Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-23, 20:23   #31
Idevia
Przyczajenie

Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Wielke dzięki Vea, pomieszam na początek 8.2 z 8.0 i nałożę na całe włośniki na 30 min.
Jak wyjdzie za jasno/ciemno/opalizująco itp. to będę dalej myśleć

Żałuję, że nie mogę zobaczyć tej palety kolorów na żywo, nie mieszkam w PL, bo na ekranie ten 8.0 wydaje mi się taki właśnie jasno brązowy.

Kiedyś robiłam Wella Colour Touch 8.0 i miałam takie włąsnie jasno brązowe włosy, kolor bardzo ładny zresztą.

Vea, a mogę Ci jeszcze zadać jedno niedyskretne pytanie? Jaki masz kolor cery, bo moja jest taka jasno- beżowa. Nie jestem pewna, czy ten chłodny kolor będzie mi pasował. Zrobiłam sobie symulację na internecie i wygląda to dość.......... hmm............. no inaczej niż zwykle
Idevia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 17:54   #32
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Idevia Pokaż wiadomość
Wielke dzięki Vea, pomieszam na początek 8.2 z 8.0 i nałożę na całe włośniki na 30 min.
Jak wyjdzie za jasno/ciemno/opalizująco itp. to będę dalej myśleć

Żałuję, że nie mogę zobaczyć tej palety kolorów na żywo, nie mieszkam w PL, bo na ekranie ten 8.0 wydaje mi się taki właśnie jasno brązowy.

Kiedyś robiłam Wella Colour Touch 8.0 i miałam takie włąsnie jasno brązowe włosy, kolor bardzo ładny zresztą.

Vea, a mogę Ci jeszcze zadać jedno niedyskretne pytanie? Jaki masz kolor cery, bo moja jest taka jasno- beżowa. Nie jestem pewna, czy ten chłodny kolor będzie mi pasował. Zrobiłam sobie symulację na internecie i wygląda to dość.......... hmm............. no inaczej niż zwykle
Jeśli chodzi o pomieszanie 8 z 8.2 to pamiętaj, że ja nakładałam tę mieszankę na jasne włosy, dlatego wyszło jasno, jak widać na foto, ale Tobie na pewno wyjdzie jako średni blond. Jeśli chodzi o cerę to mam jasną z odrobinką piegów. W ogóle mój typ podchodzi pod "jesień" z moim ciepłym blondem z miedzianym refleksem, ale powiem Ci, że kiedyś wychodziłam z założenia, że skoro jestem jesienią i - wg kryteriów - powinnam dobrze wyglądać w rudościach, jasnych, ciepłych brązach i w ogóle w ciepłych kolorach to machnęłam sobie jakiś ciepły blond z poziomu 8 (bodajże 8.3), ale...wyglądałąm fatalnie (ciepła cera + piegi+ciepły odcień włosów = jedna wielka zlewająca się plama). W chłodnych kolorach wyglądam zdecydowanie lepiej i między tymi wszystkimi powyższymi elementami jest fajna równowaga.
Zresztą, ja nie jestem konformistką i wolę sama odkryć, co jest dla mnie najlepsze a nie ulegać temu, co jest ogólnie przyjęte w kanonach doboru koloru.

A powiem Ci jeszcze taką ciekawostkę - mając już na włosach chłodną Cromatone skorzystałam z darmowych porad u stylisty i zapytałam, co by zmienił u mnie i celowo zapytałam: "może cieplejszy odcień włosów?" a on odpowiedział, że absolutnie nie, bo kolor, który mam teraz jest jak najbardziej trafiony, z tymże sama widzisz.

Jeśli będziesz farbować i miałabyś jakieś pytania to napisz - postaram się odpowiedzieć jak najszybciej, no i trzymam kciuki za fajny kolorek

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-24 o 17:58
Vea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 19:38   #33
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Dziękuję pięknie za link do wątku , zaraz go sobie przeczytam, niemniej jednak miałam teraz ochotę wypróbować Alfaparf 11,21 z oxy 9% na odrosty i z 6%na długości...

buahhot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:20   #34
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Dziękuję pięknie za link do wątku , zaraz go sobie przeczytam, niemniej jednak miałam teraz ochotę wypróbować Alfaparf 11,21 z oxy 9% na odrosty i z 6%na długości...
Alfaparf owszem, ma fajne kolory, naturalnie wyglądające, ale niestety, po tygodniu już się zmieniają. Na niekorzyść. I to nie tylko u mnie tak było, z tymże trwałość tychże farb kwalifikuje się do szamponów koloryzujących do 8 myć, wg mnie.
Stary 2012-03-26, 19:19   #35
natusia167
Rozeznanie

GG do natusia167

Vea a jestes w stanie powiedziec co mi wyjdzie po zmieszaniu 7 z 7.13? Teraz mam wlosy na poziomie sredniego cieplego brazu,gora jest minimalnie jasniejsza,nie rzuca sie to w oczy,na ogol nikt tego nie zauwaza

mimo ze jest w sztucznym oswietleniu to tak wlosy wygladaja rowniez w naturalnym swietle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0350.jpg (106,2 KB, 121 załadowań)

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011

Edytowane przez natusia167
Czas edycji: 2012-03-26 o 19:34
natusia167 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 22:58   #36
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez natusia167 Pokaż wiadomość
Vea a jestes w stanie powiedziec co mi wyjdzie po zmieszaniu 7 z 7.13? Teraz mam wlosy na poziomie sredniego cieplego brazu,gora jest minimalnie jasniejsza,nie rzuca sie to w oczy,na ogol nikt tego nie zauwaza

mimo ze jest w sztucznym oswietleniu to tak wlosy wygladaja rowniez w naturalnym swietle
Wg mnie nie musisz mieszać tego 7.13 z 7-ką. Możesz zrobić samo 7.13, bo nie jest to odcień naszpikowany pigmentem jak 8.2 czy 10.2, który trzeba koniecznie rozrabiać z naturą (spójrz na paletę poniżej, którą ściągnęłam celowo dla Ciebie, żeby Ci to zobrazować - 7.13 jest "normalnym kolorem", a patrząc na 8,2 lub 10.2 co widzisz? fiolet), a np. 7.44 i 8.44 emanuje co? -> czerwono-miedziana dawka pigmentu. Choć - jeśli chcesz zachować obecny poziom kolorystyczny - polecam ci jednak 8.13, naprawdę. 7.13 wyjdzie Ci dość ciemno.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg montibello-tinte-cromatone-788.jpg (60,8 KB, 199 załadowań)

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-27 o 09:06
Stary 2012-03-27, 06:57   #37
natusia167
Rozeznanie

GG do natusia167

slicznie Ci dziekuje Kochana niebawem zamierzam zaopatrzyc sie w hurtowni w ta farbke a zawsze wybieram farbe po ktorej wlosy troche sie sciemniaja..

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
Stary 2012-03-27, 09:09   #38
Vea
Rozeznanie

Cytat:
slicznie Ci dziekuje Kochana niebawem zamierzam zaopatrzyc sie w hurtowni w ta farbke a zawsze wybieram farbe po ktorej wlosy troche sie sciemniaja..
Gdy już zrobisz włoski, to koniecznie pochwal się nam na forum efektem
Stary 2012-03-27, 10:25   #39
natusia167
Rozeznanie

GG do natusia167

Na pewno tak zrobie jak tylko przyjda pieniazki to pojade do hurtowni mam nadzieje ze beda mieli tam ten kolor w sumie moze lepiej zdecydowac sie na 2 w razie gdyby nie mieli jednego to wziac drugi?

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
Stary 2012-03-27, 20:45   #40
natusia167
Rozeznanie

GG do natusia167

Chyba kupie ja przez internet jednak jak wroce do domku

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
Stary 2012-03-27, 23:19   #41
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Na pewno tak zrobie jak tylko przyjda pieniazki to pojade do hurtowni mam nadzieje ze beda mieli tam ten kolor w sumie moze lepiej zdecydowac sie na 2 w razie gdyby nie mieli jednego to wziac drugi?
Oj tam, na pewno będzie 8.13 To 7.13 wyjdzie Ci za ciemno i potem będziesz niezadowolona, a po co Ci to? Sama wiem, jak to jest
Stary 2012-03-28, 08:56   #42
magda bajtek
Wtajemniczenie

Vea mam pytanie!!!!!! Kupiłam farby 10, 10.2 i 1002-superrozjasniającą( gdyby 10-ki nie rozjasniły mojego odrostu) i wczoraj zrobiłam próbe na pasemku, na 15 min na odrost po 15 na całość i jeszczek około 15 min trzymałam. Efekt taki, że niestety odrost słabo chwyciło ale tego mogłam się spodziewać (mam jednak ciemne włosy), a reszta jasna,chłodna,troszkę za jasna, ale ok! Teraz moje pytanie jak zrobić położyć na odrost 1002, a później po zmyciu odrostów 10 z 10.2 na całość,ale na ile min?, czy odrost 1002, i po położeniu na odrost od razu 10 z 10.2 na resztę włosów na 15 min., tylko czy kolor będzie jednolity?
magda bajtek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 09:22   #43
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea mam pytanie!!!!!! Kupiłam farby 10, 10.2 i 1002-superrozjasniającą( gdyby 10-ki nie rozjasniły mojego odrostu) i wczoraj zrobiłam próbe na pasemku, na 15 min na odrost po 15 na całość i jeszczek około 15 min trzymałam. Efekt taki, że niestety odrost słabo chwyciło ale tego mogłam się spodziewać (mam jednak ciemne włosy), a reszta jasna,chłodna,troszkę za jasna, ale ok! Teraz moje pytanie jak zrobić położyć na odrost 1002, a później po zmyciu odrostów 10 z 10.2 na całość,ale na ile min?, czy odrost 1002, i po położeniu na odrost od razu 10 z 10.2 na resztę włosów na 15 min., tylko czy kolor będzie jednolity?
Hej, ale pomieszałaś wszystkie te 3 farby? W jakich proporcjach? Oksy jakie dałaś? Bo 1002 jest już superrozjaśniającym, a 10 i 10.2 już nie.
Wg mnie, powinnaś zrobić to tak, że na odrost nakładasz 1002 z oksy 9% i tutaj uwaga!!! do 1002 musisz dać 2x więcej oksy -> proporcje mieszania odcieni superrozjaśniających to 1:2, czyli np. 60 ml farby + 120 ml oksy , a na resztę włosów nakładasz od razu mieszankę 10 z 10.2 z oksy 6% w proporcji standardowej, czyli 1:1 (60 ml farby + 60 ml oksy) i to wszystko trzymasz na włosach 30 minut (licząc od momentu zakończenia nakładania), czyli reasumując: na odrostach masz nałożyć 1002 a na pozostałych włoskach 10+10.2 (w proporcji pół na pół lub jedna tubka na jedną tubkę - jeśli masz dłuższe włosy) i taką całość trzymasz 30 minut.
Nie rób tak, że nałożysz na odrost na 15 minut a potem zmyjesz itd - zaaplikuj sobie tak, jak napisałam wyżej - powinno wyjść jednolicie, skoro masz ciemny odrost a resztę już jasną.

Aha, nie przeraź się czasem, bo farba na włosach robi się bardzo fioletowa podczas upływu czasu, bo to "fioletowienie" to nic innego, jak tylko wykształcanie się koloru - po zmyciu będziesz mieć chłodny blondzik.

Moja koleżanka, gdy pierwszy raz robiła sobie tą farbą to gdy zobaczyła, że farba robi się fioletowa na włosach to ją szybko zmyła (jak większość, gdy widzi, że farba ciemnieje czy zmienia barwę, a to fundamentalny błąd!!!) - efektem tego było to, że miała autentycznie fioletowe włosy i to taki rażący fiolet. Następnym razem była już poinstruowana przeze mnie i trzymała 30 minut i teraz ma już fajny, chłodny blond - a wcześniej nawet mi nie powiedziała, że sobie farbkę kupiła, bo chciała mnie zaskoczyć - i zaskoczyła

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-29 o 09:49
Stary 2012-03-29, 17:51   #44
Phebe
Raczkowanie

Vea,a jak oceniasz zniszczenie włosów po tej farbie,pisałaś już że jest spoko i nie niszczy ale po czasie mogło się to zmienić (oby nie,ale zależy mi bardzo na kondycji włosa).Jeszcze mam pytanie,czy lepiej kupić utleniacz tej samej firmy ,czy z Alfaparf może być-bo mam butle litrową?
Mam ciemny brąz naturalny a farbuje się na średni blond,próbowałam już różnych farb,przeważnie popielate średnie blondy i wiadomo,po czasie,zawsze rudawo karmelowe się robią
.Ciekawa jestem czy po tej farbie będzie lepiej,twoje doświadczenie daje mi nadzieje że tak Dałabyś rade wkleić skład tej farby,jak masz opakowanie to zrób zdjęcie składu i wklej,z góry dziękuję.Mam zamiar wypróbować farbę,pewnie pomieszam nature z popielatym tylko nie wiem czy poziom 7 czy 8,skoro zimne wychodzą to chyba zaszaleję i 8 wybiore.
Phebe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:45   #45
Vea
Rozeznanie

A w ogóle to mam ochotkę na nową farbę z Montibel-lo -> "OALIA", opartą w głównej mierze na oleju arganowym. Ponoć jest bez amoniaku, parabenów i pochodnych PPD.

Gdy byłam ostatnio w hurtowni, pani mi pokazała materiały na jej temat i paleta ponoć ma być indentyczna jak w Cromatone, tyle, że ta farba ma być bardziej naturalna pod względem składu Ciekawa jestem, czy będzie równie trwała jak Cromatone i czy chłodne blondy będą pozostawały chłodne

Info o farbce->
http://falelokikoki.com.pl/newsletter/news02.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OALIA 3x60.jpg (6,7 KB, 7 załadowań)
Stary 2012-03-29, 18:59   #46
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Phebe Pokaż wiadomość
Vea,a jak oceniasz zniszczenie włosów po tej farbie,pisałaś już że jest spoko i nie niszczy ale po czasie mogło się to zmienić (oby nie,ale zależy mi bardzo na kondycji włosa).Jeszcze mam pytanie,czy lepiej kupić utleniacz tej samej firmy ,czy z Alfaparf może być-bo mam butle litrową?
Mam ciemny brąz naturalny a farbuje się na średni blond,próbowałam już różnych farb,przeważnie popielate średnie blondy i wiadomo,po czasie,zawsze rudawo karmelowe się robią
.Ciekawa jestem czy po tej farbie będzie lepiej,twoje doświadczenie daje mi nadzieje że tak Dałabyś rade wkleić skład tej farby,jak masz opakowanie to zrób zdjęcie składu i wklej,z góry dziękuję.Mam zamiar wypróbować farbę,pewnie pomieszam nature z popielatym tylko nie wiem czy poziom 7 czy 8,skoro zimne wychodzą to chyba zaszaleję i 8 wybiore.
Ja nie zauważyłam jakichś spustoszeń na swoich włosach, farba jest ok pod tym względem. Co do utleniacza to bezsensu, żebyś kupowała ten z montibello - każdy inny jest dobry - ja zaopatrzyłam się w ten oryginalny, bo i tak robię tą farbą, a u mojej hurtowni w małych poj. mają tylko utleniacz Subrina, który jest do niczego (więcej tam wody niż utleniacza, zero działania), więc sama rozumiesz. Kiedyś mieli jeszcze oksydanty Leo o poj. 130 ml i wtedy robiłam na tym (kolor był jak najbardziej ok), ale ostatnimi czasy nie posiadali na stanie, więc kupiłam ten litrowy Oxibel 6%.

Skład farby:
aqua, cetearyl alcohol, cocamide MEA, stearic acid, ammonia, 1-N aphothol, boswellia, serrata gum, ceteareth-23, dipropylene glycol, disodium EDTA, glycine soja oil, glycine soja sterol, glycolipids, laurdimonium hydroxypropyl, hydrolized wheat protein, N,N-Bis (2-hydroxysthnvl)-p-Phenylenediamine sulfate, p-aminophenol, parfum, phospholipids, polyquaternium-22, resorcinol, sodium ascorbate, sodium benzoate, sodium laureth sulfate, tetrasodoium etidronate, toluane-2,5-diamine sulfate, tridecyl salicylate.

Niestety, nie znam się na składach chemicznych farb, więc nie wiem, czy ten jest ok,
ale jeśli niezbyt to na pewno ta nowa farba z dużą dawką oleju arganowego w składzie, o której pisałam wyżej będzie już super

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-29 o 19:41
Stary 2012-03-29, 19:26   #47
Phebe
Raczkowanie

Też się nie znam na składach chemicznych ale amoniak jest tu wysoko w składzie w porównaniu do alfaparf (tam chyba amonnia na 7 miejscu,a w tych drogeryjnych farbach to już na drugim -trzecim ),nie wiem czy to ma znaczenie ale na logike to może dlatego efekt koloryzacji jest trwalszy a kolor chłodniejszy w porównaniu z Alfą gdzie kolor jak po szamponie się wymywa .Dziękuję za odpowiedz,jak się zafarbuje tak do miesiąca czasu to dam znać o efekcie,utleniacza w takim razie nie kupuje
Stary 2012-03-29, 19:36   #48
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Phebe Pokaż wiadomość
Też się nie znam na składach chemicznych ale amoniak jest tu wysoko w składzie w porównaniu do alfaparf (tam chyba amonnia na 7 miejscu,a w tych drogeryjnych farbach to już na drugim -trzecim ),nie wiem czy to ma znaczenie ale na logike to może dlatego efekt koloryzacji jest trwalszy a kolor chłodniejszy w porównaniu z Alfą gdzie kolor jak po szamponie się wymywa .Dziękuję za odpowiedz,jak się zafarbuje tak do miesiąca czasu to dam znać o efekcie,utleniacza w takim razie nie kupuje
Dokładnie tak jest
Stary 2012-03-30, 13:29   #49
magda bajtek
Wtajemniczenie

Vea, bardzo dziękuje za wskazówki jak nałożyć farby!
Zrobiłam tak jak mi poradziłas, efekt jest taki , odrosty niestety wyszły rudawe( w świetle dziennym naturalnym moze mniej rudawe), może jednak muszę robić odrosty na wodzie 12, natomiast reszta włosów wyszła bardzo ładnie, faktycznie jasny, zimny blond, ale nie jest sztuczny, jestem zadowolona!!!! Zobaczymy jak u mnie kolor będzie się wymywał!?
Muszę jeszcze tylko poeksperymentować z tymi odrostami!

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Phebe, spróbuj tych farb, wiem, że tak jak ja używałaś farb joico , kondycja włosów po farbach joico świetna ale u mnie blondy po pewnym czasie jednak rudziały, chociaż po nałożeniu kolory cudne, no i cena, mi bratowa fryzjerka wzięła 3 farby montibello za 60 zł. i czwartą dostała gratis!
Stary 2012-03-30, 15:08   #50
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Vea, bardzo dziękuje za wskazówki jak nałożyć farby!
Zrobiłam tak jak mi poradziłas, efekt jest taki , odrosty niestety wyszły rudawe( w świetle dziennym naturalnym moze mniej rudawe), może jednak muszę robić odrosty na wodzie 12, natomiast reszta włosów wyszła bardzo ładnie, faktycznie jasny, zimny blond, ale nie jest sztuczny, jestem zadowolona!!!! Zobaczymy jak u mnie kolor będzie się wymywał!?
Muszę jeszcze tylko poeksperymentować z tymi odrostami!

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Phebe, spróbuj tych farb, wiem, że tak jak ja używałaś farb joico , kondycja włosów po farbach joico świetna ale u mnie blondy po pewnym czasie jednak rudziały, chociaż po nałożeniu kolory cudne, no i cena, mi bratowa fryzjerka wzięła 3 farby montibello za 60 zł. i czwartą dostała gratis!
Wiesz, ja teraz doczytałam w ulotce, że to 1002 (ogólnie odcienie superrozjaśniające) powinnaś z tym oksy 9% trzymać na odroście ok. 45 minut, a nie 30 i wtedy nie powinien wyjść rudy - wybacz, że wcześniej tego nie doczytałam...

Tak, teraz jest promocja na na cromatone 3+1 gratis do odwołania ;-)))

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-30 o 15:28
Stary 2012-03-30, 15:18   #51
Vea
Rozeznanie

A ja wczoraj przyciemniłam troszkę swój blond po 10+10.2 z 6% - zrobiłam 10 + 8.2 na 6%.
Powiem Wam, że zauważyłam coś istotnego -> 8.2 ma intensywniejsze pigmenty fioletu niż 10.2 - po mieszance 10 z 10.2 miałam od razu fajny chłodny blond, a po tej 10 z 8.2 musiałam aż 2 razy nakładać maskę na dość długo, żeby ten nadmiar tego fioletu wyciągnąć - załatwiłam to w ciągu jednego dnia i wieczorem kolorek już był ok, ale kilka godzin musiałam na to poświęcić. Miałam wolne, więc jak dla mnie bez problemu, ale jeśli macie mało czasu na farbowanie, to ostrzegam, że mieszając 8.2 z jakąś naturą (8,9,10) musicie się przygotować na 2-3 sesje z maską na min. 40 minut, żeby kolor wyglądał jak należy.

Chyba jednak wrócę do 10 + 10.2 na oksy 6% - wolę jednak siebie w jaśniejszym blondzie

Wklejam foteczki po 10 z 8.2 na 6%
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Photo01.jpg (13,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo02.jpg (26,9 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo03.jpg (29,6 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo04.jpg (37,6 KB, 248 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo05.jpg (30,6 KB, 255 załadowań)

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-30 o 19:57
Stary 2012-03-30, 16:47   #52
magda bajtek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Wiesz, ja teraz doczytałam w ulotce, że to 1002 (ogólnie odcienie superrozjaśniające) powinnaś z tym oksy 9% trzymać na odroście ok. 45 minut, a nie 30 i wtedy nie powinien wyjść rudy - wybacz, że wcześniej tego nie doczytałam...

Tak, teraz jest promocja na na cromatone 3+1 gratis do odwołania ;-)))
Ja też już po farbowaniu doczytałam się ,że superrozjaśniające trzyma się 45 min (tak też zrobie następnym razem), ale co wtedy z resztą włosów, żeby kolor tylko odświeżyć????
Ja nie wytrzymałam i zrobiłam mieszankę 10 i 10.2 z wodą 6 i połozyłam na odrost poczekałam 30 min i dodałam wody i jeszcze 5 min. potrzymałam, po zmyciu odrost ochłodził się a reszta trochę fioletowa i jakaś nierównomierna, jak kładłam na odrost to pozostałe włosy, trochę się umazały, ale pewnie się wypłucze!!

Vea, maski faktycznie wyciągają nadmiar tego fioletu??

Edytowane przez magda bajtek
Czas edycji: 2012-03-30 o 16:51
Stary 2012-03-30, 17:51   #53
Idevia
Przyczajenie

Vea, pisałaś, że mieszałaś farby 10 i 8.2, a na fotkach w opisie jest 10.2 z 10, to co w końcu mieszałas?

Wyszło pięknie poprostu, o czyms takim marzę tylko ciemniejszym troszkę

Ja bedę robić 8.2 z 8.0, może dać 1/3 tego 8.2 a 2/3 8.0 żebym nie była fioletowa? Fryzjerka będzie po raz pierwszy robić tą farbą, więc raczej nie mogę się zdać na jej doświadczenie

Czy mnie też czekają rude odrosty? Mam nadzieję, że nie
Idevia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 20:15   #54
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Vea, pisałaś, że mieszałaś farby 10 i 8.2, a na fotkach w opisie jest 10.2 z 10, to co w końcu mieszałas?
Oj, faktycznie, teraz zauważyłam (to dlatego, że wtedy już myślałam o tym, że następnym razem zrobię 10 z 10.2) - mieszałam 10 z 8.2 - już poprawiłam opisy na fotkach - zresztą widać po pudełkach farb, ale dzięki, że zauważyłaś

Cytat:
Wyszło pięknie poprostu, o czyms takim marzę tylko ciemniejszym troszkę

Ja bedę robić 8.2 z 8.0, może dać 1/3 tego 8.2 a 2/3 8.0 żebym nie była fioletowa? Fryzjerka będzie po raz pierwszy robić tą farbą, więc raczej nie mogę się zdać na jej doświadczenie
Na początek możesz tak zrobić, jak piszesz a potem stwierdzisz, czy jest ok, czy dać więcej tego 8.2.

Cytat:
Czy mnie też czekają rude odrosty? Mam nadzieję, że nie
Każde włosy są inne, ale po mieszankach z 8-kami na pewno ruda nie będziesz

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Ja też już po farbowaniu doczytałam się ,że superrozjaśniające trzyma się 45 min (tak też zrobie następnym razem), ale co wtedy z resztą włosów, żeby kolor tylko odświeżyć????
Ja nie wytrzymałam i zrobiłam mieszankę 10 i 10.2 z wodą 6 i połozyłam na odrost poczekałam 30 min i dodałam wody i jeszcze 5 min. potrzymałam, po zmyciu odrost ochłodził się a reszta trochę fioletowa i jakaś nierównomierna, jak kładłam na odrost to pozostałe włosy, trochę się umazały, ale pewnie się wypłucze!!

Vea, maski faktycznie wyciągają nadmiar tego fioletu??
Tak, tak, na pewno, możesz być spokojna

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-30 o 20:06
Stary 2012-03-30, 22:42   #55
magda bajtek
Wtajemniczenie

Vea, a jak zrobić następnym razem - odrost 1002 z wodą 9 na 45, a co z resztą, położyć 10 i 10.02 na 5 min.?
Stary 2012-03-31, 17:29   #56
Phebe
Raczkowanie

Phebe, spróbuj tych farb, wiem, że tak jak ja używałaś farb joico , kondycja włosów po farbach joico świetna ale u mnie blondy po pewnym czasie jednak rudziały, chociaż po nałożeniu kolory cudne, no i cena, mi bratowa fryzjerka wzięła 3 farby montibello za 60 zł. i czwartą dostała gratis! [/QUOTE]

Mi też zrudziało wszystko po Joico,i to obojętnie czy to był popielaty czy naturalny po paru myciach taki sam rudo bury kolor,już nie kupuje tych farb, nie niszczą włosów ale Alfaparf też nie niszczy .Po Alfie mam chyba jeszcze bardziej błyszczące i zdrowsze włosy,chociaż ciemniej wychodzą,trzeba brać o ton jaśniejszą,to fakt że się wymywa odcień zimny,ale kolor który zostaje jest naturalniejszy i ładniejszy niż po Joico.Ostatnio rozmawiałam z babką ze sklepu fryzjerskiego o tych farbach Joico,mówiła że to trudna technicznie farba i należy mieszać odcienie aby wyszedł dobry kolor.
Stary 2012-03-31, 17:36   #57
Vea
Rozeznanie

Cytat:
(...) Ja nie wytrzymałam i zrobiłam mieszankę 10 i 10.2 z wodą 6 i połozyłam na odrost poczekałam 30 min i dodałam wody i jeszcze 5 min. potrzymałam, po zmyciu odrost ochłodził się a [B]reszta trochę fioletowa i jakaś nierównomierna[/B], jak kładłam na odrost to pozostałe włosy, trochę się umazały, ale pewnie się wypłucze!!

Vea, a jak zrobić następnym razem - odrost 1002 z wodą 9 na 45, a co z resztą, położyć 10 i 10.02 na 5 min.?
Słuchaj, Magda, chyba wiem, dlaczego wyszło Ci nierównomiernie....Byłam dzisiaj w hurtowni po maseczkę do włosów i okazało się, że ta pani, która tam pracuje i również farbuje sobie włosy farbą croamtone, też ma jakiś ten kolor łaciaty - tu troszkę ciemniej, tak znowu gdzieś jaśniej -myślałam, że dawno już nie farbowała i to dlatego, a ona, że farbowała właśnie w środę i ta farba bardzo nierówno pokryła jej włosy - pierwszy raz się jej coś takiego zdarzyło!!! Od razu pomyślałam o Tobie, że pisałaś, że jakoś nierówno Ci wyszło, no i się załamałam, bo pani mi powiedziała, że dzwoniła do przedstawiciela od tych farb a on jej powiedział, że Montibello "ulepszyło" Cromatone i ta ostatna dostawa jest już ta zmodyfikowana, no ale klientki, które u niej kupują tą farbę z kolei nie narzekały. Nie wiem, może użyła "zapowietrzonego" utleniacza? U mnie równo zawsze wychodziło.

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-06 o 15:01
Stary 2012-03-31, 18:42   #58
natusia167
Rozeznanie

GG do natusia167

Huuuu a ja wstrzymalam sie z jej kupnem

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
Stary 2012-03-31, 20:59   #59
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Huuuu a ja wstrzymalam sie z jej kupnem
No ja jestem zawiedziona tymi ulepszeniami, które - jak się okazuje - popsuły całą farbę...
a już miałam swój ideał , no ale musiałam Was ostrzec, po co macie być "łaciate".
Kurcze, nie mogę tego przeżyć

W ogóle ta pani mi jeszcze powiedziała, że odrostów jej w ogóle nie załapało, zwłaszcza tych z tyłu - z przodu na przedziałku, owszem, zafarbiło, ale gdyby chciała uczesać się np. w dwa kucyki to tam odrost ma nieruszony w ogóle (nie wiem, czy dobrze to Wam zobrazowałam, ale chyba wiecie, o co chodzi z tymi jej odrostami z tyłu). Dziwne to bynajmniej, ale sama mi pokazywała, jak to wygląda i wygląda...tragicznie - jakby w ogóle tam nie nakładała farby.

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-31 o 21:13
Stary 2012-03-31, 22:06   #60
magda bajtek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, UWAGA!!!!! Słuchaj, Magda, chyba wiem, dlaczego wyszło Ci nierównomiernie.... Byłam dzisiaj w hurtowni po maseczkę do włosów i okazało się, że ta pani, która tam pracuje i również farbuje sobie włosy farbą croamtone, też ma jakiś ten kolor łaciaty - tu troszkę ciemniej, tak znowu gdzieś jaśniej -myślałam, że dawno już nie farbowała i to dlatego, a ona, że farbowała właśnie w środę i ta farba bardzo nierówno pokryła jej włosy - pierwszy raz się jej coś takiego zdarzyło!!! Od razu pomyślałam o Tobie, że pisałaś, że jakoś nierówno Ci wyszło, no i się załamałam, bo pani mi powiedziała, że dzwoniła do przedstawiciela od tych farb a on jej powiedział, że Montibello "ulepszyło" Cromatone i ta ostatna dostawa jest już ta zmodyfikowana - nie wiem, co oni tam dodali, ale efektem tego są nierówno pokryte włosy i teraz nie wiem, co zrobić, bo łaciata to ja być nie chcę - totalnie się załamałam, naprawdę
Mi wyszło nierówno, ponieważ jak kładłam na odrosty sama(zawsze ktoś mi jednak pomaga), to przeciągnełam farbe po włosach gdzie niegdzie miejscami i zostawiłam na 30 min., a pod koniec dodałam wody i zmalaksowałam i tam gdzie przeciągnełam to kolor bardziej intensywny, ale przy każdym myciu wyrównuję się! Ja narazie jestem zadowolona, naprawne chłodny kolorek, zobaczymy jak będzie się trzymał!!
Odpowiedz

Tagi
łączenie farb, przyciemnianie włosów

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości