o schadzacej skorze.
Stary 2005-08-04, 10:17   #127
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Wszystko jest dobre .Ale do pewnego wieku...
Jesli ma sie parenascie lat nie ma sensu smarowac twarzy calym arsenalem kremow.Lepiej wziac sie za zdrowe odzywianie, i lagodne oczyszczanie skory.
Ale jesli ma sie juz pare lat wiecej- mycie twarzy mydlem(niewazne jakie- Dove dla mnie jest takie jak inne- wysusza..) stosowanie kremu bambino byloby dla mojej skory z ktora wreszcie doszla do porzadku po paru latach ciezkich bojow- glupota.. i zabojstwem.Mialam przypadek , ze zwyczajnie zapomnialam calej kosmetyczki w czasie wyjazdu- w przypadkowej drogerii kupilam paste, szczoteczke,zel pod prysznic, szampon i krem nawilzajacy(wlasnie taki- przeznaczony- do wszystkich typow skory(czyli do zadnej :P.O zelu do mycia zapomnialam i o kremie po oczy tez.
Po 5 dniach takiej kuracji- bez mojego Decleora- nie dosc , ze skora mi sie przesuszylam- do tego przetluszczala sie jak pare lat temu.
Po powrocie musialam wrocic nawet do specyfikow przeciwtradzikowych- Skinoren itd bo paskudnie to wszystko wygladalo..
Musze dopisac , ze nie stosowalam zadnego makijazu..
A krem bambino??? dziekuje, ale to chyba dla osob ktore musza sie czyms smarowac a natura dala im idealna skore niewrazliwa kompletnie na warunki srodowiska.
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 11:02   #128
nan
Wtajemniczenie

Krem bambino jest kremem dla dzieci i podstawowym jego zadaniem jest natłuszczanie oraz ochrona skóry dziecka. Jeżeli ktoś ma wściekle suchą skórę to może i dobrze zrobi, ale jednak mimo wszystko na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takiej kuracji, szczególnie przy cerze dojrzałej. Ja mam taką, przestawiłam się z "cudownych środków" na retinaldehyd i witaminę C i jest coraz lepiej. Mało, że mam jędrną skórę o jednolitym kolorycie, to na dodatek bardzo jestem ciekawa co stało się z większością moich zaskórników zamkniętych, które były moją plagą od czasów dojrzewania a teraz jest ich zdecydowanie mniej.
Moim zdaniem każdy musi sobie znaleźć to co mu służy najlepiej. Jednemu posłużą retinoidy, innemu kwasy, a jeszcze komu innemu krem Bambino. Tym niemniej trzeba zwracać uwagę na to, czego skóra potrzebuje, bo stosowanie tego samego w wieku lat 20 i 30 to jednak nie najlepszy pomysł. Skóra zmienia się z wiekiem i potrzebuje innych substancji niż 10 lat temu. Jedynie ochrona przeciwsłoneczna powinna być cały czas wysoka.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:25   #129
Margarita
Rozeznanie

Nie można tak upraszczać. To co dobre dla jednej z nas, może mieć katastrofalne skutki dla innej.
Moja skóra od lat wymaga starannej i zróżnicowanej pielęgnacji. Kremy zmieniam co kilka miesięcy poza kremem pod oczy ( ANR Estee Lauder ), przynajmniej raz w roku robię sobie kurację kosmetykiem o silnym działaniu przeznaczonym dla starszej cery.
Stosuję inny krem na dzień inny na noc, zamiennie kilka rodzajów maseczek ( 3-5 róznych w tygodniu ). Można się przestraszyć, prawda ?
Ale skutek jest taki, że wiek mojej skóry ( mam 35 lat ) został na testach oceniony przez kosmetyczke na 25, a wizażystkę na 24 A były to serio testy - nie jakieś kurtuazyjne rozmowy.

Uważam, że kluczem właściwej pielęgnacji jest dobranie jej do indywidualnych potrzeb.
Precz z hasłami bambino dla wszystkich !
Margarita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:45   #130
Joey
Zakorzenienie

Ja dwa dni temu rano podarowałam sobie mycie twarzy, taki miałam kaprys. Od tego czasu nie myłam twarzy ani nie nakładałam żadnych kremów, bo widziałam, że cera się nie pogorszyła i chciałam zobaczyć co będzie. Teraz mam gładką cerę jak nigdy Szok Teraz to aż boję się cokolwiek z nią zrobić, zeby tego nie zepsuć Ostatnią rzeczą którą robiłam z twarzą było nałożenie kremu Garnier na noc (mój ulubiony krem, także biorąc pod uwagę te na dzień). Ostatnio jak eksperymentowałam z odstawianiem kosmetyków to ostatnią rzeczą ktorą nałożyłam był krem Nivea i WTEDY miałam dość przesuszoną cerę. Ciekawe czy to ma jakiś zwiążek.

Nie myślcie, że się chwalę ,albo coś. Po prostu bardzo się cieszę i chciałam o tym powiedzieć,a nuż ktoś też odstawi pare kosmetyków i będize zachwycony efektami.
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:53   #131
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

jejku joey ja jak sobie pofolguję np. na wkacjach będąc i ograniczając się do chusteczek do demikijażu i kremiku do twarzy, to potem po powrocie minimum tydzień muszę ostro walczyć, żeby się diprowadzić do ładu. niestety. mam niezły nabój na półce w łazience i jakoś leci )
czikuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:53   #132
konfitura
Wtajemniczenie

Gdy ja nie umyję rano twarzy wodą tylko przetrę ją na przykład tonikiem to pojawią mi się małe wypryski, a przy zwykłej pielęgnacji mam cerę gladką.
Dlatego powtórzę to co już zaostało powiedziane: każdy jest inny i to co jednemu służy drugiemu może szkodzić

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 14:21   #133
Tuchajbej
Rozeznanie

Ja osobiscie bez umycia twarzy czulabym sie nijako..zawsze rano musze umyc twarz albo zelem,albo jakims delikatnym mydelkiem dla bobaskow

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop

Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:57   #134
gwiazdeczka17
Raczkowanie

Cool Dot.: Cała Prawda O Kremach...???

Ja nie wiem czy mam w to wierzyć... Od początku wakacji używam grubej ilości kremu Nivea Creme i Dove Body Silk na twarz. Po codziennym stosowaniu znikły mi since pod oczkami i mam gładziutką cerę czy powinnam odłożyć kremy i np. zacząć łykać dobrych tabletek na urodę?
gwiazdeczka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 22:50   #135
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
ale odkąd odkrylam słowniczek składników kosmetycznych
a mogę prosić link do tego słowniczka?
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:11   #136
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez agatka-a
a mogę prosić link do tego słowniczka?
Jest na pierwszej stronie proszę oto link:
http://www.wizaz.pl/chemia/
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 10:03   #137
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Jest na pierwszej stronie proszę oto link:
http://www.wizaz.pl/chemia/
dziekuje jesteś kochana
szukałam za pomocą wyszukiwarki ale nie znalazłam, wielkie dzięki
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 18:44   #138
green_tea
Raczkowanie

A ja odstawiłam wszystkie kremy na tydzień. Zostałam tylko przy mleczku do demakijażu i toniku. I ... moja skóra nie narzekała, a wręcz przeciwnie. Zawsze miałam wysuszoną i ściągniętą, a tu niespodzianka. ;-)
green_tea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 21:37   #139
Smile_Smile
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Joey
Ja dwa dni temu rano podarowałam sobie mycie twarzy, taki miałam kaprys. Od tego czasu nie myłam twarzy ani nie nakładałam żadnych kremów, bo widziałam, że cera się nie pogorszyła i chciałam zobaczyć co będzie. Teraz mam gładką cerę jak nigdy Szok Teraz to aż boję się cokolwiek z nią zrobić, zeby tego nie zepsuć Ostatnią rzeczą którą robiłam z twarzą było nałożenie kremu Garnier na noc (mój ulubiony krem, także biorąc pod uwagę te na dzień). Ostatnio jak eksperymentowałam z odstawianiem kosmetyków to ostatnią rzeczą ktorą nałożyłam był krem Nivea i WTEDY miałam dość przesuszoną cerę. Ciekawe czy to ma jakiś zwiążek.

Nie myślcie, że się chwalę ,albo coś. Po prostu bardzo się cieszę i chciałam o tym powiedzieć,a nuż ktoś też odstawi pare kosmetyków i będize zachwycony efektami.
ja odstawilam WSZYSTKO co do tej pory: pudry,kremy,fluidy a zaczelam stosowac jedynie ACNE DERM na noc i filtr 30 na dzien (raz) i co jakis czas oczyszczajaca maseczke erissu a jesli skora czasem piecze to delikatny nawilzajacy kremik w mini ilosci.Jeszcze nigdy nie mialam takiej cery....powaznie!! Szoooooooooooook
Stary 2005-08-22, 03:22   #140
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez green_tea
A ja odstawiłam wszystkie kremy na tydzień. Zostałam tylko przy mleczku do demakijażu i toniku. I ... moja skóra nie narzekała, a wręcz przeciwnie. Zawsze miałam wysuszoną i ściągniętą, a tu niespodzianka. ;-)
z ochrony przed sloncem tez zrezygnowalas?
Stary 2005-08-22, 08:43   #141
katrina
Rozeznanie

GG do katrina

Nie widzę możliwości rezygnacji z:

1. ochrony przeciwsłonecznej - bo nie chcę rezygnować
2. pudru (obecnie używam mąki ziem. rano, a 2-3 poprawki w ciągu dnia robię pudrem Paula's Choice) - bo chyba wyleciałabym z pracy, gdybym zaczęła straszyć klientów świecącą paszczęką. Czy Wy się nie świecicie po filtrach/"blokerach"?

Podkładu używam raczej sporadycznie.
katrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 08:44   #142
nan
Wtajemniczenie

Pewnie, że się świecimy . Ja używam mąki.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 05:15   #143
raspberry69
Zakorzenienie

Thumbs up Dot.: Cała Prawda O Kremach...???

Dowiedzialam sie z pewnych zrodel troche na ten teamt.
PODSTAWA jest fakt ze KAZDA komorka w naszym ciele ma okreslona liczbe podzialow i skora niejest wyjatkiem. Faktem jest ze odziedziczamy pewne geny po rodzicach ktore moga dac komorkom troszke wiecej podzialow lub troszke mniej (dlatego niektorzy zyja dluzej a inni krocej - w ogromnym uproszczeniu). Poprzez peeling'i lub mocne tarcie skory zdzieramy gorna warstwe naskorka - tego ktory sie juz luszczy i ten ktory jest caly i zdrowy. Przez to skora dzieli sie szybciej zeby nadrobic ta nagla strate warstwy ochronnej. Dlatego ludzie ktorzy czesto robia peeling (lub uzywaja jakichkolwiek preparatow zluszczajacych) maja taka mloda skore - ta gorna warstwa skory jest mlodsza niz ta zdarta. Ta skora owszem wyglada mlodo ale za pewna cene. Poprzez takie draznienie skory nasze komorki musza sie szybciej dzielic, a wiec co za tym idzie, szybciej ubywa ich limit podzialow... Nie takie trudne prawda?

Zaden krem nie odmladza skory za darmo. Wiekszosc kremow ktore nadaja naszej skorze mlodego wdzieku robia to kosztem jej wieku - poprostu szybciej sie starzeje. Zaden krem tez nie ma takich wlasciwosci ktore by pozwolilyby "przesunac czas do tylu" i zwiekszyc limit podzialow.

Co do kremu bambino sama nieurzywam i raczej niebede i tez mam kremy ale nierozpieszczam twarzy zabardzo.Dostaje to czego potrzebuje.Zdrowa dieta tez robi swoje
Stary 2005-11-22, 07:26   #144
kamaO
Wtajemniczenie

Nadal uważam, że im mniej kombinacji tym lepiej dla skóry. Ostatnio wypróbowałam na sobie kurację Acne Derm'em a na dzień tylko filtr. Co prawda pod oczy mam osobny krem, ale tam mam skórę suchą - przynajmniej to krem bezzapachowy. Do oczyszczania micele Vichy i muszę przyznać, że jestem zadowolona z efektów. Co prawda walczę nadal z przebarwieniami i skłaniam się ku GlycoA na te ciemniejsze plamy, ale ogólny stan cery dawno nie był tak dobry. I kieszeń odpoczywa, bo nie kupuję wciąż nowym nawilżaczy, peelingów, żeli, kremów na zmarszczki itp. Jedyne co musze maskować, to sińce pod oczami, bo za wcześnie wstaję i się nie wysypiam
Stary 2005-11-22, 10:49   #145
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez raspberry69
Ta skora owszem wyglada mlodo ale za pewna cene. Poprzez takie draznienie skory nasze komorki musza sie szybciej dzielic, a wiec co za tym idzie, szybciej ubywa ich limit podzialow... Nie takie trudne prawda?

Zaden krem nie odmladza skory za darmo. Wiekszosc kremow ktore nadaja naszej skorze mlodego wdzieku robia to kosztem jej wieku - poprostu szybciej sie starzeje. Zaden krem tez nie ma takich wlasciwosci ktore by pozwolilyby "przesunac czas do tylu" i zwiekszyc limit podzialow.
skąd masz takie informacje? możesz podać jakieś źródło? powiedziałabym, że to dosyć nowatorski pogląd, gdyż współczesna kosmetologia sugeruje, że cała pielęgnacja cery zawiera się właśnie w złuszczaniu i nawilżaniu. po raz pierwszy spotykam się z poglądem, iż złuszczanie przyspiesza starzenie skóry - do tej pory myślałam, że jest wprost przeciwnie.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:03   #146
Smile_Smile
BAN stały

Cytat:
Dowiedzialam sie z pewnych zrodel troche na ten teamt.
PODSTAWA jest fakt ze KAZDA komorka w naszym ciele ma okreslona liczbe podzialow i skora niejest wyjatkiem. Faktem jest ze odziedziczamy pewne geny po rodzicach ktore moga dac komorkom troszke wiecej podzialow lub troszke mniej (dlatego niektorzy zyja dluzej a inni krocej - w ogromnym uproszczeniu). Poprzez peeling'i lub mocne tarcie skory zdzieramy gorna warstwe naskorka - tego ktory sie juz luszczy i ten ktory jest caly i zdrowy. Przez to skora dzieli sie szybciej zeby nadrobic ta nagla strate warstwy ochronnej. Dlatego ludzie ktorzy czesto robia peeling (lub uzywaja jakichkolwiek preparatow zluszczajacych) maja taka mloda skore - ta gorna warstwa skory jest mlodsza niz ta zdarta. Ta skora owszem wyglada mlodo ale za pewna cene. Poprzez takie draznienie skory nasze komorki musza sie szybciej dzielic, a wiec co za tym idzie, szybciej ubywa ich limit podzialow... Nie takie trudne prawda?

Co do kremu bambino sama nieurzywam i raczej niebede i tez mam kremy ale nierozpieszczam twarzy zabardzo.Dostaje to czego potrzebuje.Zdrowa dieta tez robi swoje
Do preparatów złuszczajacych nalezy chyba dodac takze te "odmładzajace" np.z koenzymem Q10 ktore przyspieszają podziały komórkowe przez co skora staje sie "młodsza" ale na krótką metę. A strach pomyslec jak na starosc beda wygladac osoby ktore w mlodym wieku stosuja kwasy.Jesli to prawda z tymi podzialami Osobiscie wierze w ta teorie gdyz jest bardzo sensowna a wiem tez ze komorka ma okreslona ilosc podzialow wiec wszystko sie logicznie zgadza. Czytalam na ten temat w jakies gazecie,artykul,szkoda ze nie pamietam jaka to byla.
Stary 2005-11-22, 11:46   #147
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Przepraszam, a co ma piernik do wiatraka, znaczy np koenzym Q10? Zostało naukowo udowodnione że przez skórę się nie wchłonie, więc kremy z tym składnikiem, które obiecują cuda niewidy to czyste naciągactwo

Co do podziału komórki. Faktem jest, że liczba tych podziałów jest określona na całe zycie. Ale naukowcy już potrafią przedłużać zywotność komórki, są specjalne hmm, jakby je tu nazwać... takie cosie, co wydłużają czas podziału komórki (telomerase enzyme). Ponoć Dior chełpi się tym, że już to ujarzmił do celów kosmetycznych (w serii NoAge).

Ja nie jestem ani biologiem, ani chemikiem, na tego typu kwestiach naukowych znam się słabo. Ale naprawdę nie widzę zależnosci między działaniem peelingu i powierzchwonego delikatnego złuszczania MARTWEGO naskórka, a przyśpieszeniem tempa podziałów komórek. Piszesz o mocnym tarciu i zdzieraniu ZDROWEJ skóry - hmm, chciałabym zobaczyć taki peeling który tego dokona - a zaznaczam że nie mówię tu o przeprowadzanej pod narkozą mechanicznej dermabrazji. Peeling do użytku domowego, zwłaszcza enzymatyczny (a takiego używam wyłącznie) nie usunie zdrowej skóry, usuwa wylącznie MARTWY naskórek. Ergo - nie wierzę zupełnie w to co napisałaś, bo nie ma w tym sensu za grosz. Poprosze o jakieś linki do artykułów potwierdzających tę (jakże śmiałą) tezę - zawsze chętnie się dokształcam.

Ech, refleksja mnie wzięła cosik. Oj dziewczyny, dziewczyny! Zamiast debatować nad słusznością złuszczania, lepiej zacząć stosować ochronę anty UVA, bo z tego co wiem najwięcej niekontrolowanych podziałów odbywa się w komórce pod wpływem wolnych rodników (których wielka ilość powstaje w skórze pod wpływem promieniowania)...

Zalecam odrobinę zdrowego rozsądku

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 14:38   #148
raspberry69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
skąd masz takie informacje? możesz podać jakieś źródło? powiedziałabym, że to dosyć nowatorski pogląd, gdyż współczesna kosmetologia sugeruje, że cała pielęgnacja cery zawiera się właśnie w złuszczaniu i nawilżaniu. po raz pierwszy spotykam się z poglądem, iż złuszczanie przyspiesza starzenie skóry - do tej pory myślałam, że jest wprost przeciwnie.
Moj partner uczy sie wlasnie o tym wszystkim, studiuje na jednym z najlepszych uniwersytetow na swiecie. Uwazam ze jest to jedno z najbardziej zaufanych mi zrodel.Wie wiecej niz moznaby sie bylo spodziewac Nie pisze ze kosmetyki sa zle , jesli Ci sluza to super Sama tez uzywam.Co do stwierdzenia nowoczesnej kosmetologi .. wiesz chyba najwiekszym chwytem reklamowym jest to zeby kobiecie przedluzyc mlodosc i niejedna znas sie na to nabiera
Stary 2005-11-22, 15:04   #149
knotie
Rozeznanie

Cytat:
Moj partner uczy sie wlasnie o tym wszystkim, studiuje na jednym z najlepszych uniwersytetow na swiecie. Uwazam ze jest to jedno z najbardziej zaufanych mi zrodel.Wie wiecej niz moznaby sie bylo spodziewac Nie pisze ze kosmetyki sa zle , jesli Ci sluza to super Sama tez uzywam.Co do stwierdzenia nowoczesnej kosmetologi .. wiesz chyba najwiekszym chwytem reklamowym jest to zeby kobiecie przedluzyc mlodosc i niejedna znas sie na to nabiera
Jakby to powiedziec...hmmm....... nie przekonuje mnie ta teoria
Smoczyco,
knotie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:14   #150
vanilla_sky
Zakorzenienie

ech, dziewczyny, dziewczyny. bez solidnych i wiarygodnych zrodel takie spekulacje sa naprawde smieszne, nie obrazcie sie...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości