Zmiana fryzury, nietypowa uroda. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-31, 00:54   #1
tymczasowanna
Przyczajenie

Zmiana fryzury, nietypowa uroda.

Witajcie.
Czas na zmiane fryzury, ale nie mam pojecia na jaka przy moim charakterystycznym typie urody i tym, co jednak chcialabym zachować. Kwadratowa, lub tez okragla twarz (ciezko sprecyzowac?), niezbyt wysokie czolo, odstajace uszy i malo ksztaltny nos, a dodatkowo opadajace kaciki oczu, ktore powoduja, ze moja twarz zdaje sie byc smutna.

Czytalam wiele "porad", ale te porady ktore tycza sie moich niedoskonalosci i ich maskowania zupelnie mi nie odpowiadaja (pazurki, loki...krotkie wlosy) - to zupelnie nie moj styl.

Nie maluje sie, nie uzywam zelu na wlosy/pianki oraz nie modeluje wlosow i chcialabym zeby tak zostalo.
Zalezy mi na tym, aby moje wlosy wystarczylo tylko uczesac, ew. 'roztrzasnac' dlonia tudziez spiac spinka/gumką anizeli ingerowac lokowkami czy tez piankami/zelami.
Koloru tez nie chcialabym zmieniac.

Zastanawiam sie, czy dobrze wygladalabym w grzywce z nieco dluzszymi, zakrywajacymi uszy boczkami, spiete np w koka, zwiazane w kitke. Absolutnie chcialabym zachowac dlugosc (do łopatek) i obecny kolor wlosow. (duzo "ale", prawda? ;-) )

Nie ubieram sie elegacko, ale raczej w stylu dziewczecym, przylegajace ciuchy, tuniki, jeansy, czasem styl boho itp.
Czy moge liczyc tutaj na czyjąś poradę, ew. zdjecia swobodnych fryzur? Z gory dzieki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg calkowite.jpg (50,9 KB, 473 załadowań)
tymczasowanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 10:30   #2
Gosiuch90
Raczkowanie

Dot.: Zmiana fryzury, nietypowa uroda.

Na 3 zdjęciu wyglądasz ślicznie, mogłabyś zostać przy takim stylu czesania i ubierania, podkreśla twoją urodę
Gosiuch90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 13:31   #3
Holly85
Zadomowienie

wklje proszę zdjęcia lepszej jakości, te są zbyt mocno zmniejszone, przez co nie tylko są male ale i niewyraźne.
farbujesz włosy?
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 14:06   #4
tymczasowanna
Przyczajenie

@Gosiuch90: dziekuje, jest opcja ze zostane przy tym uczesaniu, ale mimo wszystko chcialabym uslyszec mam nadzieje opinie jeszcze innych uzytkowniczek Czasem po prostu czuje sie jak "zosia"

@Holly85 - leciutko ocieplam ton swojego naturalnego koloru henną, to wszystko co robie z włosami. Moj naturalny kolor to taka chlodna miedz miks z ciemnym blondem.
Mam nadzieje, ze to zdjecie ktore zalaczylam jest lepsze.
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg un3.jpg (21,0 KB, 124 załadowań)
Stary 2012-03-31, 23:46   #5
Holly85
Zadomowienie

może mi się uda wysłać zdjęcie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2en2tll.jpg (29,6 KB, 133 załadowań)
Stary 2012-04-01, 00:08   #6
Holly85
Zadomowienie

dobra udało się wkleić twoje zdjęcie, które mi wysłałaś.
Jeśli chodzi o fryzurę, to gdy zobaczyłam ostatnie zdjęcie przyszło mi do głowy stopniowanie włosów (nie wyrżnięcie ich brzytwą i zrobienie strąków topielicy - jak to większość fryzjerek potrafi, tylko b.ladne staranne stopniowanie włosów np: na 3 warstwy. przy twarzy pierwsza warstwa gdzieś na wysokosci kości policzkowej. Kolor z ostatniego zdjęcia najbardziej pasuje, jesli jest zbliżony do naturalnego to przy tym bym została. Rudości i czerwienie nie są dla Ciebie. Masz oczy i brwi w kolorach "lata" jeśli chodzi o typ urody. włosy niestety są pofarbowane. nie odgadnę.
może zjawi się GretaKredka to Ci powie

Jeśli chodzi o makijaż: piszesz, że zewnętrzne kąciki oczu są opadające i masz wrażenie, że twarz nabiera przez to smutnego wyrazu. może tak się zdarzyć, dlatego nigdy nie podkreślaj tego szczegółu, a jedynie koryguj.
Nie maluj więc nigdy oka dołem zwłaszcza od zewnętrznej strony, tylko górą, tak jak na załączonym zdjęciu w tym poście. malując kreskę na górnej powiece można skorygować wszystko-opadające kąciki, nierówne powieki, zatuszować asymetrię. To najlepszy makijaż i do tego pasujący niemal każdej kobiecie. problem z nim mają tylko dziewczyny o oczach głęboko osadzonych
Brwi zostaw w spokoju są bardzo ładne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2en2tlla.jpg (90,3 KB, 72 załadowań)
Stary 2012-04-01, 00:09   #7
Holly85
Zadomowienie

co do fryzury: nie tylko rozpuszczone włosy ale też wszelkie upięcia i kucyki przy twarzach okrągłych są wskazane. Nie ma sensu zasłaniać się włosami i chować twarz. Okrągły kształt to żadna wada, każda kształt jest piękny.
Stary 2012-04-01, 01:52   #8
tymczasowanna
Przyczajenie

Dzieki za porade ;-) Ciekawa jestem czemu nie chcialo sie wgrac to zdjecie, ktore wyslalam i post ogólnie, z tekstem.

Czy moglabys podeslac mi przyladowe zdjecie fryzurki, ktora proponowalas?Chcialabym miec pewnosc, ze ta z mojej wyobrazni jest zgodna z tą z Twojej.

Ah, a propos grzywki - czy ta, ktora zalaczam - taka na boki, w sumie quasi-grzywka, nie bylaby OK? Po prostu chcialabym nieco "orzeźwić" tradcyjna fryzure z kitką, a takie elementy jak zwisajace wlosy moglyby pelnic role maskujacą (jesli chodzi o uszy)

Mialam kiedys cieniowane wlosy - szczerze mowiac niewiele mam ciekawych rozwiazan w przypadku swojej urody, wiec dobrze jest trzymac sie czegos bezpiecznego. Czasem sie łudzę, ze moglabym dobrac sobie fryzurę lekko kontrowersyjną, inna, oryginalna - ale nie, wszelkie wizualizacje na zdjeciach aktorek, modelek i co tam nie dorwę koncza sie podsumowaniem "oj nie, to nie dla mnie :/".
Na codzien glownie upinam wlosy wysoko klamrą (glownie ze wzgledow praktycznych), albo wysoko kitkę, przy czym "grzywka" vel przód wlosow unosze wyżej (bez tapirowania), przez co leciutko, optycznie wydluzam twarz. Problemem sa odstajace uszy, ale z wiekiem czlowiek uczy sie patrzec na to wszystko inaczej: wrecz olewać...
Kiedys pamietam, bedac jeszcze pulchnym dzieciakiem stosunkowo wredna fryzjerka zrobila mi pejsiki po bokach i zacieszala wrednie. Ale dziecko inaczej przetwarza informacje tego typu Teraz jest to ot, wspomnienie, choc nie ukrywam iz wolalabym miec uszy przylegajace do czaszki

Wlosy sa "pod-hennowane", nie uzywam farb z drogerii, tylko naturalne. Kiedys mialam kolor rudy na wlosach i paskudnie to wygladalo przy oczach koloru wodnistego, w momencie kiedy wpadaly w nie promienie sloneczne. Nie wspominajac o rozowym policzku (ah ta cera!)

Co do makijazu : nie maluje sie, i malowac chyba nie bede - no, moze za dobrych pare-pare lat, po prostu nie czuje potrzeby - dobrze sie czuje tak jak jest ;-) Ale dziekuje za sugestię a propos oka.

Kurcze, znow sie rozpisałam. Mam nadzieje, ze teraz doda posta lacznie z fotą, choc nie mojej twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dd.jpg (19,8 KB, 16 załadowań)
Stary 2012-04-01, 16:31   #9
tymczasowanna
Przyczajenie

Co sie dzieje, zadna z moich wiadomosci nie jest dodawana!? Napisalam dwie po glownym poscie i nic...
Stary 2012-04-02, 11:57   #10
toshi21
Przyczajenie

też miałam problem z postami , chyba trzeba odczekać , co do twoich włosków najbardziej podobałas mi sie w pojedynczo wyslanym zdjeciu wlasnie z grzywka troche na bok i mysle ze tak powinnas robic przedzialek, jesli masz na srodku to rzeczywiscie troche smutna masz twarz , co do stopniowania nie jestem pewna , jesli zwiazujesz wlosy w kucyk to on lepiej wyglada jesli wlosy sa rownej dlugosci , ale moze zle na to patrze pozdrawiam
toshi21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:04   #11
tymczasowanna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez toshi21 Pokaż wiadomość
też miałam problem z postami , chyba trzeba odczekać , co do twoich włosków najbardziej podobałas mi sie w pojedynczo wyslanym zdjeciu wlasnie z grzywka troche na bok i mysle ze tak powinnas robic przedzialek, jesli masz na srodku to rzeczywiscie troche smutna masz twarz , co do stopniowania nie jestem pewna , jesli zwiazujesz wlosy w kucyk to on lepiej wyglada jesli wlosy sa rownej dlugosci , ale moze zle na to patrze :) pozdrawiam

Ojej, to mozliwe, ze wkrotce zostanie dodany kolejny moj post, choc nie wiem ile trzeba czekac az admin zaakceptuje kazdy post - dwa dni ?...
Dziwne jest wiec funkcjonowanie tego forum :(
Nie wiem kiedy i jak dodany zostanie moj post ze zdjeciem grzywki ktora np. chcialabym miec, ale nie wiem czy jest sens. Faktycznie zwiazujac wlosy w kitke, kucyka - lepiej kiedy sa one na calej dlugosci jednakowe, z kolei pocieniowane nadaja lekkosci. Kurcze ciezko, ciezko sie zdecydowac, dlatego chociaz chcialabym jakas grzywke / dlusze aczkolwiek krotsze niz cale wlosy pejsy wokol twarzy, aby razem ladnie wygladalo z kitką.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości