Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-15, 12:08   #811
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Witam, używam kosmetyków ekologicznych i naturalnych od 1,5 roku i niestety uważam, że nie umywają się one do zwykłych kosmetyków. Nie wygładzają tak skóry i włosów, a podkłady, które miałam nie kryły prawie wcale i ciężko się rozprowadzały.
Nie ma to jak silikony i inna wygładzająca chemia, niestety...
Na razie mam tylko kosmetyki naturalne, ale zastanawiam się nad powrotem do chemii.
Twoje prawo. My tutaj na wątku propagujemy kosmetyki prawdziwie ekologiczne, co nie znaczy, że nie istnieje żadna alternatywa. Jeśli naprawdę chcesz wrócić do chemii, to od siebie powiem, że warto jednak zawsze patrzeć na składy. Bo w zwykłych kosmetykach są substancje, które nijak sie mają do tego wygładzania i upiększania, a po prostu szkodzą. Więc nie musisz mimo wszystko sobie szkodzić wybierając kosmetyki rozsądnie i nie płacąc za konserwanty i formaldehyd w składzie.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, chciałabym skorzystać z promo w Phenome i kupić krem Ideal (z filtrem mineralnym 10 i tak się zastanawiam nad składem, tu cytat z KWC, sama końcówka: Mica*, Chondrus Crispus (Carrageenan)**, Alumina**, Stearic Acid**, Rose Oil***, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate**, Citral***, Citronellol***, Geraniol***
O co chodzi z tą miką,aluminą
Może ktoś się wypowie
No zdaje się, że mają za zadanie nadać lekko rozświetlający efekt. Minerały, ale nie sądzę, że krem jest koloryzujacy.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
fiolka85 fajowe zakupy daj znać jak tam balsamik lavery się spisuje

Co do tuszu do rzęs Lavery to wczoraj sprawił się na prawdę dobrze, przede wszystkim fajnie pachnie tak nie nachalnie i też nie chemicznie (czego w tradycyjnych tuszach nie znoszę), efekt jest fajny naturalny przy pierwszej aplikacji -przy kolejnych dużo mocniejszy.
Przetrwał 5h zakupów w zatłoczonej Galeri nie rozmazał się ani nic. Bardzo dobrze się go zmywa i tu jest zdecydowanie o niebo lepszy od tradycyjnych.

Co do dezodorantu Lavery to on miał na prawdę ciężkie zadanie, normalnie się zbytnio nie pocę, ale obecnie już na końcu ciąży bywa że czuję się jak hipcio i...no powiedzmy że dał rade, choć pod koniec dnia już nie było różowo, ale to były warunki ekstremalne

Mąż się skusił na ponowne danie szansy kremikowi Phenome Anty-age( w ramach promocji -50%) i dostaliśmu jeszcze w gratisie sorbet do ciała wake up. Sorbet jest po prostu boski super nawilża, ślicznie pachnie cytrusami
A w którym jesteś miesiącu ciąży?
Korah jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:23   #812
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A w którym jesteś miesiącu ciąży?
na początku 8 miesiąca

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie

Edytowane przez 123sciri
Czas edycji: 2012-04-15 o 12:29
123sciri jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:25   #813
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Och, gdzie kupiłaś to mydełko z opuncji stacjonarnie w Wawie? Ja mam z tej firmy olejek (z marokosklep), ale muszę przyznać że zapaszek ma hm dość niesamowity A jak Twoje mydełko?
Na recenzję za wcześnie, ale powiem Ci, gdzie kupiłam w organeo. Normalnie biorę z dostawą, bo jest bezpłatna już od 150pln, ale spieszyło mi się z solą do zmywarki (ta się zawsze kończy bez uprzedzenia więc podjechałam na Ursynów, tuż przy stacji Natolin - tylko trzeba się umówić z właścicielką wcześniej

Cytat:
No zdaje się, że mają za zadanie nadać lekko rozświetlający efekt. Minerały, ale nie sądzę, że krem jest koloryzujacy.
Żadnego rozświetlenia Mam próbkę - jest nieco tępawy w nakładaniu (czuć te filtry mineralne ale ogólnie bardzo spoko, chyba się skuszę... tylko tak się zastanawiam
Filtr malutki (ale na noszenie "po domu" może być a w razie większego nasłonecznienia da się na niego dołożyć większy faktor tylko te właściwości pielęgnacyjne mnie kuszą a z drugiej strony ta mika nie wiadomo po co i alumina już mogli by se darować

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:42   #814
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Żadnego rozświetlenia Mam próbkę - jest nieco tępawy w nakładaniu (czuć te filtry mineralne ale ogólnie bardzo spoko, chyba się skuszę... tylko tak się zastanawiam
Filtr malutki (ale na noszenie "po domu" może być a w razie większego nasłonecznienia da się na niego dołożyć większy faktor tylko te właściwości pielęgnacyjne mnie kuszą a z drugiej strony ta mika nie wiadomo po co i alumina już mogli by se darować
Alumina ma za zadanie związać filtr mineralny w zawiesinie, o ile się nie myłę, wiec nie jest taka niezbedna Dzieki niej filtr lepiej i dłużej chroni skórę.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:46   #815
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Na recenzję za wcześnie, ale powiem Ci, gdzie kupiłam w organeo. Normalnie biorę z dostawą, bo jest bezpłatna już od 150pln, ale spieszyło mi się z solą do zmywarki (ta się zawsze kończy bez uprzedzenia więc podjechałam na Ursynów, tuż przy stacji Natolin - tylko trzeba się umówić z właścicielką wcześniej

o to masz blisko po produkty JMO w sklepiku estyl na ul. Indiry Gandhi 35/5a (niedawno odkryłam, tylko próbeczek wszystkich nie mieli do zakupienia )
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:51   #816
ranka
Kici kici miau miau

Melya a slyszalas ze p.Sylwia ma wycofac formule CdL jesli chodzi o Pixie??
bo na watku mineralowym dziewczyny tak pisaly ale p.Sylwia milczy

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość

Miałam nie grzebać przy produktach Madre Labs aż do momentu, jak przyjdzie ich kolej. Nie wytrzymałam i otworzyłam wczoraj truskawkowy szampon
ja tez nim umylam wczoraj wlosy ale strasznie pusza mi sie teraz kłaki
ranka jest offline  
Stary 2012-04-15, 12:55   #817
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

ja tez nim umylam wczoraj wlosy ale strasznie pusza mi sie teraz kłaki
Ależ Wy kusicie tym Madre Labs Do jakiego rodzaju włosów polecacie? Szkoda, że dostępny tylko na iHerbie.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-15, 13:00   #818
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Alumina ma za zadanie związać filtr mineralny w zawiesinie, o ile się nie myłę, wiec nie jest taka niezbedna Dzieki niej filtr lepiej i dłużej chroni skórę.
dzięki

Cytat:

o to masz blisko po produkty JMO w sklepiku estyl na ul. Indiry Gandhi 35/5a (niedawno odkryłam, tylko próbeczek wszystkich nie mieli do zakupienia )
może organeo ma blisko, ja mieszkam na Ochocie

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-15, 13:09   #819
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ojej masz jeszcze mineral flower?? ja już o nich zapomniałam tak dawno to było...
mam, mam, bo porobiłam sobie zapasy miałam 3 sztuki no i troche oszczędzałam..... teraz kończe drugie opakowanie i mam jeszcze na koniec nieotwierany mój ulubiony zielony
Cytat:
Witam, używam kosmetyków ekologicznych i naturalnych od 1,5 roku i niestety uważam, że nie umywają się one do zwykłych kosmetyków. Nie wygładzają tak skóry i włosów, a podkłady, które miałam nie kryły prawie wcale i ciężko się rozprowadzały.
Na razie mam tylko kosmetyki naturalne, ale zastanawiam się nad powrotem do chemii.
no widzisz - a ja mam całkiem odwrotnie po długim czasie uzywania kosmetyków naturalnych wiem, że skóra może być gładka sama z siebie, bez sztucznych wspomagaczy
Natomiast co do podkładów to sie z Tobą nie zgodze - jest całe mnóstwo podkładów naturalnych, część z nich naprawde dobrze kryje, chociażby minerały.
No i w kwestii włosów tez sie nie dam przekonac
Ale oczywiście każda skóra i włosy maja różne predyspozycje - więc albo faktycznie natura nie dla Ciebie, albo po prostu uzywałas kosmetyków naturalnych źle dobranych do swoich potrzeb.
Cytat:
fiolka85 fajowe zakupy daj znać jak tam balsamik lavery się spisuje

Co do tuszu do rzęs Lavery to wczoraj sprawił się na prawdę dobrze, przede wszystkim fajnie pachnie tak nie nachalnie i też nie chemicznie (czego w tradycyjnych tuszach nie znoszę), efekt jest fajny naturalny przy pierwszej aplikacji -przy kolejnych dużo mocniejszy.
Przetrwał 5h zakupów w zatłoczonej Galeri nie rozmazał się ani nic. Bardzo dobrze się go zmywa i tu jest zdecydowanie o niebo lepszy od tradycyjnych.

Co do dezodorantu Lavery to on miał na prawdę ciężkie zadanie, normalnie się zbytnio nie pocę, ale obecnie już na końcu ciąży bywa że czuję się jak hipcio i...no powiedzmy że dał rade, choć pod koniec dnia już nie było różowo, ale to były warunki ekstremalne

Mąż się skusił na ponowne danie szansy kremikowi Phenome Anty-age( w ramach promocji -50%) i dostaliśmu jeszcze w gratisie sorbet do ciała wake up. Sorbet jest po prostu boski super nawilża, ślicznie pachnie cytrusami
dla męża!
Rozumiem, że samopoczucie Ci w ciąży dopisuje, skoro tak sobie biegacie we dwoje po galerii
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Myłam się dzisiaj żelem borówkowym i jest boski! Na ciele może trochę zmienia zapach, ale po prysznicu w całej łazience pachnie niebiańsko. A deo Garniera jest jakiś dziwny. Strasznie lepiły mi się po nim pachy i długo nie chciał wyschnąć.
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Już po dwóch dniach widzę, że deo z Garniera jest sto razy lepszy od Crystal w sprayu i od Alterry. Jestem na prawdę zadowolona A zapach róży jest piękny.
Cytat:
Użyłam wczoraj deo Garniera i chociaż porównanie mam tylko z roll -onem Alvy, to sprawuje się chyba lepiej - mniej właśnie się lepi i mam dłuższe uczucie świeżości niż w przypadku Alvy. Wchłonął się z resztą chyba również szybciej. Ale ja jestem dopiero na etapie oczyszczanie z nienaturalnych świństw....
Ja też uważam, że garnier lepszy od alvy i crystalla
I u mnie super się wchłania i nie klei się

Korah - uzyłam dzisiaj peelingu do paszczy essentialy yours i powiem Ci, że jest boski chyba najlepszy peeling do twarzy jaki miałam jest taki akurat - drobinek ma dużo, nie są mocno drapiące, ale tez nie za miękkie, zostawia twarz mięciutką, nawilżoną i odżywiona, ale bez zbędnej powłoczki na twarzy. Naprawdę jest super dziękuję

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ależ Wy kusicie tym Madre Labs Do jakiego rodzaju włosów polecacie? Szkoda, że dostępny tylko na iHerbie.
Ja testowałam komplet do włosów normalnych i naprawde zrobił na mnie wrażenie
No ale wiesz, ja inne mam włosiska
Z wersji truskawkowj mam tylko odżywkę.
Ale wszystko stoi i czeka
Stary 2012-04-15, 13:24   #820
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah - uzyłam dzisiaj peelingu do paszczy essentialy yours i powiem Ci, że jest boski chyba najlepszy peeling do twarzy jaki miałam jest taki akurat - drobinek ma dużo, nie są mocno drapiące, ale tez nie za miękkie, zostawia twarz mięciutką, nawilżoną i odżywiona, ale bez zbędnej powłoczki na twarzy. Naprawdę jest super dziękuję
Mnie też się bardzo podoba I dla wrażliwej cery stworzony
Korah jest offline  
Stary 2012-04-15, 13:38   #821
123sciri
Rozeznanie

[QUOTE=anula_ga;33553128]
dla męża!
Rozumiem, że samopoczucie Ci w ciąży dopisuje, skoro tak sobie biegacie we dwoje po galerii
/QUOTE]

a dziękuje bardzo -jakoś daje rade

po raz pierwszy nie podpasował mi produkt JMO- użyłam dziś żelu złuszczającego do mycia twarzy z żeń szeniem i jojobą i po prostu jest fuj, ja nie jestem jakimś szczególnym wrażliwcem jeżeli chodzi o zapachy ale to jest po prostu dla mnie śmierdzące- nie wypowiem się o właściwościach myjących czy pielęgnujących gdyż nie dało się tego użyć
ale za to kremik morelowy jest niczego sobie, ładnie pachnie i nawilża

zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-04-15, 13:55   #822
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

[QUOTE=123sciri;33554005]
Cytat:

dla męża!
/QUOTE]

a dziękuje bardzo -jakoś daje rade

po raz pierwszy nie podpasował mi produkt JMO- użyłam dziś żelu złuszczającego do mycia twarzy z żeń szeniem i jojobą i po prostu jest fuj, ja nie jestem jakimś szczególnym wrażliwcem jeżeli chodzi o zapachy ale to jest po prostu dla mnie śmierdzące- nie wypowiem się o właściwościach myjących czy pielęgnujących gdyż nie dało się tego użyć
Oj u mnei było to samo. Dodatkowo wysypało mnie po tym żelu. Mała paskuda.

jp91 jest offline  
Stary 2012-04-15, 14:08   #823
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
lepiej od razu się poddać i kupić
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
dokładnie. Raz, że przez to mamrotanie się nie wyśpisz. Dwa- życie jest zbyt krótkie, żeby sobie czegokolwiek odmawiać. Trzy- takie powstrzymywanie się przed kumpnem to na pewno stres; łudzisz się, ze w żaden sposób się to nie odbije na Twoich włosach i skórze?
Dziękuję, Dziewczyny, że dbacie o moje zdrowie psychiczne i fizyczne. Szkoda, że portfel ma inne zdanie na ten temat.

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
wizazo, zakupo i kosmetykoholizm - wiem cos na ten temat
Warto olejowac wlosy systematycznie, nawet u mnie w pracy potrafia zauwazyc, ze cos jest nie tak jak nie olejuje wlosow tak 2-3 razy pod rzadtakze wscibscy koledzy sa jakas motywacja, zeby byc systematyczna Juz nie moge sie doczekac tej bialej glinki, aby ja przetestowac.Sprawdzalam jest juz u mnie w miescie tylko czekam, az wsadza ja do paczkomatu Byla wyslana w piatek popoludniu wiec w pon powinna juz wpasc w moje rece Zel borowkowy z Alterry to moje must have, musze miec go zawsze pod prysznicem. W magicznej komodce mam zapas zelu w postaci 8 szt Tez mam truskawkowe Marde Labs szampon i odzywke, ale niestety otworze je jak zuzyje cos z obecnej kolekcji. Nawet przez zalakowana folie pachna obiecujaco
Ja to muszę się przekonać do olejowania raz w tygodniu, co dopiero kilka dni pod rząd. Trzymam kciuki, żeby glinkę dzisiaj wysłali. Zapasy żelu Alterry mnie powaliły! Moje Madre też czeka na swoją kolej.

Cytat:
Oj, oj a może jedna Ci została? Ja chętna
Jutro idę jeszcze dokupić maseczki po 25 g (tylko takie zostały). Jak się zdecydujesz, to proszę o pw.

Cytat:
O widzisz, jaki ładny obrót sprawy. Niby mąż kupił coś sobie, a Ty też dostałaś.

Cytat:
Miałam nie grzebać przy produktach Madre Labs aż do momentu, jak przyjdzie ich kolej. Nie wytrzymałam i otworzyłam wczoraj truskawkowy szampon
Ja się na razie powstrzymałam i wąchałam tylko przez folię, tak jak Effa.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Wiem o tym. Kiedyś ktoś wklejał wypowiedź p. Sylwii - nie stać ją na utrzymanie dwóch formuł w tylu odcieniach. Dlatego kupiłam sobie na zapas 2 duże opakowania CdL. Formuła Complexion Perfector mi się nie podoba, bo ma za dużo składników. Nie wiem, czemu p. Sylwia się uparła, żeby minerały miały działanie pielęgnacyjne, przecież od tego mamy inne kosmetyki.

Cytat:
Ja też uważam, że garnier lepszy od alvy i crystalla
I u mnie super się wchłania i nie klei się
To nie wiem, czemu ja mam takie wrażenia. Może za dużo mi się go wylało...
Melya jest offline  
Stary 2012-04-15, 14:10   #824
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
jedyny konkret w twojej wypowiedzi to te 1,5 roku. a czegoz to uzywalas?
jak juz dziewczyny pisaly, nawet wracajac do kosmetykow konwencjonalnych warto dalej patrzec na sklady, zeby nie dac sie zrobic w bambuko producentom
Cytat:
no co ty powiesz? ja uwazam, ze on strasznie przyjemnie pachnie i to wcale nie jakos wyraznie, wiec nie przyszloby mi do glowy, ze komus ten delikatny zapach moze przeszkadzac no ale ja tez nie jestem w ciazy... moze to to sprobuj po porodzie
cloche jest offline  
Stary 2012-04-15, 14:20   #825
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
na początku 8 miesiąca
Korah jest offline  
Stary 2012-04-15, 14:27   #826
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja testowałam komplet do włosów normalnych i naprawde zrobił na mnie wrażenie
No ale wiesz, ja inne mam włosiska
Z wersji truskawkowj mam tylko odżywkę.
Ale wszystko stoi i czeka
Czuję się coraz bardziej skuszona Boję się trochę iHerb. Ostatnio tak długo czekałam na paczuszkę, a w niej był jeszcze ten ochydny filtr AO. Są jakies fajne sera z wit.C na iHerb? Bo znów zaczynam kombinować z tego typu kosmetykiem Nie wiem, czy kupić to polecane przez Sicilię, czy ukręcić sobie z ZSK lub BU, a może coś z iHerb. Zalezałoby mi na czystym serum z wit.C. Bez udoskonaleń, nawilzaczy, natłuszczaczy... Co radzicie?

margoltka jest offline  
Stary 2012-04-15, 14:51   #827
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Czuję się coraz bardziej skuszona Boję się trochę iHerb. Ostatnio tak długo czekałam na paczuszkę, a w niej był jeszcze ten ochydny filtr AO. Są jakies fajne sera z wit.C na iHerb? Bo znów zaczynam kombinować z tego typu kosmetykiem Nie wiem, czy kupić to polecane przez Sicilię, czy ukręcić sobie z ZSK lub BU, a może coś z iHerb. Zalezałoby mi na czystym serum z wit.C. Bez udoskonaleń, nawilzaczy, natłuszczaczy... Co radzicie?
Olejową witC z mazideł
Stary 2012-04-15, 14:55   #828
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
A myślałaś o tym?
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/SAP-Witamina-C/227
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ser...amina-C-25-g/4

jp91 jest offline  
Stary 2012-04-15, 15:12   #829
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Olejową witC z mazideł
O niej tez myślałam, ale olej pod olej? Nie wiem, czy nie przesadzę Wiesz jaka moja skóra jest trudna.

Myślałam o serum z drugiego linku.

lub z przepisu z marchweką http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...E-marchewka/37

chciałabym najbardziej "czyste" serum

margoltka jest offline  
Stary 2012-04-15, 15:19   #830
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
O niej tez myślałam, ale olej pod olej? Nie wiem, czy nie przesadzę Wiesz jaka moja skóra jest trudna.

Myślałam o serum z drugiego linku.

lub z przepisu z marchweką http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...E-marchewka/37

chciałabym najbardziej "czyste" serum
Olejowej nie uzywa się solo stosuje sie ja w malutkim stężeniu, ja dodaje kropelke do kremu na noc.
Stary 2012-04-15, 16:02   #831
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak juz Korah napisala, to nie jest prawda. owszem, jesli nalozymy jakies byle-co, to sie zetrze - czy przy nakladaniu makijazu, czy przy kichnieciu, a chocby i czesaniu ale filtr JMO naprawde swietnie sie trzyma na gebie. nakladam na niego fluid living nature i nic nie wcieram, po prostu delikatnie rozprowadzam. nie ma szans wytrzec filtra.
z chemicznymi filtrami z kolei jest tak: jesli mamy filtr fotostabilny, to nie trzeba go reaplikowac. wytrzyma sobie spokojnie caly dzien. jesli nie jest wodoodporny, potoodporny i w ogole, to oczywiscie lepiej po kontakcie z woda czy po spoceniu sie lepiej nalozyc ponownie - ale to w przypadku wszystkich filtrow.
nastepnie mamy jeszcze filtry chemiczne, ktore nie musza byc fotostabilne. tzn. traca swoje wlasciwosci przy ekspozycji na slonce. wiadomo - nie od razu. ale po 2-3 godzinach ochrona jest znacznie slabsza. kremy, w ktorych ochrona przed UVA oparta jest jedynie na butyl methoxydibenzoylmethane (uffff, mam nadzieje, ze nie przekrecilam niczego w nazwie ) po 3 godzinach juz praktycznie nie maja porzadnej ochrony przed UVA. a np. kremy z tym wczesniej wymienionym filtrem (popularnie zwanym parsol) i
ethylhexyl methoxycinnamate (filtr UVB) jedynie - sa krotko mowiac do niczego. szczegolnie, jesli nie znajduja sie w tej mieszance stabilizatory - inaczej oba te filtry zdestabilizuja sie nawzajem. tutaj juz mowa nie o fotostabilnosci, tylko o stabilnosci ogolnej. parsol jest destabilizowany rowniez przez talk, mike i "mineraly" - chyba ze sa one w silikonowych otoczkach. ja to sobie tlumacze tak, ze te skladniki pochlaniaja parsol i on nie moze sobie po ludzku dzialac.
z makijazem jest tak, ze na mineralny filtr musimy nakladac go tak, zeby mineralka nie zetrzec. na chemiczny - o ile fotostabilny i ogolnie stabilny (ochrona UVA oparta na lepszejszych filtrach - tutaj dobrym przykladem sa filtry AMB) mozemy nakladac co nam w lapy wpadnie. na krem z samym parsolem z filtrow UVA juz lepiej nic nie nakladac i reaplikowac co 3 godziny.
czyli zostaje mi odkładać na JMO
dziękuję za radę

Analeigh
co do podkładów to wypróbuj mineralne

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-04-15, 16:17   #832
anula_ga
Zakorzenienie

siedzę juz drugą godzine z henną ciemny brąz
zobaczymy

Dziewczyny - nakładacie maske zaraz po spłukaniu henny? Bo ja raczej po spłukaniu henny nic nie nakładałam, ale chce to zmienić.
Czyli jak spłucze hennę to od razu maske na włosy i po jakiejs godzince maskę spłukac?
Stary 2012-04-15, 16:25   #833
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
zobaczymy

Dziewczyny - nakładacie maske zaraz po spłukaniu henny? Bo ja raczej po spłukaniu henny nic nie nakładałam, ale chce to zmienić.
Czyli jak spłucze hennę to od razu maske na włosy i po jakiejs godzince maskę spłukac?
ja jak hennowałam włoski to niczego nie nakładałam po hennnie.
Co prawda włosy się wtedy lekko kołtuniły i miałam problemy z ich rozczesaniem zazwyczaj.

Daj znać jak ci wyjdzie ten kolorek

zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-04-15, 16:27   #834
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja to muszę się przekonać do olejowania raz w tygodniu, co dopiero kilka dni pod rząd. Trzymam kciuki, żeby glinkę dzisiaj wysłali. Zapasy żelu Alterry mnie powaliły! Moje Madre też czeka na swoją kolej.
Jutro idę jeszcze dokupić maseczki po 25 g (tylko takie zostały). Jak się zdecydujesz, to proszę o pw.
Ja się na razie powstrzymałam i wąchałam tylko przez folię, tak jak Effa.
Zel mial byc seria limitowana wiec wolalam sie zabezpieczyc na wypadek, gdyby nagle mial zniknac z polek
Grzeczna dziewczynka moja ciekawosc co do Madre Labs na jakis czas zaspokoilo powochanie prze folie ciekawe na jak dlugo
Czy ja tez ogarnieta owczym pedem i zachwytem nad maseczka moglabym sie usmiechnac o jedna albo 2 porcyjki po 25 g

Cytat:
iherba nie zalezy sie bac trzaba tylko uzbroic sie w cierpliwosc. Maja duzo fajnych ekologicznych kosmetykow w przyzwoitych cenach wiec chocby dlatego warto sie przekonac. Ja zamawiam tam od niespelna 2 lat. Teraz pierwszy raz zdarzylo mi sie czekac ponad miesiac na 3 przesylki. Do tej pory zawsze przychodzily w 2 max 3 tygodnie. Co do zamawiania powyzej 40$ to nie ma sie co bac. U nas na slasku dostarcza inpost i jeszcze nie zdarzyly mi sie oplaty typu vat ani clo a teraz jeszcze jest wysylka za free na zamowienia powyzej 40$ moze jakis filtr na lato przydaloby sie zamowic
Ja mialam oba serum z vit c z BU i zsk , byly ok ale szalu nie bylo.
Teraz mam serum z vit c Laidbare i jest najlepsze z tych, ktore mialam do tej pory. Margoltka jesli chcialabys sprobowac to moge Ci podeslac probke

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-04-15 o 17:11 Powód: literowka
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-15, 16:28   #835
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
ja jak hennowałam włoski to niczego nie nakładałam po hennnie.
Co prawda włosy się wtedy lekko kołtuniły i miałam problemy z ich rozczesaniem zazwyczaj.

Daj znać jak ci wyjdzie ten kolorek
własnie ja do tej pory tez tak robiłam - chce to zmienic
napewno dam znac jak kolor
Stary 2012-04-15, 16:31   #836
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Olejową można dodawać do kosmetyku, niekoniecznie pod
Teoretycznie olej do oleju pasuje, ale ja bym się dobrze wczytała jeszcze w info na str. producenta, bo jak pamiętam witamina C z niektórymi wyciągami roślinnymi nie współgra

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-15, 16:46   #837
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
iherba nie zalezy sie bac trzaba tylko uzbroic sie w cierpliwosc. Maja duzo fajnych ekologicznych kosmetykow w przyzwoitych cenach wiec chocby dlatego warto sie przekonac. Ja zamawiam tam od niespelna 2 lat. Teraz pierwszy raz zdarzylo mi sie czekac ponad miesiac na 3 przesylki. Do tej pory zawsze przychodzily w 2 max 3 tygodnie. Co do zamawiania powyzej 40$ to nie ma sie co bac. U nas na slasku dostarcza inpost i jeszcze nie zdazyly mi sie oplaty typu vat ani clo a teraz jeszcze jest wysylka za free na zamowienia powyzej 40$ moze jakis filtr na lato przydaloby sie zamowic

oj dobrze wiedzieć bo ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam po raz pierwszy i właśnie w granicach 40$- a wiele jest tam rzeczy które mnie kusza (moja wish list -pęka w szwach)

zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-04-15, 17:17   #838
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Olejowej nie uzywa się solo stosuje sie ja w malutkim stężeniu, ja dodaje kropelke do kremu na noc.
Cytat:
Olejową można dodawać do kosmetyku, niekoniecznie pod
Teoretycznie olej do oleju pasuje, ale ja bym się dobrze wczytała jeszcze w info na str. producenta, bo jak pamiętam witamina C z niektórymi wyciągami roślinnymi nie współgra
Widzicie jakie mam jeszcze braki
Dziękuję

Cytat:
zobaczymy

Nie nakładam niczego. Spłukuję i szuszę. A tak będąc w temacie henny, jej smrodek do dzisiaj czuję we włosach, a minęło już tyle czasu

Cytat:
iherba nie zalezy sie bac trzaba tylko uzbroic sie w cierpliwosc. Maja duzo fajnych ekologicznych kosmetykow w przyzwoitych cenach wiec chocby dlatego warto sie przekonac. Ja zamawiam tam od niespelna 2 lat. Teraz pierwszy raz zdarzylo mi sie czekac ponad miesiac na 3 przesylki. Do tej pory zawsze przychodzily w 2 max 3 tygodnie. Co do zamawiania powyzej 40$ to nie ma sie co bac. U nas na slasku dostarcza inpost i jeszcze nie zdazyly mi sie oplaty typu vat ani clo a teraz jeszcze jest wysylka za free na zamowienia powyzej 40$ moze jakis filtr na lato przydaloby sie zamowic
Ja mialam oba serum z vit c z BU i zsk , byly ok ale szalu nie bylo.
Teraz mam serum z vit c Laidbare i jest najlepsze z tych, ktore mialam do tej pory. Margoltka jesli chcialabys sprobowac to moge Ci podeslac probke
Dziękuję bardzo. Przyjrzę się polecanemu przez Ciebie serum

Właśnie nie wiem, co robić z tym serum. Krem Gaia działa pięknie, tonik rozjaśnia. Może więc podarować sobie serum. Z drugiej strony za miesiąc, może wcześniej pożegnam się z kwasami na okres lata. Spędzam dużo czasu na słońcu - w ogródku jest tyle do zrobienia. Nie chciałabym zatem ryzykować przebarwieniami Wtedy mogłabym używać serum

edit: Któraś z kolei promocja żeli Born to Bio

Ekodrogeria.pl Promocja na żele pod prysznic Born to Bio ciągle aktualna. Kup 2, wybierz trzeci GRATIS! np. pachnący różą i jaśminem http://www.ekodrogeria.pl/product-po...min-300ml.html

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-15 o 17:25
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-15, 17:27   #839
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
zobaczymy

nie wiem, czy nie za pozno jest... ale co tam ja nakladam zaraz po splukaniu henny i trzymam tak jakos pol godzinki... dluzej jeszcze nie wytrzymalam, bo zawsze chce szybko zobaczyc, jaki kolor wyszedl
cloche jest offline  
Stary 2012-04-15, 17:52   #840
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
wizazo, zakupo i kosmetykoholizm - wiem cos na ten temat
Warto olejowac wlosy systematycznie, nawet u mnie w pracy potrafia zauwazyc, ze cos jest nie tak jak nie olejuje wlosow tak 2-3 razy pod rzadtakze wscibscy koledzy sa jakas motywacja, zeby byc systematyczna Juz nie moge sie doczekac tej bialej glinki, aby ja przetestowac.Sprawdzalam jest juz u mnie w miescie tylko czekam, az wsadza ja do paczkomatu Byla wyslana w piatek popoludniu wiec w pon powinna juz wpasc w moje rece Zel borowkowy z Alterry to moje must have, musze miec go zawsze pod prysznicem. W magicznej komodce mam zapas zelu w postaci 8 szt Tez mam truskawkowe Marde Labs szampon i odzywke, ale niestety otworze je jak zuzyje cos z obecnej kolekcji. Nawet przez zalakowana folie pachna obiecujaco
Od razu poczułam się zdrowa ale masz rację, bo przecież piszą, że to limitowanka jest
Cytat:
Jeśli zależy Ci na czystym serum, to zamów sobie witaminę C w proszku i sama sobie będziesz raz w tygodniu mieszać z wodą destylowaną i wit. E.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitam...8-oz-227-g/413

kotwilka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości