Co zrobić z grubymi i szorstkimi włosami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-14, 18:01   #1
DarkSideSissy
Przyczajenie

Exclamation

Co zrobić z grubymi i szorstkimi włosami?

Moje włosy są grube i sztywne. Każdy jest pozałamywany i szorstki. Nie potrafię nad nimi zapanować. Mają nienaturalną grubość, puszą się i zamiast spływać mi na plecy to sterczą a i są niemiłe w dotyku. Co mogę zrobić, aby wydawały się mniej objęte, były delikatne, bardziej rzadkie i jedwabiste i gładkie?

Błagam, pomocy!

PS. Moje włosy nie są farbowane i naturalnie ciemne.

Edytowane przez DarkSideSissy
Czas edycji: 2012-03-14 o 18:02
DarkSideSissy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:42   #2
rivana00
Raczkowanie

Dot.: Co zrobić z grubymi i szorstkimi włosami?

Wszystko zależy jak o nie dbasz. Musisz je przede wszystkim nawilżać. Bez dobrego szamponu ani rusz. Możesz w domu spróbować zrobić kuracje odżywczą z oliwy z oliwe i jedwabiu nałóż na włosy na noc i zmyj rano
rivana00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:52   #3
iamsolucky
Wtajemniczenie

Dot.: Co zrobić z grubymi i szorstkimi włosami?

Cytat:
Napisane przez DarkSideSissy Pokaż wiadomość
Moje włosy są grube i sztywne. Każdy jest pozałamywany i szorstki. Nie potrafię nad nimi zapanować. Mają nienaturalną grubość, puszą się i zamiast spływać mi na plecy to sterczą a i są niemiłe w dotyku. Co mogę zrobić, aby wydawały się mniej objęte, były delikatne, bardziej rzadkie i jedwabiste i gładkie?

Błagam, pomocy!

PS. Moje włosy nie są farbowane i naturalnie ciemne.
są takie z natury czy po prostu zniszczone od farbowania? Ja parę lat temu jak jeszcze farbowałam pamiętam że zaczęło mi się coś paskudnego dziać, pojedyncze kosmyki zrobiły sie jakby sfilcowane, i pokręcone a końcówki były powyginane pod różnymi kątami Bardzo, bardzo pomogło olejowanie i po każdym myciu odżywki z silikonem, a najbardziej to podcięcie włosów i zaprzestanie farbowania osobiście używam oleju lnianego, nakładam go na włosy kilka godzin przed myciem i zakładam czepek, potem myję włosy szamponem brzozowym lub płynem rozmarynowym który rewelacyjnie zmywa olej, po takim olejowaniu nawet potem odżywka konieczna nie jest ale nakładam dość często z nuNAAT i Lorysa np i też około 30 minut trzymam potem chłodną wodą zmywam. Mi akurat to pomogło. Zniszczone skołtunione włosy i tak trzeba będzie podciąć na tyle ile się da.

edit. doczytałam że nie farbowane, ale dbać można w taki sam sposób jak i o farbowane Mysle że to tak jak ze skórą, metodą prób i błędów, polecam jednak odżywki lub oleje stosować na ciepło pod czepkiem ja dodatkowo staram sie nie używac suszarki, tylko w wyjątkowych sytuacjach ale wiem że dla wielu dziewczyn to może nie wchodzic w grę, i nigdy nie rozczesuję włosów na mokro

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-03-16 o 20:55
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
grube, puszące się, szorstkie, sztywne, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości