Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-06, 12:54   #31
doma7656
Raczkowanie

Dot.: W walce o długie włosy!

moje włoski też rosną tak z 1 cm na miesiąc.
dodam, że teraz jestem w 1 klasie technikum...

pamiętam, ze pod koniec 4 klasy podstawówki miałam włosy do ramion a już pod koniec 5 klasy miałam włosy za zapięcie stanika... a od 1 klasy gim mają taką samą długość masakra...
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-07, 10:12   #32
la figa
Wtajemniczenie

ale wlosy przy naszym typie urody rosna zazwyczaj 1-1,5cm/miesiac..
wiec taki przyrost jest normalny
Stary 2012-04-07, 10:55   #33
AlexisN.
Raczkowanie

Ja mam wlosy blond i bardzo mi się kruszą na końcach ... co zapuszczę muszę obcinać ;-( TRAGEDIA
AlexisN. jest offline  
Stary 2012-04-07, 14:00   #34
Ania09121983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AlexisN. Pokaż wiadomość
Ja mam wlosy blond i bardzo mi się kruszą na końcach ... co zapuszczę muszę obcinać ;-( TRAGEDIA
dlatego ja odstawiłam suszarkę i prostownice
staram sie zabezpieczac koncówki; jedwab chi, odżywki bez spłukiwania na koncówki, maski, oleje
często noszę związane aby nie wycierały sie przez torebkę, kaptury...itp....latem rozpuszczę

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline  
Stary 2012-04-07, 14:18   #35
doma7656
Raczkowanie

ja już nawet nie pamiętam kiedy prostowalam czy suszyłam włosy.... nie wiem co mam zrobić aby wreszcie były długie
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-08, 09:55   #36
cyanid
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez doma7656 Pokaż wiadomość
ja już nawet nie pamiętam kiedy prostowalam czy suszyłam włosy.... nie wiem co mam zrobić aby wreszcie były długie
Zacznij o nie mocno dbać :P Ja już nie byłam u fryzjera z pół roku, bo postanowiłam sobie że pójdę dopiero po maturze I mam najdłuższe włosy jakie kiedykolwiek miałam. Wiadomo, końce są trochę zniszczone, ale w związku z tym że dużo teraz siedzę w domu i się uczę to przed każdym myciem nakładam na włosy olej lub jakąś maskę i są w niezłym stanie
cyanid jest offline  
Stary 2012-04-08, 12:59   #37
Blue_Berry18
Raczkowanie

Powinnas podciąć troche włosy bo byc może ci się łamią i odpadają, dlatego nie zauważasz ich wzrostu. Musisz też zadbać o nie od wewnątrz jedząc zdrową żywność i może jakieś tabletki na włosy. np. belissa albo skrzypowita.
Blue_Berry18 jest offline  
Stary 2012-04-10, 06:44   #38
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Blue_Berry18 Pokaż wiadomość
Powinnas podciąć troche włosy bo byc może ci się łamią i odpadają, dlatego nie zauważasz ich wzrostu. Musisz też zadbać o nie od wewnątrz jedząc zdrową żywność i może jakieś tabletki na włosy. np. belissa albo skrzypowita.

podcięłam 5 cm włosów 2 tygodnie temu... brałam belissę ale nic mi nie pomogła... teraz pije drożdze i pokrzywe.

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

teraz uwaga;

CZY DA SIĘ ZAPUŚCIĆ WŁOSY, KTÓRE DO TEJ PORY, PRZEZ 3 LATA MIAŁY TĄ SAMĄ DŁUGOŚĆ?
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-10, 07:00   #39
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
CZY DA SIĘ ZAPUŚCIĆ WŁOSY, KTÓRE DO TEJ PORY, PRZEZ 3 LATA MIAŁY TĄ SAMĄ DŁUGOŚĆ?
mozna ale to dlugi proces

pisalas ze rzadko podcinalas wczesniej - jesli masz cienkie wloski to koncowki same mogly sie 'wycierac' i stad wrazenie nierosniecia

teraz podcinasz czesciej - 1. wzmacniasz koncowki 2. scinasz co uroslo

nie wiem jaka nosisz fryzure ale czasami pomaga spinanie wlosow (ale mowie tu o jakis przynaznych fryzurach, lekkie upiecia, nieagresywne spinki w sensie gumki bez metalowych czesci itp), minimum 50% czasu wlosy w upieciu - wtedy koncowki nie wycieraja sie, najgorsza jest jesien, zima, wiosna kiedy nosimy ciezsze nakrycia i szaliki - to o nie wlosy ocieraja sie i to powoduje najwieksze zniszczenia

moze sprobujesz lykac wiesiolek, bardzo dobry na wlosy, drozdze tez sa dobre, tyle ze suplementy to minimum 3 miesiace brania zeby zobaczy efekt i ocenic czy dzialaja czy nie

a pomijajac suplementy, kosmetyki i upiecia - bylas na badaniach jakis, moze cos jest nie tak z Twoja gospodarka hormonalna

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2012-04-10 o 07:01
Rybiorek jest offline  
Stary 2012-04-11, 08:48   #40
Ania09121983
Zadomowienie

witam
dla mnie z okazji Swiąt zdarzyło sie wyprostowac włosy...albo mi sie zdaje albo mam strasznie suche końce;/
spedziłam dzis noc z olejekiem rycynowym a rano nałozyłam duuzo jedwabiu (bez alko) zobaczymy czy cos sie ruszy.
i uwaga!
przed Swietami farbowałam włosy ( na blond) widze już kilkumilimetrowe punkty po 4 dniach czyżby jantar?

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Stary 2012-04-11, 16:34   #41
doma7656
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
witam
dla mnie z okazji Swiąt zdarzyło sie wyprostowac włosy...albo mi sie zdaje albo mam strasznie suche końce;/
spedziłam dzis noc z olejekiem rycynowym a rano nałozyłam duuzo jedwabiu (bez alko) zobaczymy czy cos sie ruszy.
i uwaga!
przed Swietami farbowałam włosy ( na blond) widze już kilkumilimetrowe punkty po 4 dniach czyżby jantar?
Aniu również mam jantar ale niestety nie potrafię być systematyczna ;(
doma7656 jest offline  
Stary 2012-04-12, 07:02   #42
agnes7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
mozna ale to dlugi proces

pisalas ze rzadko podcinalas wczesniej - jesli masz cienkie wloski to koncowki same mogly sie 'wycierac' i stad wrazenie nierosniecia

teraz podcinasz czesciej - 1. wzmacniasz koncowki 2. scinasz co uroslo

nie wiem jaka nosisz fryzure ale czasami pomaga spinanie wlosow (ale mowie tu o jakis przynaznych fryzurach, lekkie upiecia, nieagresywne spinki w sensie gumki bez metalowych czesci itp), minimum 50% czasu wlosy w upieciu - wtedy koncowki nie wycieraja sie, najgorsza jest jesien, zima, wiosna kiedy nosimy ciezsze nakrycia i szaliki - to o nie wlosy ocieraja sie i to powoduje najwieksze zniszczenia

moze sprobujesz lykac wiesiolek, bardzo dobry na wlosy, drozdze tez sa dobre, tyle ze suplementy to minimum 3 miesiace brania zeby zobaczy efekt i ocenic czy dzialaja czy nie

a pomijajac suplementy, kosmetyki i upiecia - bylas na badaniach jakis, moze cos jest nie tak z Twoja gospodarka hormonalna
Rybiorku, ja tak całkowicie nie na temat.
Czy mogłabyś napisać mi na pw jak ściągałaś hennę. Bardzo Cię proszę.
agnes7 jest offline  
Stary 2012-04-12, 10:11   #43
Ania09121983
Zadomowienie

Cytat:
Aniu również mam jantar ale niestety nie potrafię być systematyczna ;(
haha
ja tez kiedys stosowałam tak jak mi sie zachciało i nie widziałam efektów

ale teraz zachęcona opiniami na tym wątku zaczełam go stosowac codziennie baa nawet czasami dwa razy dziennie tak mnie wciągnęło
jestem bardzo zadowolona, moje włosy sa takie bujne i ogólnie lepiej sie układają że nie wspomne o odrostach które tak szybko sie pojawiaja ( farbuje na blond wiec szybko je wyłapuje)

NAPRAWDE! WSZYSTKIM POLECAM CODZIENNE STOSOWANIE JANTARKA! WŁOSY JAK Z REKLAMY! POWAGA

Stary 2012-04-12, 10:42   #44
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Rybiorku, ja tak całkowicie nie na temat.
Czy mogłabyś napisać mi na pw jak ściągałaś hennę. Bardzo Cię proszę.
poszlo
Rybiorek jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:11   #45
Ania09121983
Zadomowienie

jest tu kto??
ja nadal walcze...miałam mała przerwe od janatara ale dzis ide do apteki bo przesyłka z dwiema buteleczkami juz na mnie czeka
znalazłam nowy sposób na susznie włosow zeby byly buje
wogole ich juz nie prostuje, zaczełam stosowac metode OMO i zabieram sie niesmiało za mycie odzywka...wlosy rosną i jestem zadowolona

Stary 2016-02-18, 13:49   #46
basiuleczek
Przyczajenie

Mam podobny problem z długimi włosami i już mam powoli tego dosyć. Czas na nieco bardziej radykalne kroki Czy któraś z forumowiczek myslała o przedłużaniu włosów? Jest na rynku kilka ciekawych firm, które coś takiego proponują. Jakies doświadczenia?
basiuleczek jest offline  
Stary 2016-02-18, 13:54   #47
201607040946
Konto usunięte

Jest już o tym wątek, polecam poczytać. Ten suchar zamykam.
201607040946 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości