Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-27, 13:34   #1
doma7656
Raczkowanie

W walce o długie włosy!

witam wszystkim.
postanowiłam założyć nowy wątek z myślą o dziewczynach, które bardzo chcą mieć długie włosy a nie mogą i nie wiadomo co jest tego przyczyną. w niewielkim stopniu jest też to pewnie pielęgnacja włosów ale żeby wlosy miały ciągle tą sama długość to już przesada. ja właśnie należę do takich dziewczyn. od bardzo dawna próbuję zapuscić włosy i nic z tego ;(. strasznie o nie dbam (olejuje itp) a i tak stoją w miejscu ;(.

CZY SĄ NA TYM FORUM DZIEWCZYNY Z PODOBNYM PROBLEMEM?
PISAĆ, PISAĆ!
doma7656 jest offline  
Stary 2012-03-27, 15:11   #2
MacyRose
Rozeznanie

Dot.: W walce o długie włosy!

Kiedyś fryzjerka mi powiedziała, że czasami tak się zdarza, że włosy na kilka miesięcy przestają rosnąć ale nie wnikałam w temat.
Ja też marzę o zdrowych, długich włosach - przestałam rozjaśniać, popijam drożdże, nakładam wax'a, myję szamponem bez silikonów, czasami odżywką, przestałam używać suszarki, pozwalam im samym wyschnąć, odżywiam, nie związuję, czasami tylko męczę prostownicą ale i tak zauważyłam znaczącą poprawę. Nie jestem maniaczką dbania o włosy choć przyznam, że włosy stały się moim priorytetem w codziennej pielęgnacji i zauważyłam, że zmiana kilku codziennych przyzwyczajeń widocznie im pomaga.

Trzymam za Ciebie kciuki i walczę z Tobą
MacyRose jest offline  
Stary 2012-03-27, 19:39   #3
crawik15
Raczkowanie

Czy to w ogóle jest możliwe,żeby naprawdę dbać o swoje włosy,dokarmiać je odżywkami,maskami,wcierka mi,dodawać im poweru od wewnątrz a ich długość była od zawsze taka sama? ja również mam ten problem-odstawiłam prostownice (tzn. nie tykam włosów od połowy w dół),suszę chłodnym powietrzem,chucham na nie,dmucham,końcówki mam 100 razy lepsze niż np rok temu..a włosy mam IDENTYKO jak w zeszłe wakacje idzie się pochlastać..
crawik15 jest offline  
Stary 2012-03-27, 19:53   #4
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez doma7656 Pokaż wiadomość
witam wszystkim.
postanowiłam założyć nowy wątek z myślą o dziewczynach, które bardzo chcą mieć długie włosy a nie mogą i nie wiadomo co jest tego przyczyną. w niewielkim stopniu jest też to pewnie pielęgnacja włosów ale żeby wlosy miały ciągle tą sama długość to już przesada. ja właśnie należę do takich dziewczyn. od bardzo dawna próbuję zapuscić włosy i nic z tego ;(. strasznie o nie dbam (olejuje itp) a i tak stoją w miejscu ;(.

PISAĆ, PISAĆ!
Kiedy ostatnio raz podcinałaś włosy? Jesteś pewna że Ci się nie wykruszają? Nie pojawia się odrost(jeśli farbujesz)? Nie stosowałaś ostatnio jakiejś drastycznej diety? Jeśli jesteś pewna, że włosy nie rosną to musisz się wybrać do lekarza...
No jeszcze 1 możliwość - jeśli masz w tym momencie dość długie włosy to możliwe że osiągnęły swoją genetycznie zaprogramowaną długość i niestety raczej nic z tym nie zrobisz...
Stary 2012-03-27, 20:05   #5
Lisbeth
☠ ☢ ☠

I po co następny wątek?
Jest już "Zapuszczanie włosów", "Sposoby na przyspieszenie porostu część n-ta", "Walka...", a także wątki chyba o każdym wspomnianym tam sposobie. Wystarczyło je poczytać, albo dać pierwszy post w którymś z nich. Ten wątek nie wnosi nic nowego do tematyki forum.
Btw. był też taki pt. "moje włosy nie rosną" albo coś zbliżonego.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-03-27, 20:08   #6
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
witam wszystkim.

PISAĆ, PISAĆ!
naucz się szukać jest już taki wątek

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2012-03-28, 15:52   #7
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Kiedy ostatnio raz podcinałaś włosy? Jesteś pewna że Ci się nie wykruszają? Nie pojawia się odrost(jeśli farbujesz)? Nie stosowałaś ostatnio jakiejś drastycznej diety? Jeśli jesteś pewna, że włosy nie rosną to musisz się wybrać do lekarza...
No jeszcze 1 możliwość - jeśli masz w tym momencie dość długie włosy to możliwe że osiągnęły swoją genetycznie zaprogramowaną długość i niestety raczej nic z tym nie zrobisz...
Włosy podcinam tak co 3 tygodnie. od 3 lat mam włosy do ramion. dodam, że ścięłam włosy razem z moją młodszą siostrą, ona ścięła na boba a ja na tak do ramion i były mocno wycieniowane. akutalnie moja siostra ma włosy do kości ogonowej a ja dalej do ramion . nie wiem od czego to zależy naprawdę. wydaję mi się, ze moje włosy wzięły sobie urlop... pozostaje mi tylko obciać sie na łyso i kupić sobie peruke

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez crawik15 Pokaż wiadomość
Czy to w ogóle jest możliwe,żeby naprawdę dbać o swoje włosy,dokarmiać je odżywkami,maskami,wcierka mi,dodawać im poweru od wewnątrz a ich długość była od zawsze taka sama? ja również mam ten problem-odstawiłam prostownice (tzn. nie tykam włosów od połowy w dół),suszę chłodnym powietrzem,chucham na nie,dmucham,końcówki mam 100 razy lepsze niż np rok temu..a włosy mam IDENTYKO jak w zeszłe wakacje idzie się pochlastać..
Mam tak samo to straszne i bardzo niesprawiedliwe
doma7656 jest offline  
Stary 2012-03-28, 17:46   #8
WarOfWorlds
Zadomowienie

Bardzo często podcinasz... Też miałam taki problem, ale muszę się pochwalić, że ruszyły. Długość do ramion jest najgorsza, jak się ją przekroczy to już z górki Ode mnie polecam solidne dbanie o nawilżanie, olejowanie i proteiny (kocham keratynę hydrolizowaną), masaż łebka i wszelkie wcieradła

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline  
Stary 2012-03-28, 19:47   #9
Ania09121983
Zadomowienie

ja masuje podczas mycia
masuje kiedy stosuje moje wcierki (pokrzywa, jantar)
oleje, oleje, oleje
..powoli ale do przodu

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline  
Stary 2012-03-28, 20:54   #10
WarOfWorlds
Zadomowienie

U mnie też powoli.... Ale są efekty koleżanka dziś powiedziała, że urosły

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline  
Stary 2012-03-28, 21:39   #11
BlackSabbath
Raczkowanie

a ja mam ten sam problem... zaczęłam zapuszczać 5 lat temu, miałam takie krótkie do szyi, przez pierwsze 2 lata urosły do łopatek, a przez następne 3 nic a nic... wszystko przez to, że końcówki się wykruszają, łamią. Wystarczy delikatnie przejechać palcami po włosach i już mam w dłoni pełno króciutkich końcówek o długości 1cm, 5 cm, czasem są to kilkumilimetrowe włoski... Od góry rosną, od dołu się łamią i odpadają

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline  
Stary 2012-03-28, 21:53   #12
kuleczkka
Rozeznanie

Cytat:
Włosy podcinam tak co 3 tygodnie. od 3 lat mam włosy do ramion. dodam
Za często ścinasz jak chcesz zapuścić.
włosy rosną ok. 1cm na miesiąc przeciętnie. Ścinasz to co Ci urosło!
kuleczkka jest offline  
Stary 2012-03-29, 06:56   #13
Ania09121983
Zadomowienie

ostatnio w samochodzie czesałam włosy i na moich czarnych spodniach zaobserwowałam krótkie 2-3 włosy;((( łamią się;(
a tak o nie dbam
zwaliłam wine na bardzo gęsty grzebien ( do tapirowania) bo akurat taki miałam w torebce.
dbam bardzo o moje włosy od roku, systematycznie, podcinam koncówki, bardzo rzadko prostuję można powiedziec że prawie w ogóle ( 2-3 w miesiacu)
nie wiem dlaczego wtedy tak sie posypało;/ ale włosy rosną ja to widzę

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Stary 2012-03-29, 12:08   #14
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kuleczkka Pokaż wiadomość
Kuleczkko dopiero od 2 miesięcy podcinam włosy co 3 tygodnie... wcześniej robilam to tak raz na rok, moze pół. od kiedy zaczęłam dbać o włosy zauważyłam też, ze nie łamia się ani nie kruszę... +nie prostuję włosow i nie farbuje od 2 miesiecy.
doma7656 jest offline  
Stary 2012-03-29, 13:43   #15
WarOfWorlds
Zadomowienie

I tak źle i tak niedobrze tak co około 3-4miesiące jest lepiej. No chyba, że tak szybko Ci się rozdwajają...

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline  
Stary 2012-03-30, 11:26   #16
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuleczkka Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez WarOfWorlds Pokaż wiadomość
I tak źle i tak niedobrze tak co około 3-4miesiące jest lepiej. No chyba, że tak szybko Ci się rozdwajają...
Dziewczyny dobrze radzą, przy za rzadkim ścinaniu mogły Ci się wykruszać końce a przy za częstym ścinasz to co urośnie najlepiej tak co 3 miesiące chodzić do fryzjera
Stary 2012-03-30, 17:44   #17
kuleczkka
Rozeznanie

Zetnij porozdwajane końce jeśli takie posiadasz, zabezpieczaj końcówki jedwabiem bez alkoholu, albo olejem + jedwabiem i ścinaj co ok. 3-4 miesiące najmniej jak się da - czyli to co jest podniszczone.
kuleczkka jest offline  
Stary 2012-03-30, 18:49   #18
Ania09121983
Zadomowienie

polecam jantar , widzę efekty
warto zapoznac sie z tym wątkiem
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380938

Stary 2012-03-31, 11:53   #19
cyanid
Raczkowanie

Też kiedyś nie umiałam zapuścić długich włosów, ale odkąd zaczęłam codziennie wcierać różne wcierki typu Radical, Jantar albo wodę brzozową to rosną bardzo szybko i są już dłuugie. Moim problemem jednak jest to że są bardzo cienkie i szybko niszczą się na końcach, przez co muszę często podcinać. A porównując to przy głowie mam chyba ze 3 razy więcej włosów niż na samych końcach, tyle babyhair wyrosło mi od tych wszystkich wcierek
Zapuszczam nadal włosy, ostatnio byłam u fryzjera jakoś w grudniu, a teraz i tak nie mam czasu iść i postanowiłam że obetnę dopiero po maturze czyli pod koniec maja Zobaczę do jakiej długości mi urosną Nigdy nie chciały rosnąć dłuższe niż za łopatki, a teraz są do zapięcia od stanika.
cyanid jest offline  
Stary 2012-03-31, 14:16   #20
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cyanid Pokaż wiadomość
Też kiedyś nie umiałam zapuścić długich włosów, ale odkąd zaczęłam codziennie wcierać różne wcierki typu Radical, Jantar albo wodę brzozową to rosną bardzo szybko i są już dłuugie. Moim problemem jednak jest to że są bardzo cienkie i szybko niszczą się na końcach, przez co muszę często podcinać. A porównując to przy głowie mam chyba ze 3 razy więcej włosów niż na samych końcach, tyle babyhair wyrosło mi od tych wszystkich wcierek
Zapuszczam nadal włosy, ostatnio byłam u fryzjera jakoś w grudniu, a teraz i tak nie mam czasu iść i postanowiłam że obetnę dopiero po maturze czyli pod koniec maja Zobaczę do jakiej długości mi urosną Nigdy nie chciały rosnąć dłuższe niż za łopatki, a teraz są do zapięcia od stanika.
Cyanid moje włosy nie chcą rosnąć dłuższe niż za ramiona. i tak jej od trzech lat. jestem bardzo jasną naturalną blondynka i też mam bardzo cienke włosy. i podobnie jak Tobie bardzo szybko niszczą mi się końcówki. ostatnio przeglądałam zdjęcia z dzieciństwa i raz wpadłam na zdjęcie za którym miałam wlosy za piersi! faktycznie było bardzo cienkie ale były długie. a teraz to normalnie nie mogę ;( bardzo chce je zapuścić ale nic z tego ;( pozostaje mi tylko obciać sie na lyso i kupić sobie peruke ;(
doma7656 jest offline  
Stary 2012-03-31, 14:45   #21
cyanid
Raczkowanie

Cytat:
Cyanid moje włosy nie chcą rosnąć dłuższe niż za ramiona. i tak jej od trzech lat. jestem bardzo jasną naturalną blondynka i też mam bardzo cienke włosy. i podobnie jak Tobie bardzo szybko niszczą mi się końcówki. ostatnio przeglądałam zdjęcia z dzieciństwa i raz wpadłam na zdjęcie za którym miałam wlosy za piersi! faktycznie było bardzo cienkie ale były długie. a teraz to normalnie nie mogę ;( bardzo chce je zapuścić ale nic z tego ;( pozostaje mi tylko obciać sie na lyso i kupić sobie peruke ;(

A w jaki sposób o nie dbasz? Zacznij codziennie wcierać w skórę głowy jakąś wcierkę(polecam właśnie Radical bo jest świetny, a jeśli bez alkoholu to Jantar oczywiscie). Zacznij pić też pokrzywę. U mnie te 2 rzeczy w zupełności wystarczają na sam porost i zagęszczenie.
cyanid jest offline  
Stary 2012-03-31, 19:57   #22
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cyanid Pokaż wiadomość
A w jaki sposób o nie dbasz? Zacznij codziennie wcierać w skórę głowy jakąś wcierkę(polecam właśnie Radical bo jest świetny, a jeśli bez alkoholu to Jantar oczywiscie). Zacznij pić też pokrzywę. U mnie te 2 rzeczy w zupełności wystarczają na sam porost i zagęszczenie.
Cynaid pije drożdze i pokrzywe. posiadam też Jantar. olejuje, nie susze suszarką i nie prostuje. po każdym myciu wcieram w końcówki włosów serum z joanny.
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-01, 08:08   #23
Ania09121983
Zadomowienie

a czy te serum z joanny nie zawiera alkoholu???

Stary 2012-04-01, 11:05   #24
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
a czy te serum z joanny nie zawiera alkoholu???
wlasnie? ja bym polecala serum biovaxa albo jedwab chi,nie maja alkoholu ,same silikony dla ochrony super
Śnieżka jest offline  
Stary 2012-04-01, 11:14   #25
Ania09121983
Zadomowienie

właśnie, ja uzywam chi

Stary 2012-04-05, 09:28   #26
doma7656
Raczkowanie

a jakim olejem najlepiej olejować włosy?
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-05, 09:47   #27
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
a jakim olejem najlepiej olejować włosy?
zalezy co komu pasuje,zalezy od rodzaju ''porotwatosci'' włosów,trzeba wypróbowac na sobie.Kokosem duzo osob sie zachwyca ale sa osoby którym nie sluzy,mi np.nie sluzy olejowanie ewentualnie olejek dla mam rozowy na krótki czas przed myciem.
Śnieżka jest offline  
Stary 2012-04-05, 09:56   #28
Ania09121983
Zadomowienie

ja uwielbiam oliwe z oliwek, olej rycynowy i z pestek winogron

Stary 2012-04-05, 17:19   #29
marwel33
Raczkowanie

A jaki masz miesięczny przyrost włosków?

Ja się nigdy nie dochowałam dłuższych jak do zapięcia stanika.

Odkąd zaczęłam przykładać do tego wagę, wcześniej młodość, szkoła, później dzieci zajmowały całą głowę, i tak się zastanowiłam pewnego dnia...
poprzednie cięcia daty fakty odrosty doszłam do wniosku że włoski rosną mi 0,6 cm / msc
Jeżeli włosy żyją średnio 5-8 lat

Przy takim przyroście to 7,2 cm rocznie X 5 lat = 36 cm czyli długość do ramion mierząc od czubka głowy
przy dłuższej żywotności 7,2 cm X 8 lat = 57,6 cm

NIE OBCINAJĄC ANI CENTYMETRA przez te 8 lat

Rachunek jest prosty.

To jaką mamy długość zalezy od przyrostu i w moim przypadku np z tak imponującym przyrostem to ja sobie moge pomarzyć o włosach do pasa. Dlatego zaczynam testować wszelkie przyspieszacze od wewnątrz i od zewnątrz żeby osiągnąć choć dwa razy szybszy przyrost.
Po drożdżach i wcierce Jantar jednocześnie, widząc po odroście od ostatniego farbowania w dwa miesiące urosły 2,5 cm czyli 1,25 miesięcznie. Przyspieszyły dwukrotnie , więc warto

Niemniej jednak właściwa pielęgnacja już urośniętych włosków jest ważna, bo co mi po przyroście kiedy one na końcach sie wykruszą ?

Ze zdjęć z młodości nigdy nie miałam dłuższych jak za łopatki. Mama mówiła, że po prostu pewnego dnia stawały i koniec. Bo kończył sie żywot danego włosa on wypadał, dochodziły następne i tez po tych 6 np latach wypadały.

Edytowane przez marwel33
Czas edycji: 2012-04-05 o 17:21
marwel33 jest offline  
Stary 2012-04-05, 19:31   #30
Ania09121983
Zadomowienie

widzę 1 cm przyrost... :/ ale cos mi sie wydaje że ostatnio chyba przyspieszyły.

Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości