Makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-09-15, 14:01   #1
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

Makijaż

W zasadzie nigdy się nie malowałem, więc liczę na fachową pomoc w tej dziedzinie zamieszczam 2 projekty - nie wyglądają może zbyt idealnie gdyż wykonałem je osobiście i to za wyjątkiem rozjasnienia skóry w paincie, więc za dobrze wygladać nie mogą, jednak jak sądzę oddają to, czym chcę się stać. Jeśli chodzi o owłosienie to aktualnie reprezentuję takie jak na zdjęciu z lewej - chcę pobielić twarz jak na zdjęciu, umalować usta i paznokcie u dłoni na czarno, podkreslić na czarno brwi zaś na środku czoła (jak widac najlepiej na zdjęciu z długimi włosami) umieścić czerwoną kropkę. Co do oczu to mam zamiar użyć szkieł kontaktowych wild eyes. Druga wersja jest docelowa - jeśli uda mi się zapuścić tak ładną brodę (bo co do włosów to już kiedyś miałem i to dłuższe niż na zdjęciu) pierwszą chcę uzyskać tej jesienizimy choć niewątpliwie włosy będą już nieco dłuższe (tutaj też pójdzie farba albo szamponetka - na zdjęciu są ufarbowane, naturalnie jestem brunetem ale troszkę jaśniejszym a chcę idealnej czerni. Jednocześnie nie chciałbym zbytnio zaszkodzić włosom, po ostatnim malowaniu znajdowałem ich na grzebieniu więcej nieco niz zwykle. Mam 20 lat.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 twarze.jpg (89,1 KB, 6 załadowań)
Gochan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 14:15   #2
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan
Re: Makijaż

I jeszcze moje zdjęcie w całości, dla ogólnego zobrazowania jak będzie wyglądała twarz przy ciele.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przód 007.jpg (37,0 KB, 8 załadowań)
Stary 2003-09-15, 14:39   #3
atrament
Raczkowanie

GG do atrament

hę?!??!?!
Stary 2003-09-15, 14:49   #4
sarenka
Zakorzenienie

atrament napisał(a):
> hę?!??!?!

no właśnie..

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 14:55   #5
palomino
Zakorzenienie

hihi - a masz zamiar sie tak "zrobic" w ogole na codzień czy tylko na jakąs okazję?
Bo jesli to pierwsze - to bardzo Cie prosze uprzedzaj chociaz na wizazu jak bedziesz mial zamiar wyjść na ulicę

pozdrówka
ps: o rany
Stary 2003-09-15, 16:12   #6
admin
Gość

Primo: moze jednak ktos odpowie Gochanowi MERYTORYCZNIE?

Secundo: Drugie zdjecie wprowadza niepotrzebne zamieszanie, a to wszystko z powodu bardzo stylowych majteczek

p.s. Ile czasu wytrzymujesz na takim bezdechu? Ja na plazy wciagam brzuszek max 45 sekund, ale to w czasie marszu
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 16:28   #7
Ula-M
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M

Trochę nie w porę zabrałeś się Gochanie za tą metamorfozę, bo kosmetyki nam gwałtownie drożeją i chyba nie zdążysz się zaopatrzyć na czas Ale jeśli nie chcesz się zrujnować, to polecam wizytę w aptece - na buziaka maść cynkowa, usteczka i brwi pociągnąć węglem lekarskim. Kropę na czole wyczaruje się już łatwo mazakiem w odpowiednim kolorze
Pozdrawiam
Ula
P.S. Szykujesz się już na Halloween czy tylko na przyszłoroczne Wave Gotik Treffen?
Ula-M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 17:01   #8
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

Dziękuję za odpowiedź
Jak pójdę zakupić odpowiednie preparaty to wystarczy, że poproszę o maść cynkową i węgiel lekarski? Dostanę to czego potrzebuję? I jak jest z trwałością takiej maści cynkowej i węgla
na ile malowań starcza no i jak jest z tymi cenami (kształtują się okresowo czy po prostu ceny kosmetyków ogólnie wrastają?)przepraszam za takie pytania, ale naprawdę jestem zielony w dziedzinie makijażu . Oczywiście plan dojścia do twarzy nr 2 (długie włosy, broda) jest raczej długofalowy, lecz mam zamiar wykorzystać taki makijaż dużo częściej niż jeden czy dwa razy. Szczerze mówiąc widzę, że dobrze zrobiłem zjawiając się tutaj, ponieważ już na wstępie jestem zaskoczony - spodziewałem się pudru i szminki, a okazuje się że mam nabyć maść cynkowa i węgiel drzewny
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:09   #9
palomino
Zakorzenienie

Jesli rzeczywiście chcesz uzywac takiej pasty - to musisz jednak uważac. Bo jak sie tym wysmarujesz to rzeczywiście caly bialy będziesz (to pewnik- biel farby malarskiej) ale jednoczesnie przy nalozeniu na calą twarz (na dlużej i jesli czesto sie bedziesz malowal w ten sposob) mozesz przesuszyc naskorek (pasta cynkowa ma takie dzialanie - wysuszająco- sciągające). Dostaniesz to za 2-3zlote w aptece, takie male opakowanie.

pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:11   #10
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

zlosliwiec napisał(a):
> Primo: moze jednak ktos odpowie Gochanowi MERYTORYCZNIE?
>
> Secundo: Drugie zdjecie wprowadza niepotrzebne zamieszanie, a to wszystko z powodu bardzo stylowych majteczek
>
>
>
> p.s. Ile czasu wytrzymujesz na takim bezdechu? Ja na plazy wciagam brzuszek max 45 sekund, ale to w czasie marszu

Hehe, faktycznie złośliwy z Ciebie złośliwiec szczerze mówiąc na plaży nie chodzę na bezdechu, najwyżej w miarę prosto. Wolę zrobic jakieś salto albo flik-flaka bo tego nikt się po mnie nie spodziewa. Co do wciągania brzucha to fakt, próżność nakazuje mieć wciągnięty częściowo, raczej nie mam problemów z utrzymaniem przy normalnym oddychaniu.
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:14   #11
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

A przy częstym stosowaniu jakie preparaty nawilżajace stosować w okresach wolnych od makijażu? I ewentualnie gdyby skóra za mocno się przesuszała czego można użyć okresowo w zastępstwie masci?
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:17   #12
Ula-M
Raczkowanie

Nawet za mniej niż 3 zł, chyba 1,50 kosztuje Na to jakiś bardzo jasny puder, ale tu już trzeba trochę więcej kasy zainwestować (Constance Carroll ma taki, najjaśniejszy odcień, jakieś 12 zł). Z tym węglem to trochę przesadziłam, przepraszam, zebrało mi się na wygłupy Te kreski lepiej będzie zrobić eyelinerem (ok. 10 zł chyba jakiś tańszy) a usta czarną szminką (są takie, ale chyba ciężko je dostać, więc musisz się porozglądać).
Pozdrawiam
Ula (zdziwiona deczko )
Stary 2003-09-15, 17:20   #13
Ula-M
Raczkowanie

Są chyba jakieś specjalne farbki do twarzy - jak fluid, tyle że w różnych kolorach (z Sephory dziewczyny? Czy całkiem już mi się coś pomieszało? ) Ale to to już zupełnie droga impreza, o ile dobrze kojarzę to ok. 100 zł...
Stary 2003-09-15, 17:23   #14
palomino
Zakorzenienie

Jezeli tej pasty nie będziesz nakładal na caly dzien - tylko (dajmy na to) 2-3h to wydaje mi sie że wystarczy kupic zwykly krem nawilżający, lub maseczkę nawilżająca (zalezy jak wrażliwą masz skóre)
Ale przy dluższym stosowaniu - obstawiam łuszczenie się skory (tak czy inaczej)
Aha - NIE nakladaj tej pasty pod oczy, ani na powieki.

pozdrawiam
ps - moze uchyl chociaz rąbek tajemnicy dlaczego potrzeby Ci jest akurat taki make-up?
Stary 2003-09-15, 17:31   #15
xanka
Zadomowienie

GG do xanka

Gochan napisał(a):
> W zasadzie nigdy się nie malowałem, więc liczę na fachową pomoc w tej dziedzinie

Gochan.. a wlasciwie to .. hm.. o co pytasz? ;>
Bo tak czytam te Twoja wiadomosc, czytam.. i wychodzi mi ze Ty juz doskonale wiesz co i jak zrobic. Tu zapuscisz, tu zalozysz szkla, tu ufarbujesz.
Wiec.. o co chodzi ?
xanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 17:35   #16
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

To nie jest tajemnica - po prostu podoba mi się taki styl,
jest to wyraz mojej wewnętrznej ekspresji, chęć uczynienia siebie swoistym dziełem sztuki i źródło inspiracji poetyckiej.

Ciekawi mnie też alternatywa maści - coś po czym ryzyko łuszczenia się skóry byłoby mniejsze przy częstym stosowaniu? Oczywiście rozumiem, że maść jest najskuteczniejsza. Widziałem jednak, że wiele osób w Chinach a także w Japonii nosi na codzień biały makijaż, może nie jest on faktycznie całkiem BIAŁY ale bladzi sa z pewnością. Czego używa się w takim przypadku?
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:44   #17
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

xanka napisał(a):
> Gochan.. a wlasciwie to .. hm.. o co pytasz? ;>
> Bo tak czytam te Twoja wiadomosc, czytam.. i wychodzi mi ze Ty juz doskonale wiesz co i jak zrobic. Tu zapuscisz, tu zalozysz szkla, tu ufarbujesz.
> Wiec.. o co chodzi ?

Cóż, i właśnie tutaj się mylisz - juz teraz ciesze się, że wysłałem ten topic, ponieważ zyskuję wiadomości które są dla mnie całkowitą nowością, jak naprzykład o maści cynkowa.
Ja wiem czego chcę, ale nie do końca wiem jak to zrobić - nie wiem jakich preparatów uzyć itd. ponieważ oprócz często noszonego makijażu chcę mieć zdrową skórę, nie złuszczony naskórek itd. Poza tym jak sądzę są produkty różnej jakości które różnią się od siebie - gdy człowiek wchodzi w dziedzinę o której nie ma pojęcia łatwo moze zaginąć - ponieważ nie wie czy preparat który mu proponują w sklepie oprócz dziesięciokrotnie większej ceny niz drugi o podobnym działaniu oferuje cos więcej niż znaczek firmowy. Ponieważ nie wie co może się dziać po użyciu konkretnych preparatów
- kiedy ostatnio umalowałem włosy zostawało ich na grzebieniu więcej niż normalnie. Tego też chciałbym uniknąć kupując np. lepszą farbę lub wymieniając ją na szamponetkę.
Tak samo chciałbym uniknąć łuszczenia się skóry a zarazem mieć białą twarz.
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 17:52   #18
Lee
Wtajemniczenie

ekhm..
Gochan wyprowadź mnie proszę z błedu jeśli sie myle,ale czy tym swoim nowym wizerunkiem chcesz hmm no wlasnie co chcesz? Pokazać jaki jestes w środku? a moze wzbudzić strach innych ludzi? no ja np. bym sie przestraszyła człowieka wyglądającego tak jak masz w zamiarach. To nie jest jakiś atak z mojej strony, ale wiesz rzadko sie spotyka ludzi którzy tak cchcą wyglądac... to ciekawe..
np. kiedys rozmawialam z takim znajomym napompowanym i on powiedzial ze dlatego ma ciało kulturysty bo chce zeby
"nikt mu nic nie zrobil" wdg. niego do takiego Miśka nikt nie podejdzie bo sie boi...
jakie jest tego ze tak powiem psychologiczne podłoze?
Po prostu chcesz sie wyrazić? Szokować?
Pozdfrawiam serdecznie
Stary 2003-09-15, 17:59   #19
Gochan
Przyczajenie

GG do Gochan

Wyrazić, być dla siebie samoinspirancją, po trosze także szokować no i wreszcie uzyskać wyglad z jakiego byłoby się zadowolonym już w dzieciństwie, zawsze mi się podobało to co mroczne, magiczne nawet upiorne i przerażające. Do upiornego i przeraząjącego jeszcze trochę zabraknie, ale wierzę, że z czasem przyjdą nowe pomysły wzbogacające wizerunek :-D
Pozdrawiam
Stary 2003-09-15, 18:03   #20
Lee
Wtajemniczenie

dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam, życze powodzenia i mam nadzieje ze Ci sie nic na ulicy nie stanie,bo sam wiesz,że jest taka jedna subkultura co nie lubi ludzi chcących sie wyrazić. Uważaj na siebie.
Pozdrawiam
Stary 2003-09-16, 12:43   #21
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

A myślałam, że nic mnie już nie zszokuje...

Lee, po prostu wyjęłaś mi tę wypowiedź z ust

Pozdrawiam
Twitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 12:54   #22
palomino
Zakorzenienie

stąd moja prosba (wcale nie zlosliwa) żeby uprzedzal zanim na ulicę wyjdziesz w nowym wizerunku Pomijając wszystko osoba w takim "image" nie będzie wyglądać na "pokojowo nastawioną" hihi - gdybym cie zobaczyla facet w takim make-up poźnym wieczorem na horyzoncie to sama siegnelabym po pierwszy lepszy ostry przedmiot... (bez zadnych wycieczek osobistych- ale ten wyglad ktory proponujesz jest dla mnie po prostu agresywny, a ja po paru hmm sytuacjach jestem ostrożna) A tak przynajmniej wiedzialabym ze w razie czego Zlo ma Twoje IP

Aha - i polub panow policjantow oni czasem są gorsi niz subkultura
Stary 2003-09-17, 00:32   #23
Charlotte
Wtajemniczenie

GG do Charlotte

Cuś tu mam dla Gochana - jeszcze bródka i kropka i będzie idealnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twiggy_ramirez.jpg (18,6 KB, 1 załadowań)
Charlotte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 00:32   #24
Beza
Raczkowanie

Witam
Tutaj jest dosyć sporo informacji o malowaniu twarzy na biało:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1054390601
Pozdrawiam i życzę powodzienia w wyrażaniu siebie
Beza jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości