Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-05, 01:04   #571
CzarnyElf
Zakorzenienie

Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Porównanie końcowe
Bardot i Loren - urodzone w 1934r.
Loren wyglada o jakies 15 lat mlodziej.
Stary 2007-08-05, 01:37   #572
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Taaa Loren niedawno pozowala do kalendarza Pirelli majac ponad 70 lat...
Ostatnio byl ciekawy artykul w Wysokich obcasach o Helenie Rubinstein - podobno jako jedna z pierwszych wprowadzila kremy ochronne przed sloncem i mowila o szkodliwosci slonca na skore

Skad inad moda na bladosc jest stara jak swiat - jak to mowia Brytyjczycy "Deep tan is for working class" totez przez wieki "szlachetna bladosc oblicza" byla kojarzona z wysoka pozycja spoleczna. U nas na odwrot - im bardziej kto opalony, tym wiecej ma kasy bo stac go bylo na wakcje w cieplych krajach

Nat

W Stanach to samo-jak jest sie opalonym tzn ze ma sie kase na wyjazdy do Californii npOczywiscie sa wyjatki-nie wszyscy tak mysla-ale tu gdzie ja mieszkam tak jest
U mnie kobieta w pracy powiedziala ostatnio"Musze sie bardziej opalic bo nie chce straszyc bladoscia na plazy"-a jest brazowo-czerwona od slonca.
Stary 2007-08-05, 01:42   #573
Sinobroda
BAN stały

1. I Loren i BB dużo się opalały i jak już padło wyzej Loren nie unikała skalpela Poza tym BB jest naturalną blondynką, a Loren Włoszką i moze dlatego u niej spustoszenia posłoneczne są mniejsze.
2. Rzecz kolejna: plamki. Jeśli to sa plamki tylko trochę jaśniejsze od skóry to prawdopodobnie dopadły Cię zaburzenia pigmentacji. Mnie pół roku solarium wystarczyło i też mam - zbladłam ale i tak widać... warto poczytać też o bielactwie nabytym; mnie wystarczyło pół roku solarki takiej raz na trzy tygodnie zeby usłyszeć z ust dermatologa takie słowa. Póki co smaruję to Vitixem, plamki nie są duże (nie są też łupieżem pstrym), ale i tak... :|
3. Póki byłam opalona (delikatnie opalona) nie było problemów ze skórą, a kiedy zaczełam się ograniczac okaząło sie jak jest naprawdę:
- skóra zrobiła się gruba i szorstka
- teraz unikam słońca, ale wystarczy jedne kontakt bez filtrów, pół godiznki spaceru i na rękach pojawia mi się biała błyszcząca kasza (gdzieś to już padło owyzej...) plus swędząca pokrzywka
- drugie nzika, pierwsze nie
- po przerwaniu solaryzownaia się wysypało mnie pryszczami, że hej...
- nerówna pigmentacja (białe plamki, o których wpsomniałam)
- zmarszczki!!!! mam dopiero 22 lata a już widac linie te przy ustach... płakać sie chce, wcześniej tego nie było
- pieprzyków zrobiło się więcej

Solarium mówimy nie. Słońcu zresztą też. Ósmego jade nad morze jako wychowawca kolonijny, ale mam zamiar chronić do upadłego moją porcelanową od pewnego czasu skórę.
Sinobroda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 01:48   #574
Chloestic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
dopiero zauwazylam ten watek...co do zdjecia to nie wieze ze mozna sie doprowadzic do takiego stanu...owszem skora sie starzeje ale bez przesady jak dla mnie to fotomonztaz!sama nie cierpie opalania na sloncu ale przyznam ze z solarium kozystam od czasu do czasu...ale wszystko z glowa!zas na twarz szczegolnie uwazam-smaruje ja jedynie samoopalaczem a na solarium robie lampy na twarz na minimum.
+ 1

przede wszystkim nie warto wierzyc we wszystko co znajdziemy, szczegolnie jesli chodzi o internet......

nadmierne opalanie przyczynia sie w duzym stopniu do uwydatnienia zmarszczek, ale watpie, aby ktoras z nas dała rade przelezec tyle na sloncu, aby doprowadzic sie do takiego stanu.....

ludzie przeciez to sa SKRAJNE przypadki.....w kazdym temacie mozna doszukac sie tego typu przykladow!!!! nadmierne jedzenie, palenie, picie, narkotyki...

http://youtube.com/watch?v=m0eg8zKBuxM

bez fotomontazu, to co....od dzis przestajecie jesc fast-foody?

wszystko z umiarem, a nikomu nic sie nie stanie
Chloestic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 02:00   #575
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11

Choilestic - omg... dalas do pieca kobieto! Okropne... straszne... makabryczne

Nat

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 02:15   #576
Chloestic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Choilestic - omg... dalas do pieca kobieto! Okropne... straszne... makabryczne

Nat

ja po prostu jestem przeciwna tego typu akcjom: pokazywanie skrajnych przypadkow jako przestrogi i od tego momentu wszyscy przestaja sie opalac, jesc fast-foody, pic alkohol

uwazam, iz o wiele lepszym rozwiazaniem jest przedstawienie konkretnych informacji, bez obierania strony 'za' lub 'przeciw'
Chloestic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 11:38   #577
Momo
Zakorzenienie

Właśnie - we wszystkim trzeba mieć umiar
Niestety niektórzy o tym zapominają i dlatego dobrze jest czasami pokazać czym,to może się skończyć

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 13:11   #578
prettycow
Raczkowanie

Zośka rzeczywiście trzyma się super Można te kobiety porównywać ale trzeba też wziąc pod uwagę ich geny, diete i tryb zycia.
Jesli Zosia pilnowała diety i dbała o siebie to tu wygrała, zwłaszcza że włoskie jedzenie to dużo antyoksydantów i ryb - no i jadła Malmę to ważne

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość

przede wszystkim nie warto wierzyc we wszystko co znajdziemy, szczegolnie jesli chodzi o internet......
święta racja

w procesie poznawczym należy wykorzystywać różne źródła informacji a swój rozum przede wszystkim
Cytat:
nadmierne opalanie przyczynia sie w duzym stopniu do uwydatnienia zmarszczek, ale watpie, aby ktoras z nas dała rade przelezec tyle na sloncu, aby doprowadzic sie do takiego stanu.....
za jednym posiedzeniem pewnie nie ale po latach można zacząć gorzko żałować.

To juz mniejsza o to zdjęcie, pewnie to jest i fotomontaż, pewnie jest to stara kobiecina więc nic dziwego że ma zmarszczki i pewnie nie dlatego, że w młodości się sporo opalała, bo jeszcze nie tak dawno temu były troche inne czasy i kobiety rozebrane po plaży nie latały bo i obyczajowośc troche inna była a i do mody na opalenizne było daleko jeszcze. No chyba ża dałam jej więcej lat niż ma, bo może ma 50tke a ja jej tak 70-80 daje na luzie

To zdjęcie jest tu jednak "nie na temat" choć od niego zaczeła się dyskuja.

Cytat:
bez fotomontazu, to co....od dzis przestajecie jesc fast-foody?
Nie, bo i tak ich nie jem ;] I nie potrzebuje filmu o chorych ludziach, żeby tego nie robić. Wystarczy jak zareagował mój organizm na próby zaspokojenia głodu czyms takim. Tak jak nie musze patrzec na skrajnie przysmaloną fryte żeby nie czuć potrzeby smalenia się w solarium.

Zgadzam sie, ze umiar jest wskazany i że to czy cos jest trucizna czy lekarstwem zależy od dawki

Inna rzecz, że z "życia" znam przypadki dziewczyn, które uważają ze są delikatnie opalone i że używają z umiarem.... mało tego, ze rzeczywiscie nadmiar wygląda nieładnie - natomiast same po prostu przyjarane, nie widza jednak tego - widzą umiar. Jeśli to są skrajne przypadki, to chodzi ich po ulicach naprawdę wiele, i to juz nie jest skrajność a pospolitość.

Nie uważam, że trzeba pozamykać wszystkie solaria i zamknąc ich właścicieli Niech każdy robi ze sobą co chce. Tylko, że dzieciaki powinniśmy chronić, do tego symbolicznego 18 roku życia zakaz całkowity oraz co nieco edukacji w tym temacie w szkole. I to nie takiej, ze pani powie "nie chodzić do solarium" ale przekaże im co wiadomo i co naukowo udowodniono w tym temacie a czego nie. Co później zrobią z tą wiedzą to ich sprawa, jako dorosłych ludzi.

prettycow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 14:20   #579
prettycow
Raczkowanie

Nie mogłam sie oprzeć aby nie uatrakcyjnić wątka fotkami

do śmiechu..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg normal_solarium.jpg (11,9 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg babcia_solarium.jpg (10,9 KB, 94 załadowań)

Stary 2007-08-05, 14:27   #580
prettycow
Raczkowanie

..... i nie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg solarium.jpg (18,6 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg solarium_photo1.jpg (25,3 KB, 130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mocna_glowa.jpg (8,5 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skarpeteczki.jpg (9,2 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wpracynuda1.jpg (11,0 KB, 136 załadowań)

Stary 2007-08-05, 16:33   #581
esinka
Raczkowanie

trzeba cieszyc sie zyciem, opalac sie, nigdy nie wiadomo co sie stanie jutro a wy sie martwicie jak bedziecie wygladac za 20 lat,
ja mam tlusta cere, opalam sie czesto mam 22 lata a wygladam na 16, dzieki sloncu skora jest zdrowa, wytwarza sie witamina d, ktora odpowiedzialana jest za rozne rzeczy, za dobry humor np
esinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 16:50   #582
prettycow
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez esinka Pokaż wiadomość
trzeba cieszyc sie zyciem, opalac sie, nigdy nie wiadomo co sie stanie jutro a wy sie martwicie jak bedziecie wygladac za 20 lat,
ok Twoja sprawa

Cytat:
dzieki sloncu skora jest zdrowa, wytwarza sie witamina d, ktora odpowiedzialana jest za rozne rzeczy, za dobry humor np

taaaa

bardzo zdrowa... zwłaszcza że opalenizna jest reakcją obronną, jak gorączka czy wyciek z nosa tj. katar........objaw zdrowia no.

witamine d zawdzieczamy o ile sie nie myle uvb, nie trzeba sie do tego celu opalac, ani odsłaniac calego ciała, wystarczą dłonie i głowa i to góra w 15 min... wiesz pewnie także ze nie wytworzysz jej na zapas.
Poza tym wit d to także ryby i nabiał.

a czy za dobry humor to zależy... jeśli Tobie poprawia opalenizna to ok

Na pewno organizm reaguje tzw jesienną depresją na mniejszą ilośc swiatła ale nie na brak opalenizny

Stary 2007-08-05, 18:43   #583
esinka
Raczkowanie

ok,nie myslalam o calodniowym pobycie na sloncu, teraz sobie poczytalam w necie o tym, musze przyznac ci racje, nigdy nie myslalam ze opalenizna to jest reakcja obronna organizmu teraz juz wiem i sie bede bardziej chronic dzieki
Stary 2007-08-05, 20:22   #584
XIXI
BAN stały

Cytat:
Napisane przez wiki714 Pokaż wiadomość
to jezt straszne..taka skora.. swoja droga ciekawe ile ta kobieta ma lat..??kurcze ja jak chce miec ladna skorke to sie opalam czasem leze i czytam gazetke na sloneczku..i przyznam sie ze robie to spejlanie kiedy slonce najbardziej "bierze"czyli miedzy godzinami 11 a 16 ..ale to tylko dlatego ze chce jak najszybciej sie opalic..a kremow z filtrem nie uzywam.. bo spowalniaja opalanie.. wrecz przeciwnie opalam sie na oliwke dla dzieci bo ona ten proce przyspieszaa nie wyszusza skoryhmm no a na solarium nigdy nie bylam ..ale zoabczymy mzoe odwaze sie i pojde pozdrowionka

Nie tylko jestes na najlepszej drodze by zostac MISS pomarszczonych babc za kilkadziesiat lat, ale i pewnie w wieku 30 lat bedziesz juz wygladac tragicznie ;-) w poownaniu z dbajacymi o siebie rowiesniczkami ;-)
XIXI jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 20:58   #585
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Porównanie końcowe
Bardot i Loren - urodzone w 1934r.
ale ile loren miala operacji....choc sama sie do tego nie przyznaje. Starzenie sie skory jest nieuniknione. Mam genialny przyklad, moja wlasna babcia obecnie 78lat, nie lubila sie opalac choc czasem jej sie zdarzalo np na polu bo cale zycie mieszka na wsi, poza tym jest jedyna osoba jaka poznalam w moim zyciu ktora wszystko czego uzywa to sama natura, zbiera ziola, robi syropy, napary nawet ziolami wlosy farbuje i to wszystko wychodzi jej rewelacyjnie. NIgdy nie palila, prowadzila i prowadzi atywny tryb zycia i mimo ze nie zatrzymala mlodosci to i tak wyglada lepiej niz niejedna jej rowiesniczka.
RosesAreRed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 21:05   #586
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
opalać to można lufę;P
oooo taaaaaaaaaak bardzo sluszna uwaga
RosesAreRed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 09:03   #587
Lovely_Girl
Wtajemniczenie

Przeciez to kombinezon! Albo fotomontarz.
Lovely_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 10:15   #588
Sovilo
Zakorzenienie

Dlaczego? Bo nie mozna miec takiej skóry?
Stary 2007-08-06, 13:54   #589
Djapira
Zadomowienie

Ojej, roznica jest duza!!

Cale szczescie ze zajrzalam do tego watku.
Powiem baj baj solarium.

Chcialam sie troche opalic przy lecie, ale postawie na kosmetyki brazujace. Jest icha cala gama na rynku. Wiekszosc nawilza, niektore maja filtry, rownomiernie sie scieraja i sa bezpieczne.

Djapira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 10:54   #590
tygrysekak
Rozeznanie

Fuj, okropne jest to zdjęcie :/ jak można doprowadzić się od takiego stanu i jeszcze pokazywać się na plaży!!!!!!!!!
tygrysekak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 19:27   #591
Gonia
Zakorzenienie

Cool Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez XIXI Pokaż wiadomość
Nie tylko jestes na najlepszej drodze by zostac MISS pomarszczonych babc za kilkadziesiat lat, ale i pewnie w wieku 30 lat bedziesz juz wygladac tragicznie ;-) w poownaniu z dbajacymi o siebie rowiesniczkami ;-)
bez przesady.... ja mam 30 lat, opalam się latem jak jest słoneczko, kilka razy w roku (2-3 razy przed Sylwestrem i 2-3 razy wiosną ) chodzę na solarium i wcale nie wyglądam na więcej niż mam..... generalnie dają mi ok. 3-4 lat mnie . Co prawda od 3 lat nie opalam w ogóle twarzy ale kiedyś wcale jej nie oszzcędzałam... zmarszzcki owszem mam koło oczek ale bardzo płytkie typowo mimiczne - od śmiechu
pewnie, że są dziewczyny, które chodzą na solarkę przez cały rok ale myśle, że w końcu z tego wyrosną a te , które nie, może faktycznie będą wyglądały jak na tym koszmarnym zdjęciu..... ale też nikt nie ma pewności....
dziewczyny nie popadajcie w skrajości..... poraz kolejny powtarzam po innych - UMIAR

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 08:27   #592
esinka
Raczkowanie

dokładnie zgadzam sie z gonia , nie dajmy sie zwariowac
troche slonka w lecie troszke solarium w zimie, i balsam brązujący
Stary 2007-08-08, 09:36   #593
pakosta
Wtajemniczenie

A propos troszkę słońca. Tego roku urlop mój pod względem pogodowym udanym był w niewielkim stopniu - dość chłodno, dużo chmur i straszny wiatr. Na plaży schowani za parawanem, w kupie po cieplej, smarowaliśmy sobie filtrem ramiona tylko, bo przecież tego słońca i tak nie ma, jest głównie za chmurami.

Efekt?

Po raz pierwszy w życiu, ironicznie - gdy jestem świadomą użytkowniczką kosmetyków z filtrami - schodzi mi skóra z całego ciała. Nie płatami, po prostu się roluje. Tragedia w 7 aktach i obrzydlistwo. Nie mogę spódniczki założyć bo mam fatalne nogi, własciwie rąk nie powinnam również pokazywać.

Opalałam się (nieświadomie co prawda) i zgodnie z opinią niektórych tutaj, powinnam wyglądać lepiej niż wcześniej. Niestety, efekt jest odwrotny.
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 10:56   #594
prettycow
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
smarowaliśmy sobie filtrem ramiona tylko, bo przecież tego słońca i tak nie ma, jest głównie za chmurami.

Efekt?

mam fatalne nogi, własciwie rąk nie powinnam również pokazywać.

.

Przyznam się, że nie rozumiem.
Słonca prawie nie było, smarowałaś tylko ramona, dziwisz się że z nóg i rak schodzi skóra.

Z tego co wiem filtr sam sie nie przejdzie na inne częsci ciała i nie nałoży na nie w odpowiedniej ilości.

A może i tak się spiekłaś choć teoretcznie nie było słońca, promienie odbijają sie od piasku i też przechodzą przez chmury, choć tego od razu nie czujemy, a może dawno sie nie opalalaś a tu nagle chyc na plaże.
A może masz uczulenie na jakis składnik filtra, a może doszło do fotouczulenia jakiegos składnika innego kosmetyku i slonca (choćby balsam nałożony wieczorem - zdarza się) a może po posmarowaniu raz cienką warstewką stwierdziłaś że teraz to juz możesz cały dzień sie opalac

za dużo tych "może" żeby stwierdzić że to wszystko przez te filtry!!!

Skóra złazi jak się człowiek spali tudzież poleje kwasem nie od nałożenia filtra.... filtromaniaczki chodziłyby w takim wypadku z wiszącymi płatami skóry na twarzy niczym jaszczurki w trakcie wylinki ;p

Stary 2007-08-08, 11:02   #595
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Przyznam się, że nie rozumiem.
Słonca prawie nie było, smarowałaś tylko ramona, dziwisz się że z nóg i rak schodzi skóra.

Z tego co wiem filtr sam sie nie przejdzie na inne częsci ciała i nie nałoży na nie w odpowiedniej ilości.
No właśnie widzę, że nie rozumiesz Ja się niczemu nie dziwię właśnie, piszę to jako przestrogę.

Cytat:
Napisane przez prettycow
A może i tak się spiekłaś choć teoretcznie nie było słońca, promienie odbijają sie od piasku i też przechodzą przez chmury, choć tego od razu nie czujemy, a może dawno sie nie opalalaś a tu nagle chyc na plaże.
A może masz uczulenie na jakis składnik filtra, a może doszło do fotouczulenia jakiegos składnika innego kosmetyku i slonca (choćby balsam nałożony wieczorem - zdarza się) a może po posmarowaniu raz cienką warstewką stwierdziłaś że teraz to juz możesz cały dzień sie opalac

za dużo tych "może" żeby stwierdzić że to wszystko przez te filtry!!!
No właśnie twierdzę, że się spiekłam przez własną głupotę - ja dobrze wiem, w teorii, jak się filtów uzywa. Tym bardziej że przyjechałam już z delikatną opalenizną. Po prostu uznałam że nie na upału i mocnego słońca = nie trzeba pilnować filtrów

Cytat:
Napisane przez prettycow
Skóra złazi jak się człowiek spali tudzież poleje kwasem nie od nałożenia filtra.... filtromaniaczki chodziłyby w takim wypadku z wiszącymi płatami skóry na twarzy niczym jaszczurki w trakcie wylinki ;p
Naprawdę nie twierdzę że od filtra schodzi skóra
Stary 2007-08-08, 11:23   #596
prettycow
Raczkowanie

No właśnie zdałam sobie sprawę, ze nie wychwyciłam o co chodzi

Ale to chyba dlatego, ze za dużo się "rewelacji" naczytałam w tym wątku i biorę wszystko bardzo dosłownie

Stary 2007-08-08, 12:30   #597
emurulez77
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77

hahaha.. dobre sobie hihii, sie dogadalyscie ja mam fotouczulenie od filtra, normalnie ******* dostane bo mnie tak dekolt swedzi... koszmar.... smaruje fenistilem ale lekarz chyba bedzie potrzebny.. :/
Stary 2007-08-08, 22:05   #598
Kasia Gifek
BAN stały

Exclamation Dot.: Memento dla fanek opalania

Polecam zabiegi na twarz, które sprawią, ze wasza buzia stanie się jeszcze piękniejsza, klikajcie na ten napis http://www.wizaz.pl/forum/showthread...81#post4962381

Pozdrawiam,
Kasia
Kasia Gifek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 22:07   #599
Kasia Gifek
BAN stały

Exclamation Dot.: Memento dla fanek opalania

Pomyłka tutaj znajdziecie te zabiegi a nie na tamtym linku klikajcie na ten napis kosmetyczka
Kasia Gifek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 00:27   #600
pakosta
Wtajemniczenie

Aj nieładnie, reklama
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości