BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-22, 13:24   #1
svietka
Przyczajenie

BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..

Waga początkowa: 95 kg
Waga obecna: 91,7 kg
Cel #1: 89 kg ....

Dam radę !
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:23   #2
Nadym
Przyczajenie

Dot.: BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Nadym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:43   #3
Asiulkaa_
Raczkowanie

Najlepiej bylo by je sciac...Jesli sa przepalone ,rozjasiane to juz nic z nimi nie zrobisz. zacznij je wzmacniac od zewnatrzwitaminy,skrzyp ,itp ... Ja mam tak samo jak ty . I zapuszczam zeby w cholere odroslo to siano;p
Asiulkaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:54   #4
Anabella43
Raczkowanie

Wejdź w dział o pielęgnacji włosów tam znajdziesz pełno wiedzy na temat suchych i zniszczonych włosów i nie tylko. Dodatkowo poczytaj o olejowaniu, domowych maseczkach na wlosy i innych polecanych odzywkach i maskach przez Wizażanki.
Stary 2012-03-22, 15:57   #5
Kinia_F
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Asiulka a czy tran w płynie pomaga na włosy? ja też mam bardzo zniszczone wlosy. Ostatnio staram się ich nie suszyć i nie prostować. Chodze caly czas w spiętych, ale moje włosy wyglądają tragicznie. Są przesyszone, polamane i sterczące na wszystkie strony. Nie są proste, ani krecone, takie siano. Biorę witaminy, stosuję maseczki i odżywki i nic. Dodam, że długo rozjasniałam włosy robiłam pasemka, ale od pół roku farbuję na brązowo.
Kinia_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:55   #6
monak89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez svietka Pokaż wiadomość
Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..
cofnąć się w czasie i pomyśleć
wątki o suchych i zniszczonych włosach :http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209955
5 część wątku o olejowaniu, na pierwszej stronie jest link do pigułki :http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post33080508
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'
monak89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:40   #7
Ania09121983
Zadomowienie

poszukaj na forum
jest mnóstwo tematów o zniszczonych włosach
ja moge polecic oleje oleje i jeszcze raz oleje...moje włosy sa baaardzo zadowolone
a bardzo zniszczone końcówki radzę poprostu ciachnąć

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:46   #8
the rock
Zakorzenienie

GG do the rock

Cytat:
Napisane przez Nadym Pokaż wiadomość
Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Coś czuję, że to była chałupnicza robota

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:51   #9
Fuzukatsu
Zadomowienie

Nic z tym nie zrobisz, nawet oleje nie pomogą, tylko cięcie.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:47   #10
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie

8 razy rozjasniane

Edytowane przez xXxKYLIExXx
Czas edycji: 2012-03-23 o 18:50
xXxKYLIExXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 22:31   #11
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

ciekawi mnie po co 8 razy... ja rozjaśniałam włosy koleżance która 3 lata nosiła czarne i starczyły 2 rozjaśniania (z czego drugie tylko na końcówki) na jasny blond... musiałaś chyba coś na prawdę słabego użyć
i też jestem za odpowiedzią: ściąć, bo niestety miałam "przyjemność" nosić zniszczone włosy kiedyś i wiem, że to najlepsze wyjście, a na pewno jakąś fajną fryzurkę się da dobrać

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-03-23 o 22:35
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 09:47   #12
svietka
Przyczajenie

ściełam je. są krótkie 6-7 cm ale w tych miejscach już dużo zdrowsze od tych co poszły do ścięcia. odrosną, więc przestałam się przejmować. teraz tylko byle o nie zadbać. dzięki
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 17:10   #13
Panna_Natalia
Raczkowanie

Zainwestuj w jakieś sumplementy i maski, teraz to już tylko odpowiednia pielęgnacja Ci pozostała. Z opisu wygląda, że przeszły przez mały horror...
Panna_Natalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 08:58   #14
jpatala
BAN stały

A może zamiast suplementów wypróbujesz picie drożdży http://kobietapisze.pl/pijane-drozdzami/2012/02/20/ Podobno dają świetne efekty. Jakiś czas temu dziewczyny na forum też o tym pisały.
jpatala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:01   #15
agnieszka2991
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Witam, sama miałam włosy zniszczone i były w stanie tragicznym, nie jeden raz rozjaśniałam, farbowałam na różne intensywne kolory ale niestety zawsze farbami sklepowymi. Ale znalazłam kilka sprawdzonych sposobów żeby to zmienić- po pierwsze przestałam kupować farby w sklepach drogeriach itp- a zaczęłam w hurtowni fryzjerskiej, o dziwo bardzo poprawiła się ich kondycja. W taki sam sposób postąpiłam z odżywkami i szamponami, co prawda nie są one najtańsze ale naprawdę warto- moim zdaniem na moje włosy pomogły odżywki i maseczki z elgon-a, które zmiękczają włosy i po pierwszym użyciu już są niesamowicie delikatne, gładkie i co najważniejsze nie plączą co zdarza się przy suchych i zniszczonych włosach. Stosuje również szampon ryżowy który nawilża włosy, oczywiście stosuje również jedwab i kreatynę - i naprawdę polecam taką zmianę
agnieszka2991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 18:52   #16
Lana Del Rey
Rozeznanie

Ja bym postawiła na olejowanie włosów, bardzo treściwe maski i mega intensywną ochronę tych włosów. Po jednym rozjaśnianiu są zniszczone, a co dopiero osiem...
Lana Del Rey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 00:24   #17
Lavanja
Raczkowanie

nie rozumiem wielkiego oburzenia niektorych dziewczyn o rozjasnianie wlosow. czy chociaz wykonujecie ten zabieg na codzien? fajnie by bylo jakby w praktyce zawsze sprawdzalo sie 2 razy sciagniecie koloru aby miec jasny blond az dziwne... czasem aby zejsc z czarnego potrzeba czasu i kilku zabiegow rozjasniajacych ale co prawda to prawda 8 to juz chyba rekord ;D

mysle ze byla to zabawa domowa lub na jakis praktykach fryzjerskich, najtanszym rozjasniaczem. rowniez tak kombinowalam. mialam platynowo-zolte siano rowniez po trwalej i sciaganiu koloru. wlosy wiadomo byly do sciecia, wygladaly okropnie ale poki nie odrosly mi moje uzywalam kosmetykow ktore chociaz poprawia ich wyglad, czyli jakies silikonowe nablyszczajace bomby, z nimi juz sie nic nie dalo zrobic, wiedzialm ze je zetne jak moje podrosna wiec skupilam sie na dbaniu o skalp i na odzywianiu od srodka. pamietam ze mialam wtedy manie na waxa do wlosow blond mysle ze duzo mi dal, wlosy po pol roku zaczely jakos wygladac (te rozjasniane) i nawet nie musialam ich calych scinac

naprawde proponuje skupic sie na skorze glowy, bo 8 razy rozjasniacz na skorze to juz zapewne wypalone mieszki, jak nie zaraz to lada chwila pewnie wlosy poleca garsciami

edit: mhm fajnie ze ten watek byl zalozony rok temu w sumie ciekawe jak tam wloski tej dziewczny

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty

Edytowane przez Lavanja
Czas edycji: 2013-06-07 o 00:35
Lavanja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 18:14   #18
Pauli64
Przyczajenie

Moje włosy koloru brąz... oczywiście rozjaśniane ombre.. w domu
Takie zniszczone i tak mi ich szkoda nie chciałam obcinać i testuje teraz odżywke http://track.easyprofits.com/15e305

Teraz moje włosy wylądają tak.paulina1.png. są miękkie i takie przyjemne w dotyku, to dopiero miesiąc, ale czuje że sie polubimy
Pauli64 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 23:44   #19
Agnieszka_Wro
Przyczajenie

Zgadzam się z poprzedniczkami: w takiej sytuacji cięcie będzie najlepszym wyjściem
ALe z mojej strony mogę Ci polecić trzy maski do zniszczonych włosów, które robiły u mnie najlepszą robotę :
* Maska Ulitimate Repair ( taka w czarnym opakowaniu, ale nie odżywka, tylko maska!) z Schwartzkopf Gliss Kur
* Maska do włosów suchych i farbowanych z Organique
* Maska z Biovaxu (L'ibotica) intensywnie regenerująca.

DO tego koniecznie olejowanie włosów na noc.
Agnieszka_Wro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 10:30   #20
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

To ja jeszcze dodam maskę drożdżową z Babuszki Agafii i maskę 3 masła z Fructisa (3 Butter, taka w żółtym słoiczku).

I tak jak pisze Agnieszka_Wro wyżej: olejowanie to podstawa (u mnie najlepiej sprawdzały się: nafta kosmetyczna = jest bardzo nawilżająca, a na nią oliwa z oliwek).
Możesz też kupić różne "gotowe" mieszkanki olejów np. Khadi, Vatika, ale one są kontrowersyjne. Trzeba przed zakupem dobrze doczytać skład, bo w niektórych jest parafina, a po co komu parafina na włosach.
Wybitnym olejkiem na włosy są takie olejki do ciała z Alterry: pomarańczowy (teoretycznie działa antycelulitowo ), brzozowy (chyba z limonką). Nie zrażaj się ich nazwami, bo składy mają wręcz stworzone do pielęgnacji włosów.

Żeby wzmocnić włosy, które dopiero wyrosną, u mnie sprawdził się też olej rycynowy i taki olejek z Green Pharmacy z czerwoną papryką (w brązowej buteleczce) - te z kolei wcierałam w skórę głowy. Żmudna robota, ale warto!

A szampon na początek musisz mieć jak najdelikatniejszy, teraz na rynku jest zatrzęsienie porządnej, włosowej pielęgnacji. Oprócz tego przyda Ci się drugi szampon, ciut silniejszy (z SLS), do zmywania olejów.
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości