Przebarwienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-10, 16:30   #1
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

Przebarwienia.

Witam. Jestem facetem, mam 18 lat. Jestem w trakcie kuracji na trądzik, wszystko już ładnie wyleczone, ale męczą mnie przebarwienia które po nim pozostały. Żeby je wyleczyć muszę po kuracji odczekać jeszcze sporo czasu, zanim cokolwiek zrobię z twarzą i tutaj mam pytanie. Czy znacie jakiś delikatny i niedrogi puder żeby rozjaśnić trochę te przebarwienia? Nie chodzi mi tutaj o efekt "tapety" , bo nie jestem dziewczyną, ale po prostu chciałbym trochę te blizny zakryć, ale jednocześnie żeby nie było widać na mnie tego "makijażu". Polecacie jakiś kosmetyk do tego?
BigGrove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 00:56   #2
zzzielona
Wtajemniczenie

Dot.: Przebarwienia.

Z tego co wiem jest firma, która produkuje podkłady dla mężczyzn. Prawdopodobnie Paese.
Stary 2012-03-11, 12:38   #3
Rockinka
Zadomowienie

Dokładnie, widziałam na ich stronie Puder służy do tego, żeby utrwalić makijaż, a nie do krycia przebarwień.
Rockinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:18   #4
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

A co można zrobić, aby zakryć przebarwienia? Chociaż nie chcę mieć jakiejś warstwy dużej na twarzy, bo to nienaturalnie wygląda.
Stary 2012-03-11, 14:31   #5
jojoanna
Raczkowanie

mysle ze zamiast pudru lepiej bedzie uzyc kremow wybielajacych. Sporo firm ma takie seriie... ja znam Flosleka. 4 tyg kuracja daje juz resultaty. Puder czy podklad nie zakryje przebarwien , do tego tak doraznie potrzebny jest zielony korektor
Stary 2012-03-11, 15:56   #6
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

Ja jestem w trakcie kuracji izotretynoiną. Po zakończeniu jej pod koniec maja nie mogę używać żadnych leków na rozjaśnianie przebarwień, dopiero po 6 miesiącach mogę iść na różne kwasy wybielające itd. no i do tego czasu chciałem jakoś rozjaśniać tą cerę, żeby nie było to aż tak widoczne.
Stary 2012-03-14, 17:07   #7
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie kuracji izotretynoiną. Po zakończeniu jej pod koniec maja nie mogę używać żadnych leków na rozjaśnianie przebarwień, dopiero po 6 miesiącach mogę iść na różne kwasy wybielające itd. no i do tego czasu chciałem jakoś rozjaśniać tą cerę, żeby nie było to aż tak widoczne.
Świetne rozjaśniające przebarwienia serum ma Biochemia Urody, dopytaj się dermatologa, czy możesz stosować witaminę C. Na pewno na dziś wysoki filtr codziennie rano.Ja bym dala korektor na miejsca zmienione i puder sypki. Fluid przy zaroście się niestety lubi odznaczać...
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:52   #8
guacamole
Wtajemniczenie

Jezeli nie mozesz zastosowac zadnych srodkow rozjasniajacych, skup sie wiec na ukryciu przebarwien. Kup sobie korektor w sztyfcie (uzywasz go tylko miejscowo, na najwieksze przebarwienia) i krem tonujacy dobrany do Twojego naturalnego odcienia (nawilza i wyrownuje koloryt do takiego lekko opalonego - to nie jest zaden trwaly bronzer) oraz przede wszystkim krem przeciwsloneczny z baaaardzo wysokim filtrem - najlepiej powyzej 50.

Modne sa teraz BB kremy, ktore nawilzaja, tonuja i daja taki wysoki filtr. Takie niemal wszystko w jednym. A jak masz skore tlusta, wpierw wsmaruj jakis zel matujacy, odczekaj i dopiero taki BB krem. Troche Ci to optycznie rozjasni przebarwienia i zapobiegnie powstawaniu nowych, a nie da efektu damskiego podkladu na twarzy.

Mozliwosci jest wiele, ale to ile mozesz wylozyc na kosmetyki oraz Twoje wlasne odczucie na temat ich dzialania - to juz inna sprawa. Nie znam sie na pielegnacji dostepnej w ogolnych sklepach i marketach, bo uzywam rzeczy glownie z apteki.
Najlepiej jak poprosisz o probki lub przykladowa aplikacje produktu u konsultantki w perfumerii.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-03-14 o 17:53
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
przebarwienia i puder, puder, puder dla faceta

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości