Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-30, 18:23   #3331
earring
Raczkowanie

GG do earring
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Dzień dobry,
W piątek trzeciego czerwca robię sobie kolczyki w pępku i języku. Na razie nie mam żadnych pytań, bo od jakiegoś czasu zbieram info na ten temat z internetu, od ludzi znających się na tym i przeczytałam też dużą część wątku. Wypowiadam się, żeby widzieć nowe wpisy i już wkrótce wymienić doświadczenia (mam nadzieję, że bezproblemowe )
Stary 2011-06-15, 22:25   #3332
Lib_r4
Rozeznanie

Świetny wątek!
Przeczytałam kilka stron i bardzo mi pomogły Wasze porady. Chciałam mieć kolczyka ... już od dawna chciałam, a jutro miałam iść kupić i przebić pępek. Ale jednak wstrzymam się do końca wakacji. Z bólem serca (bo już plany były) ale decyzja chyba słuszna, w końcu lato = woda
Raz jeszcze super wątek, sporo informacji, dobre spory i super porady
Pozdro dla wszystkich!
talia: 71 cm (Cel: 65 cm)
biodra: 94 cm
udo: 53 cm
łydka: 33 cm
ramię: 25,5 cm (Cel: 23 cm)

Kolejne mierzenie środek sierpnia.
Lib_r4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 22:31   #3333
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lib_r4 Pokaż wiadomość
a jutro miałam iść kupić i przebić pępek.
Jak to iść kupić i przebić? Z dala od takich salonów, gdzie do świeżego przekłucia zakładany jest kolczyk przyniesiony przez klienta prosto ze sklepu - raz, że nie wiadomo, jaki to materiał (może uczulać!), dwa, że kolczyk najczęściej nie zostanie wysterylizowany, tylko co najwyżej wrzucony do jakiegoś płynu do dezynfekcji (a więc będzie niesterylny) a trzy, że standardowej długości kolczyki sprzedawane w zwykłych sklepach są za krótkie na świeże przekłucie (musi być miejsce na występujący po przekłuciu obrzęk tkanki).
buffy249 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 23:24   #3334
Lib_r4
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Jak to iść kupić i przebić? Z dala od takich salonów, gdzie do świeżego przekłucia zakładany jest kolczyk przyniesiony przez klienta prosto ze sklepu - raz, że nie wiadomo, jaki to materiał (może uczulać!), dwa, że kolczyk najczęściej nie zostanie wysterylizowany, tylko co najwyżej wrzucony do jakiegoś płynu do dezynfekcji (a więc będzie niesterylny) a trzy, że standardowej długości kolczyki sprzedawane w zwykłych sklepach są za krótkie na świeże przekłucie (musi być miejsce na występujący po przekłuciu obrzęk tkanki).
Aha, to nie wiedziałam. Mnie interesowało albo srebro albo białe złoto, bo bałam się że wcisną mi do pępka jakiś shit. Ale i tak temat kolczyka przesuwa się o kilka miesięcy więc na pewno zdążę✂duuuużo się naczytać. W każdym razie dzięki za przydatną informację

Stary 2011-06-16, 11:31   #3335
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lib_r4 Pokaż wiadomość
Mnie interesowało albo srebro albo białe złoto, bo bałam się że wcisną mi do pępka jakiś shit.
Srebrnych kolczyków do pępka nigdy nie widziałam, z białego złota też nie... ze złota żółtego to i owszem, ale to w jakimś zagranicznym sklepie. Standardowo do przekłucia pępka stosuje się tytan, który nie powoduje uczuleń. Po wygojeniu można nosić jeszcze kolczyki ze stali chirurgicznej (o ile się nie ma uczulenia na nikiel).
Stary 2011-06-16, 14:55   #3336
Lib_r4
Rozeznanie

Cytat:
Srebrnych kolczyków do pępka nigdy nie widziałam, z białego złota też nie... ze złota żółtego to i owszem, ale to w jakimś zagranicznym sklepie.
U mnie kolczyki z żółtego złota są dostępne u każdego jubilera, z białego rzadziej - ale też są.

Stary 2011-06-16, 22:50   #3337
Unendlichkeit
Raczkowanie

Czyli po jakim czasie od zrobienia kolczyka mozna sie z nim opalac? Nie mowie o calym dniu na sloncu, ale 1-2h.
Stary 2011-06-17, 13:28   #3338
paulusia871
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

ja mam kolczyk w pepku i ani przez chwile nie zalowalam ale bardzo dlugo sie zastanawialam i przede wszystkim sie balam. W koncu sie zdecydowalam w zeszlym roku i poszlam nie bolalo tak jak sobie wyobrazalam, Pan ktory robil mi 'zabieg' uwinal sie szybko (ZAZNACZAM ZE ROBILAM KOLCZYK W SALONIE A NIE METODA CHALUPNICZA )
Jezeli ktos chce sie opalac zaraz po zrobieniu kolczyka to radzilabym poczekac kilka dni zeby kolczyk sie 'przyjal' bez problemu.
I NAJWAZNIEJSZE NIE DOTYKAC I NIE KRECIC BRUDNYMI PALUCHAMI!!!!!!!
paulusia871 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:52   #3339
earring
Raczkowanie

GG do earring

Czy po wyjęciu kolczyka zostaje blizna?
Stary 2011-06-18, 22:54   #3340
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez earring Pokaż wiadomość
Czy po wyjęciu kolczyka zostaje blizna?
To zależy, w jakich okolicznościach się go wyjmie... jeśli np zacznie migrować i się go za późno wyjmie to może zostać spora blizna, a jak się wyjmie niemigrujący kolczyk to blizna owszem, też może być, ale raczej mała i niewidoczna. Mam sporo blizn po różnych kolczykach i są to tylko jaśniejsze kropki, które widać tylko wtedy jak wiadomo, czego się szuka.
Stary 2011-07-04, 15:55   #3341
Magdym
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Kolczyk robiłam dwa tygodnie temu, smaruję Octeniseptem, nie dotykam, nie bawię się nim, trzy lata temu robiłam kolczyk i dwa razy mi migrował, więc stwierdziłam, że do trzech razy sztuka, za pierwszym miałam ze stali chirurgicznej-nie przyjął się, za drugim-chyba zła pielęgnacja. Więc się odważyłam zrobić jeszcze raz Jak widać blizny zostały po migracji. Ale do rzeczy. Dodaję zdjęcie, jak wiecie co mi się pojawiło przy górnej kulce, będę bardzo wdzięczna za pomoc, chcę uniknąć, czegoś co spowoduję że znowu będę musiała się pożegnać z kolczykiem w pępku.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

http://img691.imageshack.us/img691/6408/p1010793l.jpg
Magdym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:21   #3342
nowaliza
Przyczajenie

Witam.
Mam takie pytanie i jednoczesnie problem:
Kilka lat temu przekluwalam sobie pepek (i to 2 razy) i po jakims czasie skora zaczela mi "zanikac". Przeklulam go w salonie kosmetycznym, wszystko bylo sterylne, czyste. Teraz chcialabym sprobowac jeszcze raz, tym razem na dole i srebrnym kolczykiem (o ile taki znajde), ale boje sie, ze znowu skora zacznie mi sie kurczyc i bede miec kolejna blizne.

Co radzicie? Czy ktos sie spotkal z podobna sytuacja?
nowaliza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:28   #3343
nowaliza
Przyczajenie

Witam.

Mam pytanie i jednoczesnie problem.
Kilka lat temu przeklulam sobie pepek (i to 2 razy - drugi raz po szesciu miesiacach od tego pierwszego). Po jakims czasie przy kazdym przebicie pepka skora zaczela zanikac i sie kurczyc. Musialam wyjac kolczyk i zostala brzydka blizna. Teraz mysle, zeby sprobowac jeszcze raz, tyle ze na dole i innym kolczykiem (ze srebra jesli taki znajde). Zaznacze, ze przekluwalam pepek w salonie kosmetycznym gdzie wszystko bylo sterylne, czyste. Boje sie, ze tym razem tez skora zacznie mi znikac i znowu zostanie blizna.

Czy ktos sie spotkal z podobnym problemem? Co radzicie?
Stary 2011-07-06, 22:30   #3344
nikolkaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Magdym Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Kolczyk robiłam dwa tygodnie temu, smaruję Octeniseptem, nie dotykam, nie bawię się nim, trzy lata temu robiłam kolczyk i dwa razy mi migrował, więc stwierdziłam, że do trzech razy sztuka, za pierwszym miałam ze stali chirurgicznej-nie przyjął się, za drugim-chyba zła pielęgnacja. Więc się odważyłam zrobić jeszcze raz Jak widać blizny zostały po migracji. Ale do rzeczy. Dodaję zdjęcie, jak wiecie co mi się pojawiło przy górnej kulce, będę bardzo wdzięczna za pomoc, chcę uniknąć, czegoś co spowoduję że znowu będę musiała się pożegnać z kolczykiem w pępku.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

http://img691.imageshack.us/img691/6408/p1010793l.jpg
Ja również miałam takie 'coś' ale po czasie zniknęło. Wg mnie jest to 'część' w etapie gojenia, ale to moje zdanie. Lepiej się upewnić pytając kogoś doświadczonego.
nikolkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 23:08   #3345
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
smaruję Octeniseptem
Jak to "smarujesz"? Przecież Octenisept to płyn

Cytat:
Dodaję zdjęcie, jak wiecie co mi się pojawiło przy górnej kulce, będę bardzo wdzięczna za pomoc,
Wg mnie po prostu skóra jest sucha i się odrobinę łuszczy. Octenisept może wysuszać, może za często go stosujesz? Dwa razy dziennie wystarczy, a do czyszczenia używaj soli fizjologicznej, jest neutralna.

Swoją drogą masz bardzo krótki ten kolczyk jak na to, że to kolczyk założony na świeże przekłucie... za bardzo nie widać, żeby był luz na ewentualną opuchliznę.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nowaliza Pokaż wiadomość
Teraz mysle, zeby sprobowac jeszcze raz, tyle ze na dole i innym kolczykiem (ze srebra jesli taki znajde).
Nie ma chyba kolczyków do pępka z czystego srebra. Najlepszy jest tytan, bo nie uczula.

Cytat:
Zaznacze, ze przekluwalam pepek w salonie kosmetycznym gdzie wszystko bylo sterylne, czyste. Boje sie, ze tym razem tez skora zacznie mi znikac i znowu zostanie blizna.

Czy ktos sie spotkal z podobnym problemem? Co radzicie?
To co się stało to po prostu migracja - dość często spotykany problem. Niestety na migrację nie ma rady, to zależy od skłonności organizmu. Kolczyk może być świetnie wygojony i może po latach zacząć migrować. W przypadku pępka ryzyko wystąpienia migracji wzrasta np jak się nosi ciężkie, wiszące kolczyki (bo się ruszają, przez co mogą podrażniać kanał przekłucia).
Stary 2011-07-07, 11:08   #3346
nowaliza
Przyczajenie

Nie ma chyba kolczyków do pępka z czystego srebra. Najlepszy jest tytan, bo nie uczula.

To co się stało to po prostu migracja - dość często spotykany problem. Niestety na migrację nie ma rady, to zależy od skłonności organizmu. Kolczyk może być świetnie wygojony i może po latach zacząć migrować. W przypadku pępka ryzyko wystąpienia migracji wzrasta np jak się nosi ciężkie, wiszące kolczyki (bo się ruszają, przez co mogą podrażniać kanał przekłucia).[/QUOTE]

Wielkie dzieki. W takim razie kupie tytanowy o ile odwaze sie jeszcze raz przekluc pepek. Pozdrawiam
Stary 2011-07-07, 16:30   #3347
miss venflon
Zakorzenienie

po co kupujesz-profesjonalny piercer ma u siebie sterylne takowe
mało tego jeśli są blizny to preferuje się założenie kolczyka powyżej standardowej długości .np.14-15mm z bioplastu ,żeby wejsc pod owe zbliznowacenia(wtedy jest szansa,że stara blizna "utrzyma kolec na miejscu)
miss venflon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 00:01   #3348
nowaliza
Przyczajenie

tyle, ze ja juz dwa razy robilam w tym samym miejscu i dwa razy mialam ta sama sytuacje, czyli skora po prostu zaczela zanikac nie wiem czy sprobowac jeszcze raz, bo boje sie, ze bede miec druga blizne, bo tym razem przekluwalabym na dole.
Stary 2011-07-08, 00:30   #3349
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
nie wiem czy sprobowac jeszcze raz, bo boje sie, ze bede miec druga blizne, bo tym razem przekluwalabym na dole.
To niestety już Twoja decyzja, nie da się niestety przewidzieć, czy tym razem się uda czy nie, zwłaszcza, że przekłucie w innym miejscu.
Stary 2011-07-08, 03:06   #3350
natalia157
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nikolkaa Pokaż wiadomość
Ja również miałam takie 'coś' ale po czasie zniknęło. Wg mnie jest to 'część' w etapie gojenia, ale to moje zdanie. Lepiej się upewnić pytając kogoś doświadczonego.
ja również miałam takie coś nawet o wiele gorsze ;p smarowałam tribiotikiem przemywałam spirytusem i posmarowałam kremem nivea i jest ok
natalia157 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:09   #3351
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez natalia157 Pokaż wiadomość
smarowałam tribiotikiem przemywałam spirytusem i posmarowałam kremem nivea i jest ok
Już chyba bardziej nieodpowiedniego zestawu do przekłucia nie mogłaś wybrać
Stary 2011-07-08, 11:25   #3352
nowaliza
Przyczajenie

Cytat:
To niestety już Twoja decyzja, nie da się niestety przewidzieć, czy tym razem się uda czy nie, zwłaszcza, że przekłucie w innym miejscu.
Mam czas do poniedzialku na przemyslenie tego. Zobaczymy wiec
Dziekuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Stary 2011-07-08, 12:58   #3353
natalia157
Raczkowanie

Cytat:
Już chyba bardziej nieodpowiedniego zestawu do przekłucia nie mogłaś wybrać
dlaczego niby? ;o
Stary 2011-07-08, 13:17   #3354
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
dlaczego niby? ;o
Bo Tribiotic to antybiotyk, który stosuje się tylko i wyłącznie w przypadku stanu zapalnego; bo spirytus nie służy do polewania nim świeżych ran (jak się skaleczysz to też nie polewasz rany spirytusem; poza tym w tym przypadku chodziło o lekko przesuszoną skórę, a alkohol tylko bardziej ją wysusza); no i na koniec krem, który zapycha dziurkę i utrudnia gojenie poprzez blokowanie dostępu powietrza (ranka musi "oddychać").
Stary 2011-07-08, 14:09   #3355
natalia157
Raczkowanie

Cytat:
Bo Tribiotic to antybiotyk, który stosuje się tylko i wyłącznie w przypadku stanu zapalnego; bo spirytus nie służy do polewania nim świeżych ran (jak się skaleczysz to też nie polewasz rany spirytusem; poza tym w tym przypadku chodziło o lekko przesuszoną skórę, a alkohol tylko bardziej ją wysusza); no i na koniec krem, który zapycha dziurkę i utrudnia gojenie poprzez blokowanie dostępu powietrza (ranka musi "oddychać").
no to dziwne bo jak ja zaczęłam tak robić to mi się od razu zagoiło. no ale nic
Stary 2011-07-08, 23:16   #3356
nikolkaa
Przyczajenie

Ja tam smarowałam po przekłuciu tribiotikiem i przemywałam wodą utlenioną i odpukać jest ok ; ) dodam. że szybciutko mi się to wygoiło ; P
Stary 2011-07-08, 23:45   #3357
natalia157
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nikolkaa Pokaż wiadomość
Ja tam smarowałam po przekłuciu tribiotikiem i przemywałam wodą utlenioną i odpukać jest ok ; ) dodam. że szybciutko mi się to wygoiło ; P
wodą utlenioną nie wolno bo czytałam, że coś tam zatyka i spowalnia gojenie ale nie wiem czy to prawda bo wolałam nie ryzykować :p
Stary 2011-07-09, 00:12   #3358
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
wodą utlenioną nie wolno bo czytałam, że coś tam zatyka i spowalnia gojenie
Nie zatyka, ale spowalnia gojenie, bo w ten sam sposób jak działa zabójczo na komórki bakteryjne działa też na świeżo powstające komórki nabłonka, które odpowiadają za gojenie kanału przekłucia.
Stary 2011-07-10, 21:44   #3359
nikolkaa
Przyczajenie

Różnie gadają, ja robiłam tak jak mi zalecono i odpukać jest ok ; )
Stary 2011-07-11, 18:09   #3360
Dareczka_
Raczkowanie

Ja ide przebić pepek na poczatku sierpnia jak wróce z wakacji oczywiscie do salonu . Więc mam jeszcze troche czasu . Tak czytam to forum i czytam. Troche sie pogubiłam. Dla niektorych najlepsza jest woda utleniona, dla niektórych najgorsza. Inni preferują sól fizjologiczna albo tribiotic, inni to odradzaja, przez to wszystko mam troche mętlik w głowie . Jak przebije pepek to chyba po prostu będę go przemywala sola fizjologiczna a do tego spryskiwala Octeniseptem. Jak myślicie to dobry pomysl .?
Dareczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
boli, kolczyk, pękek, pępek, piercing, problem kolczyk pępek, ropienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości