Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki > Pielęgnacja włosów

Notka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-22, 12:24   #1
svietka
Przyczajenie

BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..

Waga początkowa: 95 kg
Waga obecna: 91,7 kg
Cel #1: 89 kg ....

Dam radę !
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:23   #2
Nadym
Przyczajenie

Dot.: BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Nadym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:43   #3
Asiulkaa_
Raczkowanie

Najlepiej bylo by je sciac...Jesli sa przepalone ,rozjasiane to juz nic z nimi nie zrobisz. zacznij je wzmacniac od zewnatrzwitaminy,skrzyp ,itp ... Ja mam tak samo jak ty . I zapuszczam zeby w cholere odroslo to siano;p
Asiulkaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:54   #4
Anabella43
Raczkowanie

Wejdź w dział o pielęgnacji włosów tam znajdziesz pełno wiedzy na temat suchych i zniszczonych włosów i nie tylko. Dodatkowo poczytaj o olejowaniu, domowych maseczkach na wlosy i innych polecanych odzywkach i maskach przez Wizażanki.
Stary 2012-03-22, 14:57   #5
Kinia_F
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Asiulka a czy tran w płynie pomaga na włosy? ja też mam bardzo zniszczone wlosy. Ostatnio staram się ich nie suszyć i nie prostować. Chodze caly czas w spiętych, ale moje włosy wyglądają tragicznie. Są przesyszone, polamane i sterczące na wszystkie strony. Nie są proste, ani krecone, takie siano. Biorę witaminy, stosuję maseczki i odżywki i nic. Dodam, że długo rozjasniałam włosy robiłam pasemka, ale od pół roku farbuję na brązowo.
Kinia_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:55   #6
monak89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez svietka Pokaż wiadomość
Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..
cofnąć się w czasie i pomyśleć
wątki o suchych i zniszczonych włosach :http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209955
5 część wątku o olejowaniu, na pierwszej stronie jest link do pigułki :http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post33080508
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'
monak89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:40   #7
Ania09121983
Zadomowienie

poszukaj na forum
jest mnóstwo tematów o zniszczonych włosach
ja moge polecic oleje oleje i jeszcze raz oleje...moje włosy sa baaardzo zadowolone
a bardzo zniszczone końcówki radzę poprostu ciachnąć

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:46   #8
the rock
Zakorzenienie

Smaczny profil the rock
Smaczne przepisy1
GG do the rock

Cytat:
Napisane przez Nadym Pokaż wiadomość
Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Coś czuję, że to była chałupnicza robota

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka 22.10.12
the rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:51   #9
Fuzukatsu
Zadomowienie

Nic z tym nie zrobisz, nawet oleje nie pomogą, tylko cięcie.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:47   #10
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie

8 razy rozjasniane
Skrzypokrzywa od 29.12.2013

"Problem z kotami polega na tym, że mają ten sam wyraz pyszczka, kiedy widzą ćmę latającą wokół lampy i mordercę z siekierą. "

Edytowane przez xXxKYLIExXx
Czas edycji: 2012-03-23 o 17:50
xXxKYLIExXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:31   #11
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

ciekawi mnie po co 8 razy... ja rozjaśniałam włosy koleżance która 3 lata nosiła czarne i starczyły 2 rozjaśniania (z czego drugie tylko na końcówki) na jasny blond... musiałaś chyba coś na prawdę słabego użyć
i też jestem za odpowiedzią: ściąć, bo niestety miałam "przyjemność" nosić zniszczone włosy kiedyś i wiem, że to najlepsze wyjście, a na pewno jakąś fajną fryzurkę się da dobrać

proud League of Legends Summoner 
razem 4.09

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-03-23 o 21:35
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 08:47   #12
svietka
Przyczajenie

ściełam je. są krótkie 6-7 cm ale w tych miejscach już dużo zdrowsze od tych co poszły do ścięcia. odrosną, więc przestałam się przejmować. teraz tylko byle o nie zadbać. dzięki
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:10   #13
Panna_Natalia
Raczkowanie

Zainwestuj w jakieś sumplementy i maski, teraz to już tylko odpowiednia pielęgnacja Ci pozostała. Z opisu wygląda, że przeszły przez mały horror...
Panna_Natalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 07:58   #14
jpatala
BAN stały

A może zamiast suplementów wypróbujesz picie drożdży http://kobietapisze.pl/pijane-drozdzami/2012/02/20/ Podobno dają świetne efekty. Jakiś czas temu dziewczyny na forum też o tym pisały.
jpatala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 12:01   #15
agnieszka2991
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Witam, sama miałam włosy zniszczone i były w stanie tragicznym, nie jeden raz rozjaśniałam, farbowałam na różne intensywne kolory ale niestety zawsze farbami sklepowymi. Ale znalazłam kilka sprawdzonych sposobów żeby to zmienić- po pierwsze przestałam kupować farby w sklepach drogeriach itp- a zaczęłam w hurtowni fryzjerskiej, o dziwo bardzo poprawiła się ich kondycja. W taki sam sposób postąpiłam z odżywkami i szamponami, co prawda nie są one najtańsze ale naprawdę warto- moim zdaniem na moje włosy pomogły odżywki i maseczki z elgon-a, które zmiękczają włosy i po pierwszym użyciu już są niesamowicie delikatne, gładkie i co najważniejsze nie plączą co zdarza się przy suchych i zniszczonych włosach. Stosuje również szampon ryżowy który nawilża włosy, oczywiście stosuje również jedwab i kreatynę - i naprawdę polecam taką zmianę
agnieszka2991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 17:52   #16
Lana Del Rey
Raczkowanie

Ja bym postawiła na olejowanie włosów, bardzo treściwe maski i mega intensywną ochronę tych włosów. Po jednym rozjaśnianiu są zniszczone, a co dopiero osiem...
Lana Del Rey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 23:24   #17
Lavanja
Raczkowanie

nie rozumiem wielkiego oburzenia niektorych dziewczyn o rozjasnianie wlosow. czy chociaz wykonujecie ten zabieg na codzien? fajnie by bylo jakby w praktyce zawsze sprawdzalo sie 2 razy sciagniecie koloru aby miec jasny blond az dziwne... czasem aby zejsc z czarnego potrzeba czasu i kilku zabiegow rozjasniajacych ale co prawda to prawda 8 to juz chyba rekord ;D

mysle ze byla to zabawa domowa lub na jakis praktykach fryzjerskich, najtanszym rozjasniaczem. rowniez tak kombinowalam. mialam platynowo-zolte siano rowniez po trwalej i sciaganiu koloru. wlosy wiadomo byly do sciecia, wygladaly okropnie ale poki nie odrosly mi moje uzywalam kosmetykow ktore chociaz poprawia ich wyglad, czyli jakies silikonowe nablyszczajace bomby, z nimi juz sie nic nie dalo zrobic, wiedzialm ze je zetne jak moje podrosna wiec skupilam sie na dbaniu o skalp i na odzywianiu od srodka. pamietam ze mialam wtedy manie na waxa do wlosow blond mysle ze duzo mi dal, wlosy po pol roku zaczely jakos wygladac (te rozjasniane) i nawet nie musialam ich calych scinac

naprawde proponuje skupic sie na skorze glowy, bo 8 razy rozjasniacz na skorze to juz zapewne wypalone mieszki, jak nie zaraz to lada chwila pewnie wlosy poleca garsciami

edit: mhm fajnie ze ten watek byl zalozony rok temu w sumie ciekawe jak tam wloski tej dziewczny

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty

Edytowane przez Lavanja
Czas edycji: 2013-06-06 o 23:35
Lavanja jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości