fotoodmładzanie metodą IPL - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-27, 15:03   #1
Rennia1985
Przyczajenie

fotoodmładzanie metodą IPL

Hej mam problem ponieważ wcale nie jestem grubą osobą jednak jakiś czas temu schudłam około 5 kilo co sie okazało moja skóra na udach jest bardzo brzydka brak jędrności i nadmiar skóry powoduje, że jak siedzę to mogłabym ją naciągać. I takie zmarszczki mi sie robią. Co mam robić albo co moge z tym zrobić. Słyszałam o tej metodzie IPL czy to by mi pomogło??? prosze o pomoc
Rennia1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 16:19   #2
ellish
Zakorzenienie

Dot.: fotoodmładzanie metodą IPL

fotoodmładzanie bardziej redukuje zmarszczki, ja Tobie bym polecila Fale Radiowe, inaczej lifting skóry, dzieki czemu skóra stanie sie jędrniejsza. Ale tutaj trzeba seriami. Okolo 6 zabiegów, cotygodniowe odstępy.
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:45   #3
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
fotoodmładzanie bardziej redukuje zmarszczki, ja Tobie bym polecila Fale Radiowe, inaczej lifting skóry, dzieki czemu skóra stanie sie jędrniejsza. Ale tutaj trzeba seriami. Okolo 6 zabiegów, cotygodniowe odstępy.
hmmmm. a ja czytam że fotoodmładzanie jest bardziej na redukcję plam posłonecznych, starczych, wyrównuje koloryt, radzi sobie z naczynkami i ogólnie odświeża ale na zmarszczki to nie bardzo....
Beth77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 14:52   #4
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
hmmmm. a ja czytam że fotoodmładzanie jest bardziej na redukcję plam posłonecznych, starczych, wyrównuje koloryt, radzi sobie z naczynkami i ogólnie odświeża ale na zmarszczki to nie bardzo....
to co piszczesz równiez. Ale takze

" Celem tej metody jest spłycenie zmarszczek i zwiększenie napięcia skóry, co następuje dzięki przebudowie struktury włókien kolagenu w skórze. Skóra po zabiegu jest bardziej elastyczna, jędrniejsza i gładsza."

a bardziej szczegółowo:

"Fotoodmładzanie to delikatniejsza od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności, ujędrnienie i rozjaśnienie skóry. Usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry"

tylko, ze mowa tutaj ozmarszczkach mimicznych, bardzo drobnych. No cudów nie ma, w koncu to IPL ;]

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-03-29 o 15:24
Stary 2012-03-30, 08:03   #5
Beth77
Raczkowanie

ale zmarszczki pod oczami też? głownie o te mi chodzi... i o plamy po trądziku nie blizny w skórze (bruzdy) tylko takie przebarwienia żeby usunąć. Niestey pilingi chemiczne, mikrodermabrazje i kwasy pod oczy nie sięgają.
Ale ja nigdzie nie znalazłam informacji czy jak chodze teraz na mikrodermabrazję to czy moge na foto też? czy trzeba odczekać. Czy po foto można sie opalać? tzn nie od razu ale np po 2 tygodniach? co ile sie wykonuje zabieg foto co 2 tygodnie co miesiąc? bo jak co miesiąc to to skończe w lipcu gdzie jest pełnia słońca więc bez sensu trochę...
I dlaczego niektórzy mówią że po foto mieli kilka dni wyjętych z zyciorysu bo twarz czerwona strupki itd i odczuwali ból a niektórzy że nic nie boli i że nie ma żadnych zaczerwienień? I dlaczego w gabinecie lekarskim kosztuje zabieg 1000 zł a u kosmetyczki 100?

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

aaaa fak radiowych nie polecam! spala tkankę tłuszczowa i kolagen więc po roku strasznie podobno sie wygląda (czytała wypowiedzi osób które miały RF)
Stary 2012-03-30, 13:55   #6
zmysl_namietnosci
Rozeznanie

"aaaa fak radiowych nie polecam! spala tkankę tłuszczowa i kolagen więc po roku strasznie podobno sie wygląda (czytała wypowiedzi osób które miały RF)"

a świstak siedzi.... :P

fale radiowe są bardzo dobrym zabiegiem, pod warunkiem, że wykonanym prawidłowo, zachowana jest odpowiednia dieta i inne. Nic samo z siebie się nie zrobi.
zmysl_namietnosci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 15:04   #7
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale zmarszczki pod oczami też? głownie o te mi chodzi... i o plamy po trądziku nie blizny w skórze (bruzdy) tylko takie przebarwienia żeby usunąć. Niestey pilingi chemiczne, mikrodermabrazje i kwasy pod oczy nie sięgają.
Ale ja nigdzie nie znalazłam informacji czy jak chodze teraz na mikrodermabrazję to czy moge na foto też? czy trzeba odczekać. Czy po foto można sie opalać? tzn nie od razu ale np po 2 tygodniach? co ile sie wykonuje zabieg foto co 2 tygodnie co miesiąc? bo jak co miesiąc to to skończe w lipcu gdzie jest pełnia słońca więc bez sensu trochę...
I dlaczego niektórzy mówią że po foto mieli kilka dni wyjętych z zyciorysu bo twarz czerwona strupki itd i odczuwali ból a niektórzy że nic nie boli i że nie ma żadnych zaczerwienień? I dlaczego w gabinecie lekarskim kosztuje zabieg 1000 zł a u kosmetyczki 100?

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

aaaa fak radiowych nie polecam! spala tkankę tłuszczowa i kolagen więc po roku strasznie podobno sie wygląda (czytała wypowiedzi osób które miały RF)
po mikro odczekaj chociazby tydzien.
Po foto nie mozna sie opalac, tez trzeba odczekac okolo 2 tygodni.
W gabinecie lekarskim jest laser medyczny, a my mówimy o IPL ( IPL to nie laser)
Co do odczucia klientek, nie wiem dlaczego tak miały. Nigdy nie spotkalam sie ze strupkami. Dziwne jak dla mnie. ( chyba, ze to nie był IPL)
RF jest naprawde bardzo dobrym zabiegiem. Bardzo przyjemnym dodatkowo.
Co do zmarszczek pod oczami, jesli chodzi o IPL to słyszalam ze nie bardzo, omija sie okolice oczu. Takie mnie doszły słuchy.
Stary 2012-04-02, 09:30   #8
Beth77
Raczkowanie

ach laser medyczny .. no to może stąd ta rozbiezność cen - nie wiedziałam e fotoodmładzanie odbywa się za pomoca lasera medycznego i za pomoca IPL. Myslałam że tylko przez jedno z nich.

Sama juz nie wiem co mam myslec o tym IPL i RF - kurcze że nie zapisałam sobie wątku - to było na kafeterii - watek osób poszkodowanych przez RF własnie.

A jest jakas metoda (prócz botoksu) pod oczy typowo tzn na zmarszczki ale pod oczami?
Stary 2012-04-13, 14:52   #9
ellish
Zakorzenienie

zamiast botoxu kwas hialuronowy
Stary 2012-04-13, 19:26   #10
Beth77
Raczkowanie

ale masz na myśli mezoterapie igłową z kwasem?
Stary 2012-04-13, 20:10   #11
ellish
Zakorzenienie

zgadza sie. O wiele lepsze niz botox, bezpieczniejsze.
Stary 2012-04-16, 08:33   #12
Beth77
Raczkowanie

zastanawiałam sie nad tym - ale tak jak we wszystkim zabiegach wiele opinii czy możesz mi powiedziec od którego roku zycia jest ona wskazana? wiem że zalezy od skóry ale powiedzmy 35+ czy raczej 40? i po którym zabiegu coś widac czy trzeba np wykonac za pierwszy razem 3 zabiegi i potem juz raz na pół roku? czyli inaczej mówiąc jak wygląda harmonogram takich zabiegów? ja kończe 35 wiosenek i nie wiem czy to za wcczesnie czy to juz na takie zabiegi
Stary 2012-06-09, 18:21   #13
meksyk1402
Przyczajenie

fotoodlmadzanie mozesz zaczac w twoim wieku, ja mam 37 i wykupilam pakiet fotoodml w nomasvello po 6 zabiegow na twarz i szyje,mysle,ze nie sa szkodliwe, gdyby tak bylo, odpowiednie organy nie wydalyby pozwolenia na stosowanie tych zabiegow.mam juz po 3 zabiegi za soba, widze roznice, ale najlepiej zrobic na poczatku serie od 4-6zabiegow, potem nalezy odczekac min pol roku i dla podtrzymania zrobic ok 3zabiegow i tak co jakis czas.5dni po zabiegu nakladac krem z filtrem min 30,a najlepiej faktor50.generalnie w trakcie kuracji nie powinno sie opalac ale gdy juz znajdziemy sie na sloncu min faktor 50.po ok 10 dniach po zabiegu mozna zrobic jakis piling, mocniejszy lub slabszy.wlasnie zamierzam to zrobic.pol roku temu skonczylam serie zabiegow(10 razy) RF twarz szyja dekolt.babka sie wystawila na gruperze, wiec troche sceptycznie podeszlam do spr i ceny ale po prostu chciala sie wypromowac i zrobila to znakomicie, zabiegi byly pelnowartosciowe, a nie tylko krotkie "mizianie" po ciele i za przeprosz wypad.przeznaczala taka ilosc czasu by spokojnie wykonac zabieg, zeby nie bylo masowy i klientki nie wpadaly na siebie.ale wracajac do skutecznosci, bardzo ladnie cera, skora wygladala po RF, zabieg nie czesciej niz co 2(u mnie)lub 3 tyg.nie prawda ze RF szkodzi a ze ktos jest niezadowolony, to wynika albo z tego,ze w danym przypadku nie dalo sie osiagnac zamierzonych efektow, zabiegi byly oszukane(co czesto sie zdarza)skracane i/lub zrobione byle jak, nieprofesjonalnie.ja bdb trafilam. po obecnym IPL i przerwie polrocznej oczywscie, wroce do mojej pani na RF.zabieg na twarz szyje i dekolt lacznie trwa 30min.jesli kosmetyczka musi w trakcie zabiegu dolozyc zel usg(a trzeba) wlacza pauze by nie uciekal czas pracy maszyny.to sie nazywa uczciwosc.mozna sie dogadac co do ceny. od razu zaznaczam,ze cena jest b przystepna! dzieki temu pani ta ma klientki a glownie dzieki swojej uczciwosci i przyzwoitosci.takich gabinetow prywatnych jest b malo.podsumowujac polecam i RF i IPL. ipl trwa krocej, RF dluzej i bardzo mile uczucie ciepla, mozna sie fajnie ogrzac
meksyk1402 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:16   #14
knot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez meksyk1402 Pokaż wiadomość
fotoodlmadzanie mozesz zaczac w twoim wieku, ja mam 37 i wykupilam pakiet fotoodml w nomasvello po 6 zabiegow na twarz i szyje,mysle,ze nie sa szkodliwe, gdyby tak bylo, odpowiednie organy nie wydalyby pozwolenia na stosowanie tych zabiegow.mam juz po 3 zabiegi za soba, widze roznice, ale najlepiej zrobic na poczatku serie od 4-6zabiegow, potem nalezy odczekac min pol roku i dla podtrzymania zrobic ok 3zabiegow i tak co jakis czas.5dni po zabiegu nakladac krem z filtrem min 30,a najlepiej faktor50.generalnie w trakcie kuracji nie powinno sie opalac ale gdy juz znajdziemy sie na sloncu min faktor 50.po ok 10 dniach po zabiegu mozna zrobic jakis piling, mocniejszy lub slabszy.wlasnie zamierzam to zrobic.pol roku temu skonczylam serie zabiegow(10 razy) RF twarz szyja dekolt.babka sie wystawila na gruperze, wiec troche sceptycznie podeszlam do spr i ceny ale po prostu chciala sie wypromowac i zrobila to znakomicie, zabiegi byly pelnowartosciowe, a nie tylko krotkie "mizianie" po ciele i za przeprosz wypad.przeznaczala taka ilosc czasu by spokojnie wykonac zabieg, zeby nie bylo masowy i klientki nie wpadaly na siebie.ale wracajac do skutecznosci, bardzo ladnie cera, skora wygladala po RF, zabieg nie czesciej niz co 2(u mnie)lub 3 tyg.nie prawda ze RF szkodzi a ze ktos jest niezadowolony, to wynika albo z tego,ze w danym przypadku nie dalo sie osiagnac zamierzonych efektow, zabiegi byly oszukane(co czesto sie zdarza)skracane i/lub zrobione byle jak, nieprofesjonalnie.ja bdb trafilam. po obecnym IPL i przerwie polrocznej oczywscie, wroce do mojej pani na RF.zabieg na twarz szyje i dekolt lacznie trwa 30min.jesli kosmetyczka musi w trakcie zabiegu dolozyc zel usg(a trzeba) wlacza pauze by nie uciekal czas pracy maszyny.to sie nazywa uczciwosc.mozna sie dogadac co do ceny. od razu zaznaczam,ze cena jest b przystepna! dzieki temu pani ta ma klientki a glownie dzieki swojej uczciwosci i przyzwoitosci.takich gabinetow prywatnych jest b malo.podsumowujac polecam i RF i IPL. ipl trwa krocej, RF dluzej i bardzo mile uczucie ciepla, mozna sie fajnie ogrzac
hej, a mogłabyś napisać, ile u Ciebie trwał 1 zabieg RF, ile kosztowały i ile ich wzięłaś oraz co jaki czas? Znalazłam na grouponie 5 zabiegów za 149 zł i zastanawiam się nad zakupem.
knot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 11:31   #15
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)

Hej, odświeżam wątek. Ja byłam teraz w Instytucie Sharley na fotoodmładzaniu IPL twarzy (800zł). Przebarwienia stały się niemal czarne. Po ilu wam zeszły? Nakładam obficie Dermablend, bo nie da się wyjść do ludzi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości