Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-22, 12:25   #3691
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
bo jeszcze teoretycznie nie sprawdzili całej partii... swoją drogą ciekawe jak oni to sprawdzają, że im tyle czasu zajmuje. Wystarczy otworzyć i powąchać albo nawet nie otwierać i po kolorze poznać :/
otwierać to nie powinni skoro kosmetyki nalezy zużyc 6 miesięcy od ich otwarcia..........
jeśli pootwierali całą partię to fajnie zrobili
Stary 2012-05-22, 12:27   #3692
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Zadzwoniłam do nich i tak. Oliwka nie została wysłana, bo całą partię mają taką samą, czyli z tym intensywnie pachnącym olejem sezamowym (jak to Pani powiedziała) Do końca jeszcze nie sprawdzili czy wszystkie oliwki takie są, ale raczej tak.
Nie pisali tak długo, bo właśnie sprawdzają te oliwki. Pani zaproponowała mi wymianę tej oliwki na jakiś inny produkt z ich sklepu lub mogę sobie poczekać na nową dostawę, ale nie wiadomo kiedy ona będzie i możliwe, że będzie taka sama jak ta obecna.
Chyba już sobie odpuszczę czekanie na tą nieszczęsną oliwkę i zamienię na coś innego
Jakieś kpiny
Czyli loteria:masz swój ulubiony produkt i nagle dostajesz coś nowego bez żadnego ostrzeżenia

No rzeczywiście napisać ciężko maila było jak się sprawy mają

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
bo jeszcze teoretycznie nie sprawdzili całej partii... swoją drogą ciekawe jak oni to sprawdzają, że im tyle czasu zajmuje. Wystarczy otworzyć i powąchać albo nawet nie otwierać i po kolorze poznać :/

brak mi słów

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:30   #3693
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
otwierać to nie powinni skoro kosmetyki nalezy zużyc 6 miesięcy od ich otwarcia..........
jeśli pootwierali całą partię to fajnie zrobili
Ja nie wiem jak oni to sprawdzają, ale skoro już mają wyprodukowaną tą partię to jak inaczej sprawdzić
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:39   #3694
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie wiem jak oni to sprawdzają, ale skoro już mają wyprodukowaną tą partię to jak inaczej sprawdzić
ja rozumiem i zdaje sobie srawę, że nie znasz ich metod sprawdzania - tak sobie tylko snuję przypuszczenia.
jeśli by otwierali to albo narażają nas na to, że po zakupie kosmetyku jest on ważny nie pół roku, tylko dużo krócej, albo po prostu ta konieczność zużycia kosmetyku w pół roku to sciema..........

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-22 o 12:40
anula_ga jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:39   #3695
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Zadzwoniłam do nich i tak. Oliwka nie została wysłana, bo całą partię mają taką samą, czyli z tym intensywnie pachnącym olejem sezamowym (jak to Pani powiedziała) Do końca jeszcze nie sprawdzili czy wszystkie oliwki takie są, ale raczej tak.
Nie pisali tak długo, bo właśnie sprawdzają te oliwki. Pani zaproponowała mi wymianę tej oliwki na jakiś inny produkt z ich sklepu lub mogę sobie poczekać na nową dostawę, ale nie wiadomo kiedy ona będzie i możliwe, że będzie taka sama jak ta obecna.
Chyba już sobie odpuszczę czekanie na tą nieszczęsną oliwkę i zamienię na coś innego
No to miałam szczęście, że jeszcze załapałam się na tą przyjemną oliwkę. Współczuję takich nieprzyjemności.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:49   #3696
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
ja rozumiem i zdaje sobie srawę, że nie znasz ich metod sprawdzania - tak sobie tylko snuję przypuszczenia.
jeśli by otwierali to albo narażają nas na to, że po zakupie kosmetyku jest on ważny nie pół roku, tylko dużo krócej, albo po prostu ta konieczność zużycia kosmetyku w pół roku to sciema..........
Sprawdzają pewnie kilka opakowań z każdej partii lub tylko tak piszą, a doskonale wiedzą, w czym tkwi problem, każda partia pewnie jest badana przed wprowadzeniem na sprzedaż.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-22, 13:04   #3697
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No to miałam szczęście, że jeszcze załapałam się na tą przyjemną oliwkę. Współczuję takich nieprzyjemności.
Oj miałaś

To teraz mam pytanie do Korah. Który produkt jest bardziej odżywczy balsam czy masło. Podejrzewam, że masło, bo ma na początku składu więcej maseł i olei.
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-22, 13:32   #3698
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
To teraz mam pytanie do Korah. Który produkt jest bardziej odżywczy balsam czy masło. Podejrzewam, że masło, bo ma na początku składu więcej maseł i olei.
Odżywcze na pewno będzie masło i tłuściejsze Ale za to balsam mi wygląda bardzo nawilżająco, mniej odżywczo, ale głębiej nawilżająco. Zależy, czego Twoja skóra bardziej potrzebuje, jeśli lubi natłuszczenie, to masełko wygląda ekstra, ale wydaje mi się, że jednak balsam moze mieć szersze spektrum działania, mniej intensywne, ale ma i oleje i betaine i Ha w sobie, czego masło jest pozbawione i właściwie zawiera same oleje.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-22, 13:42   #3699
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Bardzo mi miło. Staram się wyławiać co ciekawsze promocje Ja chyba też popełnię zamówienie w aptece Eskulap. Mąż ostatnio marudził, że skończył mu się zdrowy deo.
Ale na Eskulapie został już tylko deo różany. No chyba, że ten zapach mężczyznom nie przeszkadza, bo nie znam jego woni, ale na KWC czytałam, że strasznie mocno rożą wali. Prawda li to? Bo to skreśla go raczej z bycia przyjacielem mego męża
Śliczne zakupy Margolciu

Cytat:
Nie pisali tak długo, bo właśnie sprawdzają te oliwki.
Przykre...Ja cały czas mam w głowie wczorajszy wątek na plotkowym biochemicznym na temat ekoampułki. Miałam strasznego smaka, a teraz bardzo poważnie zastanawiam się ile tam jest "eko", a ile "by Kinga Rusin" i stąd te ceny...

Ja dostałam ponownie odpowiedź z P&R, bo po tym ich długim wywodzie, na moje konkretne pytania odnośni technologii ich kosmetyków, zapytałam, czy mogę list udostępnić moim koleżankom z forum. No i pani znów sie rozpisała Ja nie odpuściłam i także opisałam jej nasze reakcje. Hmm. Internet czasem staje kością producentom, bo wymaga, zamiast kupować jak leci.
Stary 2012-05-22, 13:52   #3700
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Przykre...Ja cały czas mam w głowie wczorajszy wątek na plotkowym biochemicznym na temat ekoampułki. Miałam strasznego smaka, a teraz bardzo poważnie zastanawiam się ile tam jest "eko", a ile "by Kinga Rusin" i stąd te ceny...

Ja dostałam ponownie odpowiedź z P&R, bo po tym ich długim wywodzie, na moje konkretne pytania odnośni technologii ich kosmetyków, zapytałam, czy mogę list udostępnić moim koleżankom z forum. No i pani znów sie rozpisała Ja nie odpuściłam i także opisałam jej nasze reakcje. Hmm. Internet czasem staje kością producentom, bo wymaga, zamiast kupować jak leci.
Ja sobie na pewno odpuszczam ekoampułkę

Jezu,to ładnie męczymy Panią.Ciekawe tylko czy tą samą
Mi nie odpisali jeszcze i znając ich zapał to odpowiedzi mogę się spodziewać za kilka dni

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 13:58   #3701
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Jezu,to ładnie męczymy Panią.Ciekawe tylko czy tą samą
Mi nie odpisali jeszcze i znając ich zapał to odpowiedzi mogę się spodziewać za kilka dni
Mi odpisuje Pani o tytule: Product Manager PAT&RUB, tutaj imię i nazwisko
Stary 2012-05-22, 14:02   #3702
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Mi odpisuje Pani o tytule: Product Manager PAT&RUB, tutaj imię i nazwisko
Ja rozmawiam z Panią,której imię zaczyna się na literę A.

anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:11   #3703
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
W sensie po ostatnich rewelacjach niepewna jesteś ich produktów, czy też próbka Ci się nie podobała? Takie zachwyty ten produkt zbiera i weź tu bądź mądry...
Stary 2012-05-22, 14:14   #3704
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Odżywcze na pewno będzie masło i tłuściejsze Ale za to balsam mi wygląda bardzo nawilżająco, mniej odżywczo, ale głębiej nawilżająco. Zależy, czego Twoja skóra bardziej potrzebuje, jeśli lubi natłuszczenie, to masełko wygląda ekstra, ale wydaje mi się, że jednak balsam moze mieć szersze spektrum działania, mniej intensywne, ale ma i oleje i betaine i Ha w sobie, czego masło jest pozbawione i właściwie zawiera same oleje.
To dobrze, że się ciebie poradziłam. Jasne, że lepsze jest dogłębniejsze nawilżanie niż tylko natłuszczenie skóry To wezmę ten balsam.

Cytat:

A co tam ciekawego ci napisali ?

Cytat:
Ja rozmawiam z Panią,której imię zaczyna się na literę A.
Ja również z taką Panią rozmawiałam i dostałam bezpośredni adres e-mail. Biedna ta Pani
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:24   #3705
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
T

A co tam ciekawego ci napisali ?

Ja również z taką Panią rozmawiałam i dostałam bezpośredni adres e-mail. Biedna ta Pani
Nic takiego, co by wniosło jakieś konkrety, bardziej osobiste wtręty, typu, że im przykro, że się starają, że wszystko dla klientów i jakości, etc. Co nie zmienia faktu, że zdziwił mnie ponowny list, bo też był dość długi, wręcz osobisty bym rzekła
Stary 2012-05-22, 14:28   #3706
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
W sensie po ostatnich rewelacjach niepewna jesteś ich produktów, czy też próbka Ci się nie podobała? Takie zachwyty ten produkt zbiera i weź tu bądź mądry...
Nie wydam 180 zł na coś co zawiera takie tanie składniki.Nie pamiętam,ale chyba na 15 zł została całość wyliczona?
No i użyłam jej 2 razy i oprócz napięcia skóry nie było nic więcej.Oczywiście wiem,że 2 użycia to za mało,żeby ocenić czy kosmetyk coś robi czy nie,jednak zapał do niej straciłam

anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:34   #3707
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Nie wydam 180 zł na coś co zawiera takie tanie składniki.Nie pamiętam,ale chyba na 15 zł została całość wyliczona?
No i użyłam jej 2 razy i oprócz napięcia skóry nie było nic więcej.Oczywiście wiem,że 2 użycia to za mało,żeby ocenić czy kosmetyk coś robi czy nie,jednak zapał do niej straciłam
Dokładanie, podobnie czuję. Rozczarowanie? To chyba dobre słowo. Jak mówisz, skóra napięta, ale też miałam tylko próbaska, więc ciężko wnieść, niech się wypowie nasz Hola Ola odnośnie ekoampułki, bo zdaje się używa pełnowymiarowej wersji. Holuś, prosimy o szersze wrażenia!
Stary 2012-05-22, 14:46   #3708
margoltka
Wtajemniczenie

Małe kuszonko

Costasy: Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy mamy dla Was specjalny rabat -10% na wszystkie mineralne róże i cienie Lily Lolo.

Aby otrzymać rabat, wpisz kod: Dzień Mamy w odpowiednie pole w formularzu zamówienia.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:49   #3709
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładanie, podobnie czuję. Rozczarowanie? To chyba dobre słowo. Jak mówisz, skóra napięta, ale też miałam tylko próbaska, więc ciężko wnieść, niech się wypowie nasz Hola Ola odnośnie ekoampułki, bo zdaje się używa pełnowymiarowej wersji. Holuś, prosimy o szersze wrażenia!
Holusia jest zachwycona ampułką,podobnie jak reszta używających dziewczyn-sądząc po recenzjach w KWC.

anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 15:58   #3710
Klolcia
Zadomowienie

Może ktoś akurat będzie zainteresowany http://www.minejo.home.pl/pl/p/Livin...-pure-fawn/388
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-22, 16:00   #3711
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję i szczerze zazdraszczam takiego dobra

Hola Ola, a Tobie nie rozwaliła się pompka od kremu, bo poniżej dwie osoby o tym piszą:
http://nalogowa.blogspot.com/2011/07...-oczy-pat.html
mam 2 kremy, uzywam ponad 2 mce i pompki działaja jak na początku bdb.

Cytat:
Słyszałam, że Burts Bees nie ma zbyt czystego sumienia, jeśli chodzi o testowanie na zwierzętach. Musiałabym jednak poszukać więcej informacji na ten temat.

Co do kręcenia kosmetyków, tak jak już pisałam wydaje się to łatwe, ale jak przychodzi co do czego to bez doświadczenia nie jest to takie hop siup
Margo i dlatego mimo ze składniki ekoampułki podałyście i pięknie rozpisałyście kupiłam w p&r.

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Hej,
od jakiegoś czasu podczytuje co używacie i dzisiaj w końcu odważyłam się zarejestrować i odezwać.
Moja skromna kolekcja:
-babydream - kopf bis fuss waschengel - do ciała
-Lavera - zastaw Honey moments, żel plus balsam do ciała
Do włosów:
-JMO, kuracja torebek
-szampon JMO lawendowo-rozmarynowy (na wykończeniu)
-Logona, mini szampony - piwno-miodowy; i z melisą cytrynową
-Sante, szampon pomarańczowo-kokosowy
- JMO, żel stylizujący, narazie próbki
-JMO odżywka cytrusowa (boska jest)
Do twarzy:
-spray Alvy, podpatrzony od was
-glina biała
-różany żel do twarzy JMO (na wykończeniu i szukam czegoś tańszego)
-podkład z Lavery kolor 02

To już chyba wszystko. Przyznaje się, że używam też trochę nienaturalnych. Np. często "chemiczne" podkłady do twarzy, mleczko z Iwostiny do mycia twarzy i krem na noc.
Zdjęcia będą jak kiedyś dorobię się aparatu. Wiem, każdy ma aparat tylko nie ja

Miałam sporą próbkę tego peelingu i u mnie też nie usuwał dokładnie suchych skórek, za to buzkę miałam po nim często czerwoną.

O właśnie, dezodorantu też używam "niedobrego". Miałam Crystal Essence i niestety nie sprawdzał się.
Anastazja

napisz jak kuracja JMO torebek - kusi bardzo...

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Opaski antykomarowe, to mogłoby byc fajne rozwiązanie.
Nie lubię pisikać się tymi antykomarowymi specyfikami, a jakoś trzeba się chronić przed tymi "krwiopijcami".

Padam już ze zmęczenia niemalże na twarz, ale obfociłam jeszcze kilka moich ostatnich nabytków naturalnych.

Zdjęcie 1: wspominane już zakupy w TK Maxx'ie - mydło w płynie czekoladowo-miętowe Tashodi i mydło do prania ręcznęgo wełny Campostini.

Zdjęcie 2: mój faworyt w śród antyperspirantów Crystal Deo Intensiv Alvy (świetnie sobie radzi nawet podczas intensywnych treningów), próbka kremu marchewkowego Ava, balsam do ust Hauschka Med - rewelacyjnie radzi sobie z moimi wysuszonymi ustami, pomadka Inner Glow Hauschki w kolorze słodka malina - nie wysusza ust i daje fajny efekt transparentnego zabarwienia ust, jak niektóre błyszczyki; i błyszczyk AnneMarie Borlind w kolorze nude (strasznie przekłamany ten kolor yszedł na zdjęciu).

Zdjęcie 3: skarby zdobyte w niemieckim Mullerze i Realu - żel do mycia twarzy Aok ( taki sobie, za bardzo wysusza mi skórę, więc oddałam mężowi ), żel do mycia twarzy Dr.Scheller - bardzo wydajny, niczym szczególnym mnie nie zachwycił, ale dobrze myje twarz z podkładu; pomadka Sante - dobrze nawilża usta i nadaje im delikatny perówo-różowy kolor; fluid nawilżający Primavera - moja skóra go bardzo lubi, dobrze nawilża i odżywia, ale nie nadaje się pod mój podkład; olej jojoba.

Zdjęcie 4: zestaw moich ostanich ulubieńców do ciała - emulsja do opalania SPF 20 Sun AnneMarie Borlind - przetestowałam ją w upały majowego długiego weekendu na kajakach i jestem z jego działania bardzo zadowolna, dobrze chroni, ładnie się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy i przyjemnie pachnie; żel do mycia twarzy Basis Sensitiv - ładnie zmywa podkład, nie wysusza skóry; żel pod prysznic Orange Feeling Lavery - dosyć wydajny, ma delikatny zapach, pozostawia na skórze fajną warstewkę nawilżającą; żel do higieny intymnej Provida - bardzo wydajny i o delikatnym odświeżającym zapachu.

Uff, starczy na dzisiaj, zmykam spać.

Cytat:
A oto moja Pukka Tomo mocno trzymał paczkę przez całą drogę i nie mogłam jej wcześniej rozpakować Tonik przepięknie pachnie, peeling natomiast to zmielone zioła. Wszystko jest sypkie. Jest tego całkiem sporo, pomimo że to tylko 15g. Zioła są lekkie. Już mi się podoba. Zobaczymy jak będzie po użyciu. Położę Tomka na drzemkę i wypróbuję. Oby było tak fajne, jak wgląda.

I zdradzę Wam, że z mamą popełniłyśmy zamówienie. Kupiłam hennę Lush. Wiem, że jestem na diecie, ale to mama mnie namówiła

Cytat:
ja jestem na tak
Cytat:
Cytat:
Holusia jest zachwycona ampułką,podobnie jak reszta używających dziewczyn-sądząc po recenzjach w KWC.
mam 35 lat, i drobne zmarszczki używam ampułki od tygodnia regularnie co rano, wcześniej kilkanaście próbek zużyłam.

jestem bardzo zadowolona z działania - świadomie zapłaciłam za nią na vipach 134 zł bodajże wiedząc ze składniki sa tanie - jak micel czy tonik aox - moja cera jest wyraźnie "ładniejsza" nie mam zaczerwienień przy nosie, jest ładnie napięta, gładsza, nie wymyślę nic poza tym co jest na KWC, używając jej nie bedę musiała używać podkładu w leciev -tylko krem koloryzujący, bo mija cera nie wymaga juz zakrywania, po prostu jest ładna koloryt wyrównany - dla mnie to hit.

co nie zmienia faktu ze nie podoba mi sie zachowanie firmy p&r, uważam ze to niedopuszczalne!!

Edytowane przez hola ola
Czas edycji: 2012-05-22 o 16:02 Powód: literówka
hola ola jest offline  
Stary 2012-05-22, 16:47   #3712
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Co do kręcenia kosmetyków, tak jak już pisałam wydaje się to łatwe, ale jak przychodzi co do czego to bez doświadczenia nie jest to takie hop siup
No nie jest, masz rację, ale akurat zrobienie ekoampułki domowym sposobem nie wiąże się z żadną głębszą filozofią, podobnie jak toniki z kwasami. Pryszcz Problem może być z zakupem surowców, ale wszystko do zdobycia. Akurat wszystkie te składniki są doskonale rozpuszczalne w wodzie, a woda różana buforuje Ph, co najwyżej można lekko podnieść, cała filozofia, w dodatku producent sam sobie strzela gole podając procentowe zawartości substancji w kosmetyku.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-22, 17:06   #3713
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
ja też nie lubie garniera, ale ten dezodorant naprawdę dobry im wyszedł......
no i nie obiecywali, że to produkt nie testowany na zwierzetach......tylko bio........

przepiękny zbiorek

To ciekaw co oni do tej pory sprawdzali, skoro nawet nie wiedzile, która to felerna partia?
Ode mnie numery partii maski wzięli już dawno i nic........ cisza.........

Młoda miała takie opaski chyba 2 lata temu - nic nie dały.

Wow piękne

nie czekaj, od razu dzwoń!
Anula ekologia to miedzy innymi nietestowanie na zwierzetach,moim zdaniem.
ranka jest offline  
Stary 2012-05-22, 17:35   #3714
Kretka666
Zakorzenienie

Doszła w końcu moja Gaia
Stary 2012-05-22, 18:02   #3715
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
A oto moja Pukka Tomo mocno trzymał paczkę przez całą drogę i nie mogłam jej wcześniej rozpakować Tonik przepięknie pachnie, peeling natomiast to zmielone zioła. Wszystko jest sypkie. Jest tego całkiem sporo, pomimo że to tylko 15g. Zioła są lekkie. Już mi się podoba. Zobaczymy jak będzie po użyciu. Położę Tomka na drzemkę i wypróbuję. Oby było tak fajne, jak wgląda.

I zdradzę Wam, że z mamą popełniłyśmy zamówienie. Kupiłam hennę Lush. Wiem, że jestem na diecie, ale to mama mnie namówiła
zazdroszczę tych cudów

Cytat:
zdziwiłabyś się na ile można wycenić tonik aox

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Margo i dlatego mimo ze składniki ekoampułki podałyście i pięknie rozpisałyście kupiłam w p&r.
bo z kręceniem kosmetyków jest jak z gotowaniem. Jedni wolą upiec nawet chleb, inni wszystko kupią gotowe. I do tego trzeba mieć smykałkę, trochę talentu i cierpliwości. Czasem lepiej kupić gotowca i zaoszczędzić sobie czasu i świętego spokoju. Ogólnie w kalkulacji nie uwzględniłyśmy najważniejszego - kosztów niematerialnych: czyiś pomysł na recepturę, czas spędzony na próbach i jego przełożenie na czas spędzony na zrobieniu podróbki.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No nie jest, masz rację, ale akurat zrobienie ekoampułki domowym sposobem nie wiąże się z żadną głębszą filozofią, podobnie jak toniki z kwasami. Pryszcz Problem może być z zakupem surowców, ale wszystko do zdobycia. Akurat wszystkie te składniki są doskonale rozpuszczalne w wodzie, a woda różana buforuje Ph, co najwyżej można lekko podnieść, cała filozofia, w dodatku producent sam sobie strzela gole podając procentowe zawartości substancji w kosmetyku.
to że surowce są takie tanie nie znaczy, że nie warto kupić. Jak kogoś stać i chce mieć gotowy produkt to czemu nie. To rozkminianie składu miało tylko pokazać, że da się zrobić coś podobnego i że jest alternatywa dla tych, który takiej kasy nie mają. Ale bynajmniej ja osobiście nie zniechęcam nikogo do zakupu kosmetyków P&R. Sama z niecierpliwością czekam na ich BB i całą kolorówkę. Dla mnie takie proste kosmetyki może lepiej warto zrobić samemu, ale już kremy wolę kupić gotowe...

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

a i bym zapomniałam. chyba zapchał mnie filtr JMO! Czy to możliwe?! Ogólnie jak go kupiłam to trochę poużywałam, konsystencja była ok, negatywnych efektów nie zauważyłam. Ale testowałam w tym samym czasie co kwasy. A po kwasach obserwowałam poprawę. Odstawiłam kwasy, odstawiłam i filtr. Ale dziś wychodziłam z domu, to sobie myślę, że pełne słońce a ja o filtrze zapominam. I użyłam. Wróciłam do domu z masą drobnych białych pęcherzyków, które są u mnie charakterystyczne dla zapchania...

skoro chwalicie dezodorant Garniera to ja muszę dodać, że po 20min pachnę zgniłym kokosem. Nawet po Crystalu nie jest tak źle.

no to sobie ponarzekałam

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-22 o 18:03
aga89s jest offline  
Stary 2012-05-22, 18:03   #3716
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Zdjęcie 1: wspominane już zakupy w TK Maxx'ie - mydło w płynie czekoladowo-miętowe Tashodi i mydło do prania ręcznęgo wełny Campostini.

Zdjęcie 2: mój faworyt w śród antyperspirantów Crystal Deo Intensiv Alvy (świetnie sobie radzi nawet podczas intensywnych treningów), próbka kremu marchewkowego Ava, balsam do ust Hauschka Med - rewelacyjnie radzi sobie z moimi wysuszonymi ustami, pomadka Inner Glow Hauschki w kolorze słodka malina - nie wysusza ust i daje fajny efekt transparentnego zabarwienia ust, jak niektóre błyszczyki; i błyszczyk AnneMarie Borlind w kolorze nude (strasznie przekłamany ten kolor yszedł na zdjęciu).

Zdjęcie 3: skarby zdobyte w niemieckim Mullerze i Realu - żel do mycia twarzy Aok ( taki sobie, za bardzo wysusza mi skórę, więc oddałam mężowi ), żel do mycia twarzy Dr.Scheller - bardzo wydajny, niczym szczególnym mnie nie zachwycił, ale dobrze myje twarz z podkładu; pomadka Sante - dobrze nawilża usta i nadaje im delikatny perówo-różowy kolor; fluid nawilżający Primavera - moja skóra go bardzo lubi, dobrze nawilża i odżywia, ale nie nadaje się pod mój podkład; olej jojoba.

Zdjęcie 4: zestaw moich ostanich ulubieńców do ciała - emulsja do opalania SPF 20 Sun AnneMarie Borlind - przetestowałam ją w upały majowego długiego weekendu na kajakach i jestem z jego działania bardzo zadowolna, dobrze chroni, ładnie się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy i przyjemnie pachnie; żel do mycia twarzy Basis Sensitiv - ładnie zmywa podkład, nie wysusza skóry; żel pod prysznic Orange Feeling Lavery - dosyć wydajny, ma delikatny zapach, pozostawia na skórze fajną warstewkę nawilżającą; żel do higieny intymnej Provida - bardzo wydajny i o delikatnym odświeżającym zapachu.

Uff, starczy na dzisiaj, zmykam spać.

a ten filtr AMB sobie tez kupie. mozna go uzywac rowniez na twarz i z tego co widzialam, to filtry ma pierwsza klasa! bedzie chronil dobrze szczegolnie przed grozniejszymi dla naszej urody i zdrowia promieniami UVA
z primavery mam tonik do cery mieszanej, uwielbiam! na pewno jeszcze jakies ich produkty wyprobuje
no i te szmineczki, pomadki...
cloche jest offline  
Stary 2012-05-22, 18:07   #3717
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Anula ekologia to miedzy innymi nietestowanie na zwierzetach,moim zdaniem.
Ja Ciebie doskonale rozumiem i tez nie popieram testowania na zwierzakach.
Ale jeśli mowa o kosmetykach to są oznaczenia przewidziane dla tych, które zwierząt nie krzywdzą - garnier nie ma takiego oznaczenia ale tez i nic takiego nie obiecywał, więc każdy wie co bierze. Tylko o to mi chodziło. Zresztą to chyba nie jest jedyna firma sprzedająca kosmetyki naturalne i testująca na zwierzetach.......
Moim zdaniem kosmetyki naturalne nie oznaczają tego samego co nietestowane. Niestety.
Stary 2012-05-22, 18:11   #3718
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
zazdroszczę tych cudów

zdziwiłabyś się na ile można wycenić tonik aox

Aga zdaję sobie sprawę z jego składu.Jednak wydać 180zł,a 56 zł to różnica nie mała.Gdyby kosztował podobnie jak ampułka to nie kupiła bym go.
A 56 zł mogę wydać bez żalu.Ja z tych co wolą kupić niż zrobić

anakazar jest offline  
Stary 2012-05-22, 18:30   #3719
cloche
Zakorzenienie

Cytat:

ja chce dokladne recenzje na blogu tak mnie kusza te pukki!!!

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Może ktoś akurat będzie zainteresowany http://www.minejo.home.pl/pl/p/Livin...-pure-fawn/388
ja polecam wlasnie ten kolor mam i wielbie! nie chce zadnego innego podkladu juz, zapasy leza i gnija...
cloche jest offline  
Stary 2012-05-22, 19:05   #3720
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to że surowce są takie tanie nie znaczy, że nie warto kupić. Jak kogoś stać i chce mieć gotowy produkt to czemu nie. To rozkminianie składu miało tylko pokazać, że da się zrobić coś podobnego i że jest alternatywa dla tych, który takiej kasy nie mają. Ale bynajmniej ja osobiście nie zniechęcam nikogo do zakupu kosmetyków P&R. Sama z niecierpliwością czekam na ich BB i całą kolorówkę. Dla mnie takie proste kosmetyki może lepiej warto zrobić samemu, ale już kremy wolę kupić gotowe...

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

a i bym zapomniałam. chyba zapchał mnie filtr JMO! Czy to możliwe?! Ogólnie jak go kupiłam to trochę poużywałam, konsystencja była ok, negatywnych efektów nie zauważyłam. Ale testowałam w tym samym czasie co kwasy. A po kwasach obserwowałam poprawę. Odstawiłam kwasy, odstawiłam i filtr. Ale dziś wychodziłam z domu, to sobie myślę, że pełne słońce a ja o filtrze zapominam. I użyłam. Wróciłam do domu z masą drobnych białych pęcherzyków, które są u mnie charakterystyczne dla zapchania...
Ja akurat nie o tym pisałam, jak ktoś nie uważa, że przepłaca albo lubi przepłacać za wodę oczyszczoną, to niech sobie kupuje, jego prawo, wolny rynek

Co do JMO to chyba jest pytanie retoryczne, ale odpowiem, oczywiście, że to możliwe, że mógł zapchać. Nie dziwi mnie to absolutnie Ale może się potówek po prostu nabawiłaś, pod filtrem skóra nie oddycha, a w upały może się spocić, w moim przekonaniu po prostu ukisić i odparzyć, ale wiem, że wyolbrzymiam. Po prostu bardzo sceptycznie podchodzę do tej całej "koniecznosci" filtrowania. Wg mnie to absurd. Być może tylko ja tak myślę, więc nie bede się wgłębiać
Korah jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości