Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-13, 13:48   #2551
Pluchaa
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

To ja juz nie wiem... Bo z jednej strony to pasowalo do opisu tej ziarniny, ale teraz jak sie wylalo cos z tego i jest ten strupeczek to niebardzo i nie wiem co mam robic
Pluchaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 20:07   #2552
KochamMichasia
Rozeznanie

Możliwe też, że to podskórny zastój chłonki, ale to samo przejdzie.
Stary 2009-04-13, 20:15   #2553
Deborah23
Zadomowienie

Jak dla mnie kolczyki w pępku są przedawnione..
Deborah23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 20:19   #2554
Dra_go
Raczkowanie

a to znaczy co? Jak może się przedawnić coś, co komuś się podoba? bo jednak dla wielu ludzi kolczyk to nie moda.

Boże.
Stary 2009-04-13, 20:26   #2555
KochamMichasia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dra_go Pokaż wiadomość
a to znaczy co? Jak może się przedawnić coś, co komuś się podoba? bo jednak dla wielu ludzi kolczyk to nie moda.

Boże.
wielkie brawa za ten pogląd
Stary 2009-04-13, 21:17   #2556
snide
Zadomowienie

GG do snide

Deborah23 przedstawiła pogląd 3/4 społeczeństwa, z którym, swoją drogą, się kompletnie nie zgadzam.
wszystko zależy od człowieka i jego podejścia do piercingu, dla niektórych jest to moda, dla innych sposób odreagowania, dla jeszcze innych coś dzięki czemu można się dowartościować lub zrobić coś dla siebie.

eot

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:38   #2557
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

a mam takie pytanie jak czesto zdarza sie wyrwanie kolczyka z pepka? czy trzeba sie bardzo "postarac" by do tego doprowadzic?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

z gory dziekuje za odp
jenny87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:54   #2558
lolly_girl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
a mam takie pytanie jak czesto zdarza sie wyrwanie kolczyka z pepka? czy trzeba sie bardzo "postarac" by do tego doprowadzic?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

z gory dziekuje za odp
mi sie osobiscie kolczyk nie raz zahaczył, pociągnął ale się nie wyrwał, wydaje mi się, że trochę ciężko to zrobic
lolly_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 11:01   #2559
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez lolly_girl Pokaż wiadomość
mi sie osobiscie kolczyk nie raz zahaczył, pociągnął ale się nie wyrwał, wydaje mi się, że trochę ciężko to zrobic
dzieki wielkie - wlasnie teoretycznie tez tak mi sie wydae,le zawsze lepiej spytac

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

a mam jeszcze jedno pytanie -czy duzo jest krwi podczas samego przebijania - wiem,ze to zalezy od osoby ,ale pyram tak co do zasady?
Stary 2009-04-20, 11:02   #2560
lolly_girl
BAN stały

Cytat:
dzieki wielkie - wlasnie teoretycznie tez tak mi sie wydae,le zawsze lepiej spytac
szczególnie gdy masz mały kolczyk ..
ja mam np taki wiszący pewnie dlatego mi się haczy ale jak poczuję , że zahacza się o jakąś niteczkę to pomagam mu się uwolnic
uwierz mi , że starsznie się bałam tego, że kolczyk mi się wyrwie jak usiąde.. ale mam go od dwóch lat i jest dobrze
Stary 2009-04-20, 11:09   #2561
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
szczególnie gdy masz mały kolczyk ..
ja mam np taki wiszący pewnie dlatego mi się haczy ale jak poczuję , że zahacza się o jakąś niteczkę to pomagam mu się uwolnic
uwierz mi , że starsznie się bałam tego, że kolczyk mi się wyrwie jak usiąde.. ale mam go od dwóch lat i jest dobrze
dzieki - wlasnie ja sie tez strasznie rego obawiam ,a ja mam tak,ze sama sie nakrecam i juz oczyma wyobrazni widze jak wyrywam sobie kolczyk
Stary 2009-04-20, 11:16   #2562
lolly_girl
BAN stały

Cytat:
dzieki - wlasnie ja sie tez strasznie rego obawiam ,a ja mam tak,ze sama sie nakrecam i juz oczyma wyobrazni widze jak wyrywam sobie kolczyk
nie martw się, ja też tak miałam i starsznie na niego uważałam na początku .. ale teraz to juz ok jest
no chyba, ze wazysz 150kg to nie rób
Stary 2009-04-20, 11:26   #2563
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
nie martw się, ja też tak miałam i starsznie na niego uważałam na początku .. ale teraz to juz ok jest
no chyba, ze wazysz 150kg to nie rób
no nie do 150 troche mi brakuje ja tak mam ze wszystkim - przd zrobiniem w chzastce wyszukiwalam sobie saam problemow , potem wybitnie uwazalam by nie zaczepic ,a teraz juz czasem zapominam ,ze go mam mam nadzieje,ze sie odwaze i zrobie sobie ten pepek
Stary 2009-04-21, 11:48   #2564
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

a mam jeszcze jedno pytanie czy jest duzo krwi przy przekluwaniu i gojeniu ? sorry za glupie pytania ,ale jak pisalam sam sie nakrecam
Stary 2009-04-21, 12:24   #2565
lolly_girl
BAN stały

Cytat:
a mam jeszcze jedno pytanie czy jest duzo krwi przy przekluwaniu i gojeniu ? sorry za glupie pytania ,ale jak pisalam sam sie nakrecam
nie ma krwi przy przekłuwaniu pępka i uwierz mi jest to bezbolesne.
ja jestem panikarą- boję się igieł, pobierania krwi (a nawet mdlęje:|), widoku krwi, bólu.. a przebicie pępka ani trochę mnie nie bolało, jedynie co to sprawa gojenia- u mnie goiło się długo ale mam tak ze wszystkim, nawet z uszami
Stary 2009-04-21, 16:52   #2566
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
ja jestem panikarą- boję się igieł, pobierania krwi (a nawet mdlęje:|), widoku krwi, bólu.. a przebicie pępka ani trochę mnie nie bolało, jedynie co to sprawa gojenia- u mnie goiło się długo ale mam tak ze wszystkim, nawet z uszami
no niekoniecznie, mi krew leciala i to dosc mocno, wiec jest to sprawa indywidualna.
201612291251 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 20:53   #2567
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
no walsnie ja mma podobnie - nienawidze pobierania krwi i ogolnie widoku krwi ,wiec nie powiem mam stresa
Stary 2009-04-23, 15:30   #2568
iwulaa
Rozeznanie

kolczyk w pępku- problem.

W lutym zrobilam sobie kolczyk w pępku. Zle zrobilam bo po jakis 3 tygodniach go wyciagnelam na chwilke. Potem zrobilo mi sie czerwone kolo dolnej kuleczki i posmarowalam to miejsce trybioticiem. Czerwone zeszlo i bylo wszystko okey ale teraz od 3 dni zaobserowalam ze leje mi sie z niego ropa biala i wyskoczyla taka mala bulwa, nie boli mnie ale co ja mam z nia zrobic? co to wgl jest?
iwulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:43   #2569
Fresa
Zakorzenienie

Dot.: kolczyk w pępku- problem.

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
W lutym zrobilam sobie kolczyk w pępku. Zle zrobilam bo po jakis 3 tygodniach go wyciagnelam na chwilke. Potem zrobilo mi sie czerwone kolo dolnej kuleczki i posmarowalam to miejsce trybioticiem. Czerwone zeszlo i bylo wszystko okey ale teraz od 3 dni zaobserowalam ze leje mi sie z niego ropa biala i wyskoczyla taka mala bulwa, nie boli mnie ale co ja mam z nia zrobic? co to wgl jest?
Idź z tym do lekarza najlepiej.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 19:27   #2570
1987majorka21
Przyczajenie

Cytat:
Hej! Ja też miałam coś takiego, w niedługim czasie po przebiciu pępka... Smarowałam maścią i 2 razy dziennie dezynfekowałam dziurkę wodą utlenioną (bez wczesniejszego wyciągania kolczyka). Samo przeszło Powodzenia!
1987majorka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 23:56   #2571
patrycja350
Zadomowienie

Cytat:
Możesz wstawic fotkę tego,bo chyba miałam podobny objaw..

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 07:25   #2572
iwulaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 1987majorka21 Pokaż wiadomość
Hej! Ja też miałam coś takiego, w niedługim czasie po przebiciu pępka... Smarowałam maścią i 2 razy dziennie dezynfekowałam dziurkę wodą utlenioną (bez wczesniejszego wyciągania kolczyka). Samo przeszło Powodzenia!

Jaka mascią go smarowalas?
iwulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 08:52   #2573
k4t3
Raczkowanie

Dziewczyny, jest wątek zbiorczy o kolczykach w pępku. Po co zakładać cały czas nowe wątki? Przeczytałam dzisiaj już dwa nowe ;/ Lepiej jak wszystko jest w jednym miejscu. I znajduje się tam odpowiedź na pytanie iwulaa.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 09:22   #2574
Neni1984
Zakorzenienie

Żadnej wody utlenionej, bo pogorszysz tylko sprawę. Kup Rivanol w aptece, kosztuje 2 zł i jest przeznaczony do przemywania otwartych ran. Miałam ten sam problem i w tydzień czasu zagoiłam dziurkę, a byłam już w takiej desperacji, że chciałam wyjąć kolczyka RIVANOL!

Edytowane przez Neni1984
Czas edycji: 2009-04-24 o 09:26
Neni1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:11   #2575
yes
Zakorzenienie

Witajcie dziewczyny. Mam pytanie. Otóż w sierpniu 2008 roku byłam u kosmetyczki () przekłuć pępek. Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że powinnam się udać do piercera by wszystko odbyło się tak jak należy. Nie dość, że kosmetyczka kazała mi przemywać dziurkę wodą utlenioną czy tam spirytusem salicylowym (nie pamiętam już dokładnie, aczkolwiek po 1 razie próby przemycia myślałam że zemdleje z bólu- weszłam na wizaż, poradziłam się i zaprzestałam tej nierozsądnej metody ). Dziurka po jakimś czasie się ładnie zagoiła i dopiero wtedy dostrzegłam błąd w przebiciu u mnie - dziurka była zrobiona że tak powiem ' za krótko' . Znaczna część pręcika mi po prostu wystawała, a kolczyk trzymał się na cieniutkiej warstwie skóry. Żeby nie było, że popadłam w paranoje porównałam przekłucie u mojej siostry i koleżanki- one miały zrobione dobrze- cały pręt był schowany w skórze.

Kilka dni temu wyjęłam kolczyk i postanowiłam, że wolę zaczekać aż ta dziurka mi się zrośnie i pójść do piercera ...

Ile mniej więcej czasu zajmie mi czekanie aż dziurka się zarośnie??

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Stary 2009-04-24, 15:51   #2576
Jisoua
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Żadnej wody utlenionej, bo pogorszysz tylko sprawę. Kup Rivanol w aptece, kosztuje 2 zł i jest przeznaczony do przemywania otwartych ran. Miałam ten sam problem i w tydzień czasu zagoiłam dziurkę, a byłam już w takiej desperacji, że chciałam wyjąć kolczyka RIVANOL!
No właśnie, żadnej wody utlenionej, bo podrażnia skórę! Możesz też przemywać pępek rano i wieczorem rumiankiem albo azulanem, kupisz go w aptece, a 3 razy dziennie smarować trybiotykiem, powinno pomóc po tygodniu. Szkoda by było wyjąć kolczyk, bo gdybyś zrobiła drugi raz to na pewno by się nie zagoił.
Jisoua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:18   #2577
Paulinax123
Zadomowienie

Po co zakładać nowy wątek ? Jest już jeden główny wystarczy trochę poszukać i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 12:06   #2578
elpik91
Raczkowanie

Ja niestety nie wiem po jakim dokladnie czasie sie zarosnie dziorka, ale mysle ze pewnie kilka tygodni bedzie trzeba poczekac az calkiem sie zarosnie

Ja rowniez mam problem. Otoz ok 2 miesiace temu zrobilam sobie kolczyk, sama , tak wiem nieodpowiedzialnie, ale zanim przystapilam do przekluwania to wszystko odkazilam, kolczyc igle, miejsce przeklucia, potem przez tydzien stosowalam masc tribiotik i przemywam do dzis sola fizjologiczna. Ogolnie wszystko bylo calkiem spoko, ale dlugo mi sie goi. Jak przekluwalam to lecialo mi dosc duzo krwi, czy to jest spowodowane tym ze moze trafilam na jakies naczynko i dlatego dlugo mi sie goi? Leci mi ropa i boli mnie czasem jeszcze...to normalne?
Mam jeszcze jedno pytanie...otoz, zauwazylam ze na dziorce tej gornej zrobila mi sie taka kulka, chcialam sie zapytac czy ktoras tez taka miala i czy to sie zagoi? Przemywac go dalej sola czy stosowac jakas masc zeby znikla? Moge miec dalej kolczyk? Dzis wyjelam go wlansie z tego powodu. Dolaczam zdjecie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (148,7 KB, 111 załadowań)
elpik91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 12:25   #2579
eaven
Raczkowanie

"odkażenie" kolczyka nic nie da. ropa NIE JEST normalnym zjawiskiem. ropa = zakażenie. wiesz w ogóle, z czego kolczyk był zrobiony? igły się nie odkaża samemu, igły kupuje się jednorazowe sterylnie pakowane, co oznacza że już wysterylizowane. rękawiczek użyłaś? pewnie nie. tribioticu nie stosuje się "ot tak", a do przemywania można było użyć też octeniseptu. pępek jest jednym z najtrudniej gojących się miejsc, zazwyczaj goi się dość długo, a przy tym jakże sterylnym i profesjonalnym sposobie przekłucia jeszcze dłuzej, o ile w ogóle by się to zagoiło. poleciłabym zrobić badania. a kolczyka oczywiście nie wkładać.

Edytowane przez eaven
Czas edycji: 2009-04-25 o 12:26
eaven jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 13:12   #2580
lolly_girl
BAN stały

że nig
Cytat:
Napisane przez elpik91 Pokaż wiadomość
Ja niestety nie wiem po jakim dokladnie czasie sie zarosnie dziorka, ale mysle ze pewnie kilka tygodni bedzie trzeba poczekac az calkiem sie zarosnie

Ja rowniez mam problem. Otoz ok 2 miesiace temu zrobilam sobie kolczyk, sama , tak wiem nieodpowiedzialnie, ale zanim przystapilam do przekluwania to wszystko odkazilam, kolczyc igle, miejsce przeklucia, potem przez tydzien stosowalam masc tribiotik i przemywam do dzis sola fizjologiczna. Ogolnie wszystko bylo calkiem spoko, ale dlugo mi sie goi. Jak przekluwalam to lecialo mi dosc duzo krwi, czy to jest spowodowane tym ze moze trafilam na jakies naczynko i dlatego dlugo mi sie goi? Leci mi ropa i boli mnie czasem jeszcze...to normalne?
Mam jeszcze jedno pytanie...otoz, zauwazylam ze na dziorce tej gornej zrobila mi sie taka kulka, chcialam sie zapytac czy ktoras tez taka miala i czy to sie zagoi? Przemywac go dalej sola czy stosowac jakas masc zeby znikla? Moge miec dalej kolczyk? Dzis wyjelam go wlansie z tego powodu. Dolaczam zdjecie.
miałam coś podobnego, myślałam, że nigdy się nie zagoi, bolało starsznie i też miałam taką "kulkę" (mimo, że przebiłam u profesjonalisty)- pomógł mi octenisept , psikałam nim trzy razy dziennie
Odpowiedz

Tagi
boli, kolczyk, pękek, pępek, piercing, problem kolczyk pępek, ropienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości