Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 14:47   #1
dzastta
Raczkowanie
 
Avatar dzastta
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Unhappy

Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!


Proszę o pomoc !!!
Dwa dni temu byłam na zabiegu u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji. Po złuszczaniu skóry mikrodermabrazją kosmetyczka nałożyła mi kwasy, najpierw 25% na calą twarz, potem 30% na całą twarz, a na końcu połozyła mi miejscowo ( tylko na policzki bo tam mam najwięcej blizn podskórnych po trądziku jaki kiedyś przeszłam) kwasy o sile 50%. Zadziałały jednak one tak niespodziewanie że po 2-3 sekundach natychmiast je zdjeła. No i... mam teraz straszne powikłania!!! Moja skóra jest opuchnięta, mam silny stan zapalny, pojawiły sie nowe przebarwienia a strupy miałam już w tym samym dniu po zabiegu, tyle że nie były one suche, tylko takie sine i morke.
Nie wiem co robić! Kosmetyczka kazała mi smarować twarz tribioticiem, przemywać twarz płynem micelarnym i nic więcej. Co więcej wg niej to normalna reakcja że mam stan zapalny i ogromną opuchlizne - niby tak powinno być, chociaż widziałam że jej gadanie to raczej dobra mina do złej gry, gdyz była zdenerwowana

Boję się że zostaną mi blizny!!! I to jest największy strach. Co mam robić? Teraz wygląda to fatalnie, nie wychodze nawet z domu, na zajęcia na uczelni, bo jets mi wstyd z tak opuchniętą i siną twarzą. Mieszkam w obcym mieście, więc nawet nie mam tu lekarza dermatologa...

Czy są jakieś maści lub leki co by mi pomogły? proszę o radę !!!!!!!!!! Jestem zdesperowana i załamana
dzastta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:05   #2
Aasa
Przyczajenie
 
Avatar Aasa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7
Dot.: Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

Niestety, ale dermatolog będzie raczej konieczny. I to szybko, bo samo to nie ustąpi tak prędko.
Współczuję, naprawdę.
Aasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:28   #3
jenifeer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

o Jezu, biedna jestes, ja chodziłam na kwasy i nigdy nie miałam takiej sytuacji, moja kosmetyczka robi wiecej kwasów w serii ale delikatniejsze, mogę jej zapytać jak bede co masz zrobic, ale w sumie to pewnie bedzie juz za pózno, wiec moze sama sie wybierz do niej na kosultacje jezeli jestes z krakowa, ona naprawde Ci poradzi,pomoże, lepiej isc do dobrego kosmetologa, może spryskaj twarz Pantenolem, bo to w sumie jest jak poparzenie. Wspólczuje
jenifeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:45   #4
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

Mnie dermatolog poparzyła kwasem TCA, jednym z najsilniejszych kwasów medycznych - niestety, zostało sporo blizn, ale opuchliznę i rumień nieźle ściągał Elosone, mocny steryd na receptę - nic słabszego nie dawało żadnych rezultatów, więc może lepiej od razu go kupić i mieć z głowy. No i nauczka na przyszłość - nie wierzyć w cuda na patyku jak kwasy czy laser, bo może się to odbić ciężką czkawką.

PS. Zabiegi u dermatologa nie powinny dawać takich reakcji dłużej, niż kilka dni po zabiegu ( ja ponad miesiąc nie mogłam niemal dotknąć twarzy), u kosmetyczki W OGÓLE nie mają prawa.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje

Edytowane przez Lucjana19
Czas edycji: 2012-03-22 o 15:49
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:33   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

Cytat:
Napisane przez dzastta Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc !!!
Dwa dni temu byłam na zabiegu u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji. Po złuszczaniu skóry mikrodermabrazją kosmetyczka nałożyła mi kwasy, najpierw 25% na calą twarz, potem 30% na całą twarz, a na końcu połozyła mi miejscowo ( tylko na policzki bo tam mam najwięcej blizn podskórnych po trądziku jaki kiedyś przeszłam) kwasy o sile 50%. Zadziałały jednak one tak niespodziewanie że po 2-3 sekundach natychmiast je zdjeła. No i... mam teraz straszne powikłania!!! Moja skóra jest opuchnięta, mam silny stan zapalny, pojawiły sie nowe przebarwienia a strupy miałam już w tym samym dniu po zabiegu, tyle że nie były one suche, tylko takie sine i morke.
Nie wiem co robić! Kosmetyczka kazała mi smarować twarz tribioticiem, przemywać twarz płynem micelarnym i nic więcej. Co więcej wg niej to normalna reakcja że mam stan zapalny i ogromną opuchlizne - niby tak powinno być, chociaż widziałam że jej gadanie to raczej dobra mina do złej gry, gdyz była zdenerwowana

Boję się że zostaną mi blizny!!! I to jest największy strach. Co mam robić? Teraz wygląda to fatalnie, nie wychodze nawet z domu, na zajęcia na uczelni, bo jets mi wstyd z tak opuchniętą i siną twarzą. Mieszkam w obcym mieście, więc nawet nie mam tu lekarza dermatologa...

Czy są jakieś maści lub leki co by mi pomogły? proszę o radę !!!!!!!!!! Jestem zdesperowana i załamana

Do lekarzy specjalistów, w tym do dermatologa nie ma rejonizacji, możesz iść do którego chcesz, potrzebujesz tylko dowód ubezpieczenia
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.