Skracanie paznokci - cążkami, nożyczkami czy pilniczkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-24, 23:57   #1
adamk1991
Przyczajenie

Skracanie paznokci - cążkami, nożyczkami czy pilniczkiem

Witam. Wyczytałem, że paznokcie powinno się nie obcinać, lecz piłować. W takim razie do czego i dla kogo są cążki i nożyczki do paznokci?

Z tego co wiem, to pilniczki gruboziarniste są do skracania paznokci, a drobnoziarniste, do nadawania im kształtu (zaokrąglania końcówek).

Wyczytałem też, że paznokcie nie powinno się obcinać na okrągło, lecz na prosto albo wzdłuż naturalnej linii paznokcia (czy jakoś tak). Ludzie posiadają chyba 2 rodzaje paznokci - płaskie i okrągłe. Osoby, które mają płaskie, mogą sobie na płasko skrócić paznokcie, lecz osoby z zaokrąglonymi paznokciami nie mogą przecież obcinać na prosto paznokci.

W przypadku damskich paznokci jest prościej, lecz w przypadku mężczyzn sprawa nie jest już taka łatwa.

Do tej pory obcinałem paznokcie albo cążkami albo nożyczkami do paznokci. Obcinałem je na okrągło (i to podobno jest błąd). Paznokcie staram się mieć zawsze krótkie i oczywiście czyste. U rąk obcinam co kilka dni, zaś u nóg raz na 3 tygodnie.

Proszę o porady, jak prawidłowo dbać o męskie (krótkie) paznokcie.
adamk1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 23:15   #2
201705042038
Konto usunięte

Dot.: Skracanie paznokci - cążkami, nożyczkami czy pilniczkiem

Jeśli paznokcie się nie rozdwajają ani nie strzępią, a Twoje cążki są ostre (to ważne! tępe cążki bardziej miażdżą niż przecinają płytkę, wszyscy zwracają uwagę na cążki do skórek, mało kto zwraca uwagę na t do paznokci), to nie widzę powodu, żeby się męczyć z pilnikiem.
Jeśli mam skrócić mocno paznokcie, to używam cążek. Ważne, żeby potem porządnie wygładzić krawędzie. Ja używam do tego pilnika i na sam koniec bloku polerskiego.
Co do kształtu - powinien być dostosowany do budowy paznokcia. Ważne, żeby nie wycinać mocno paznokci w kącikach, szczególnie przy tendencjach do wrastania. Stąd zwykle doradza się cięcie paznokci na prosto, zwłaszcza u stóp, ale to nie znaczy, że muszą mieć kształt jak od siekiery .
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 23:52   #3
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Czym obcinać to chyba też kwestia indywidualna, nie widzę przeszkód jak napisała moja poprzedniczka jeśli cążki są dobrej jakości ich nie używać... Mój mąż ich od lat używa i nic się nie dzieje
Natomiast co do kształtu to jednak postawię tu nacisk na proste obcinanie paznokci. Bez przesady, nie musi to być od linijki... Chodzi tu o zapobieganie wrastaniu się paznokci i nie radzę ich obcinać dość głęboko po bokach. Delikatnie, w granicach rozsądku na pewno sobie krzywdy nie zrobisz.
Stary 2012-03-30, 07:37   #4
kareena
Przyczajenie

czym bym nie robiła i tak mi się łamią, choć jednak bardziej polecałabym użycie pilniczka
kareena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 15:26   #5
znawczyni9
Raczkowanie

jesli chodzi o skracanie to tylko pilniczkiem. iedys cazkami ale odzwyczailam sie juz dawno
znawczyni9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 15:33   #6
FigGa05
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
GG do FigGa05

ja używam nożyczek i nic się nie dzieje, mój narzeczony również i też nie ma problemu z paznokciami. Jeśli paznokcie są mocne i zdrowe to chyba nie ma znaczenia czym obcinamy. Byle nie wycinać ich za mocno a tak to kto co lubi.
FigGa05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 00:18   #7
Smerfetka 24
Raczkowanie

GG do Smerfetka 24

Ja paznokcie u rak piluje, dawno juz nie obcinalam nozyczkami lub cazkami. Wydaje mi sie, ze sa w lepszej kondycji niz gdy uzywalam nozyczek.
Moj narzeczony obcina paznokcie cazkami a potem brzegi wyrównuje pilnikiem. Z tego co zaobserwowalam nie zdarza mu sie aby sie rozdwajaly lub lamaly.
Smerfetka 24 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
obcinanie paznokci, skracanie paznokci

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości