Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-05, 21:51   #4171
Kretka666
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hehe moze to i lepiej dla nas czego oczy nie widza tego sercu nie zal moze na urodziny tez zaszaleje i procz kremu zakupie krem pod oczy i balsam
Ja tam lubię oglądać zdjęcia, mogę chociaż wzrok nasycić, jak kupować nie ma za co
Też myślałam nad kremem pod oczy na samym początku, ale krem kojąco-leczniczy się spokojnie nadaje też pod oczy (tak mi poradziła Pani Ania), co najważniejsze - nie podrażnia ich ani trochę Więc zaoszczędziłam chociaż na tym Strasznie mnie kusi za to krem do stóp, mój się za niedługo skończy, ale nie wiem czy jest wart tych pieniędzy.
Stary 2012-06-05, 21:53   #4172
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To jeszcze gorąco polecam balsam p&r z serii sweetSama używam i wolę nim się smarować niż balsamem JMO-choć jego też lubię

Ja mam chęć na ten balsam
http://www.patandrub.pl/pl/sklep/bal...5.produkt.html

Choć rozstępów nie mam,ani w ciąży też nie jestem
Zobacz jaki ma skład
Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
mi bardzo podpasowało różane masełko z Phenome
dziękuję za wszystkie propozycję, trzeba zacząć oszczędzać na te cudeńka
nad zrobieniem swojego masła/ balsamu też myślałam, ale nie wiem czy podołam

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-06-05, 22:25   #4173
Razowa
Raczkowanie

Wobec tego opisuję moje kosmetyki z wcześniejszych zdjęć:
Fotka pierwsza

1. Fluid do twarzy Levera - jest jak krem, ładnie się rozprowadza, przyjemny zapach, tylko kolor ivory jest nie do końca ivory, jest ciemniejszy i wpada trochę w brzoskwinię, a ja wolę odcienie żółte do mojej cery.

2. Green people mascara - bardzo fajna, rzęsy długie, rozczesane, żadnych podrażnień, zmywa się elegancko nawet mydłem z wodą. Kupiłabym jeszcze raz, ale chcę sprawdzić inne marki.

3. Rio RosaMosqueta - bardzo dziwny olejek, pięknie pachnie, lekka "mazistość", niestety nie mam pojęcia co to naprawdę jest. Coś z róży z pewnością, wszystko w obcym języku, ale używam na noc i jestem zadowolona.

4. Camellia oil firmy Country Cosmetics, czyli olej z kamelii, przez niektórych nazywany sasankowym, ale może to kwestia odmiany - mój ulubiony. Po nim zawsze czuję się inaczej. Wczoraj zrobiłam np. mieszankę kamelii z kroplą rycynowego i sandałowego i rano znikły mi wszystkie wypukłości z czoła.

5. Olej z pierwiosnka wieczornego firmy Absolute Aromas - pomijając zapach, jak każdy inny. Nie mam jakichś specjalnych obserwacji.

Wszystkie kosmetyki, oprócz tajemniczej róży, zostały zakupione na amazon.co.uk

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Zdjęcie 2:
1. Szampon z wodorostami Faith in nature - REWELACJA! To mój szampon roku, podkrada mi go facet i też chwali. Włosy czyste, puszyste, po wypłukaniu "skrzypią", czego nie odczuwałam dawno. Mam też wrażenie, po 3 miesiącu stosowania, że pogłębił mi się kolor, mają też większy połysk. Koleżanka ostatnio zapytała mnie czym farbuję włosy

2. Organic majonez do włosów - taka mazia Używa moja córka i twierdzi, że pomaga na zniszczone końcówki i jest ostatnią deską ratunku przy rozczesywaniu kołtunów (ona ma często sesje zdjęciowe i jej styliści robią z włosów koszmar).

3. Faith itd. mydło w płynie granat i roobois - jestem zadowolona, ale używam zwykłego ze sklepu z organiczną żywnością i kocham go bardzo, zapomniałam marki

4. Płyn do płukania ust Sarakan baardzo naturalny, praktycznie żywa pokrzywa, chociaż w składzie jest salvadora persica (chyba korzeń drzewa arakowego). Smak może być, czasami zbija się ze śliną w żelko-coś baardzo zielone

5. Pasty do zębów, zielona miętowa, ja lubię, rodzina nie, facet twierdzi, że nie domywa mu zębów, złota z sodą i wstrętnym smakiem, ale za to rodzinie się podoba aaa nie dogodzisz każdemu.

6. Olejek paczuli (Natural by Nature Oils), w stężeniu śmierdzi, odrobinka pachnie. Gdzieś czytałam na co działa, ale zapomniałam. Mam go od niedawna i jeszcze nie zaobserwowałam skutków, zaraz... nie wiem po którym zniknęła mi opryszczka (nigdy wcześniej nie miałam skwary i się przeraziłam) po paczuli, czy sandale.

7. Olejek z drzewa sandałowego firmy Balm Balm - być może remedium na skwarę Odrobina pachnie, cerę mi chyba wygładza, ale mieszam go z innymi, więc na 100% nie wiem.

8. Czysty olej rycynowy, wściekle gęsty, Wiadomo jak działa.

9. Czysty organiczny olej arganowy Soil Association Organic(nie wiem, czy to marka, czy certyfikat) - wspaniały. Aczkolwiek moja skóra równie lubi zwykły oliwkowy z pierwszego tłoczenia.

uff to koniec fotki 2
Razowa jest offline  
Stary 2012-06-05, 22:34   #4174
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez Razowa Pokaż wiadomość
W Holland&Barret mają tylko kilka herbat oraz suplementy w kapsułkach, w większości z dodatkiem chemii, aspartamu, albo GMO niestety, a mi chodzi o zioła-zioła Znalazłam troszkę na Amazonie. troszkę na Ebayu, pokrzywę, czy skrzyp kupuję w polskim sklepie jak mają. W UK może jest dostępnych wiele marek, ale w Glasgow znalazłam w organic shop sklepie tylko Lavera i dwie inne, których jeszcze nie znam, w Holandsie jest Dr. Organic i wspomniane przeze mnie szampony i odżywki z Australii, które mają niedobry skład. Może jeszcze nie trafiłam na porządny sklep kosmetyczny, chociaż siedzę tu już 5 lat . Ja się właśnie zachwyciłam polskimi stronami i zamierzam teraz zamówić i odebrać w wakacje. A już jak zajrzałam na mazidła, to nie wiedziałam gdzie klikać, ceny też są baardzo przystępne.
Jak wrócę z siłowni (odchudzanko) to opiszę moje kosmetyki. Cieszę się, że mogę wnieść jakiś skromny wkład.
Oj naprawde aż tak źle

A zagladałaś tutaj: http://www.woodlandherbs.co.uk/index.html
albo tutaj: http://www.norfolkherbs.co.uk/

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja też zamówiłam kilka próbek lumierów, jedną już przetestowałam
Również mam taki plan na mieszanie czegoś z balsamem ale ja myślałam o Baby Dream. Podgrzewałaś jakoś ten balsam? Ja w sumie bardziej z płynnymi ekstraktami chciałam mieszać, mam nadzieję, że się połączą.
Ja z JMO próbowałam tylko odżywkę miód i hibiskus i była świetna.
Anula mówiła, że różana AO jest równie dobra i.... dziś się przekonam

Na zdjęciu moje najnowsze nabytki
-> Aubrey Organics odżywka różana
-> Aubrey Organics krem do golenia malinowo-miodowy
-> Glinka ghassooul
-> Sól z morz martwego
-> bryłka soli himalajskiej
-> JMO filtr
-> EcoTools pędzel do kresek
-> Naturally Fresh dezodorant do stóp
-> Dr. Woods migdałowe mydło kastylijskie z shea
-> Lumiere próbki
Same cuda

Cytat:
Wobec tego opisuję moje kosmetyki z wcześniejszych zdjęć:
Fotka pierwsza

3. Rio RosaMosqueta - bardzo dziwny olejek, pięknie pachnie, lekka "mazistość", niestety nie mam pojęcia co to naprawdę jest. Coś z róży z pewnością, wszystko w obcym języku, ale używam na noc i jestem zadowolona.
To nic innego jak 100% olejek z dzikiej róży
Korah jest offline  
Stary 2012-06-05, 22:35   #4175
Razowa
Raczkowanie

zdjęcie 3:

1. Olej ze słodkich migdałów - hm.. dla mnie jest zbyt klejący, naprawdę wolę oliwę z oliwek.

2. Deodorant w kulce Dr. Organic - może być, generalnie jestem zwolennikiem sztyftów, ale jeszcze nie znalazłam naturalnego podpachowca w sztyfcie. Może ktoś zna taki?

3. Męska kulka Organic Homme - piękny zapach, facet twierdzi, że delikatna, ale skuteczna (w ogóle jestem z niego dumna, że się godzi na moje chemiofobie i organiczne wynalazki, także w kuchni, z cóką gorzej, kocha chemię)

4. Anty - starzeniowy krem całodobowy z Green People - boski, w składzie ma same rośliny, żadnych konserw, nic, pachnie trochę jak polski klej szkolny, wygląda podobnie , dobrze się rozprowadza, twarz jest nawilżona, ale nie tłusta.

Tu dodam, że moja cera sprzed ery olejów należała do typu mieszanych z tendencjami w stronę tłustości. Dlatego bałam się używać olei, że mnie wysypie jak nieszczęście. Teraz mam wrażenie, że skóra mi się znormalizowała. Mam jeszcze problem w postaci wiecznej wysypki na brodzie, ale mam pewne pokarmowe podejrzenie...

5. Cień do powiek metaliczny Inika - jeszcze nie wiem, świeży nabytek, ale jedna rzecz w składzie mi nie pasuje, zdaje się mają dwutlenek tytanu

I to wszystko, namiętnie przepraszam za długaśny wątek.
Razowa jest offline  
Stary 2012-06-05, 22:47   #4176
Razowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj naprawde aż tak źle

A zagladałaś tutaj: http://www.woodlandherbs.co.uk/index.html
albo tutaj: http://www.norfolkherbs.co.uk/

To nic innego jak 100% olejek z dzikiej róży
Oh, dzięki Ci ze te linki!!1 Nie miałam pojcia o tym Woodlandzie, natomiast Norfolk herbs, to oni sprzedają roślinki, ale do rośnięcia, a ja ogródka tutaj nie mam, ale będę zaglądać.

Z tą różą to miałam takie podejrzenie, bardzo się cieszę.

Z tym "bardzo źle" to tak uważam, wiem, że dużo ludzi się dziwi, ale są to przeważnie ludzie, którzy mieszkają w Polsce. Tutaj nie ma sklepów zielarskich, nie ma tradycyjnych warzywniaków, nie ma łąk i lasów, tylko cywilizowane parki, wszystko jest paczkowane... oprócz parków oczywiście. No i tak samo sklepy ze zdrową żywnością, to jest pic na wodę, w jednym słynnym Holland&Barrats pół ściany zajmują odżywki dla siłaczy i suplementy, drugą bakalie, pośrodku kilka batoników, 3 rodzaje mąki. Kilka kosmetyków typu eco oraz organic znalazłam w jedynych dwóch sklepach Roots&Fruits oraz Organic coś tam Przepraszam za offa.. musiałam się wyżalić.
Razowa jest offline  
Stary 2012-06-05, 23:09   #4177
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Oh, dzięki Ci ze te linki!!1 Nie miałam pojcia o tym Woodlandzie, natomiast Norfolk herbs, to oni sprzedają roślinki, ale do rośnięcia, a ja ogródka tutaj nie mam, ale będę zaglądać.

Z tą różą to miałam takie podejrzenie, bardzo się cieszę.

Z tym "bardzo źle" to tak uważam, wiem, że dużo ludzi się dziwi, ale są to przeważnie ludzie, którzy mieszkają w Polsce. Tutaj nie ma sklepów zielarskich, nie ma tradycyjnych warzywniaków, nie ma łąk i lasów, tylko cywilizowane parki, wszystko jest paczkowane... oprócz parków oczywiście. No i tak samo sklepy ze zdrową żywnością, to jest pic na wodę, w jednym słynnym Holland&Barrats pół ściany zajmują odżywki dla siłaczy i suplementy, drugą bakalie, pośrodku kilka batoników, 3 rodzaje mąki. Kilka kosmetyków typu eco oraz organic znalazłam w jedynych dwóch sklepach Roots&Fruits oraz Organic coś tam Przepraszam za offa.. musiałam się wyżalić.
Ja w H&B kupowałam tylko suszone owoce, bo często były tam promocje, miałam w ciąży nietypowe zachcianki (polecam suszonego ananasa) i jeszcze suplement dla kobiet w ciąży. Poza tym za tamtych czasów kompletnie nie interesowałam się jeszcze naturalnymi kosmetykami. Zaczęłam dopiero po powrocie do Polski, nad czym bardzo ubolewam A co myślisz o Lush'u? Masz do niego dostęp?

U nas na wątku znany jest jeszcze sklep internetowy Feelunique.
Korah jest offline  
Stary 2012-06-05, 23:13   #4178
iivii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A w ogóle to fajne zakupy iivii Powiesz mi jak się sprawuje dezodorant do stóp?
Dzięki . Oczywiście opowiem ze szczegółami. Idą ciepłe dni więc będzie można testować. Chociaż ja chyba więcej problemów mam w te chłodniejsze dni, kiedy noszę rajstopy. Moje stopy nie lubią sztucznych włókien

Cytat:
Same cuda

Wypróbowałam różaną AO i włoski są fajne, mięciutkie. Poużywam przez miesiąc i zobaczymy jakie efekty będą. Po JMO były chyba tylko takie zdrowo- cięższe i bardziej błyszczące.

Mydło Dr. Woods pachnie bardzo intensywnie migdałami ale zapach znika na ciele. Pieni się dość dobrze na rękawicy, bez niej już średnio, jest umiarkowanie wydajne. Skórę zostawia gładką i nawilżoną. Dobrze oczyszcza. Spróbowałam też umyć nim twarz ale jakoś tu mi nie przypasowało. Wolę Tuli z glinką czerwoną. Można nim myć również włosy ale nie próbowałam. Nadaje się także do prania i sprzątania. Ciekawy i uniwersalny produkt.

Jeśli chodzi o krem do golenia AO to może nie jest to produkt niezbędny jak szampon, tonik czy odżywka ale za to jaki przyjemny w użytkowaniu. Pachnie obłędnie, cudownie nawilża nóżki. Maszynka ślizga się gładko. Oczywiście można zamiast niego użyć żelu do mycia ale po co

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-06-05 o 23:15
iivii jest offline  
Stary 2012-06-05, 23:37   #4179
Razowa
Raczkowanie

Cytat:
A co myślisz o Lush'u? Masz do niego dostęp?

U nas na wątku znany jest jeszcze sklep internetowy Feelunique.
Lush - słyszałam, ale oni używają strasznie dużo PEGów i nie tylko, poza tym w ich sklepie jest takie przeperfumowanie, że boli mnie głowa i robi się niedobrze i z tych powodów nie wierzę, że te kosmetyki są "zdrowe".

Feelunique widziałam w wątku wczoraj i zajrzałam i zdębiałam. Z pewnością w wakacje będę się zaopatrywać. Za 3 tyg. lecę do Polski i nawet do Krakowa

Ananasa nie próbowałam, ciekawe Po wakacjach planuję cążę, to kto wie, na co mnie będzie brało
Razowa jest offline  
Stary 2012-06-05, 23:39   #4180
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki . Oczywiście opowiem ze szczegółami. Idą ciepłe dni więc będzie można testować. Chociaż ja chyba więcej problemów mam w te chłodniejsze dni, kiedy noszę rajstopy. Moje stopy nie lubią sztucznych włókien
Dobrze Cię rozumiem z tymi rajstopami. A jako, że chodzę tylko i wyłącznie w spódnicach, to cały czas praktycznie w tych nieprzewiewnych rajstopach. Do tego wiosną i jesienią noszę praktycznie tylko trampki, więc można się domyślić co po kilku godzinach chodzenia w trampkach plus rajstopach się dzieje po ich zdjęciu Dlatego muszę zainwestować w dezodorant.
Zimą akurat o dziwo stopy mi się nie pocą, choć chodzę w rajstopach i grubych skarpetkach naraz, bo glany noszę i zimno czasem w nich jest.

Proszę o pomoc Jaki tonik nada się dla skóry suchej i alergicznej, z krótkim składem i najlepiej bez olejków eterycznych? Albo może hydrolat sam? Brakuje mi tego elementu w pielęgnacji. Może być drogi jak cholera, byleby taki dzieciowy był, delikatny.

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-06-05 o 23:41
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-06-06, 00:06   #4181
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Lush - słyszałam, ale oni używają strasznie dużo PEGów i nie tylko, poza tym w ich sklepie jest takie przeperfumowanie, że boli mnie głowa i robi się niedobrze i z tych powodów nie wierzę, że te kosmetyki są "zdrowe".

Feelunique widziałam w wątku wczoraj i zajrzałam i zdębiałam. Z pewnością w wakacje będę się zaopatrywać. Za 3 tyg. lecę do Polski i nawet do Krakowa

Ananasa nie próbowałam, ciekawe Po wakacjach planuję cążę, to kto wie, na co mnie będzie brało
Miałam tylko szampony od Lush, te w kostkach. Będąc w Szkocji(Aberdeen) ich mydlarnie miałam pod nosem tuż obok mojej pracy, nie weszłam tam nigdy, już od progu odrzucał mnie zapach. Perfumy stężone do potęgi i te tęczowe kolory mydeł

Znalazłam jeszcze takie coś może Cię zainteresuje ale nic więcej nie wiem, jakie ceny, asortyment. W każdym razie to sklepy stacjonarne.
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/...cafe-deli-shop
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/...vitamins-herbs
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/willow-trading
Korah jest offline  
Stary 2012-06-06, 00:43   #4182
Razowa
Raczkowanie

Cytat:
Znalazłam jeszcze takie coś może Cię zainteresuje ale nic więcej nie wiem, jakie ceny, asortyment. W każdym razie to sklepy stacjonarne.
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/...cafe-deli-shop
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/...vitamins-herbs
http://www.bagsofchange.co.uk/shops/willow-trading
Tak, tak - to jest właśnie jeden z moich sklepów, ten organic coś tam )))
Tam oprócz Levery mają jeszcze kilka marek, ale to są wybiórcze rzeczy, głównie szampony i mydła. Po coś innego - internet.

Quality Vitamins nie znam, dzięki, zajrzę tam na pewno, ale tego Willow to nie ma, znam bardzo dobrze to miejsce, córka chodzi do szkoły w okolicy.

Zależało mi ostatnio na kosmetykach malujących, a takowe, to wolę zawsze najpierw obejrzeć, komputer albo aparat przekłamuje kolory. Kończy mi się maskara, cienie tracą ważność, bo ja się rzadko maluję, przeważnie w Polsce na wakacjach hihi, bo Polki, to są zadbane kobiety, Szkotki potrafią iść w pidżamie do sklepu z 3 dniowym, przetłuszczonym skalpem i mają to głęboko w ... tra la la

Właśnie, a może ktoś mi powie, które podkłady i pudry są fajne i dlaczego i jakie mają odcienie barw? Będę zobowiązana, chociaż czas mi się kończy i nie wiem, czy zdążę zamówić.

Edytowane przez Razowa
Czas edycji: 2012-06-06 o 00:53
Razowa jest offline  
Stary 2012-06-06, 06:13   #4183
ranka
Kici kici miau miau

Jestem bardzo ciekawa tych blyszczykow z P&r )) aha i tangle teezer tez mam :p i wrecz uwielbiam

Sent from my iPhone using Tapatalk
ranka jest teraz online  
Stary 2012-06-06, 08:35   #4184
iivii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa tych blyszczykow z P&r )) aha i tangle teezer tez mam :p i wrecz uwielbiam
Tak nim kusicie, że chyba też kupię. Czy te na Allegro po 39-40 zł są oryginalne? Piszą, że niby tak ale co mieliby innego pisać... A ma któraś z was ten compact? On jest mniejszy niż zwykły?
iivii jest offline  
Stary 2012-06-06, 08:40   #4185
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Ja z JMO próbowałam tylko odżywkę miód i hibiskus i była świetna.
Anula mówiła, że różana AO jest równie dobra i.... dziś się przekonam

-> Glinka ghassooul
-> Sól z morz martwego
-> JMO filtr
-> Lumiere próbki
mam nadzieję że będzie Ci pasować pisałas, że jmo troche Ci obciążył włosy - wydaje mi sie, że AO powinna byc lżejsza, a odzywia naprawde fajnie. Zresztą sama sprawdzisz

Zakupy -
Cytat:
Wypróbowałam różaną AO i włoski są fajne, mięciutkie. Poużywam przez miesiąc i zobaczymy jakie efekty będą. Po JMO były chyba tylko takie zdrowo- cięższe i bardziej błyszczące.

Mydło Dr. Woods pachnie bardzo intensywnie migdałami ale zapach znika na ciele. Pieni się dość dobrze na rękawicy, bez niej już średnio, jest umiarkowanie wydajne. Skórę zostawia gładką i nawilżoną. Dobrze oczyszcza. Spróbowałam też umyć nim twarz ale jakoś tu mi nie przypasowało. Wolę Tuli z glinką czerwoną. Można nim myć również włosy ale nie próbowałam. Nadaje się także do prania i sprzątania. Ciekawy i uniwersalny produkt.

Jeśli chodzi o krem do golenia AO to może nie jest to produkt niezbędny jak szampon, tonik czy odżywka ale za to jaki przyjemny w użytkowaniu. Pachnie obłędnie, cudownie nawilża nóżki. Maszynka ślizga się gładko. Oczywiście można zamiast niego użyć żelu do mycia ale po co
Żel do golenia AO świetny na tym ślizganiu sie maszynki przejechałam sie za pierwszym razem - jeszcze mam ślad po obdarciu sie ze skóry nad kostką
Cieszę się, że odżywka zrobiła w miare dobre pierwsze wrażenie ja ją lubiłam własnie za to, że nie obciążała pomimo dobrego odzywiania.
Na dr. woodsa sie ostatnio czaiłam...

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-06-06 o 08:42
anula_ga jest offline  
Stary 2012-06-06, 08:56   #4186
iivii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mam nadzieję że będzie Ci pasować pisałas, że jmo troche Ci obciążył włosy - wydaje mi sie, że AO powinna byc lżejsza, a odzywia naprawde fajnie. Zresztą sama sprawdzisz

Zakupy -

Żel do golenia AO świetny na tym ślizganiu sie maszynki przejechałam sie za pierwszym razem - jeszcze mam ślad po obdarciu sie ze skóry nad kostką
Cieszę się, że odżywka zrobiła w miare dobre pierwsze wrażenie ja ją lubiłam własnie za to, że nie obciążała pomimo dobrego odzywiania.
Na dr. woodsa sie ostatnio czaiłam...
GPB jest świetna a różana chyba jeszcze lepsza . Widzę ładny połysk w słońcu. Tej JMO chyba zakupię kilka próbek i co jakiś czas jako maski będę używać bo rzeczywiście jest cięższa. Poza tym nie dam za nią tyle kasy...
Dr Woodsa pewnie jeszcze wypróbuję w innym wariancie, to czarne np
iivii jest offline  
Stary 2012-06-06, 10:34   #4187
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
i klikłam sobie jeszcze balsam alverde mango i goji.
A i kupiłam też alterrę bezzapachową (balsam) jako bazę do samorobionego i wyszedł fajny-dodałam maeł:shea, kakowego, mango, oleju z migdałów i avocado, ekstrakt z mandarynki i parę kropel wit E.
oj, ten balsam z mango jest swietny! w sklepach juz go nie ma, wiec pewnie resztki na necie...
a alterra bezzapachowa nadaje sie tez do odzywczo-nawilzajacych mieszanek na szybko - czesto dawalam w zaglebienie dloni ten balsam i polewalam to jakas ladnie pachnaca oliwka i chlas na cialo swietne!
cloche jest offline  
Stary 2012-06-06, 11:24   #4188
promolcia
Zadomowienie

Natkaa pisałaś ostatnio o grzebieniu z rogu... czy o coś takiego chodzi
http://www.jeranet.pl/prod/1195/26/g...gu_yaka_***_2_[h042]
czy 50 zł to normalna cena...są tańsze/droższe/lepsze/gorsze?
na jaki konkretnie zbierasz?

ułaaa...na tej stronie są grzebienie nawet za 160 zł...czym się kierować przy wyborze? zna się ktoś na tym?

napisałam do tego sklepu - dostałam taką odpowiedź

Wszystkie grzebienie wykonane są z rogu Yaka tybetańskiego.
Róg nie jest jednolity, to jest produkt naturalny, dlatego nie ma 2 identycznych grzebieni.
Jednolite czarne prawdopodobnie są barwione, ale nie malowane, kolor jest w całej masie, nic się nie łuszczy.
Są jednak też takie czarne, na których widoczne są "cienie", te z pewnością nie są barwione

Cena zależy przede wszystkim od klasy jakości rogu, masy grzebienia, precyzji wykonania.
Najdroższe grzebienie są z najwyższej dostępnej klasy rogu - AAA
Ale i te najtańsze mają swój urok

Szczerze mówiąc, najdroższe cieszą się największym zainteresowaniem klientów.
Dostawy mam średnio 2 razy w roku. Najbliższa planowana - około września

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2012-06-06 o 11:55
promolcia jest offline  
Stary 2012-06-06, 12:03   #4189
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Natkaa pisałaś ostatnio o grzebieniu z rogu... czy o coś takiego chodzi
http://www.jeranet.pl/prod/1195/26/g...gu_yaka_***_2_[h042]
czy 50 zł to normalna cena...są tańsze/droższe/lepsze/gorsze?
na jaki konkretnie zbierasz?

ułaaa...na tej stronie są grzebienie nawet za 160 zł...czym się kierować przy wyborze? zna się ktoś na tym?
Wyglada mi na to, że w tej ich całej wyjątkowości chodzi po prostu o właściwości antystatyczne, a cena no cóż, jest to import i przede wszystkim rękodzieło, już nie mówiąc, że to z jaka.

Nigdy tego nie miałam w ręce, ale mnie wygląda raczej na grzebyczek, a nie grzebień. Chyba, że te droższe są naprawdę konkretne i duże, bo te tańsze to chyba dla łysych. Jeśli masz długie włosy to szukaj grzebienia nie tylko dużego, ale przede wszystkim o grubszych zębach z szerszym rozstawem, a jeśli do tego włosy są gęste, to grzebień powinien mieć też długie te żęby. są takie drewniane np TBS, ja mam taki, ale Avon już go wycofał i teraz ma inny trochę w ofercie ale tez wygląda fajnie i jest naprawdę solidny, twardy, nie łamie się na włosach i nie wygina. Ten drewniany to TBS (ekologiczny, żeby nie było off top). Z resztą grzebieni do wyboru jest ogrom, zerknij sobie na google w grafice.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avo comb.jpg (2,4 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 30054_250.jpg (10,2 KB, 8 załadowań)
Korah jest offline  
Stary 2012-06-06, 12:21   #4190
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oj, ten balsam z mango jest swietny! w sklepach juz go nie ma, wiec pewnie resztki na necie...
a alterra bezzapachowa nadaje sie tez do odzywczo-nawilzajacych mieszanek na szybko - czesto dawalam w zaglebienie dloni ten balsam i polewalam to jakas ladnie pachnaca oliwka i chlas na cialo swietne!
m.in. twoja opinia z kwc skłoniła mnie do zakupu

a moja mieszanka alterowo-masłowo-olejowa na razie sprawuje się cudnie, skóra nietlusta, a satynowa i taka milusia.

Przyszły dziś moje próbki lumierków i już z gotowych próbek też mi pewnie chwilę zajmie zanim się w odpowiednich dla mnie kolorach i formułach (-le) odnajdę (mam nadzieję, że tam jest coś dla mnie odpowiedniego )

W ogóle muszę wam powiedzieć, że odkąd się przestawiłam na naturalki mam tak super buzię jak chyba jeszcze nigdy. Nawilżona, bez suchych skórek, zaczerwienienia zbladły, i taka...promienna. Duża zasługa witaminki C olejowej z olejem malinowym i toniku z kocanki i kompleksu na naczynka (dzięki anula za podpowiedź jak śmierdziela spożytkować ). (i innych cudeniek tyż)
No mówię wam, aż miło w lustro popatrzeć, nawet bez podkładu
A na ciele odkąd mydełek używam już nie mam tak suchej skóry
Dziękuję wam za ten wątek, że jesteście i mam od kogo czerpać inspirację

evitka21 jest offline  
Stary 2012-06-06, 12:36   #4191
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To jeszcze gorąco polecam balsam p&r z serii sweetSama używam i wolę nim się smarować niż balsamem JMO-choć jego też lubię

Ja mam chęć na ten balsam
http://www.patandrub.pl/pl/sklep/bal...5.produkt.html

Choć rozstępów nie mam,ani w ciąży też nie jestem
Zobacz jaki ma skład
ja tez o nim myśle, czytaąłm ze jest bdb, dobrze ujędrniający

w czerwcu 15 % na oczyszczanie cery- tylko wciąż micela brak... tonik aox tez wykupiony..

ale sie ciesze!!!!
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

Sent from my iPhone using Tapatalk
tez jestem ciekawa i szczote tez posiadam moje dziecko tez ma i nie ma problemu z czesaniem wreszcie
hola ola jest offline  
Stary 2012-06-06, 12:36   #4192
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
W ogóle muszę wam powiedzieć, że odkąd się przestawiłam na naturalki mam tak super buzię jak chyba jeszcze nigdy. Nawilżona, bez suchych skórek, zaczerwienienia zbladły, i taka...promienna. Duża zasługa witaminki C olejowej z olejem malinowym i toniku z kocanki i kompleksu na naczynka (dzięki anula za podpowiedź jak śmierdziela spożytkować ). (i innych cudeniek tyż)

cieszę się, ze tak Ci służy natura obyś juz zawsze była taka piękna
Stary 2012-06-06, 12:42   #4193
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Tak nim kusicie, że chyba też kupię. Czy te na Allegro po 39-40 zł są oryginalne? Piszą, że niby tak ale co mieliby innego pisać... A ma któraś z was ten compact? On jest mniejszy niż zwykły?

IIvi mam 2 szczotek tangle teezer. zwykłą i kompakt. zwykła jest większa i kompakt troszke mniejszy. poza tym niczym sie nie róznią, osobiście wole zwykłą wersje- mam włosy do ramion i wygodniej mi sie nią czesze. kompakt ma moja córka.

jak chcesz kupić to moze nie ryzykuj tyko kup tu:
http://sklep.tangle-teezer.pl/
hola ola jest offline  
Stary 2012-06-06, 12:50   #4194
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Ten drewniany to TBS (ekologiczny, żeby nie było off top).
O ja mam taki grzebień właśnie

Cytat:

Przyszły dziś moje próbki lumierków i już z gotowych próbek też mi pewnie chwilę zajmie zanim się w odpowiednich dla mnie kolorach i formułach (-le) odnajdę (mam nadzieję, że tam jest coś dla mnie odpowiedniego )

cieszym się

Testuj minerałki, i dziel się wrażeniami - w razie co ja nadal oferuje moje sample (tylko zanim dogrzebałam się ich w szafie z zapasami Ty już zdążyłaś sobie zamówić

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:11   #4195
123sciri
Rozeznanie

Cytat:

-> Glinka ghassooul
-> Sól z morz martwego
-> JMO filtr
-> Lumiere próbki
super zakupy

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:15   #4196
fiolka85
Wtajemniczenie

jak piszecie o szczotkach i grzebieniach to przypomniało mi się że ostatnio słyszałam o cudownych rezultatach szczotkowania ciała na sucho i mocno zastanawiam się nad zakupem takiej szczotki
Czy któraś z was o tym słyszała lub może używa?

Znalazłam na youtube kilka filmików i jedna z pań ( która opowiada tez o jodze dlatego bardziej się nią zainteresowałam) poleca również kąpiele olejowe ,które polegają na olejowaniu włosów oraz całego ciała i zmywaniu ich najpierw gorącą wodą a potem normalnie szamponem i mydłem ( to takie olejowanie włosów i OCM w jednym i na całe ciało )
Stary 2012-06-06, 13:23   #4197
iivii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
IIvi mam 2 szczotek tangle teezer. zwykłą i kompakt. zwykła jest większa i kompakt troszke mniejszy. poza tym niczym sie nie róznią, osobiście wole zwykłą wersje- mam włosy do ramion i wygodniej mi sie nią czesze. kompakt ma moja córka.

jak chcesz kupić to moze nie ryzykuj tyko kup tu:
http://sklep.tangle-teezer.pl/
Dzięki W takim razie wezmę zwykły

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
super zakupy

Dziewczyny jesteście bardzo skuteczne w wywoływaniu u mnie potrzeb. Właśnie wywołałyście potrzebę czesania włosów TT i grzebieniem eko
iivii jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:24   #4198
hola ola
Zakorzenienie

dziewczyny właśnie nadrobiłam Wasze zakupy - gratuluje super
hola ola jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:26   #4199
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
jak piszecie o szczotkach i grzebieniach to przypomniało mi się że ostatnio słyszałam o cudownych rezultatach szczotkowania ciała na sucho i mocno zastanawiam się nad zakupem takiej szczotki
Akurat szczotki nie miałam, ale lubię wszelkie masażery i masaże. Mam masażer na cellulit Oriflame, jest naprawdę efektywny i skóra po nim jest bardzo gładka, ta gładkosć jest naprawde wyjatkowa, zupełnie inna, niż po peelingach. Natomiast na mokro używam szorstkiej gąbki Syrena, zgadzam się, wszelkie masaże, nie tylko szczotkami dodają ciału wigoru, poprawiają ukrwienie, hartują, no i poprawiają wygląd zdecydowanie. Należy jednak uważać jesli masz skłonność do pajączków, żylaków itp, to odradzam tego typu rzeczy.
Korah jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:45   #4200
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam. Rzekomo to usuwa toksyny z ciała, co miałoby nawet sens, bo przecież jedną z dróg jest właśnie skóra. Mam książkę, w której jest o tym mowa, ale też chyba ekocentryczka na swoim blogu o tym wspominała.
Edit: Prawdopodobnie tyje się właśnie przez zalegające toksyny. Dlatego obok masażu przydałoby się robić też regularne oczyszczanie jelit.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-06-06 o 13:46
SekretnyWachlarz jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości