Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-07, 21:49   #1201
bankowiec32
Przyczajenie

Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

witam dziewczyny
bankowiec32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:24   #1202
KinkyGirl
BAN stały

Witaj
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 22:16   #1203
Martisia00
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
NIE no jasne najlepiej reklamowac wlasne uslugi i mowic ze to najlepsze !!! SUPER !!!! Opalanie natryskowe to badziewie, kiedys raz bylam i kupe kasy zaplacilam i co - syf.... wszytskie ciuchy brudne, a ze skory schodzi nie rowno i sa dopiero plamy !!! Jak moze to byc zdrowe, jak ten kto to naklada na cialo, zaklada maske zeby niczego nie wdychac... zdrowe ??? na pewno... jak denaturat.... Wygladalam jak laciata krowa, a ciuchow nie moglam doprac... super.... a drugfa sprawa, przeciez to jest chemia i to agresywna i zatyka pory skory... od tamtej pory wrocilam do solarium i jest ok... chodze sobie 2-3 razy w tygodniu po 8 minut i kolor jest naturalny i spoko...
Najlepsze jest ze jak zapytasz chlopaka co mysliu o solarium to ci powie ze tylko takiem tam chodza i takie teksty, ale jak dziewczyna jest ladnie opalona to sie ogladaja i jakos bardziej wola jakie od tych bladzioch.... jakos kazdy z nich oglda sie... i slini...
A ja uważa inaczej
Moim zdaniem kolor po solarium czy czymkolwiek innym nie będzie nigdy naturalny...
A jeśli chodzi o opalanie natryskowe to owszem mogą zrobić się plamy, ale to zależy wyłącznie od płynu jakiego używa osoba która opala. Chemia powiadasz ? jak każdy inny kosmetyk który wklepujesz w ciało Bo chyba mi nie powiesz, że nie używasz żadnych kosmetyków bo to chemia .

Mi moja opalenizna schodziła bez żadnych plam i zacieków, ciuchów nie miałam tak brudnych że nie mogłam doprać, jedynym minusem było to, że skóra po opalaniu pachnie dokładnie identycznie jak po solarium ( czyli delikatny zapach spalenizny) oraz że trzyma się stosunkowo krótko, ale ja wolę opalić się raz od jakiejś okazji tak niż smażyć się na solarium. Ale oczywiście to jest moje zdanie i każdy może mieć swoje

Edytowane przez Martisia00
Czas edycji: 2013-01-23 o 22:17
Martisia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 09:32   #1204
migi123456
Raczkowanie

Nie da sie unikac calkowicie kosmetykow, ale unikanie jest bezzasadne bo wszytsko jest dla ludzi. Kazdy moze uzywac czego tylko zechce, ale chodzi o glupia nagonke na solaria inspirowana i finansowana przez firmy kosnetyczne w celu przejecia rynku, a nie z troska o zdriwie klientow, co widac w skladach chemicznych zwlaszcza samoopalaczy. Zadne opalanie natryskowe nie jest nawet w 1 % naturalne, bo jak moze byc skoro skonce nie jest chemia natryskowa, a opalenizna naturalnie powstaje pod wplywem promieni UV. W opalaniu natryskowym NIE MA UV... a tylko 100 % chemii i same problemy z przebarwieniami i oczywiscie cena !!!! Mozesz kupiwac i jesc kielbase za 16 zl/kg, ale nie oczekuj tam nawet grama kieblasy... oszukiwac sie mozna i popwodzenia.... a w naszym kraju juz tak jest ze ludzie zmieniaja poglady z dnia na dzin o 180* bo sami nie mysla tylko sluchaja innych zwlaszcza pseudo idoli w postaci CELEBRYTOW, ktorzy mowi to co im sie karze za kase.... zwlaszcza w reklamach... a mlodzi ludzi jak sluchacze ojca Tadeusza potulnie jeden za drugim powtarzaja to jak mantre i wydaja poslusznie kase.... GRATULUJE.... jak mlodziez taka przyszlosc narodu.... wiekszosc niemyslacych tylko nasladujacych...pokolenoi e FACEBOOKA i NK.... zero ksiazek i wiedzy.... a tam narodem latwo jest manipulowac, co robi sie od dluzszego czasu... a wystarczy sporjrzec czy w NIemczech czy Anglii ile ludzi korzysta z solarium... FULL i to tyle... boi szkoda gadac....
migi123456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:09   #1205
villemo84
Raczkowanie

Kilka lat temu troche ten watek sledzilam, pozniej dlugi czas na Wizaz nie zagladalam, teraz patrze i ta sama za przeproszeniem ciemnota panuje co i wtedy. Zrozumcie ludzie ze do tych ktorzy chca sie opalac w solariach zadne argumenty nie powstrzymaja przed tym, co wiecej, zawsze beda mieli przygotowane kontrargumenty w postaci kielbasy Jak w poprzedniej wypowiedzi. Kiedys troche sie emocjonowalam tym tematem ale teraz jest po prostu przykro ze tyle ludzi, mlodych ludzi umiera na raka a wciaz cale rzesze sa zupelnie nieuswiadomione. Coz z tego ze dziewczyno chodzisz od kilku lat kilka razy w tygodniu na 8 minut? I nic Ci nie jest, wygladasz swiezo i czujesz sie doskonale? Czy mysliscie ze taki nowotwor tworzy sie z dnia na dzien? Mutacja komorek nastepuje czasami dlugi czas, po latach wychodza skutki. Nie jest powiedziane, ze kazdy kto naduzywa solarium bedzie chory ale powiedzcie mi - po co ryzykowac wlasne zycie? skoro w zimie mozna nalozyc troche ciemniejszy podklad, przestawic sie na opalanie natryskowe w lato i pogodzic z tym ze my w naszej strefie klimatycznej nie jestesmy stworzeni do posiadania ciemnej karnacji?
Stary 2013-01-24, 19:02   #1206
migi123456
Raczkowanie

Jezu... ciemnoty to Ty piszesz jakies... jaka mlodziez umiera na raka ???? chyba za duzo filmow sie naogladalas... pokaz mi kogos kto maial raka skory !!!! Znasz kogos takiego ??? na pewno nie... to nie gadaj glupot jak sie na tym nie znasz... dla mnie to mozesz sie zmarowac nawet swoim.... domysl sie... to tez bedziesz btazowa, ale nie gadaj bzdur... znasz kogos kto mial raka skory !!! a jak jesz cuda z Biedronki i innych marktow to to jest zdrowe.... wszytsko co robisz jest zdrowe... na pewno Ty tak... to pomysl bo zeby sie wypowiadac to trzeba miec na ten temat choc troche wiedzy fachowej a nie BRUKOWEJ... POWODZENIA

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

a druga sprawa kolezanko villemo84 to jak widze siedzisz w UK... to zabacz sobie jak duzo ludzi korzysta tam na codzien z solarium i nie ma z tym problemu a jest tam duzo gorzej z czystoscia i jakoscia jak w Polsce.... u nas moja droga kolezanko anty reklame zrobil tylko TVN bo bierze kase za reklamy od firm kosmetycznych i nie martw sie na pewno nie robia tego w Twoim interesie, jak znajdzie sie ktos kto da kase to beda reklamowac azbest i wmawiac ze jest zdrowy... a laski i tak to kupia.... takze trzeba myslec a nie wierzy w reklamy... w przeciwienstwie do Ciebie mam wiedze na temat raka i wiem z czym to sie je... a tobie gratuluje opalania natryskowego... to jest zdrowe... 100% chemii w skore...
Stary 2013-01-25, 21:19   #1207
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
zero ksiazek i wiedzy.... a tam narodem latwo jest manipulowac, co robi sie od dluzszego czasu... a wystarczy sporjrzec czy w NIemczech czy Anglii ile ludzi korzysta z solarium... FULL i to tyle... boi szkoda gadac....
Co Z KSIĄŻEK wiesz na temat opalania, mechanizmu powstawania raka skóry, mechanizmu starzenia się skóry pod wpływem promieniowania UV?

Cytat:
Napisane przez villemo84 Pokaż wiadomość
Kilka lat temu troche ten watek sledzilam, pozniej dlugi czas na Wizaz nie zagladalam, teraz patrze i ta sama za przeproszeniem ciemnota panuje co i wtedy. Zrozumcie ludzie ze do tych ktorzy chca sie opalac w solariach zadne argumenty nie powstrzymaja przed tym, co wiecej, zawsze beda mieli przygotowane kontrargumenty w postaci kielbasy
Amen.

Cytat:
Jezu... ciemnoty to Ty piszesz jakies... jaka mlodziez umiera na raka ???? chyba za duzo filmow sie naogladalas... pokaz mi kogos kto maial raka skory !!!! Znasz kogos takiego ??? na pewno nie... to nie gadaj glupot jak sie na tym nie znasz... dla mnie to mozesz sie zmarowac nawet swoim.... domysl sie... to tez bedziesz btazowa, ale nie gadaj bzdur... znasz kogos kto mial raka skory !!!
Ja znałam. Osobiście.
Niestety ta osoba już nie żyje.
Stary 2013-01-28, 10:59   #1208
Martisia00
Raczkowanie

Cytat:
na pewno jakas super "nieszkodliwa" chemie, ktora zmienia kolor skory w sposob na pewno "naturalny", hehe..... zatykajac pory i niszcza skore od srodka... CHEMIA JEST ZDROWA.... zwlaszcza konserwanty i seria srodkow oznaczonych E...
Wiesz tak przejrzałam cały temat i w zasadzie, każdy Twój post jest naładowany złością i pretensjami do całego świata, że wszyscy Ci ciemnotę wciskają. A skąd wiesz czy to co Ty myślisz na temat solarium nie jest propagandą aby zwiększyć zyski ( salonów kosmetycznych, firm farmaceutycznych - im więcej chorych = więcej kasy, itp.....) Nie będę wypowiadać się za innych, ale nie jednokrotnie miałam i mam styczność z osobami które chodzą na solarium i z tymi które z tego nie korzystają i nie wmówisz mi, że nie ma między nimi różnicy ( chodzi mi o skórę twarzy)

I nie oceniaj nikogo po "jednym poście" bo nie wiesz kto jest po drugiej stronie i jakie ma doświadczenie na dany temat ...

Choć w tym wszystkim mi się wydaje, że i tak głową muru nie przebijesz i chyba by było na tyle ..... mogłabym pisać to wszystko tylko do siebie

Edytowane przez Martisia00
Czas edycji: 2013-01-28 o 11:01
Martisia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:30   #1209
kolorowo_
Raczkowanie

Nigdy nie lubiłam się opalać a tym bardziej leżeć plackiem na plaży (czy na trawie na działce), ale też nigdy nie unikałam słońca i nie stosowałam bardzo wysokich filtrów (max 30 do twarzy i 20 do ciała). Zawsze opalałam się na delikatnie złoty kolor, ale denerwowało mnie to, że najpierw policzki i nos miałam lekko czerwone, chociaż reszta ciała była złota, wyskakiwały piegi, których zimą prawie nie widać. Teraz myślę już nie tylko o kwestiach estetycznych, ale również zdrowotnych, dlatego postanowiłam stosować filtry 50+
Mam naturalnie jasną karnację i taka się sobie podobam bardziej niż z nawet lekko opaloną twarzą (nogi jednak lepiej wyglądają muśnięte słońcem ). Wbrew powszechnym opiniom uważam też, że jasna skóra wygląda zdrowiej niż opalona, bo po prostu jest zdrowa Cały czas pamiętam dziewczynę, którą widziałam w zeszłym roku na basenach w Hajduszoboszlo. Znalazłam stałe miejsce, w którym rozkładałam ręcznik codziennie i tak się złożyło, że codziennie obok rozkładała się też ta dziewczyna. Dużo czasu spędzałam w wodzie, na spacerach, na czytaniu książki w cieniu i za każdym razem gdy wracałam na ręcznik ta dziewczyna leżała na leżaku. Ani razu nie widziałam, żeby poszła do basenu, nie wspominając o zacienionym miejscu. Ani razu nie widziałam też, żeby smarowała się kremem... za to chętnie zdejmowała stanik. Młoda dziewczyna, skóra jeszcze gładka, ale patrząc na tę skwarkę oczami wyobraźni widziałam zmarszczki, przebarwienia, przesuszoną skórę, nawet raka. Ale ludzie niestety często nie myślą o konsekwencjach...

Na zachętę dla dziewczyn, które chcą zrezygnować z opalania, ale boją się bladej skóry, żeby nie wyglądać "niezdrowo", dodam kilka zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (32,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27936460160163275_hjhORwCQ_c.jpg (46,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 66639269456244613_oZpbdjOL_c.jpg (49,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 80713018291629965_U9fbFInq_c.jpg (55,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 174655291769852908_SCLRRzlw_c.jpg (57,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 179581103860909777_tr4iyuNt_c.jpg (22,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Emmy-emmy-rossum-30580313-1280-1024.jpg (101,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_ln7w64wVlE1qjviado1_500.jpg (34,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg amicamag0911009.jpg (70,8 KB, 10 załadowań)
kolorowo_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:12   #1210
villemo84
Raczkowanie

Cytat:
Jezu... ciemnoty to Ty piszesz jakies... jaka mlodziez umiera na raka ???? chyba za duzo filmow sie naogladalas... pokaz mi kogos kto maial raka skory !!!! Znasz kogos takiego ??? na pewno nie... to nie gadaj glupot jak sie na tym nie znasz... dla mnie to mozesz sie zmarowac nawet swoim.... domysl sie... to tez bedziesz btazowa, ale nie gadaj bzdur... znasz kogos kto mial raka skory !!! a jak jesz cuda z Biedronki i innych marktow to to jest zdrowe.... wszytsko co robisz jest zdrowe... na pewno Ty tak... to pomysl bo zeby sie wypowiadac to trzeba miec na ten temat choc troche wiedzy fachowej a nie BRUKOWEJ... POWODZENIA

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

a druga sprawa kolezanko villemo84 to jak widze siedzisz w UK... to zabacz sobie jak duzo ludzi korzysta tam na codzien z solarium i nie ma z tym problemu a jest tam duzo gorzej z czystoscia i jakoscia jak w Polsce.... u nas moja droga kolezanko anty reklame zrobil tylko TVN bo bierze kase za reklamy od firm kosmetycznych i nie martw sie na pewno nie robia tego w Twoim interesie, jak znajdzie sie ktos kto da kase to beda reklamowac azbest i wmawiac ze jest zdrowy... a laski i tak to kupia.... takze trzeba myslec a nie wierzy w reklamy... w przeciwienstwie do Ciebie mam wiedze na temat raka i wiem z czym to sie je... a tobie gratuluje opalania natryskowego... to jest zdrowe... 100% chemii w skore...
Mam nadzieje, ze problem raka bedziesz znala tylko z filmow.. Mnie niestety dotknal on osobiscie. Nie trzeba byc ekspertem w temacie, zeby wiedziec jaka szkode w organizmie powoduje promieniowanie UV, jakie niesie ze soba skutki nadmierne opalanie. Ale nie bede sie tutaj szerzej wypowiadac, marnowac czasu bo sadzac po ilosci zlosci i jadu w Twoim poscie, wnioskuje ze nic do Ciebie nie trafi.
Jednak wypowiem sie na temat sytuacji w UK - najwyrazniej nie masz pojecia o tym co piszesz. Tutaj solarka jest dozwolona od bodajze 18 roku zycia a brazowe chodza glownie dziewczyny ktore maja taki kolor skory naturalnie. Oczywiscie mozna spotkac tzw "solary" tu i tam, ale jest to naprawde rzadki widok. Tak ze tyle na ten temat.
A na koniec - nabierz troche kultury, bo az zal czytac Twoje posty.
Stary 2013-01-28, 23:01   #1211
migi123456
Raczkowanie

Zal to czytac Wasze posty... Kazda z was miala raka skory po solarium, zna to z doswiadczenia.... jasne czyli malo kto na niego umiera... a tak an serio to na codzoen mam z tym doczynienia i guzik o tym wiecie, jestescie zalosne,a kolezanko jak mi mowisz ze nic nie wiem o UK a potem piszesz ze cos tam jest prawdopodobne to sie nad tym zastanow. To ty nic nie wiesz o temacie... ja wiem...z zycia i zawodu... nie wymyslajcie glupot bo to jest zalosne....

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

MOja groga kolezanko villemo84, jak juz jestes w UK, to chociaz powoedz prawde, ze solaria przezywaja tam renesant i jest full ludzi. Nie pisz ze ciemna skore maja tylko dziwczyny o naturalnie ciemnej karnacji...bo to bzdura... ludzie sie tam po prostu opalaja na solarium... Podobnie jest w Niemczech, a argument ze opalanie jest od 18 roku zycia nie bardzo wiem do czego ma sluzyc. W Polsce w porzdanym soalrium, a nie dance budzie nikt nie wposci kogos ponizej 18 lat, ale z drugiej strony nikt nie ma prawa tego sprawdzac bo nie jest do tego uprawnionym. Druga sprawa to to ze na pewno mialas doczynienia z rakiem spowodowanym soalrium...juz to widze... nie obarczaj czegos za chorobe, skoro to tego nie spowodowalo... z chorobami onkologicznymi mam doczynienia i nie spotyka sie ludzi, ktorzy zachorowali na raka skory przez soalrium, tylko od poparzen z okresu dziecinstwa ale na sloncu... i to byly dotkliwe oparzenia...a nie jednorazowa sytuacja.... w przeciwienstwie do Was nie ma nastu lat i moje slowa oparte sa na wiedzy a nie domyslach i dziwi mnie mentalosc ze nastolatki zjadly wszystkie rozumy i wypowiadaja sie na rzeczy o ktorych tylko slyszaly.... ale to Polska mentalnosc... Ja uwazam ze wszytko jest dla ludzi...a na penwo zadna z Was alkoholu nie tyka, bo przeciez ludzie umieraja na marskosc watroby i Was to tez na pewno spotka... jasne... hipokryzja... ale tak to juz jest... po prostu szkoda gadac, ale jak widze duzo ludzi juz nie slycha tej propagandy i korzysta z techniki w rozsadnych ilosciach... a nie mozna tez uprawiac sexu bo od tego mozna zajsc w ciaze, ale zawsze jest na to sposob.. kalendarzyk - po prostu sredniowiecze... ale chemie na skore walic to zdrowo i to nie powoduje zmian skornych... bo jeszcze TVN tego Wam nie powiedzial...

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Kolezanko kolorowo
"Młoda dziewczyna, skóra jeszcze gładka, ale patrząc na tę skwarkę oczami wyobraźni widziałam zmarszczki, przebarwienia, przesuszoną skórę, nawet raka. Ale ludzie niestety często nie myślą o konsekwencjach..."
jak czytam co piszesz to po prostu dziw bierze, jak ty masz chora wyobraznie... skad wiesz jaka ty bedziesz... sa ludzie ktorych skora jest zniszczona i nigdy nie byli na solarium i nie spedzali duzo czasu na sloncu... a i sa ludzie ktorzy korzystaja z solarium i ich skora wyglada normalnie, zdrowo... kierujesz sie sereotypami i chorymi domyslami... jak wiekszosc wypowiedzi na tym forum... kolko wzajemnej adoracji... staszne zacofanie spoleczne, a to podobno przyszlosc narodu... kleska... uwazajcie tylko na telefonu komorkowe bo emituja promieniowanie... ale to juz Wam nie przeszkadza... a od tego tez mozna dostac raka.. poczytajcie...
a te twoje zdjecia to wygladaja jak trupu w szafie... nie chcilabym takiej dziwczyny... gdybym byla facetem...

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-01-28 o 23:04
Stary 2013-01-28, 23:13   #1212
karolynka90
Zakorzenienie

Ponawiam pytanie.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Co Z KSIĄŻEK wiesz na temat opalania, mechanizmu powstawania raka skóry, mechanizmu starzenia się skóry pod wpływem promieniowania UV?
Stary 2013-01-29, 09:51   #1213
migi123456
Raczkowanie

Przykro mi ze twoja wiedza oparta jest na tabloidach i TVN... polecam ksiazki ze szkoly podstawewej na temat budowy skory... tam jest omowiny mechanizmy i procesy... a co do reszty to literatura fachowa, ale to trzeba posiadac wiedze podstawowa z okreslonej dziedziny... np onkologii. Nie wystarczy czytac... Partyt, Show, Naj.... to nie jest literatura fachowa...
A do kolezanki... KOLOROWO... piszesz o swojej jasnek karnacji i dziwisz sie ze sie nie oplasz... bo tak juz jest to wynika z twojego fototypu skory... typ 0 lub 1. Kazda skora moze wygladac zdrowo i niekonicznie twoja tylko dlatego ze sie nie opalasz musi i jest zdrowa... Ty z takim fototypem po prostu nigdy sie nie opalisz, ze wzgledu na niedobor pigmentu, ale tlumaczyc tego nie bede... zawsze bedziesz tylko czerwona czyli poparzona... ale to trzeba wiedziec a nie mowic ze slonce jest nie zdrowe... owszem ale tylko dla ciebie w tym wypadku i wedlug dermatologa nie powinnas wychodzic z domu w dni sloneczne... i na pewno tak robisz bo przeciez zyjesz tyko zdrowo... to ze tokie cos szkodzi to nie oznacza ze innym tez...
ale to juz Polacy tak maja... to przeciez najmadrzejszy narod na swiecie... wszystcy sa ekspertaki w kazdej dziedzinie od urodzenia... dlatego mlodziez pracyje UK na zmywaku a reszta w biedronce i tesco... po prostu nas nie doceniaja... tacy jestesmy madrzy...
mam z tym doczynienia na codzien w gabinecie... pacjent przychodzi i wie co mu jest bo przeczytal na forum w internecie... wiedza online... to zawsze sie pytam jak wie to po co przyszedl i zajmuje kolejke... i tak samo tu jest... wyksztalcona mlodziesz... ale dobrze bo jeszcze kilka tesco wybuduja...
Pozdrawiam Was... milego dnia...
Stary 2013-01-29, 17:41   #1214
karolynka90
Zakorzenienie

Rany boskie, słowotok taki, że nie da się przejść przez Twoje posty, ale odpowiedzi na moje pytanie nadal nie ma.
Wolisz pisać o kiełbasach i tvn, co ma się nijak do moich wypowiedzi.

Pasuję.

kolorowo,
kobiety w załącznikach, które dodałaś, są przepiękne

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2013-01-29 o 17:51
karolynka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 18:03   #1215
kolorowo_
Raczkowanie

"koleżanko" migi123456

Zamiast urządzać pyskówki na forach internetowych, proponuję poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem Z mojego postu wynika tylko tyle, że nie lubię się opalać i dlatego zawsze miałam tylko delikatną opaleniznę. No, może nie zawsze, gdy byłam nastolatką opalałam się z większą chęcią, ale nigdy nie byłam "spalona" czy poparzona. Nie wiem zatem skąd wytrzasnęłaś to, że nie mogę się opalić, bo zawsze będę poparzona. Otóż opalam się łatwo, bez problemu, tylko policzki i nos miewam, a właściwie miewałam lekko czerwone, gdy za długo przebywałam na słońcu BEZ ochrony i nie ma w tym nic dziwnego, bo są to miejsca newralgiczne, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka.

Co do Twojego poprzedniego komentarza: wolę mieć "chorą" wyobraźnię niż chorą skórę
I niestety nie kieruję się wyłącznie stereotypami i domysłami. Moja koleżanka, wielka miłośniczka solarium oraz opalania się godzinami bez filtrów miała raka skóry (zaznaczam, że nikt z jej rodziny nie chorował na raka, jakiegokolwiek). Znam kilka innych dziewczyn, które ochoczo korzystają z solarium i niestety ich skóra nie wygląda zdrowo: wysuszona na wiór, choć namiętnie smarują się balsamami, przedwczesne zmarszczki, przebarwienia. Jedna z nich była w solarium, po czym następnego dnia opalała się nad jeziorem i na całym ciele pojawiły się bolesne pęcherze - faktycznie, samo zdrowie

Komentarz o telefonie komórkowym zbędny, ale takich "argumentów" się używa, gdy nie ma się nic innego mądrego do powiedzenia Ja mało korzystam z telefonu komórkowego, zawsze trzymam go w torebce, nigdy w kieszeni i nigdy nie śpię z telefonem przy głowie. Ot, i Twój "argument" traci sens

Nie chciałabyś takiej dziewczyny, gdybyś była facetem? Hm... Skoro takimi kryteriami kierujesz się przy wyborze partnera...
Stary 2013-01-29, 18:46   #1216
villemo84
Raczkowanie

migi123456, czytam Twe posty z usmiechem na twarzy, no doslownie you made my day! Lepsze niz kabaret, gdyby tylko troche wiecej bylo interpunkcji i jakas w tym gramatyka to bylby git, ale generalnie da sie rozszyfrowac o co mnie wiecej Ci chodzi . Boze uchron od tego zebym kiedykolwiek trafila do "Twojego gabinetu". Na tym koncze i ide ogladac TVN, czytac, Naj, itd, itp.
Stary 2013-01-29, 19:38   #1217
KinkyGirl
BAN stały

Cytat:
Przykro mi ze twoja wiedza oparta jest na tabloidach i TVN... polecam ksiazki ze szkoly podstawewej na temat budowy skory... tam jest omowiny mechanizmy i procesy... a co do reszty to literatura fachowa, ale to trzeba posiadac wiedze podstawowa z okreslonej dziedziny... np onkologii. Nie wystarczy czytac... Partyt, Show, Naj.... to nie jest literatura fachowa...
A do kolezanki... KOLOROWO... piszesz o swojej jasnek karnacji i dziwisz sie ze sie nie oplasz... bo tak juz jest to wynika z twojego fototypu skory... typ 0 lub 1. Kazda skora moze wygladac zdrowo i niekonicznie twoja tylko dlatego ze sie nie opalasz musi i jest zdrowa... Ty z takim fototypem po prostu nigdy sie nie opalisz, ze wzgledu na niedobor pigmentu, ale tlumaczyc tego nie bede... zawsze bedziesz tylko czerwona czyli poparzona... ale to trzeba wiedziec a nie mowic ze slonce jest nie zdrowe... owszem ale tylko dla ciebie w tym wypadku i wedlug dermatologa nie powinnas wychodzic z domu w dni sloneczne... i na pewno tak robisz bo przeciez zyjesz tyko zdrowo... to ze tokie cos szkodzi to nie oznacza ze innym tez...
ale to juz Polacy tak maja... to przeciez najmadrzejszy narod na swiecie... wszystcy sa ekspertaki w kazdej dziedzinie od urodzenia... dlatego mlodziez pracyje UK na zmywaku a reszta w biedronce i tesco... po prostu nas nie doceniaja... tacy jestesmy madrzy...
mam z tym doczynienia na codzien w gabinecie... pacjent przychodzi i wie co mu jest bo przeczytal na forum w internecie... wiedza online... to zawsze sie pytam jak wie to po co przyszedl i zajmuje kolejke... i tak samo tu jest... wyksztalcona mlodziesz... ale dobrze bo jeszcze kilka tesco wybuduja...
Pozdrawiam Was... milego dnia...

Tak o wykształceniu mówisz, które jedyna tutaj podobno posiadasz, a nie znasz znaku interpunkcyjnego zwanego KROPKĄ? Zdań nie kończy się wielokropkiem, ale kropką. Wiedza elementarna z podstawówki.
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:48   #1218
migi123456
Raczkowanie

Brawo.
Marne komentarze i argumenty, ale zawsze cos, choc na poziomie gimnazjum. Jakie forum taki poziom. Na forach rozprawki sie nie pisze... a wielokropekt to tez znak interpunkcyjny... Kolezanko nie pisz bdur, ze ktos raz czy dwa poszedl do solarium czy opalala sie nasloncu i juz ma raka... to po prostu debilizm i troche zastanow sie nad tym. Szkoda czasu bo to smieszne...
Smarujcie sie chemia, zatykajcie pory i badzcie zdrowe... od szyi po stopy.
Naj rzadzi !!! Po prostu ciemnogrod...

P.S.
Fajki i narkotyki sa na pewno bardzo zdrowe, ale tym juz sie nie zajmujecie... choc dotyczy to wiekszosci mlodziezy... hipokryzja.

Koleazanko KOLOROWO piszesz:
...Jedna z nich była w solarium, po czym następnego dnia opalała się nad jeziorem i na całym ciele pojawiły się bolesne pęcherze - faktycznie, samo zdrowie...

Jak ktos jest idiota to juz nic z tym nie zrobi. Logiczne jest, ze wszystko w nadmiarze szkodzi. Jak wypijesz kieliszek wodki to nic ci nie bedzie, ale wypijesz butelke to moze byc roznie. Zastanow sie o czym ty mowisz... gdyby spedzila nad jeziorem caly dzien na sloncu to na pewno dotsaniesz udaru, to o co ci chodzi ? ale i tak juz nie chce wiedziec.
Darujmy juz sobie dalsza wymiane zdan.

Czas edycji: 2013-01-30 o 10:04
Stary 2013-01-30, 21:58   #1219
kolorowo_
Raczkowanie

Cytat:

Fajki i narkotyki sa na pewno bardzo zdrowe, ale tym juz sie nie zajmujecie... choc dotyczy to wiekszosci mlodziezy... hipokryzja.
Po raz kolejny brak mądrych argumentów zmusił Cię do napisania zupełnie zbędnego komentarza, zupełnie niezwiązanego z tematem

Nie zajmujemy się fajkami i narkotykami, bo zajmujemy się tematem szkodliwego promieniowania UV, tak jak inni zajmują się fajkami i narkotykami, a nie zajmują się promieniowaniem UV. Podobnie jak różni naukowcy zajmują się różnymi tematami i gdy zajmują się GMO to nie korzystają z argumentów dotyczących nanotechnologii w kosmetykach. To jest tak proste jak budowa cepa, a Ty jak nie o telefonach komórkowych, to o papierosach i narkotykach, a rzetelnych argumentów za opalaniem brak.
Stary 2013-01-31, 08:47   #1220
migi123456
Raczkowanie

O argumentach juz pisala, tylko TY tego nie zauwazasz, bo jestes po prostu Anty... moje przyklady sa pogladowe i konkretne. W przeciwienstwie do Ciebie nie zaprzeczam sama sobie, ale dosc juz tego.
Zamknijmy te jalowa dyskusje, bo to nie ma sensu. Ty wiesz lepiej oczywiscie i juz.... nie przyjmujecie argumentow innych.
Do widzenia.
Stary 2013-01-31, 16:42   #1221
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
O argumentach juz pisala, tylko TY tego nie zauwazasz, bo jestes po prostu Anty... moje przyklady sa pogladowe i konkretne. W przeciwienstwie do Ciebie nie zaprzeczam sama sobie, ale dosc juz tego.
Zamknijmy te jalowa dyskusje, bo to nie ma sensu. Ty wiesz lepiej oczywiscie i juz.... nie przyjmujecie argumentow innych.
Do widzenia.
Których argumentów? o Naj, kiełbasie, tvn, kalendarzyku, narkotykach czy jeszcze czymś innym?
Stary 2013-01-31, 19:51   #1222
migi123456
Raczkowanie

i tak nie zrozumiesz... sama pouczasz innych o umiejetności czytania, a sama masz z tym problem.... zakonczym juz ta przykra wymianę zdań w końcu, bo jest bezcelowa.
Stary 2013-03-18, 17:28   #1223
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie

Hej dziewczyny!
Ja opalałam się dobrych kilka lat na solarium. Od kiedy zaszłam w ciążę przestałam się opalać i mimo tego, że jestem już po porodzie 6 miesięcy to nie wróciłam na solarium i jest mi z tym dobrze. Zaakceptowałam moją jasną skórę. Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że o taką jasną trzeba mocniej dbać. Mimo, że staram się naprawdę ją pielęgnować, to nie jest w rewelacyjnej kondycji. Nawilżam się zarówno od wewnątrz jak na zewnątrz. Może winien jest sezon grzewczy? Czy Wy macie jakieś sposoby na jedwabistą skórę?

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 21:50   #1224
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KatarzynaAnnaRoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja opalałam się dobrych kilka lat na solarium. Od kiedy zaszłam w ciążę przestałam się opalać i mimo tego, że jestem już po porodzie 6 miesięcy to nie wróciłam na solarium i jest mi z tym dobrze. Zaakceptowałam moją jasną skórę. Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że o taką jasną trzeba mocniej dbać. Mimo, że staram się naprawdę ją pielęgnować, to nie jest w rewelacyjnej kondycji. Nawilżam się zarówno od wewnątrz jak na zewnątrz. Może winien jest sezon grzewczy? Czy Wy macie jakieś sposoby na jedwabistą skórę?
Ale właściwie jaki masz z nią (skórą) problem?
Moja jest teraz przesuszona, czasem bywa szorstka, ale to przez minusową temperaturę na zewnątrz i włączone kaloryfery w mieszkaniu.
Peelinguję ją, nawilżam, i jest w porządku
Stary 2013-03-19, 08:37   #1225
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ale właściwie jaki masz z nią (skórą) problem?
Moja jest teraz przesuszona, czasem bywa szorstka, ale to przez minusową temperaturę na zewnątrz i włączone kaloryfery w mieszkaniu.
Peelinguję ją, nawilżam, i jest w porządku
Chodzi mi własnie o szorstkość i suchość. Ciągle kupuję nowe balsamy, mleczka, oliwki i w zasadzie nic nie daje mi 100% zadowolenia. Peelinguję raz w tygodniu kawą.

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:09   #1226
Eko Dakini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez KatarzynaAnnaRoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Ja też przestałam chodzić do solarium od kiedy zaszłam w ciąże, korzystam teraz z samoopalaczy
Eko Dakini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:35   #1227
migi123456
Raczkowanie

i do tego szklanka domestosu. samo zdrowie, bo 100% chemii jest OK.
Stary 2013-04-08, 10:37   #1228
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
i do tego szklanka domestosu. samo zdrowie, bo 100% chemii jest OK.
Swoje argumenty podeprzyj jeszcze kiełbasą, tak jak wcześniej.

Cóż, kosmetyki mają to do siebie, że są przebadane i przykro mi, Twoją teorię o ich niewiadomo jakiej szkodliwości, można o kant tyłka potłuc.

Co jeszcze dodam od siebie - przy każdym narażeniu keratynocytów na promieniowanie słoneczne, zachodzą w nich mutacje. Na szczęście skóra ma też mechanizmy obronne i naprawia zniszczenia.
Jednak jeśli tych uszkodzeń jest za dużo, te enzymy mogą sobie z naprawą nie poradzić i dochodzi do stanów przedrakowych i nowotworów skóry.

Zmarchy, przebarwienia, bruzdy, teleangiektazje itd to pikuś przy powyższym.
Stary 2013-04-09, 09:58   #1229
migi123456
Raczkowanie

Gdzie zachodza mutacje to widac, jak czytam Twoje pseudo madre wypowiedzi. Jak nie znasz sie na tym nie zabieraj glosu, bo tylko wprowadzasz w blad ludzi. Wez zacznij troche myslec. LUDZIE POTRZEBUJA SLONCA !!! w kazdej postaci. Zajmuje sie tym od lat (jakis 20) i przestan juz. Zajmij sie twarza, bo chyba twoje zdjecie przypomina psa. Moze od chemii i tym samoopolaczy !!!
Przestan doradzac innym, bo tylko szkodzisz. Slonce to naturalne witaminy w tym D3, ktorej nigdzie nie ma w naturalnej postaci i wiele innych.
Jestes dziewczyno nawiedzona i nie masz pojecia o tym co mowisz. Jak dorosniesz to porozmawiamy.
Najlepiej nie wychodz z domu, bo tam swieci slonce albo smaruj sie blokerami, to bedziesz blado zdrowa... LECZ SIE i to na stopy, bo na reszte za pozno. Tak nawiedzonej dziewczyny jeszcze nie widzialem, a z setkami przypadkow mam do czynienia.

Dziewczyny pamietajcie... WSZYSTKO JEST DLA LUDZI TYLKO ROZSADNYCH !!!

P.S.
Nie powoluj sie na skrajne konsekwewncje, bo ich powstawanie uzaleznione jest od wielu czynnikow, w tym genetycznych i nie sa regula. I SA BARDZO ZADKIE. Wiekszosc to naturalne zmiany skorne wynikajace m.in. z wieku itp.
Wiedza ze szkoly wieczorowej to daleka droga do medycyny.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

I jeszcze jedno JAMNICZKU. Dowiedz sie na jakiej zasadzie nadaje sie atesty kosmetykom i dopiero wtedy powoluj sie na nie. TO NIE LEKI ZEBY PRZECHODZILY TESTY MEDYCZNE. NIe myl pojec !!!

A tak na marginesie, to slonce istenieje jakies miliony lat i nie zabilo ludzi na ziemi, a twoje kosmetyki ciagle sie zmieniaja ( i nie zqawsze na lepsze) i istnieja kilkanascie lat, a to za malo na stwierdzenie wplywu na genetyke czlowieka. NIE POROWNUJ NATURY Z CHEMIA.
Po raz kolejny pokazalas swoja niekompetencje i znikoma wiedze. Gratuluje.

Czas edycji: 2013-04-09 o 09:44
Stary 2013-04-09, 18:41   #1230
karolynka90
Zakorzenienie

Nie chce mi się odpowiadać na ten bełkot, więc dodam jeszcze tylko, że do produkcji wit. D nie jest potrzebne solarium. Wystarczy spacer w słoneczny dzień.

Ps. Studiuję dziennie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości