Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Podróże

Notka

Podróże Kącik, w którym wrażeniami z dalekich i bliskich podróży dzielą się pomiędzy sobą globtrotterzy.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-13, 08:11   #1
Basiula
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Wink Karta euro 26 ;)

Zamierzam kupic sobie taka karte bo wyjezdzam.Czy ktoras z was ja posiada i jakie daje korzysci ?
Basiula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 09:49   #2
gaga87
Zakorzenienie

Smaczny profil gaga87
Smaczne przepisy27
Dot.: Karta euro 26 ;)

Wpisz np. w googlach "euro 26" a wyskoczy Ci duuuzio stron o tej karcie i pewnie tez o korzysciach. Moja kolezanka ja ma i z tego co wiem to korzystala dosc czesto. Ja chcialam sobie kupic, ale stwierdzilam, ze po co mi heheh.Pozdrawiam
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 10:08   #3
zuzaneczka
Zakorzenienie

Smaczny profil zuzaneczka
Smaczne przepisy27

http://www.euro26.pl/

znajdziesz tutat wszystko o karcie, zniżki itp.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 11:34   #4
happygirl
Rozeznanie

tylko uwazaj, bo nie we wszystkich krajach Euro 26 jest akceptowana. Wtedy jej odpowiednikiem jest karta ISIC - dziala na podobnej zasadzie, wyrobienie jej kosztuje podobnie, a jest wazna przez 1,5 roku (Euro przez rok), dodatkowo oczywiscie otrzymujesz ubezpieczenie.
happygirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 11:22   #5
lilithin
Wtajemniczenie

bylam na stronie euro26, ale nie znalazlam odpowiedzi, zatem podnosze watek z takim oto pytaniem: czy z karta euro26 otrzymuje sie znizki na komunikacje miejska w Anglii?
lilithin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 14:18   #6
lilithin
Wtajemniczenie

up up up
Stary 2006-06-19, 14:49   #7
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilithin
bylam na stronie euro26, ale nie znalazlam odpowiedzi, zatem podnosze watek z takim oto pytaniem: czy z karta euro26 otrzymuje sie znizki na komunikacje miejska w Anglii?
Mam książeczkę Euro26 z tego roku i niestety nie widzę tam informacji żeby była zniżka na komunikację miejską w Wielkiej Brytanii .

Spróbuj wejść jeszcze na stronę www.euro26.org -> tylko w tej chwili nie działa

Still figuring it out.
Myszi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 15:31   #8
lilithin
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Myszi
Mam książeczkę Euro26 z tego roku i niestety nie widzę tam informacji żeby była zniżka na komunikację miejską w Wielkiej Brytanii .

Spróbuj wejść jeszcze na stronę www.euro26.org -> tylko w tej chwili nie działa
myszi, a masz ksiazeczke do karty euro26 classic czy euro26 student? bo nie sprecyzowalam pytania, a chodzi mi wlasnie o opcje student
Stary 2006-06-19, 15:48   #9
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilithin
myszi, a masz ksiazeczke do karty euro26 classic czy euro26 student? bo nie sprecyzowalam pytania, a chodzi mi wlasnie o opcje student
Mam kartę Student, jak najbardziej .

Ale książeczka jest chyba jedna do wszystkich kart, bo nie jest na niej jakoś sprecyzowane, po prostu Euro 26.

Still figuring it out.
Stary 2006-07-29, 20:13   #10
baobab
Zadomowienie

GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab

jak bylam jeszcze mloda i piekna to zawsze kupowalam sobie taka karte.
Nie tyle dla znizek (choc przyzna czasem z nich tez korzystalam) ale glownie dla ubezpieczenie, jaka on daje za granica, ale rowniez w Polsce
Nawet z tego powodu goraco ja polecam, takie male wlasne zabezpieczenie na wypadek W
baobab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 07:21   #11
malenkaa20
Raczkowanie

a czy nie orientuje sie moze ktoras z was czy z euro26 sa znizki na bilety lotnicze???

agatka
malenkaa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:59   #12
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malenkaa20
a czy nie orientuje sie moze ktoras z was czy z euro26 sa znizki na bilety lotnicze???
Przejrzyj stronę http://euro26.pl/znizki

Still figuring it out.
Stary 2009-04-28, 20:04   #13
niuja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

A jak najlepiej dobrać sobie kartę? Jestem studentką, chętnie podróżuję, uprawiam sporty(nie wiem,czy to cenna info,ale widziałam kartę SPORT ;p).
a co z kartą ISIC?Rzeczywiście lepsza?
Stary 2009-07-24, 10:07   #14
ops
Przyczajenie

Nie polecam tej karty. Jedynym plusem mogą być zniżki, z których i tak rzadko korzystam. Jednak jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to robią ogromne trudności przy wypłacie. Wszystko dosłownie odnosi się do tabeli z wymienionymi uszczerbkami. Śmieszne jest dla mnie, że przy karcie EURO 26 SPORT nie należy się odszkodowanie za skręcenie, które jest jednym z najpoważniejszych problemów sportowców.
Szczerze nie polecam. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.
ops jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 10:37   #15
lain
Zakorzenienie

ja sie wlasnie zastanawialam nad ta karta zeby miec ubezpieczenie na wyjazd za granice... ale slyszalam, ze Signal Iduna (ubezpieczyciel Euro<26) robi olbrzymie problemy z rozliczeniem szkod i wyplaceniem odszkodowania. dlatego chyba jednak zdecyduje sie na wykupienie zwyklego ubezpieczenia gdzie indziej
lain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:42   #16
witch_18
Moderator

Ja mialam i karte Euro<26 i ISIC,ale na szczescie z zadnej nie korzystalam jesli chodzi o wyplate odszkodowania,podobnie ze znizek.W pazdzierniku lece do Londynu i bedzie mi potrzebne ubezpieczenie,wiec tez mam teraz dylemat,ktore wybrac

zapraszam

- 6 kg
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 20:23   #17
vanadis
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja sie wlasnie zastanawialam nad ta karta zeby miec ubezpieczenie na wyjazd za granice... ale slyszalam, ze Signal Iduna (ubezpieczyciel Euro<26) robi olbrzymie problemy z rozliczeniem szkod i wyplaceniem odszkodowania. dlatego chyba jednak zdecyduje sie na wykupienie zwyklego ubezpieczenia gdzie indziej
hmmm dziwne to jest raczej znana firma, więc wiekszych problemów nie powinno być. Ja miałam euro, teraz mam ISICa na szczęscie nie były mi potrzebne, no ale mieć warto. Która ? Chyba bez większej różnicy, no moze ISIC ma więcej zniżek zagranicą.
vanadis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 11:16   #18
hania20
Przyczajenie

Hey zastanawiam się nad tą kartą. Czytałam wiele opinii i wielu ludzi nie poleca jej. Wyjeżdżam do USA. Jest możliwość wykupienia takiej katy ale nie jestem pewna czy tam znają ją i czy będę mieć zniżki. Czy polecacie taką kartę?
proszę o szybka odpowiedź
hania20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 11:01   #19
Agniesia666
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do Agniesia666

ja mam i mialam euro 26 sport. Jest przydatna, b wyplacaja odszkodowania po urazach przy sportach ekstremalnych (np ja sie polamalam jadac na kuligu na sankach - okazalo sie ze to sport ekstremalny, i gdybym miala zwykla karte to by mi nie wyplacili, a ze mialam sport, to dostalam)
Co do problemu z wyplaceniem to fakt, musialam sie odwolywac, ale po odwolaniu dostalam calkiem niezle odszkodownaie. Z tego co wiem to zaden ubezpieczyciel jakos supr nie chce wyplacac, czesto trza sie odwolywac. ;/

dubel, sorry
Agniesia666 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 23:53   #20
MonikaFaustyna
Zakorzenienie

Ja mam kartę Euro26 (student), pakiet World. Póki co w ciągu 3 lat korzystania z tej usługi, jaką oferuje Signal Iduna (o ile dobrze pamiętam), nie musiałam się nią posługiwać i nie wykorzystywałam żadnych ulg... bo albo zapominałam, albo nagle nie udzielali ich użytkownikom tejże karty. Z tego co pamiętam pakiet World nie dotyczy USA, Kanady i Australii, ale nie jestem pewna.
MonikaFaustyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 10:05   #21
baby montana
Zakorzenienie

miałam przez 4 lata Euro 26 w tym najbardziej wypasionym pakiecie, ale później niestety zmienili ceny a teraz ubezpieczyciela.
Przerzuciłam się na Planetę Młodych- właściwie to samo ubezpieczenie, a tańsza. Korzystałam z niej raz (lekarz w Austrii) i nie robili żadnych problemow.

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskichod jesieni ODWIEDŹ MNIE Ryanairem!
baby montana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 12:25   #22
kasieńka:)
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
A ja słyszałam coś zupełnie odwrotnego
Kolega poważnie złamał nogę za granicą, nie miał najmniejszych problemów z pokryciem wszelakich kosztów leczenia czy wypłatą odszkodowania.

kasieńka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 16:43   #23
Trauma
Raczkowanie

Signal Iduna ubezpiecza kilka większych biur podróży w Polsce. Ja już 4 raz kupuję to ubezpieczenie. Wydawało mi się, że nigdy nie skorzystam z promocji i zniżek jakie oferują ale dopiero za granicą przekonałam się, że EURO26 jest jedyną polisą, która uprawnia (i jest akceptowana) do dużych zniżek - niekiedy biletów ulgowych (za granicami naszego kraju)! Co roku zwraca mi się jej koszt. Ze zniżek w Polsce nigdy nie skorzystałam (tylko Empik - 5%). Ale na Słowacji w Czechach czy Grecji często przy kasach wisi informacja o zniżkach. Trzeba ją tylko za każdym razem pokazywać i pytać czy nie będzie coś taniej
Trauma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 18:48   #24
mateusz4886
Przyczajenie

Signual Iduna (EURO<26) robi co może, żeby nie zapłacić lub zapłacić jak najmniej za powstałe szkody.
Szczerze odradzam ubezpieczania się u nich oraz nie kupujcie karty EURO<26 - to jest produkt Signual Iduna TU.
Jak mnie naciągneli:
Kupiłem ubezpieczenie EURO<26 i wyjechałem za granicę. W Belgii się rozchorowałem, miałem objawy typowe dla grypy. Udałem się do lekarza, przypisał mi jakieś leki oraz musiałem zrobić badania laboratoryjne na tzw. świńską grypę. Wtedy byliśmy blisko paniki, bo grypa AH1N1 była uważana za chorobę, która może przynieść pandemię. Na szczęście nie byłem na to chory, a leczenie wyniosło mnie ok. 150 euro.
Po powrocie do kraju zgłosiłem szkodę i otrzymałem zwrot 35 euro!! 35 euro odpowiada cenie za jedną wizytę lekarską, nie mówiąc tu już o jakichkolwiek lekarstwach. Dlaczego tyle: ponieważ wg. Signual taka kwota wystarczyłaby do powrotu do zdrowia na tyle, żeby wrócić do Polski i kontynuować leczenie w Polsce (tak jest w regulaminie). Uwaga: owy zapis jest sprzeczny z ustawą i kodeksem cywilnym, ponieważ umożliwia jednostronne interpretacji wiążącej na korzyść ubezpieczyciela.
Odwołałem się dwukrotnie - nic. W moim imieniu odwołał się rzeczniku ubezpieczonych (www.rzu.gov.pl) - Signual Iduna ma to wszystko gdzieś. Stoi przy swoim.
Rzecznik ubezpieczonych przyznał mi rację! i nie zgadza się z ubezpieczycielem - Signual Iduna TU! Niestety rzecznik nie ma kompetencji do zmuszenia ubezpieczyciela do zmiany decyzji tak więc pozostaje mi tylko sąd cywilny.
Uważajcie:
Jeśli leczycie się za granicą to weźcie nia piśmie diagnozę, dokumentację od lekarza - Signual na pewno się o to upomni. Warto o tym pamiętać, bo nie każdy o tym pomyśli, zwłaszcza gdy jest w stanie, w którym zwyczajnie się nie myśli. Później ściągnięcie takiego dokumentu zza granicy będzie bardzo trudno - i o to chodzi ubezpieczycielowi!

Nie kupujcie EURO<26
mateusz4886 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości