nie potrafię malować oczu :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-12, 16:07   #1
vil84
Wtajemniczenie

nie potrafię malować oczu :(

witam,
pierwszy raz zakładam wątek więc proszę o wyrozumiałość

Mam nadzieję, że pomożecie mi nauczyć się malować. Mam małe, głęboko osadzone oczy i ogromne cienie pod oczami, których nie da się w żaden sposób zlikwidować. Ani kremy, ani dłuższe spanie nie pomagają, jedynie tona korektora, ale to pomaga tylko odrobinę. Mam wrażenie, że żaden z kolorów cieni mi nie pasuje, oprócz beżów, brązów, perłowej bieli i zieleni. Przy różach/fioletach cienie są jeszcze bardziej widoczne, przy szarych wyglądam jak żywy trup... Niebieskie nie pasują zupełnie.
Jedyny makijaż, jaki w miarę mi pasuje, to ten zamieszczony niżej. Tak się maluje na co dzień, czasami robię czarną kreskę czarnym eyelinerem z brokatem, też wygląda to ładnie i "otwiera" oko. Ale nie mam już pomysłów, co próbowałam zrobić, wyglądało sztucznie ... Przeczytanie kilku książek dot. makijażu też nic nie dało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez makijazu.jpg (57,9 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez makijazu2.jpg (76,0 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1049.jpg (81,4 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1050.jpg (77,5 KB, 152 załadowań)

vil84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:15   #2
madii1984
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: nie potrafię malować oczu :(

A rozumiesz trochę po angielsku? Znalazłam bardzo dobry filmik dla twoich oczu, których kształt jest tzw. "hooded". http://www.youtube.com/watch?feature...v=npZRMJ6r5z8#! Powinnaś szukać filmików właśnie dla hooded eyes. Ja myślę, że masz bardzo fajne, duże oczy! Tu jest jeszcze dobry: http://www.youtube.com/watch?v=dC3Be...eature=related

Edytowane przez madii1984
Czas edycji: 2012-03-13 o 09:29
madii1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 14:13   #3
Zanthia
Zadomowienie

kilka odcieni korektorów [ ja bym mieszała rózowy z zielonym i to co wyszło przykrywała delikatnie jasniejszym niz twoja skóra ] + puder. można robić cuda mocno kryjącymi kolorowymi korektorami przy odrobinie wprawy.
Zanthia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 22:50   #4
vil84
Wtajemniczenie

dziękuję za rady
filmik świetny, na szczęście angielski nie stanowi problemu. jutro będę się malować wg wytycznych
a akurat kilka dni temu zamówiłam na all zielony korektor, jak tylko przyjdzie będę się maziać
wrzucę potem zdjęcia

Stary 2012-03-13, 23:08   #5
marcowka
Przyczajenie

vil84, mam identyczny problem, cienie pod oczami....chetnie zaczerpne rad....moze podpowiecie konkretny korektor? probowalam kilku, ale mam wrazenie , ze nie istnieje taki, ktory by mnie zadowolil.pozdrawiam
marcowka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:11   #6
vil84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marcowka Pokaż wiadomość
vil84, mam identyczny problem, cienie pod oczami....chetnie zaczerpne rad....moze podpowiecie konkretny korektor? probowalam kilku, ale mam wrazenie , ze nie istnieje taki, ktory by mnie zadowolil.pozdrawiam
ja używam mineralnego Bell w płynie - jest niezły i tani, znaleziony na KWC. Ładnie rozświetla i nawet dość kryjący. Na moje cienie póki co nie znalazłam nic lepszego Ale po użyciu tego widać zdecydowaną różnicę, nie rozstaje się z nim teraz, jeden mam w domu, a drugi w torebce Ale biorąc pod uwagę to, że na pewno są lepsze, też chętnie poczytam o innych propozycjach

Stary 2012-03-15, 19:17   #7
Stace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
kilka odcieni korektorów [ ja bym mieszała rózowy z zielonym i to co wyszło przykrywała delikatnie jasniejszym niz twoja skóra ] + puder. można robić cuda mocno kryjącymi kolorowymi korektorami przy odrobinie wprawy.
gdybym ja tyle nawaliła, to by wszyscy dookoła się śmiali

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:57   #8
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Witaj,
jakiego używasz korektora? może jest to rozświetlacz lub słabokryjący korektor.

Polecam na since pod oczami bazę Kryolan ivory, ja ją stosuję i jest świetna, moja mama też ją stosuje i również jest zadowolona. Do tego polecam korektor ArtDeco Perfect Teint.

Może zakamuflować te cienie również Ultra Foundation firmy Kryolan, jest duzo bardziej kryjący niż zwykłe korektory, wystarczy odrobina.

Jeśli chodzi o cienie polecam Ci fiolety, zielenie lub turkusy, przy brązie myślę, że będziesz mogła wyglądać na zmęczoną. Do tego kreska na powiece, tusz do rzęs a żeby rozświetlić i otworzyc oko wewnątrz kreska kremową kredką.
Jeśli chcesz brązy warto byłoby połączyć je np. z beżem.

Jeśli nie potrafisz się malować zachęcam Cię do obejrzenia na YouTube filmików ladymakeuppl, zachęcam Cię też do zakupów w jej sklepie. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim miła, zawsze doradzą i pomogą przy doborze odpowiednich kosmetyków

Edytowane przez betty0502
Czas edycji: 2012-03-20 o 13:59
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 16:42   #9
gabrielika
Raczkowanie

hej,
na problem głęboko osadzonych oczu, myślę, że najlepiej jak "otworzysz oko" eyelinerem. na pewno unikaj kresek w środku. odpadają też ciemne cienie. w kącikach oczu mozesz nakładać biały cień. to takie rady intuicyjne wiec moge sie mylić :p

co do kosmetyków jakich używać, proponuję artdeco - ja używam i jestem mega zadowolona.
gabrielika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości