Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !! - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Znajdź produkty
w najniższych cenach

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-22, 14:47   #1
dzastta
Raczkowanie

Unhappy Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

Proszę o pomoc !!!
Dwa dni temu byłam na zabiegu u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji. Po złuszczaniu skóry mikrodermabrazją kosmetyczka nałożyła mi kwasy, najpierw 25% na calą twarz, potem 30% na całą twarz, a na końcu połozyła mi miejscowo ( tylko na policzki bo tam mam najwięcej blizn podskórnych po trądziku jaki kiedyś przeszłam) kwasy o sile 50%. Zadziałały jednak one tak niespodziewanie że po 2-3 sekundach natychmiast je zdjeła. No i... mam teraz straszne powikłania!!! Moja skóra jest opuchnięta, mam silny stan zapalny, pojawiły sie nowe przebarwienia a strupy miałam już w tym samym dniu po zabiegu, tyle że nie były one suche, tylko takie sine i morke.
Nie wiem co robić! Kosmetyczka kazała mi smarować twarz tribioticiem, przemywać twarz płynem micelarnym i nic więcej. Co więcej wg niej to normalna reakcja że mam stan zapalny i ogromną opuchlizne - niby tak powinno być, chociaż widziałam że jej gadanie to raczej dobra mina do złej gry, gdyz była zdenerwowana

Boję się że zostaną mi blizny!!! I to jest największy strach. Co mam robić? Teraz wygląda to fatalnie, nie wychodze nawet z domu, na zajęcia na uczelni, bo jets mi wstyd z tak opuchniętą i siną twarzą. Mieszkam w obcym mieście, więc nawet nie mam tu lekarza dermatologa...

Czy są jakieś maści lub leki co by mi pomogły? proszę o radę !!!!!!!!!! Jestem zdesperowana i załamana
dzastta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:05   #2
Aasa
Przyczajenie

Dot.: Silne powikłania po Eksfoliacji - kwasy owocowe !!

Niestety, ale dermatolog będzie raczej konieczny. I to szybko, bo samo to nie ustąpi tak prędko.
Współczuję, naprawdę.
Aasa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:28   #3
jenifeer
Raczkowanie

o Jezu, biedna jestes, ja chodziłam na kwasy i nigdy nie miałam takiej sytuacji, moja kosmetyczka robi wiecej kwasów w serii ale delikatniejsze, mogę jej zapytać jak bede co masz zrobic, ale w sumie to pewnie bedzie juz za pózno, wiec moze sama sie wybierz do niej na kosultacje jezeli jestes z krakowa, ona naprawde Ci poradzi,pomoże, lepiej isc do dobrego kosmetologa, może spryskaj twarz Pantenolem, bo to w sumie jest jak poparzenie. Wspólczuje
jenifeer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:45   #4
Lucjana19
Raczkowanie

Mnie dermatolog poparzyła kwasem TCA, jednym z najsilniejszych kwasów medycznych - niestety, zostało sporo blizn, ale opuchliznę i rumień nieźle ściągał Elosone, mocny steryd na receptę - nic słabszego nie dawało żadnych rezultatów, więc może lepiej od razu go kupić i mieć z głowy. No i nauczka na przyszłość - nie wierzyć w cuda na patyku jak kwasy czy laser, bo może się to odbić ciężką czkawką.

PS. Zabiegi u dermatologa nie powinny dawać takich reakcji dłużej, niż kilka dni po zabiegu ( ja ponad miesiąc nie mogłam niemal dotknąć twarzy), u kosmetyczki W OGÓLE nie mają prawa.
krecie witraże maluje

Edytowane przez Lucjana19
Czas edycji: 2012-03-22 o 15:49
Lucjana19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:33   #5
nynka_1987
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dzastta Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc !!!
Dwa dni temu byłam na zabiegu u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji. Po złuszczaniu skóry mikrodermabrazją kosmetyczka nałożyła mi kwasy, najpierw 25% na calą twarz, potem 30% na całą twarz, a na końcu połozyła mi miejscowo ( tylko na policzki bo tam mam najwięcej blizn podskórnych po trądziku jaki kiedyś przeszłam) kwasy o sile 50%. Zadziałały jednak one tak niespodziewanie że po 2-3 sekundach natychmiast je zdjeła. No i... mam teraz straszne powikłania!!! Moja skóra jest opuchnięta, mam silny stan zapalny, pojawiły sie nowe przebarwienia a strupy miałam już w tym samym dniu po zabiegu, tyle że nie były one suche, tylko takie sine i morke.
Nie wiem co robić! Kosmetyczka kazała mi smarować twarz tribioticiem, przemywać twarz płynem micelarnym i nic więcej. Co więcej wg niej to normalna reakcja że mam stan zapalny i ogromną opuchlizne - niby tak powinno być, chociaż widziałam że jej gadanie to raczej dobra mina do złej gry, gdyz była zdenerwowana

Boję się że zostaną mi blizny!!! I to jest największy strach. Co mam robić? Teraz wygląda to fatalnie, nie wychodze nawet z domu, na zajęcia na uczelni, bo jets mi wstyd z tak opuchniętą i siną twarzą. Mieszkam w obcym mieście, więc nawet nie mam tu lekarza dermatologa...

Czy są jakieś maści lub leki co by mi pomogły? proszę o radę !!!!!!!!!! Jestem zdesperowana i załamana

Do lekarzy specjalistów, w tym do dermatologa nie ma rejonizacji, możesz iść do którego chcesz, potrzebujesz tylko dowód ubezpieczenia

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości