Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-09, 23:16   #1231
migi123456
Raczkowanie

Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

studiowac i uczyc sie nie oznacza nauczyc sie. Studia a wiedza i doswiadczenie to nie to samo. Jeszcze sporo nauki przed toba jak widze. A czytac trzeba ze zrozumieniem. Promienie UV to zycie, a nie chemia. Poucz sie jeszcze troche, zanim zaczniesz osadzac i wypowiadaca sie na jakis temat.

Jak bys troche czytala, to sie dowiesz, ze np: tegoroczna zima byla jedna z nadluzszych, a dni slonecznych nie bylo prawie wcale. Tak dlugi brak slonca wplywa negatywnie na organizm ludzi i potrzebne sa substytuty naturalnego slonca. Nie zastapi ci tego samoopalacz, bo nie chodzi tu o opalenizne (to tylko skutek uboczny). Potrzebne jest promieniowanie UV bez ktorego nie ma zycia. Niestety brakuje ci podstawiowej wiedzy, dlatego przestac pouczac innech, bo zal czytac twoje pseudo madrosci. Po prostu zyc i nabieraj doswiadczenia i nie powielaj steteotypow. Na calym swiecie sa gabinety ze sztucznym promieniowaniem UV isa potrzebe. Leca wiele schorzen, a opalenizna jest po prostu efektem ubocznym, wizualnym. Na pewno chemia tego nie zastapi.
Wszystko jest dla ludzi tylko rozsadnych.
Pozdrawiam.

P.S.
Spacer to za malo ze wzgledu na zbyt mala powierzchnie ekspozycji na promieniowanie UV. Pomysl troche, jak juz cos piszesz.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-04-09 o 23:26
migi123456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 14:26   #1232
karolynka90
Zakorzenienie

O proszę, zmieniła ton wypowiedzi, aż chciało mi się ją przeczytać

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
studiowac i uczyc sie nie oznacza nauczyc sie. Studia a wiedza i doswiadczenie to nie to samo. Jeszcze sporo nauki przed toba jak widze. A czytac trzeba ze zrozumieniem.
Przed dermatologami, którzy radzą by uważać z promieniwaniem UV i stanowczo odradzają solarium, chyba też, nie?
Cytat:
Promienie UV to zycie, a nie chemia.
Przed chemią nie uciekniemy, jest wszędzie.
Cytat:
Jak bys troche czytala, to sie dowiesz, ze np: tegoroczna zima byla jedna z nadluzszych, a dni slonecznych nie bylo prawie wcale. Tak dlugi brak slonca wplywa negatywnie na organizm ludzi i potrzebne sa substytuty naturalnego slonca. Nie zastapi ci tego samoopalacz, bo nie chodzi tu o opalenizne (to tylko skutek uboczny). Potrzebne jest promieniowanie UV bez ktorego nie ma zycia. Niestety brakuje ci podstawiowej wiedzy, dlatego przestac pouczac innech, bo zal czytac twoje pseudo madrosci. Po prostu zyc i nabieraj doswiadczenia i nie powielaj steteotypow.
Ale o czym Ty mówisz?
Widzisz, nie byłam w zimie ani raz na solarce, a żadnych problemów z wit D nie mam, nie przesadzasz troszeczkę?
Cytat:
Na calym swiecie sa gabinety ze sztucznym promieniowaniem UV isa potrzebe. Leca wiele schorzen,
OCZYWIŚCIE. Choćby np. łuszczycę.
Ale po co chodzić na naświetlania, kiedy nie ma do tego wskazań?
Cytat:
Spacer to za malo ze wzgledu na zbyt mala powierzchnie ekspozycji na promieniowanie UV.
Nie zgadzam się z tym.

Powiedz mi - pytam z czystej ciekawości - masz wykształcenie medyczne?
Stary 2013-04-10, 17:18   #1233
migi123456
Raczkowanie

Wypowiadam sie na temat, ktory znam. Mam wyksztalcenie medyczne wiem o czym mowie. Moje slowa oparte sa na doswiadczeniu i faktach, a twoje na mitach i propagandzie firm kosmetycznych.
NIe powoluj sie na dermatologow, bo to grupa ktora najchetniej zabrania wszystkiego w tym wychodzenia z domu o kazdej porze roku, oprocz drogich kremow z polecenia. Slonce i promeniowanie UV jest nam potrzebne, caly rok. Nawet bez wskazan lekarza. Solarium jest sztucznym i wyselekcjonowanym promieniowaniem, ktore leczy wiele schorzen i jak trafisz na madrego lekarza to ci to powie. Jak ze wszystkim zawsze trzeba miec na uwage rozsadek. Jak pojdziesz 2x w tygodniu na 8-10 minut to nic ci nie bedzie. Muszisz tylko dobrac odpowiednie lampy do swojej karnacji zgodnie z fototypem skory. Jak ktos mowi ze jest inaczej to niech sie leczy. WSZYTSKO JEST DLA LUDZI. Kazdy kardiolog ci powie ze lampka wina czerwonego dziennie jest dobre na serce, ale jak wypiejesz butelke to juz za duzo.
Co do chemii... to wiadomo ze jest wszedzie i nic z tym nie zrobisz, ale tu tez potrzebny jest rozsadek. Solarium to sztuczne swiatlo, ale najbardziej zblizone do naturalnego i wyselekcjonowane (BEZ UV C - ktore powoduje mutacje !!!) a sama opalenizna powstaje w SPOSOB NATURALNY - to czysta biologia. Inaczej jest w przypadku SAMOOPOLACZY to SAMA CHEMIA !!! i nic zdrowego. Zatykasz sobie pory i ladujesz same E do skory.
Co do spacerow - niestety slonce to szerokie spektrum UV A, B i szkodliwego C, nad ktorym nie panujemy. Solarium to tylko okreslone spektrum UV A i B. Chodzac po sloncu jesienia czy zima zbyt mala ilosc naszej skory poddawana jest naswietlaniu, a tym samym nie ma mozliwosc zajscia odpowiednich procesow witamizujacych. NIESTETY. Potrzebne jest sztuczne naswietlanie, zwlaszcza dla ludzi ze sklonnosciami depresyjnymi. Kazdy ci powie ze po solarium poprawia sie samopoczucie. Zobacz, ze ludzie zujacy w cieplych krajach o duzej liczbie dni slonecznych mniej choryja na depresje, choroby skorne i wcale nie wygladaja starzej i nie wystepuje wiekszy odsetek zachorowan na raka. To po prosu mit (moze sie zdarzyc, ale nie wynika to w sposob bezposredni- to po prostu zgieb wielu czynnikow). Dzisiaj jak sama zauwazylas mamy do czynienia wszedzie z wieka iloscia chemii w kazdym produkcje i to nie pozostaje obojetne dla naszego organizmu. To wlasnie chemia w kazdej postaci przyczynia sie do zachorowan na raka.
Z doswiadczenia wiem, ze rak skory to tylko promil wszystkich zachorowan i wcale liczba chorych nie zwiekszyla sie znaczaco. Po prostu mamy coraz lepsza profilaktyke i corasz szybciej mozemy wykryc komorki rakowe. Ja osobicie w swojej karierze nie spotkamal sie z rakiem skory po solarium. A co wiecej ludzie chorujacy na czerniaka opalali sie zadko na sloncu, a solarium czesto nawet nie byli nigdy w zyciu.
Zmiany skorne spowodowane sa roznymi czynnikami. Najgorszy w brew pozorom jest wiatr i mroz a nie slonce. To te czynniki szybko i mocno wysuszaja skore, a niestety znaczna czesc naszego splecznienstwa nie uzywa kosmetykow do pielegnacji ciala albo robi t w sposob przypadkowy i nieodpowiedni.
Nie dajmy sie oglopic telewizji, ktora dziala w sposob czysto marketingowy i reklamuje to co w danym momencie jest najbardziej oplacalne.
Zawsze powtarzam kazdemu pacjentowi WSZYTSKO JEST DLA LUDZI TYLKO NORMALNYCH !!!
To tyle z "wykladu".
WYSLCIE DZIEWCZYNY SAME !!!
Stary 2013-04-10, 23:56   #1234
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Wypowiadam sie na temat, ktory znam. Mam wyksztalcenie medyczne wiem o czym mowie. Moje slowa oparte sa na doswiadczeniu i faktach, a twoje na mitach i propagandzie firm kosmetycznych.
Nie, są oparte na obserwacji i czystej nauce, rozmowach z lekarzami, informacjach zdobytych czasie kongresów kosmetycznych, publikacjach naukowych itd. Sama nawet pisałam artykuł na temat fotostarzenia, który został opublikowany w studenckim czasopiśmie naukowym.
Cytat:
NIe powoluj sie na dermatologow, bo to grupa ktora najchetniej zabrania wszystkiego w tym wychodzenia z domu o kazdej porze roku, oprocz drogich kremow z polecenia.
Współczuję, że na takich dermatologów trafiłaś.
Cytat:
Solarium jest sztucznym i wyselekcjonowanym promieniowaniem, ktore leczy wiele schorzen i jak trafisz na madrego lekarza to ci to powie.
No przecież pisałam - tak - promieniowanie UV wykorzystuje się np w leczeniu łuszczycy.
Chyba nie mamy do co tego wątpliwości?
Cytat:
Jak pojdziesz 2x w tygodniu na 8-10 minut to nic ci nie bedzie. Muszisz tylko dobrac odpowiednie lampy do swojej karnacji zgodnie z fototypem skory. Jak ktos mowi ze jest inaczej to niech sie leczy.
Tak, miałam przyjemność poznać panią, która korzysta z solarium od kilkunastu lat właśnie 2 razy w tygodniu po 10 minut - regularnie.
Kobieta zadbana, elegancka, nie żałuje kasy na zabiegi, pielegnację skóry itd, ale skutki fotostarzenia widać i tyle, nie ma co się oszukiwać.
Cytat:
WSZYTSKO JEST DLA LUDZI.
Nie, nie wszystko.
Ja Ci powiem, że palenie szkodzi, a Ty zaraz wyskoczysz, że 2 papierosy dziennie są zdrowe, blabla.
Cytat:
Zatykasz sobie pory i ladujesz same E do skory.
Nie zatykam, wybieram kosmetyki bez składników komedogennych.
Cytat:
Solarium to tylko okreslone spektrum UV A i B.
Zgadza się, głównie A, które ma najdłuższe fale i wnika najgłębiej wgłąb skóry, niszcząc włókna kolagenowe i powodując elastozę.
Cytat:
Chodzac po sloncu jesienia czy zima zbyt mala ilosc naszej skory poddawana jest naswietlaniu, a tym samym nie ma mozliwosc zajscia odpowiednich procesow witamizujacych. NIESTETY
Bzdura, przepraszam.
Zbyt generalizujesz.

Co do reszty - oczywiście, że jest WIELE czynników, które wpływają na zwiększoną możliwość rozwinięcia się nowotworu. Logiczne jest więc to, że powinno się to ryzyko minimaizować, a nie wystawiać się jeszcze specjalnie na jego działanie.

I jeszcze jedno - wcale nie jestem bladą jak ściana zagorzałą fanką filtrów, która wychodzi na zewnątrz tylko nocą.
Po prostu mierzi mnie kiedy ktoś mówi "solarium nie szkodzi". Szkodzi.
I nic mnie nie przekona, że nie. Chyba że pokażesz mi jednoznaczne wyniki badań, które to udowadniają, bo na razie wyniki udowadniają coś wręcz przeciwnego.

Tak więc nie przekonasz mnie, a ja pewnie nie przekonam Ciebie. Ty opalaj się nadal w solarium, a ja moją skórę będę jednak przed solarką chronić.
Na depresję przez to nie choruję i jest mi całkiem przyjemnie z tym faktem.

Pozdrawiam i kończę tą dyskusję, bo nie ma ona już sensu.
Stary 2013-04-11, 16:39   #1235
migi123456
Raczkowanie

To fakt. Dyskusja nie ma sensu, bo wszystko sprowadzasz do jednego - ty masz racje i juz. NIESTETY NIE. Zajmuje sie tym od lat i wiem co mowie. WSZYSTKO JEST DLA LUDZI i nie mow mi o papierosach - bo 100% szkodzi i kazdy o tym moze sie przekonac na wlasnej skorze. Co do naszego tematu to nie ma badan ktore na 100 % potwierdza szkodliwosc promieniowania UV, bo gdyby tak bylo to juz ludzie na ziemi dawno by wygineli. Moge dac ci setki artykulow z pracy profesjonalnej medycznej i naukowej o pozytywnym wplywie UV. Promieniowanie przy takiej dawce nie prowadzi do spostoszenia w glebi skory. Potrzebne jest do tego spore przedawkowanie i zbieg jeszcze innych czynnikow. GENERALIZUJESZ i upraszczasz, ale to wynika z niewiedzy (sama twierdzuisz ze leczy, a jak leczy to nie niszczy od razu !!!) A co do twojego przykladu kobiety, to nie wiesz jak by wygladala jej skore, gdyby sie nie opalala. Pewnie nie duzo zdrowiej ze zgledu na tryb zycia i rozne uzywki itp. Po prostu generalizujesz i tyle.
Co do kosmetykow - samoopalacz to 100 % zlo, i nie moze byc inaczej. NIe ma w nim nic co byloby zdrowe dla ludzkiej skory. SMA CHEMIA i to przy jakis stezeniu. MASAKRA.
Uwierz mi zajmuje sie tym tematem od szeregu lat i wiem co mowie. A twoja prasa jest sponsorowana. Co do lekarzy to jestem w tym srodowisku i nie musze trafiac. ZNAM JE od podszefki.
Co do spacerow to tak jest. Zbyt mala ekspozycja i tyle. Logika i nauka.
Jestes zbyt mloda i masz za male goswiadczenie, ale kiedys sama sie o tym przekonasz.
Konczmy juz ta dyskusje faktycznie, bo pisze z toba tak hobbistycznie na z reguly szkoda mi czasu na takie polemiki ze wzgledow zawodowych. Czesto spotykam sie z ekejtami madrosci kosmetyczek i konsekwencje sa rozne. Szkoda czasu. Medycyna to medycyna.
Pozdrawiam z przeslaniem:
WSZYSTKO JEST DLA LUDZI TYLKO MADRYCH.

Czas edycji: 2013-04-11 o 16:41
Stary 2013-04-11, 16:56   #1236
karolynka90
Zakorzenienie

Rany, dziewczyno, wskakujesz na mnie, nie mając pojęcia czym się zajmuję, co studiuję, co czytam, w jakim środowisku się obracam itd.

Cytat:
Zajmuje sie tym od lat
A dokładniej?
Cytat:
Co do naszego tematu to nie ma badan ktore na 100 % potwierdza szkodliwosc promieniowania UV, bo gdyby tak bylo to juz ludzie na ziemi dawno by wygineli.
Serio? Oczywiście, że są - w tej kwestii, że uv niekorzystnie wpływa na skórę - tzn przyspiesza jej starzenie, prowadzi do powstawania teleangiektazji, przebarwień itd.
Chyba nie zaprzeczysz?
Cytat:
Moge dac ci setki artykulow z pracy profesjonalnej medycznej i naukowej o pozytywnym wplywie UV
Ty chyba nie rozumiesz tego, co ja piszę.
TAK, W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH, NP W TEJ ŁUSZCZYCY, KTÓRĄ TAK WAŁKUJĘ, UV MA KORZYSTNE DZIAŁANIE. Ale to są konkretne przypadki.
UV przyspiesza starzenie się skóry - to też jest fakt i choćbyś nie wiem jak się upierała, że nie, to tak jest.
Cytat:
A co do twojego przykladu kobiety, to nie wiesz jak by wygladala jej skore, gdyby sie nie opalala.
Są objawy, które są charakterystyczne dla fotostarzenia. Skóra starzejąca się w sposób chronologiczny, biologiczny, starzeje się inaczej niż ta, która jest notorycznie narażana na tak wysoką dawkę uva w solariach.
Cytat:
Pewnie nie duzo zdrowiej ze zgledu na tryb zycia i rozne uzywki itp.
Teraz Ty doszukujesz się niewiadomo czego. To kobieta bardzo zadbana, wysportowana, która regularnie uprawia sporty i zdrowo się odżywia.
Zadbana! Ale skóra niestety pokazuje, że naświetlania było zbyt wiele.
Cytat:
Po prostu generalizujesz i tyle.
Nie, Ty generalizujesz. Mówisz "promieniowanie jest dobre!", a ja mówię - tak, w niektórych przypadkach tak, ale nie wmówisz mi, że nie ma wpływu na te defekty, o których już nieraz wspominałam.
Cytat:
Co do kosmetykow - samoopalacz to 100 % zlo, i nie moze byc inaczej. NIe ma w nim nic co byloby zdrowe dla ludzkiej skory. SMA CHEMIA i to przy jakis stezeniu. MASAKRA.
Są różne balsamy i kremy z dodatkiem substancji brązujących - nie jestem za to fanką samoopalaczy, bo rzadko który daje naturalny efekt.
No chyba że Ty nie używasz żadnych kosmetyków, balsamów, kremów, maseczek itd, bo sama chemia i ogólnie masakra?
Cytat:
Uwierz mi zajmuje sie tym tematem od szeregu lat i wiem co mowie
Ponawiam pytanie - czym konkretnie się zajmujesz? Niezmiernie mnie to ciekawi.
Cytat:
A twoja prasa jest sponsorowana
Nie wiesz jaką prasę czytam, więc o czym mówisz?
Cytat:
. Co do lekarzy to jestem w tym srodowisku i nie musze trafiac. ZNAM JE od podszefki.
PodszeWki. Widzisz, ja trafiłam w swoim życiu na świetnych dermatologów. Dlatego bardziej ufam im i naukowej prasie niż migi z internetu, która swoje argumenty podpiera kiełbasą, Naj, narkotykami itd.
Cytat:
Co do spacerow to tak jest. Zbyt mala ekspozycja i tyle. Logika i nauka.
Jak wyjaśnisz to, że jestem całkowicie zdrowa? Nie mam żadnych niedoborów, a w solarium byłam raz w życiu kilka lat temu?
Cytat:
Medycyna to medycyna.
Otóż to.
Cytat:
Pozdrawiam z przeslaniem:
WSZYSTKO JEST DLA LUDZI TYLKO MADRYCH.
A ja uważam jednak, że narażanie swojej zdrowej skóry na promieniowanie w solariach zwyczajnie nie jest mądre.
Stary 2013-04-11, 21:27   #1237
migi123456
Raczkowanie

Onkolog.
Wszystko ma na cos wplyw i na pewno nie pozostaje bez znaczenia, ale nie mozna tak nagminnie oskarzac jednej rzeczy za cale zlo tego swiata. Powstawanie chorob to najczesciej splot i wplyw wielu czynnikow jednoczesnie, anie jednego i tylko jednego.
Czy jestes zdrowa czy nie to nie zaluga ani konsekwencja soalrium, czy jego braku. Jest to TYLKO jeden element z ktorego mozesz, ale nie musisz korzystac. To ze sama nie korzystasz to nie znaczy ze jest to tylko zle. Po prostu jest i nie oznacza ze jak korzystasz to bedziesz chora. Podobnie jest zwieloma innymi czynnikami z ktorymi mamy na codzien doczynienia. Nic nie pozostaje bez wplywu, ale nie jest to smiertelne. Nie przesadzajmy juz. To nie promieniowanie X. Dlugosc fal i rodzaj promieniowania UV w lampach jest scisle okreslona ( na sloncu NIE) i nie jest one zabojcze dla organizmu. Mozna w zyciu wszystko minimalizowac sprowadzajac to do absurdu, ale to nie jest dawka ktora cie zabije teraz i kiedykolwiek.
Dziwczyno solarium to nie glownie promieniowanie UV A !! W zaleznosci od rodzaju lamp jest to przewaga A lub B i w dawce ktora jest w normie. Zgodnie z tym co juz wczesniej pisalac o kosmetykach (ze uzywasz z atestem) to lampy tez maja atesty i to wiele - swiatowe i UE. To nie jest wolna amerykanka i samorubka z garazu. Caly swiat opala na zblizonych lampach o podobnym zakresie UV !!! To jest CERTYFIKOWANE !!!
Jezeli nie korzystasz z solarium to nie zabiraj glosu na temat wplywu na organizm bo nie masz porownania i opierasz nie na zaslyszanych plotkach. To nieprofesjonalne.
Nie ma zadnych badan ktore na 100 % okreslaja negatywny wplyw i tylko negatywny, tylko przedstawiaja taka mozliwosc lub jej nie wykluczaja. Ja za to mam wiele, ktore przedstawiaja przewage pozytywow nad negatywami i to sa bagania rzetelnych instytutow z przekroju wielu lat (dotycza naturalnego UV i sztucznego). Wszystko mozna przedstawic w odpowiednim swietle w zaleznosci od potrzeb.
Moje przyklady sa czesto obrazowe i moze niewyszukane, ale maja trafic do podswiadomosci w prosty sposob, aby kazdy zrozumial. Szydzenie z tego jest niskie i niezrozumiale, ale juz nie wracajmy do tego. Niestety u nas wiele ludzi powiela bzdury innych i sami w to wierza, bo nie maja wlasnego zdania.
Nikt nie namawia nikogo do niczego tylko chodzi o obiektywizm... nic nie jest tylko czarne ani biale... i nic nie jest tylko zle...
Stary 2013-04-12, 23:46   #1238
KinkyGirl
BAN stały

Ale sobie żeś wymyśliła migi z tym byciem lekarzem onkologiem. Jasne, patrz, bo ktoś uwierzy... Lekarze to ludzie wykształceni, którzy nie zachowują się tak jak Ty to teraz robisz. Pisanie z Capslockiem, wyzywanie od jamniczków (bo dziewczyna ma psa w avatarze), sposób pisania rodem z rynsztoku, atakowanie dziewczyny bez powodu. Zgłoś się po nobla, bo jako jedyny "lekarz" na świecie odkryłaś, że solarium nie szkodzi. Ja tam do solarium po prostu nie chodzę, bo nie czuję takiej potrzeby. Jak Ty jesteś lekrzem, to ja jestem Michael Jackson i pozdrawiam z zaświatów Zrozum, że dziewczyna nie zgadza się z Twoim twierdzeniem, że solarium jest potrzebne. To nie powód, żeby na nią naskakiwać i udawać lekarza, żeby być bardziej wiarygodną....
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 09:46   #1239
migi123456
Raczkowanie

Ja sie za nikogo nie podaje. W co wierzysz to mnie jakos nie interesuje za bardzo. Twoj problem. Nie poruszam tego tematu. Jak cos ci sie nie podoba to zawsze masz wybor - nie czytaj. Ja nie twierdze, ze cos nie szkodzi czy szkodzi tylko trzeba do tego podchodzic z umiarem i rozsadkiem. A niestey poziom dyskusji jest na dosc zaskakujacym niskim poziomie, ale jakos mnie to nie dziwi. Spotykam sie z tymi madrosciami na codzien. Zawsze wszyscy wszystko wiedza najlepiej o kazdym aspekcie i kazdej sprawie. Najmadrezjszy narod na swiecie, a wiedza oparta na forum z internetu i zaslyszanych plotkach. Niestety. Zyje ze swoim przekonaniem tylko nie przekonuj innych do swoich madrosci.

Nie wszyscy lekarze maja negatywne zdanie o opalaniu i wielu ktorych znam tez korzysta z solarium i slonca.

Wydaje mi sie, za czas zakonczyc temat, szkoda czasu ma dalsza polemike.

Prosze juz nie pisac do mnie. Dziekuje.

Czas edycji: 2013-04-13 o 10:08
Stary 2013-04-13, 21:50   #1240
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ale sobie żeś wymyśliła migi z tym byciem lekarzem onkologiem. Jasne, patrz, bo ktoś uwierzy...
Strach mnie bierze jak pomyślę, że naprawdę są tacy lekarze.
Cytat:
Zrozum, że dziewczyna nie zgadza się z Twoim twierdzeniem, że solarium jest potrzebne. To nie powód, żeby na nią naskakiwać i udawać lekarza, żeby być bardziej wiarygodną....

Cytat:
A niestey poziom dyskusji jest na dosc zaskakujacym niskim poziomie, ale jakos mnie to nie dziwi.

Jezu, nawet nie wiem jak to skomentować
Te teksty o kiełbasie, Naj, narkotykach i innych takich zakotwiczyły się w mojej pamięci i śmieję się za każdym razem kiedy sobie je przypomnę
Cytat:
Wydaje mi sie, za czas zakonczyc temat, szkoda czasu ma dalsza polemike.
Prosze juz nie pisac do mnie. Dziekuje.
Pozdrawiam.
Stary 2013-04-13, 23:29   #1241
migi123456
Raczkowanie

Jaki lekarz ??
A ty dalej nie zrozumialas. Widocznie trzeba pisac jak do przedszkolaka. Prosto i doslownie. Szkoda czasu i nie powtarzaj sie, bo jestes zenujaca na calej linii.
Juz nie inetersuje mnie juz twoje zdanie. Brak argumentow to nie dyskusja.
Mnie tez strach ogarnia jak patrze na taka mlodziez. Brak elementarnej wiedzy na jaki kolwiek temat. Tylko glupia madrosc nie poparta wiedza. Przyszlosc narodu, tylko jakiego. Niski poziom, ale jakie forum, taki poziom. Smiej sie smiej, bo co ci zostalo.
Szkoda czasu.
Nawet nie rozumiesz - koniec tematu. Kazdy ma prawo miec swoje zdanie !!!
Sobota wieczor a ty na forum... przykre.

Czas edycji: 2013-04-13 o 23:41
Stary 2013-04-14, 11:04   #1242
Iwon8558
Raczkowanie

dziewczyny spokojnie każdy ma prawo do swojego zdania,a widzę same obraźliwe teksty
opalać sie można,ale z umiarem,to kwestia indywidualna czy ktoś chce być bardziej opalony czy mniej
ja mam dość jasna karnacje,ale do tego tłusta cere,chodze na solarium gdzies raz na dwa tygodnie żeby przysuszyc krostki jakie mi sie robią przed okresem i żyję,mocno opalona nie jestem,ale samopoczucie mam lepsze
solarium uzaleznia,kilka lat temu przed slubem brata chciałam sie opalić i zaczełam to robić niby z głowa,jakies dwa miesiące wczesniej po kilka minut,ani sie sie obejrzałam a byłam spieczoną mulatką,rodzina mi mówiła że już dośc a ja nie,ciągle wydawało mi sie że ejstem za blada,trzeba z tym uważać,bo wystawianie sie na nadmierne promieniowanie niszczy skórę,ja to wiem,mam małe zmarszczki na dekolcie a jeszcze nie mam 30stki
teraz chodze raz na jakiś czas,ale używam dużo kremów zabezpieczających skóre
najgorsze w opalaniu jest to że jego negatywne efekty wychodzą po latach i osoba nadużywająca nie widzi od razu tych złych skutków,dopiero za kilkanaście lat wyjdzie jak szybko skóra się zestarzeje,zwiotczeje,w porównaniu z koleżankami które nie nadużywały opalania będzie wyglądała starzej
słońce jest potrzebne skórze ale z umiarem
Iwon8558 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:18   #1243
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwon8558 Pokaż wiadomość
opalać sie można,ale z umiarem,to kwestia indywidualna czy ktoś chce być bardziej opalony czy mniej
Jasne, że tak. Przecież nikt nikomu nie zabrania chodzić do solarium, nie blokuje wejścia do solarium itd
Chodzi o to, by zdawać sobie sprawę, że nie jest to obojętne dla skóry, po prostu.
A jeśli ktoś mimo wszystko chce się opalać - niechże się opala, przecież mamy wolny kraj
Cytat:
ja mam dość jasna karnacje,ale do tego tłusta cere,chodze na solarium gdzies raz na dwa tygodnie żeby przysuszyc krostki
Nie martwisz się, że właśnie solarium sprawia, że skóra, która się tam wysusza, naturalnie broni się i produkuje jeszcze więcej łoju?
Tak samo jest kiedy ludzie mają np tradzik - na wakacjach zazwyczaj buzia jest ładna, zmatowiona, przysuszona, a kiedy przychodzi październik - jest wysyp i stan skóry bardzo się pogarsza.
To troszkę błędne koło.
Cytat:
solarium uzaleznia,kilka lat temu przed slubem brata chciałam sie opalić i zaczełam to robić niby z głowa,jakies dwa miesiące wczesniej po kilka minut,ani sie sie obejrzałam a byłam spieczoną mulatką,rodzina mi mówiła że już dośc a ja nie,ciągle wydawało mi sie że ejstem za blada
To też prawda, niestety. Sama mam kilka takich koleżanek. Łatwo można przesadzić.
Cytat:
trzeba z tym uważać,bo wystawianie sie na nadmierne promieniowanie niszczy skórę,ja to wiem,mam małe zmarszczki na dekolcie a jeszcze nie mam 30stki
najgorsze w opalaniu jest to że jego negatywne efekty wychodzą po latach i osoba nadużywająca nie widzi od razu tych złych skutków,dopiero za kilkanaście lat wyjdzie jak szybko skóra się zestarzeje,zwiotczeje,w porównaniu z koleżankami które nie nadużywały opalania będzie wyglądała starzej
Mnie o to cały czas chodzi - o świadomość tego faktu
A wiele osób nie przyjmuje tego do wiadomości, a wręcz z pełnym przekonaniem temu zaprzecza. To jest straszne.
Stary 2013-04-15, 20:12   #1244
Iwon8558
Raczkowanie

ja zdaje sobie sprawe że to jest szkodliwe,ale stram sie dawkowac promieniowanie w rozsądnych dawkach
od zawsze mam tłustą trądzikową cere,długo przed tym od kiedy zaczełam sie opalac,to mi pomaga na jakiś czas,nie robią mi sie ropne zmiany przed okresem,ale nie korzystam po to żeby byc opalona
mam skórę łojotokowa i nic tego nie zmieni,chodziłam po dermatologach i kosmetyczkach,uzywam dobrych kosmetyków,ale musze sie z tym pogodzic,solarium łagodzi mi efekty przetłuszczania w małym stopniu,ale mi to wystarcza,staram sie nie chodzić za często bo wiem że to samo zło dla skóry,ale coś za coś
Iwon8558 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:11   #1245
alcia22
Rozeznanie

Opalanie fajna rzecz ale trzeba też znać umiar a jak widać nie którzy go nie znają.
alcia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:38   #1246
Nisiaax22
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez alcia22 Pokaż wiadomość
Opalanie fajna rzecz ale trzeba też znać umiar a jak widać nie którzy go nie znają.
Mało tego,większość dziewczyn,które znam i korzystają nagminnie z solarium twierdzą,że mają taką karnację od zawsze ,a solarium pozwala utrwalić im to co zostało z wakacji.Solarium jest dobre,gdy korzystamy z niego sporadycznie,częste korzystanie nie tylko jest groźne pod względem zdrowotnym, ale także psychologicznym,popadając w uzależnienie i opowiadania głupot.
Nisiaax22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:55   #1247
bizuteRnia_com
Przyczajenie

Wydaje mi się, że wszystko jest dla ludzi mądrych i rozsądnych. Dynamit też można użyć dla dobra i dla zła. Tak samo jest z masą innych rzeczy. Ja bez słońca i wysokiego ciśnienia nie mogę funkcjonować, ale to nie znaczy, że smaże się jak na patelni pod wszystkim co się da. Ładna opalenizna zawsze była w modzie i długo to się nie zmieni bo zawsze jest synonimem ciepłych i modnych rejonów świata.
Słońce dodaje pogody ducha i duuużo radości.
Stary 2013-05-16, 15:26   #1248
thecieniu
Raczkowanie

Jestem biotechnologiem, pracuje w laboratorium, gdzie zajmuję się badaniami naukowymi. jeden z moich projektów dotyczy m.in. tego jak nasze geny wpływają na skłonności do starzenia się skóry, głównie dotyczy to większej podatności na szkodliwe działanie światła UV.

Trochę moich komentarzy do Waszej dyskusji, przede wszystkim do migi123456:

- Promieniowanie UV to nie życie, raczej niszczenie. Życie, np. dla roślin, to światło białe. UV może być wykorzystywane w terapiach medycznych, np. do zabijania bakterii atakujących skórę. Leczenie światłem UV to leczenie, więc powinno być przeprowadzane pod nadzorem lekarza i tyko gdy rzeczywiście ktoś tego potrzebuje. Chodzenie do solarium bez konsultacji z lekarzem to nie jest leczenie.

- Zimą też jest promieniowanie UV. Pięknie odbija się od śniegu i dlatego tak szybko można się opalic na nartach Żeby wyprodukować witaminę D osobie o jasnej karnacji wystarczy 20 minut na słońcu, nie musi byc to prażenie się na plaży bądź bieganie do solarium. A przecież w diecie też jest (powinna być) uwzględniona witamina D. Nikt z unikających solarium nie dostaje nagle zimą problemów z braku wit. D.

- Samoopalacze to chemia, ale to nie znaczy, że to coś złego. Leki to też chemia. I wszystkie kosmetyki, większość rzeczy do pielęgnacji ciała to chemia. jeśli miałabym wybierać, to wolę samoopalacz od promieniowania UV. A w rzeczywistości - lubię moją bladą cerę i mojemu Ukochanemu też się bardzo podoba

- Lampka czerwonego wina chyba od czasu do czasu to dobrze na serce, ale nie codziennie? wszystko jest dla ludzi, owszem, nawet solarium, ale w rozsadnych ilosciach. i niestety rzadko nie oznacza w tym wypadku że wcale nie szkodzi..

- Każdy rodzaj promieniowania UV powoduje mutacje!! Nie tylko UVC! każde z nich inaczej działa, ale każdy niszczy! UVA i UVB też!!!

- Nowotwory mają wiele różnych przyczyn, promieniowanie UV może do tego doprowadzić, ale nie musi. Dlatego choć nie opalam się i nie chodze do solarium, to nie rezygnuję ze słońca i przebywania latem na świeżym powietrzu
Jeśli chodzi o Wasze argumenty nt. nowotworów - nie uwierzę, dopóki nie zdobacze publikacji naukowej w rzetelnym magazynie naukowym (podkreślam naukowym - bo dziennikarze strasznie przekręcają i nie są wiarygodni).

Jeżeli kogoś interesuje ten temat, to mogę podesłać publikacje po polsku o fotostarzeniu.

Ale widzę, ze dyskusja i tak się wygasza, więc nawiążę do tego, o co chciałam zapytać

Szukam czegoś taniego do twarzy i ciała do ochrony przed letnim słońncem. Koniecznie z filtrem PA, SPF wystarczy 30. Najlepiej z filtrem fizycznym, bo chciałabym mieszać z innymi kremami.
W tym roku zamiast przypadkowego zakupu chciałabym dokonać bardziej przemyślanego, stąd moje pytanie do Was - co polecacie?
Stary 2013-05-16, 19:41   #1249
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Wasze argumenty nt. nowotworów - nie uwierzę, dopóki nie zdobacze publikacji naukowej w rzetelnym magazynie naukowym (podkreślam naukowym - bo dziennikarze strasznie przekręcają i nie są wiarygodni).
Jeśli ktoś nie ma powodów do zmartwień, niech robi, co chce, ale ja, jako osoba z kilkoma setkami pieprzyków, nie zamierzam ryzykować życia, dlatego że nie widzialam na ten temat publikacji
Zresztą mam już jedną paskudną bliznę po wycięciu pieprzyka i za więcej podziękuję.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:05   #1250
Batler
Przyczajenie

Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Oj znam to zdjęci i niezmiennie mnie przeraża.Ja nie cierpię się opalać(ale ładny kolorek mieć lubię dlatego stosuję samoopalacze i balsamy brązujące)a takie zdjęcie już totalnie mnie zniechęca.Powinni takie coś wieszać przy solariach i na plażach,może te wszystkie "pieczone kurczaczki"opamiętałyby się wreszcie
no i cie popieram

Edytowane przez Batler
Czas edycji: 2013-06-24 o 20:49
Batler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:06   #1251
Monia_1982
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Zresztą mam już jedną paskudną bliznę po wycięciu pieprzyka i za więcej podziękuję.
znam ten problem.... eh...
Monia_1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:29   #1252
seedofwonder
Raczkowanie

Chciałabym się opalić, ponieważ jestem bardzo blada. Zwłaszcza nogi.
Co robić? Kupiłam sobie dziś balsam Ziaja i sprej Ziaja przyspieszający.
Sama jednak jeśli nie posmaruję się filtrem np. 30 , to mnie swędzi cała skóra i puchnę. Mam fotowrażliwość...
seedofwonder jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:27   #1253
xwhisper
Raczkowanie

Parsol to filtr chemiczny. Chroni naszą skórę pochłaniając promieniowanie słoneczne, ale jednocześnie wskutek tego promieniowania ulega rozpadowi. Dlatego chroniąc skórę tylko za pomocą Parsolu, stopniowo tracimy ochronę. Przyjmuje się, że sam Parsol zapewnia ochronę maksymalnie do 2 godzin, dlatego po tym czasie zaleca się ponowną aplikację filtra.

Badania wykazały również, że Parsol może być też destabilizowany przez kosmetyki kolorowe, czyli kosmetyki do makijażu. To oznacza, że stosując na co dzień podkład czy puder, praktycznie pozbawiamy się ochrony przed słońcem. Do takich składników kosmetycznych należą: talk, mika (mica), dwutlenek tytanu (titanium dioxide), tlenek cynku (zinc oxide), tlenki żelaza (iron oxide) i inne pigmenty nadające barwę kosmetykom (oxide w nazwie).
xwhisper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:57   #1254
nosferatku
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bizuteRnia_com Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wszystko jest dla ludzi mądrych i rozsądnych. Dynamit też można użyć dla dobra i dla zła. Tak samo jest z masą innych rzeczy. Ja bez słońca i wysokiego ciśnienia nie mogę funkcjonować, ale to nie znaczy, że smaże się jak na patelni pod wszystkim co się da. Ładna opalenizna zawsze była w modzie i długo to się nie zmieni bo zawsze jest synonimem ciepłych i modnych rejonów świata.
Słońce dodaje pogody ducha i duuużo radości.
No, nie zawsze i nie wszędzie była opalenizna modna. Przez setki lat ludzie robili raczej wszystko, żeby się NIE opalić.
Nie mówiąc już o tym, że w wielu krajach azjatyckich bladość jest bardzo w cenie. Japonki czy Koreanki mają często naturalny kolor skóry o wiele jaśniejszy od Europejek i dużo robią, aby go zachować.

Jeżeli o mnie chodzi, unikam słońca. Nigdy nie potrafiłam np. leżeć plackiem na plaży przez pół godziny. Już po kilkunastu minutach takiej kąpieli słonecznej bolała mnie głowa, a skóra zaczynała piec.

Mam czarne włosy i opalona wyglądam jak klasyczna "solara", nie wspominając już o tym, że opalam się na najbardziej buraczanego buraka pod (nomen omen) słońcem.

Mam jasną karnację, tendencję do znamion (pewnie czeka mnie ciachanie paru pieprzyków), pękające naczynka i bardzo suchą skórę. Odkąd wprowadziłam do codziennej pielęgnacji filtry (przynajmniej SPF 25 jeżeli muszę szybko wyjść z domu, na codzień jednak-SPF 50), zauważyłam niesamowitą poprawę stanu skóry. Uspokoiła się. Jest mniej zaczerwieniona, mniej sucha, a do tego gładsza. Gdybym jeszcze do tego rzuciła fajki, to w ogóle miałabym zamiast głowy pupcię niemowlęcia

Jasne, że wszystko jest dla ludzi. Sama bywam na solarium. Dokładnie raz w roku. Na pieć minut w środku zimy. Taka jednorazowa wizyta faktycznie daje "kopa", pomaga zwalczyć sezonową depresję i ja się po niej przez parę tygodni lepiej czuję fizycznie. Skóra tego faktu raczej nie odnotowuje.

Ale oglądając obrazki w internetach (sunny side old i inne takie) dochodzę do wniosku, że, z punktu widzenia urody-wystawianie paszczy na słońce ma więcej wad, niż zalet. Wszystkim (którzy pytają mnie o zdanie) sugeruję zawsze przejście na bladą stronę mocy
nosferatku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 15:36   #1255
Lucja Gasior
Przyczajenie

dziewczyny a znacie taki sposób radzenia sobie z poparzeniem jak mieszkanka masła z żółtkiem??
Lucja Gasior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:23   #1256
bonaqua84
Raczkowanie

Czy znacie taką serię Piz Buin?
Trudno to znaleźć w Polsce a generalnie natknęłam się w Portugalii.
Stary 2013-07-08, 23:41   #1257
ania755
Raczkowanie

Opalanie jest jak palenie papierosów, jeśli sporadycznie się zapali to nic się nie dzieje, a jeśli zacznie się to powtarzać często, cyklicznie wpada się w nałóg, z którego ciężko wyjść (choć jak i z paleniem nie jest to regułą). Znam takie przypadki niestety

Edytowane przez ania755
Czas edycji: 2013-07-08 o 23:42
ania755 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:23   #1258
Lucja Gasior
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ania755 Pokaż wiadomość
Opalanie jest jak palenie papierosów, jeśli sporadycznie się zapali to nic się nie dzieje, a jeśli zacznie się to powtarzać często, cyklicznie wpada się w nałóg, z którego ciężko wyjść (choć jak i z paleniem nie jest to regułą). Znam takie przypadki niestety
i tu się zgodzę z koleżanką- wczoraj stwierdziłam ten fakt. opalanie jest wciągające bo człowiek chce wyglądać wciąż lepiej i lepiej a łatwo przesadzić i zrobić sobie tym krzywdę...
Lucja Gasior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 14:25   #1259
xsyskax
Zadomowienie

Nie potrafię leżeć plackiem na słońcu. Opalam się jedynie na rowerze ale tylko do rękawka wybieram samoopalacze, moj ulubiony to st moriz

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 20:32   #1260
vkvkvkv
Raczkowanie

Do migi123456:

„W BREW” temu co zapewne o mnie pomyślisz, nie jestem „OGŁOPIONA” przez fb i nk, czytam książki i czasopisma (ba, nawet naukowe! A to takie „ZADKIE” w dzisiejszych czasach!).

Intryguje mnie najbardziej jak ktoś z rzekomym wykształceniem medycznym może mówić z taką zgrozą o CHEMII. Nie ukrywam, że bawi mnie to niezmiernie Lekarz chyba dokładnie powienien wiedzieć, że bez CHEMII jakiekolwiek życie po prostu by nie istaniało :P

Przez kilka lat starannie unikałam słońca, do tego używałam wysokich filtrów, choć mam średnią oliwkową karnację i szybko się opalam. Miałam w tym okresie ładniejszą skórę i była nawilżona naturalnie „sama z siebie”, nie musiałam używać balsamów. W tym roku postanowiłam dać sobie spokój z filtrami, bo nie ukrywam, że ich używanie jest dla mnie bardzo męczące. Dobrze się czuję, jestem brązowa i nawet ładnie to wygląda, ale niestety pomimo używania balsamów skórę mam bardzo suchą Tak że nie wmawiaj nikomu, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Zwłaszcza solarium, które też swego czasu „zaliczyłam”. Mój wujek i babka kolegi - fani opalania na ciemny brąz - mieli raka skóry (na szczęście wyleczone). Chyba nie muszę dodawać, że mają zmarszczek/ przebarwień/ pieprzyków co nie miara i więcej od rówieśników.

Mam nadzieję, że jesteś po prostu właścicielką sieci solariów i dlatego tak zawzięcie walczysz o to by się tam opalać (te liczne argumenty za opalaniem w solarium zamiast na słońcu), bo jeśli osoby o takich poglądach są onkologami to nie dziwię się, dlaczego tyle ludzi umiera w Polsce na nowotory

Proszę Cię, nie podszywaj się więcej pod lekarzy, bo przynosisz im wstyd swoim słownictwem… I chyba każdemu kto skończył studia, zwłaszcza medyczne.

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ale sobie żeś wymyśliła migi z tym byciem lekarzem onkologiem. Jasne, patrz, bo ktoś uwierzy... Lekarze to ludzie wykształceni, którzy nie zachowują się tak jak Ty to teraz robisz. Pisanie z Capslockiem, wyzywanie od jamniczków (bo dziewczyna ma psa w avatarze), sposób pisania rodem z rynsztoku, atakowanie dziewczyny bez powodu. Zgłoś się po nobla, bo jako jedyny "lekarz" na świecie odkryłaś, że solarium nie szkodzi. Ja tam do solarium po prostu nie chodzę, bo nie czuję takiej potrzeby. Jak Ty jesteś lekrzem, to ja jestem Michael Jackson i pozdrawiam z zaświatów Zrozum, że dziewczyna nie zgadza się z Twoim twierdzeniem, że solarium jest potrzebne. To nie powód, żeby na nią naskakiwać i udawać lekarza, żeby być bardziej wiarygodną....
Zgadzam się w 100%!

Edytowane przez vkvkvkv
Czas edycji: 2013-07-17 o 20:38 Powód: mało czytelny zapis
vkvkvkv jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości