Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-09, 13:46   #1591
xal
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Sandra, masz dobrze przebite i fajny pepuszek do kolczyka. Ja mam głęboki i mi się ta dolna kulka chowa ... bo dodatkowo troszkę za głęboko w tą dziurkę mi przebito.
Teraz mam J-banan, ale kiedyś kupię sobie taki o większej średnicy dolnej ozdoby niż mój pepek, żeby samo z siebie zostawalo na wierzchu a nie chowało się przy każdym schyleniu

xal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:54   #1592
razorblade1988
Przyczajenie

Ten poprawnie przebity pępek wygląda hmm sama nie wiem... Mi się nie podoba. Yoco ja też wolę jak trochę tego trzonka wystaje, wcale to nie wygląda źle.
Stary 2008-08-09, 13:59   #1593
snide
Zadomowienie

GG do snide

nie chodzi o to, czy jak kolczyk wystaje wygląda żle czy dobrze. chodzi o to by przez to nie wyrwać kolczyka oraz o to, że istnieje ryzyko migracji.

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 14:04   #1594
yoco
Rozeznanie

a z tym ryzykiem migracji to o co konkretnie chodzi???Może jakieś fotki/przykłady...nie słyszałam o czymś takim nigdy...
yoco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 14:09   #1595
razorblade1988
Przyczajenie

Nie, no oczywiście masz racje Snide, Twoje sugestie są całkiem racjonalne jednak dla mnie kwestia estetyczna w przypadku kolczyka jest dosyć znacząca, po co go mieć skoro wygląda źle?
Stary 2008-08-09, 14:14   #1596
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez yoco Pokaż wiadomość
a z tym ryzykiem migracji to o co konkretnie chodzi???Może jakieś fotki/przykłady...nie słyszałam o czymś takim nigdy...
Naciśnij 'przeszukaj ten wątek' i wpisz 'migracja', ileż razy można pisać o tym samym?!
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 14:27   #1597
snide
Zadomowienie

GG do snide

Cytat:
Napisane przez razorblade1988 Pokaż wiadomość
Nie, no oczywiście masz racje Snide, Twoje sugestie są całkiem racjonalne jednak dla mnie kwestia estetyczna w przypadku kolczyka jest dosyć znacząca, po co go mieć skoro wygląda źle?
co do kolczyku w pępku to się ofc zgodze. chociaż z drugiej strony nie popieram robienia kolczyków w celu pokazania go całemu światu by patrzył i podziwiał jaką mam za***istą ozdobe. kolczyk jest dla mnie i to ja mam być z niego zadowolona
yaza spokojnie

facebook.com/snidehead
Stary 2008-08-09, 14:34   #1598
yoco
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
Naciśnij 'przeszukaj ten wątek' i wpisz 'migracja', ileż razy można pisać o tym samym?!

tak jak napisałam pierwszy raz słyszę o czymś takim dlatego wystarczyło mnie tylko pokierować - leniwa nie jestem - chętnie poczytam....
Stary 2008-08-09, 14:53   #1599
yoco
Rozeznanie

ehhh... troszku się teraz zmartwiłam... między "wejściem do dziurki a wyjściem z niej" odcinek skóry ma 4mm tylko

tylko wiecie co mi się wydaje że ja tak zawsze miałam - tzn od momentu gdy się zgoił mój pępek czyli jakieś pól roku...odkąd pamiętam pręcik mi wystawał...

a z tą migracją to jest tak że każdego to czeka jak ma źle przebity pępek czy niekoniecznie
Stary 2008-08-09, 15:03   #1600
snide
Zadomowienie

GG do snide

nie ma reguły na migracje. wszystko zależy od organizmu

facebook.com/snidehead
Stary 2008-08-09, 15:07   #1601
yoco
Rozeznanie

czyli mam rozumieć że w najgorszym wypadku te 4mm "przetrą mi się" (tak same z siebie???) i po dziurce w pępku.... no a w najlepszym będę go jeszcze sobie nosiła parę latek
Stary 2008-08-09, 15:08   #1602
Sandra1993
Rozeznanie

Ja tam jestem ze swojego bardzo zadowolona a trzonek wystaje tak ze 2 mm na pierwszej fotce trochę lepiej to widać z kolei jakby mi wystawał bardziej to mnie by się nie podobał i denerwowałabym się, że lata w dziurce, pewnie podnosiłby się przy siadaniu. Do Xal- ja też mam taki wklęsły pępek

Edytowane przez Sandra1993
Czas edycji: 2008-08-09 o 15:52
Sandra1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:11   #1603
snide
Zadomowienie

GG do snide

Cytat:
Napisane przez yoco Pokaż wiadomość
czyli mam rozumieć że w najgorszym wypadku te 4mm "przetrą mi się" (tak same z siebie???) i po dziurce w pępku.... no a w najlepszym będę go jeszcze sobie nosiła parę latek
yhym

facebook.com/snidehead
Stary 2008-08-09, 15:24   #1604
yoco
Rozeznanie

będę dobrej myśli

co prawda czuje wyraźnie pręcik pod moimi 4mm jak dotykam palcem ale tak było odkąd pamiętam....
Stary 2008-08-09, 18:17   #1605
razorblade1988
Przyczajenie

Ja też tak mam, dosyć mocno go czuć, ale myślałam, że to normalne
Stary 2008-08-09, 18:31   #1606
snide
Zadomowienie

GG do snide

imo próba utrzymania kolczyka w przypadku, gdy kanał przekłucia jest nie wielki to bezsens. z czasem możesz go wyrwać lub sam wyjdzie a co za tym idzie pozostanie blizna

facebook.com/snidehead
Stary 2008-08-10, 14:34   #1607
agacia90
Przyczajenie

mam pytanie a co z kolczykiem gdy jest się w ciąży?? wyciągnąć-ale dziurka zarośnie?? co poradzicie?
agacia90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 14:56   #1608
xal
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agacia90 Pokaż wiadomość
mam pytanie a co z kolczykiem gdy jest się w ciąży?? wyciągnąć-ale dziurka zarośnie?? co poradzicie?
Zmiana na ptfe? Jakoś tak się nazywał ten specjalny 'plstik' do kolczyków.
Poradź się miss venflon, ona się zna od strony praktycznej - ma salon, więc Ci profesjonalnie doradzi.

Stary 2008-08-11, 07:33   #1609
nikuss3006
Raczkowanie

Cool kolczyk w pępku...blizna!!

Hej
mam takie pytanko...4 lata temu zrobiłam sobie kolczyk w pępku..niestety rana mi sie nie goila i wkoncu kolczyk mi sie przerwal pomniewaz skora ktora dzielila jego dwie kuleczki robila sie coraz ciensza az wkoncu kolczyk mi odpadl..teraz mam blizne w tym miejscu;/
Chcialabym znowu powtorzyc ten zabieg poniewaz kolczyk w pepku bardzo ładnie wyglada Wiem ze sa podobne watki i bedziecie mnie odsyłac do archiwum ale prosze o podpowiedzi czy moge przekluc pepek majac blizne i jak pielegnowac tego kolczyka aby tym razem zagoil sie poprawnie?
Z gory dziekuje i pozdrawiam wszytskie wizazystki
Stary 2008-08-11, 08:36   #1610
moniska
Zakorzenienie

GG do moniska
Dot.: kolczyk w pępku...blizna!!

moim zdaniem powinnaś iść do salonu gdzie będziesz ewentualnie przekłuwać pępek i tam zapytać pana lub panią o swoich wątpliwościach. Powinni ci doradzić, podpowiedzieć. Ale może się mylę.

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni

Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie

moniska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 04:47   #1611
asiabasia
Przyczajenie

Mysle ze kolczyk byl przekluty za plytko i wtedy nastepuje odrzucenie poprzez wygnicie skory do gory czyli w kierunku jej powierzchni-stad blizna,kolczyk to cialo obce ktorego organizm za wszelka cene sie chce pozbyc z ciala,proponuje wizyte u piercera a nie byle gdzie gdzie czasami !!o zgrozo!! przekluwaja pepek za pomoca pistoletu do kolczykowania ucha,co jest w ogole niedopuszczalne,zwroc uwage czy przeklucie bedzie tak zwanym wenflonem medycznym i czy narzedzia oraz kolczyk sa w sterylnych opakowaniach,to takie saszetki jednorazowe z ktorych by cos wyjac trzeba je rozrwac,takie papierowo-foliowe w srodku powinien byc indykator sterylizacji taki pasek ktory sie sterylizuje razem z narzedziem czy kolczykiem i on zmienia kolor (ten pasek),wtedy jest pewnosc ze wysterylizowane jest bezblednie i nie ma zadnych przetrwalnikow bakterii z zoltaczka i Hiv wlacznie.Wazna jest tez pielegnacja po przekluciu,osoba przekluwajaca powinna dac ci kartke z zaleceniami,jak postepowac i dbac o przeklute miejsce co w przypadku pepka jest szczegolnie wazne gdyz stanowi on zaglebienie w ktorym gromadzi sie pot a co za tym idzie wiecej bakterii,tak samo podczas prysznica brud z gornych czesci ciala,wlosow splywa sobie poprzez okolice pepka,wiec zawsze przez pierswsze 7 dni trzeba zabezpieczac miejsce przeklucia zelem Tribiotic (bez receptry w kazdej aptece za 1,80 zl),tak przynajmniej mnie instruowano tam gdzie ja sobie robilam,acha no i nie mozna korzystac dopoki sie nie zagoi z np.kapieli w jeziorze,basenie etc ze wzgledu na bakterie..W Lodzi mam zaufane miejsce gdzie ja sie przekluwam i moje znajome,moge podac na priva.
asiabasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 07:32   #1612
nikuss3006
Raczkowanie

dzieki wielkie
a mialam kolczyka przeklowanego własnie wenflonem i u specjalisty (bardzo dobrego zreszta) ale mysle ze zerwalo mi sie dlatego ze jakis miesiac predzej kolezanka mi sama przebila pepek wenflonem i to wlasnie za plytko( idiotka ze sie dalam) ale to bylo 4 lata temu
Mam nadzieje ze skoro teraz odczealam te 4 lata to moj organizm jaks inaczej to przyjmie
Stary 2008-08-13, 08:09   #1613
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asiabasia Pokaż wiadomość
Mysle ze kolczyk byl przekluty za plytko i wtedy nastepuje odrzucenie poprzez wygnicie skory do gory czyli w kierunku jej powierzchni-stad blizna,kolczyk to cialo obce ktorego organizm za wszelka cene sie chce pozbyc z ciala,proponuje wizyte u piercera a nie byle gdzie gdzie czasami !!o zgrozo!! przekluwaja pepek za pomoca pistoletu do kolczykowania ucha,co jest w ogole niedopuszczalne,zwroc uwage czy przeklucie bedzie tak zwanym wenflonem medycznym i czy narzedzia oraz kolczyk sa w sterylnych opakowaniach,to takie saszetki jednorazowe z ktorych by cos wyjac trzeba je rozrwac,takie papierowo-foliowe w srodku powinien byc indykator sterylizacji taki pasek ktory sie sterylizuje razem z narzedziem czy kolczykiem i on zmienia kolor (ten pasek),wtedy jest pewnosc ze wysterylizowane jest bezblednie i nie ma zadnych przetrwalnikow bakterii z zoltaczka i Hiv wlacznie.Wazna jest tez pielegnacja po przekluciu,osoba przekluwajaca powinna dac ci kartke z zaleceniami,jak postepowac i dbac o przeklute miejsce co w przypadku pepka jest szczegolnie wazne gdyz stanowi on zaglebienie w ktorym gromadzi sie pot a co za tym idzie wiecej bakterii,tak samo podczas prysznica brud z gornych czesci ciala,wlosow splywa sobie poprzez okolice pepka,wiec zawsze przez pierswsze 7 dni trzeba zabezpieczac miejsce przeklucia zelem Tribiotic (bez receptry w kazdej aptece za 1,80 zl),tak przynajmniej mnie instruowano tam gdzie ja sobie robilam,acha no i nie mozna korzystac dopoki sie nie zagoi z np.kapieli w jeziorze,basenie etc ze wzgledu na bakterie..W Lodzi mam zaufane miejsce gdzie ja sie przekluwam i moje znajome,moge podac na priva.
ten proces to wcale nie wygnicie skóry-tylko migracja (bardzo dużo na ten temat było pisane w zbiorczym wątku na temat przekucia pępka-wystarczyło poszukać)
a pielęgnuje się bynajmniej nie Tribiotyciem tylko solą fizjologiczną i Octenispetem

a co do powtórnego przekłucia-twój pępek musi obejrzeć dobry piercer i zadecydować czy się zabiegu podejmie-często zrosty i blizny po poprzednim przekłuciu bardzo utrudniaja zabieg
Stary 2008-08-13, 15:11   #1614
Bettii123
Przyczajenie

Mój kolczyk w pepku migruje co mam z tym zrobić??
Bettii123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:30   #1615
asiabasia
Przyczajenie

Nie ma czegos takiego jak octenisept..jest octanisept sluzacy do dezynfekcji blon sluzowych a wiec pani wenflon cos nie do konca jest zorientowana w dodatku octanisept jest sprzedawany w duzych opakowaniach i kosztuje prawie 4 dyszki wiec nie wiem czy przecietna forumowiczka sie zdecyduje,sol fizjologiczna do dezynfekcji pani stosuje??Jaka zasada jest jej dzialania i skad pani to wziela,z jakiego zrodla prosze o link..
Co za bzdury dlaczego wprowadza pani ludzi w blad??
Tribiotic jest jedynym zelem ktory dopuszczalny jest do pielegnacji kanalu przeklucia w dodatku tani i bez recepty,a ta sol fizjologiczna to sie chyba pomylilo z woda utleniona stosowana do przeklucia uszu?
asiabasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:46   #1616
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Nie ma czegos takiego jak octenisept..jest octanisept sluzacy do dezynfekcji blon sluzowych a wiec pani wenflon cos nie do konca jest zorientowana w dodatku octanisept jest sprzedawany w duzych opakowaniach i kosztuje prawie 4 dyszki wiec nie wiem czy przecietna forumowiczka sie zdecyduje,sol fizjologiczna do dezynfekcji pani stosuje??Jaka zasada jest jej dzialania i skad pani to wziela,z jakiego zrodla prosze o link..
Tribiotic jest jedynym zelem ktory dopuszczalny jest do pielegnacji kanalu przeklucia w dodatku tani i bez recepty,a ta sol fizjologiczna to sie chyba pomylilo z woda utleniona stosowana do przeklucia uszu?
octeniesept jest owszem używany min.do dezynfekcji błon śluzowych min.w urologii i ginekologii-i własnie dzięki swojemu łagodnemu działaniu jest idealny do pielęgnacji w trakcie gojeniu miejsc przekłucia-a sól fizjologiczna służy do oczyszczania miejsca przekłucia z wydzielin
i ba 250ml butelka kosztuje raptem dwadzieścia parę złotych-ma wygodna formę atomizera- i zazwyczaj starcza na cały okres pielęgnacji danego przekłucia

a Tribiotic nie jest żelem tylko maścią-składową trzech antybiotyków,których nie powinno się stosowac zapobiegawczo
a wiedza-no cóż z mojej kilkuletniej praktyki i obserwacji

a co do dwóch funkcjonujących nazw-na poczatku w polsce był dostępny tylko niemieckiej produkcji OCTANISPET a teraz mamy polskiej produkcji OCTENISEPT
ps.warto tez podkreślić że oczyszczanie a deznfekcja to dwie rózne funcje,ale... ba...
Stary 2008-08-13, 22:50   #1617
xal
Zakorzenienie

Cytat:
...z jakiego zrodla prosze o link..
Wystarczy poczytac na stronie wildcata lub zapytać tamtych specjalistów. Potwierdzają to o czym mówi miss venflon tutaj na forum.

Stary 2008-08-13, 23:05   #1618
miss venflon
Zakorzenienie

staram się bazowac na wiedzy wypracowanej praktyką-i to nie tylko moją-ale wielu uznanych polskicj i nie tylko piercerów
nie lubię siania herezji i bazowania na wiedzy "naszej pani kosmetyczki" -bo między depilacja a piercingiem jest ogromna przepaść-co nie zmienia faktu,że lubię jak ktoś jest profesjonalistą w danej dziedzinie ( a niestety zajmując się tysiącem rzeczy na raz-pewnej wiedzy nie jest się w stanie lub nie ma czasu się ogarnąć)
Stary 2008-08-13, 23:17   #1619
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
staram się bazowac na wiedzy wypracowanej praktyką-i to nie tylko moją-ale wielu uznanych polskicj i nie tylko piercerów
nie lubię siania herezji i bazowania na wiedzy "naszej pani kosmetyczki" -bo między depilacja a piercingiem jest ogromna przepaść-co nie zmienia faktu,że lubię jak ktoś jest profesjonalistą w danej dziedzinie ( a niestety zajmując się tysiącem rzeczy na raz-pewnej wiedzy nie jest się w stanie lub nie ma czasu się ogarnąć)
Mam male pytanko - jak to jest z kolczykiem w pepku podczas ciazy? Czy trzeba go wyciagnac kiedy brzuch zacznie rosnac? Ktos tu wczesniej wspomnial, ze wystarczy wymienic kolczyk na bioplast czy PTFE... ale czy to cos daje?
Bardzo bylabym wdzieczna za informacje na ten temat
201612291251 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 23:21   #1620
miss venflon
Zakorzenienie

każdy przypadek jest indywidulany-często z moimi klientkami wymianiamy na miekkie ptfe (bioplast jest zbyt sztywny)-zwiększamy wraz z kolejnymi miesiącami i rosnacym brzuszkiem długośc kolca
często zdraza się ,że po porodzie pacjentki w ferworze nie pamiętają o tej drobnostce i nie wkładają kolczyka-nie dziwię się im zresztą

Tagi
boli, kolczyk, pękek, pępek, piercing, problem kolczyk pępek, ropienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości