Pomysł na równomierne ufarbowanie odrostów i reszty włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-17, 10:30   #1
agus86
Zadomowienie

GG do agus86

Pomysł na równomierne ufarbowanie odrostów i reszty włosów

Witam

Chciałabym od Was uzyskać poradę

Otóż jestem ciemną blondynka farbującą od dobrych kilku lat włosy na kolor ciemno brązowy.
Jednak od jakiegoś czasu nudzi mnie poprostu taki zwykły brąz, więc zaczęłam uzywać ciemnych czerwieni lub fioletów aby włosy właśnie miały taką kolorowa poświatę.
Jednak mam problem z odrostami, ponieważ są sporo jaśniejsze to farba na nich łapie bardziej na czerwono/fioletowo i troche dziwnie to wygląda
Zaczęłam więc kupować 2 farby na raz brązowe i czerwone lub fioletowe i je mieszać. Już lepiej te odrosty wyglądają ale jednak nadal troche się odznaczają (w słońcu mam taką aureolę nad głową )

I teraz moje pytanie co z tym zrobić. Mam się na dniach farbować i wpadłam na pomysł, żeby najpierw rozrobić brązową farbę machnąć odrosty poczekać z 10 min i wymieszać dalej ten brąz z czerwienią i już normalnie ufarbować całe włosy (łącznie z tymi odrostami) tą mieszanką i odczekać te pół godziny.

Myślicie że coś takiego zda egzamin, czy macie może jakieś inne propozycje??

Pozdrawiam

agus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 12:14   #2
nowa_wizazystka
Raczkowanie

Dot.: Pomysł na równomierne ufarbowanie odrostów i reszty włosów

Witaj. Ja chodzę farbować do znajomej fryzjerki i wiesz jak ona mi to robi? Od skóry farbuje mi ciemniejszą - dojrzałą wiśnią,po paru minutach resztę włosów farbuje jaśniejszą - soczystą maliną. Efekt jest superowy.
nowa_wizazystka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 12:22   #3
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agus86 Pokaż wiadomość
Witam

Otóż jestem ciemną blondynka farbującą od dobrych kilku lat włosy na kolor ciemno brązowy.
Jednak od jakiegoś czasu nudzi mnie poprostu taki zwykły brąz, więc zaczęłam uzywać ciemnych czerwieni lub fioletów aby włosy właśnie miały taką kolorowa poświatę.
Jednak mam problem z odrostami, ponieważ są sporo jaśniejsze to farba na nich łapie bardziej na czerwono/fioletowo i troche dziwnie to wygląda
Zaczęłam więc kupować 2 farby na raz brązowe i czerwone lub fioletowe i je mieszać. Już lepiej te odrosty wyglądają ale jednak nadal troche się odznaczają (w słońcu mam taką aureolę nad głową )

I teraz moje pytanie co z tym zrobić. Mam się na dniach farbować i wpadłam na pomysł, żeby najpierw rozrobić brązową farbę machnąć odrosty poczekać z 10 min i wymieszać dalej ten brąz z czerwienią i już normalnie ufarbować całe włosy (łącznie z tymi odrostami) tą mieszanką i odczekać te pół godziny.

Pozdrawiam
Może nałóż na 30 minut na odrosty a potem na resztę i całość trzymaj kolejne 30 minut? To powinno sprawić, że odrosty będą ciemniejsze a w konsekwencji - takie jak reszta włosków.
Stary 2012-03-17, 13:35   #4
_Whatever_
Przyczajenie

Może najpierw nałóż na same odrosty ciemną farbę na jakiś czas, zmyj i nałóż kolejną. Efekt powinien być taki jak na reszcie włosów, bo przecież farbowałaś na ciemny kolor, a poźniej dodałaś te fioletowe czy tam jakieś inne refleksy ;>

http://na-wlasnej-skorze.blogspot.com
_Whatever_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 15:06   #5
agus86
Zadomowienie

GG do agus86

Dziekuję za odzew

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Witaj. Ja chodzę farbować do znajomej fryzjerki i wiesz jak ona mi to robi? Od skóry farbuje mi ciemniejszą - dojrzałą wiśnią,po paru minutach resztę włosów farbuje jaśniejszą - soczystą maliną. Efekt jest superowy.
To dobry pomysł, ale niestety wykonalny raczej tylko u fryzjera, bo tylko oni maja sporo kolorów i do tego mogą je sobie dowolnie mieszać, a mnie nie stać na farbowanie u fryzjera A w drogeriach niestety nie ma aż takiego wyboru kolorów.

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Może nałóż na 30 minut na odrosty a potem na resztę i całość trzymaj kolejne 30 minut? To powinno sprawić, że odrosty będą ciemniejsze a w konsekwencji - takie jak reszta włosków.
No właśnie miałam taki plan, z tym że te odrosty chciałam zrobić krócej (te 10 min), bo już mam zniszczone włosy a jak jedyne zdrowe odrosty bym przetrzymała w sumie godzinę to pewnie też by się zmarnowały.

Cytat:
Napisane przez _Whatever_ Pokaż wiadomość
Może najpierw nałóż na same odrosty ciemną farbę na jakiś czas, zmyj i nałóż kolejną. Efekt powinien być taki jak na reszcie włosów, bo przecież farbowałaś na ciemny kolor, a poźniej dodałaś te fioletowe czy tam jakieś inne refleksy ;>
No to też jest myśl, tylko pewnie nie tego samego dnia, bo jak już umyje te włosy po tym pierwszym farbowaniu odrostów to pewnie trzeba byłoby dopiero następnego dnia całe włosy ufarbować, a ja wolałabym za jednym zamachem, żeby mamie nie dokładać dodatkowej roboty

agus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:50   #6
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agus86 Pokaż wiadomość
Witam

Pozdrawiam
Wklej tutaj fotką twoich obecnych włosów, żeby byłowidać dobrze kolor na odroście i resztę włosów. Prawdopodobnie będziesz potrzebować farby naturalnej np 7N, lub7.00 lub 6N, 6.00 w zależności od poziomu ciemności włosów na długości. Nałożyć naturę na odrost, lub jeśli bedą tej samej firmy zmieszać naturę z mieszanką na długość (zrobić 2 papki, docelowy z naturą na odrost, a sam docelowy na długość. Farby muszą być tej samej firmy, bo różnych nie mozna mieszać bo różnią się składem chemicznym, Jak są innych firm , musisz robic najpierw odrost, zmyć, i później nakładać kolor docelowy. Chozi tu o to, że jak umyjesz głowę, to skóra głowy nie ma osłony z łoju i możesz sobie podrażnić skórę głowy. p.s. nie jestem fryzjerką, ale "pasjonatką"
zyta82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości