Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-20, 14:45   #1321
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
No to mnie zmartwiłaś ja używam na noc od ok tygodnia olejku arganowego i nic złego się nie dzieje, a ty mówisz zeby nie codziennie...a jesli bym uzywała tak jak do tej pory tylko na noc a w dzien przecieram tylko hydrolatem. Ja już nie wiem co do tego mojego suszu na twarzy używać.

Dziękuję wam dziewczyny za pomoc, bo tyle tego jest, że ja już się gubie trochę (od tygodnia czytam wasz watek, blogi z kosmetykami naturalnymi) i wszystko chciałoby się miec
Nie ma sie czym martwić, oczywiscie sa wyjatki i niektóre oleje nie zapchają, kwestia indywidualna. Jeśli jednak masz odwodnioną cere i zpachane pory, to radze bardzo uwazać, no i takiej cerze zdecydowanie polecam kosmetyki na bazie aloesu np Aubrey organics. Co do koncentratu AMB to jest leciutki, jednak narazie moze się na niego nie decyduj, za dużo nowosci naraz nie jest dobre, a to taki dość konkretny specyfik jest. Raczej na ten moment kieruj się na kosmetyki o krótkich składach i nie pachnących

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
wlasnie dzwonila do mnie podekscytowana mama mowiac " mam dla Ciebie niespodzianke podpowiem Ci tylko tyle, ze o zapachu kokosa, migdalow i rozy" hmmm ja na to eko deo z rossmana
takze tym oto sposobem stalam sie posiadaczka wszystkich eko deo z garniera
Taka mama to skarb

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja uzywam kremów/olejów dwa razy dziennie - i na noc i na dzień i nie wyobrażam sobie, żeby tego nie robic. Moja skóra po prostu tego potrzebuje i już (nie mam skóry suchej, mam mieszana). Tak więc nie martw sie na zapas Każdy musi dobrać ilość i rodzaj kosmetyków indywidualnie, nie ma jednego, uniwersalnego i własciwego dla kazdej skóry sposóbu dbania o nią. Ile skór tyle potrzeb i różnorodności wymagań.
Jeśli masz skóre wysuszona i skłonną do zapychania to uzywaj więcej kosmetyków nawilzających a mniej odzywczych - odżywcze są z reguły cięższe i wówczas większa szansa na zapchanie. W związku z tym oleje bym na Twoim miejscy na razie ograniczyła (np. tylko 2 razy w tygodniu stosuj na noc olej). Na wysusz dobrze robią tez maseczki nawilżające - możłiwość zapchania skóry zdecydowanie mniejsza a efekty nawilżające szybciej widoczne.
I tak jak napisałam - musisz sama dobrac metode pielegnacji własciwą dla Twojej skóry. My możemy Ci jedynie cos podpowiedzieć, ale nie sugeruj się tak do końca tym co piszemy, bo my opisujemy to, co najbardziej odpowiada naszym skórom - a Ty masz swoją własną skórę, nie żadną z naszych Obserwuj uważnie i zmieniaj, dopasowuj pielegnację w zależności od sygnałów jaki dostajesz zwrotnie.
A masz problemy z zapychaniem, wypryskami

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ostatnio się żaliłam,że mam znowu przesuszoną skórę: myślicie, że to możliwe, że sprawił to obficie używany hydrolat rozmarynowy
Bardzo możliwe, niewykluczone, ale nie dowiesz się, dopóki nie odstawisz

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
1 .moje zakupy + szampon kouyome w paczkomacie czeka na obiór
2 . moja pat&rub rodzinka
Cuda
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 14:49   #1322
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Holuś, Ty zakuso jedna!
Bardzo mnie interesuje Twoja opinia na temat ekoampułki i płynu micelarnego. Śliczne zakupy! Zazdraszczam
Stary 2012-04-20, 14:50   #1323
beeets
Zakorzenienie

W sprawie sklepu http://www.aroma-perfumy.pl/
ul. Sosnkowskiego 37
(wejście od Kościuszki)
Warszawa

W sklepie jest większy wybór. Wszystkiego nie udało im się wprowadzić do sklepu internetowego.
są wszystkie marki.
Na zamówienie tylko te droższe kosmetyki np. essential care i kolorówka lavera, alva, sante, annemarie borlind.
Może się tez zdarzyć że czeka się na dostawę i chwilowo czegoś nie ma.
Sklep stacjonarny jest dobrze zaopatrzony

korah, jp91, margoltka, kijanka, effe, hola ola gratuluję nowych nabytków

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2012-04-20 o 14:54
beeets jest offline  
Stary 2012-04-20, 14:51   #1324
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A masz problemy z zapychaniem, wypryskami
A dlaczego mam mieć? Nie rozumiem chyba do końca pytania
Jeśli uzywam własciwie dobranych rzeczy to nie mam problemów z zapychaniem..........
Kiedyś miałam z tym problem, ostatnio rzadko bardzo.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-04-20 o 14:54
anula_ga jest offline  
Stary 2012-04-20, 14:59   #1325
Bralik
Raczkowanie

Beeets to super, że w sklepie jeszcze więcej kosmetyków (może bedzie szampon kuomaye do włosow przetłuszczających się). Miała się do niego wybrac, ale leje strasznie i nici dzis z zakupów
Stary 2012-04-20, 15:00   #1326
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Cuda

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Holuś, Ty zakuso jedna!
Bardzo mnie interesuje Twoja opinia na temat ekoampułki i płynu micelarnego. Śliczne zakupy! Zazdraszczam
Natko micel super, łagodny, do oków nie używałam , makijaż zmywa szybko i dokładnie za jednym przyłożeniem wacika, do tego mam wrażenie ze łagodzi i uspokaja cerę.

ekoampułka czeka w kolejce, ale testowałam ja przez kilka dni z próbek i jak tylko ogłoszono vipy w S pognałam by ja kupić - po 3 dniach moje cera była po prostu super, makijaż bez zająknięcia trzymał sie cały dzien, zaczerwienienia które mam przy nosie zmniejszone, cera promiena, koloryt ujednolicony i biła z niej młodość choc nie najmłodsza juz jest
poczytaj tu, nic więcej nie wymyślę bo recenzentki to najlepiej ujęły
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...ampulka-1.html
hola ola jest offline  
Stary 2012-04-20, 15:01   #1327
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Beeets to super, że w sklepie jeszcze więcej kosmetyków (może bedzie szampon kuomaye do włosow przetłuszczających się). Miała się do niego wybrac, ale leje strasznie i nici dzis z zakupów
zawsze możesz napisać maila z zapytaniem, czy produkt jest dostępny. bardzo szybko odpisują.
też bez problemów ci odłożą produkt do twojego przyjazdu

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-04-20, 15:21   #1328
marcelinka12
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To witam sąsiadkę, ja mieszkam niedaleko Blue City
Do organeo jest bliziutko z metra Natolin

Holuś jaka ładna rodzinka... a ten 40+ to rozumiem,ze Twojej Mamy krem
to i ja witam sasiadki ja z Ochoty )

effaj jestes z W-wy ???

Hola piekne zakupy
marcelinka12 jest offline  
Stary 2012-04-20, 15:21   #1329
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-04-20, 15:24   #1330
natkaa
Zadomowienie

Cytat:

Natko micel super, łagodny, do oków nie używałam , makijaż zmywa szybko i dokładnie za jednym przyłożeniem wacika, do tego mam wrażenie ze łagodzi i uspokaja cerę.

ekoampułka czeka w kolejce, ale testowałam ja przez kilka dni z próbek i jak tylko ogłoszono vipy w S pognałam by ja kupić - po 3 dniach moje cera była po prostu super, makijaż bez zająknięcia trzymał sie cały dzien, zaczerwienienia które mam przy nosie zmniejszone, cera promiena, koloryt ujednolicony i biła z niej młodość choc nie najmłodsza juz jest
poczytaj tu, nic więcej nie wymyślę bo recenzentki to najlepiej ujęły
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...ampulka-1.html
Dziękuję Ci pięknie, tym samym czuję się zupełnie skuszona Tylko ta cena...
Stary 2012-04-20, 15:30   #1331
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość

Hola piekne zakupy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Cytat:
Dziękuję Ci pięknie, tym samym czuję się zupełnie skuszona Tylko ta cena...
cena 134 zł zapłaciłam na vipach, tak sie napaliłam ze musiałam je miec, za jakies 2 tyg rozdziewicze je wreszcie
hola ola jest offline  
Stary 2012-04-20, 15:31   #1332
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Taka mama to skarb
zdecydowanie sie zgadzam jeszcze od czasu do czasu przyniesie cos eko do jedzenia, takze bardzo dobrze sie z nia mam i smiem twierdzic, ze obojga rodzicow cudownych mam

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
t
effaj jestes z W-wy ???
a dlaczego pytasz?

Ide dzis do rossa zobaczyc czy dotarlo juz maslo z alterry
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-20, 16:09   #1333
natkaa
Zadomowienie

Cytat:

cena 134 zł zapłaciłam na vipach, tak sie napaliłam ze musiałam je miec, za jakies 2 tyg rozdziewicze je wreszcie
Co to są vipy? ( i nie o znaczenie słowa mi chodzi ) Targi jakieś, czy coś inszego?
Stary 2012-04-20, 16:11   #1334
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Co to są vipy? ( i nie o znaczenie słowa mi chodzi ) Targi jakieś, czy coś inszego?
sephora robi dni vipów dla posiadaczy ich kart - teraz np są dni vip, w trakcie których posiadacze kart robią zakupy z 20% znizka na asortyment sephory.
Stary 2012-04-20, 16:18   #1335
marcelinka12
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
zdecydowanie sie zgadzam jeszcze od czasu do czasu przyniesie cos eko do jedzenia, takze bardzo dobrze sie z nia mam i smiem twierdzic, ze obojga rodzicow cudownych mam

a dlaczego pytasz?

Ide dzis do rossa zobaczyc czy dotarlo juz maslo z alterry
nie wiem dlaczego ale jakos tak mi sie wydawalo
marcelinka12 jest offline  
Stary 2012-04-20, 16:21   #1336
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
A dlaczego mam mieć? Nie rozumiem chyba do końca pytania
Jeśli uzywam własciwie dobranych rzeczy to nie mam problemów z zapychaniem..........
Kiedyś miałam z tym problem, ostatnio rzadko bardzo.
No wlaśnie, ale jeśli się ma trądzikową cerę, podatną na wypryski, którą wszystko praktycznie zapycha, to trzeba bardzo uważać na wszelkie kosmetyki i przede wszystkim nie stosować ich w nadmiarze. To oczywiście jest moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. A pytałam, bo nie wiem właściwie jaką Ty masz cerę, myślałam, że problematyczną, nie wiem czemu i dziwiło mnie, że przy stosowaniu 2 razy dziennie olejów nie masz kłopotów z wulkanami na twarzy.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 16:24   #1337
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
sephora robi dni vipów dla posiadaczy ich kart - teraz np są dni vip, w trakcie których posiadacze kart robią zakupy z 20% znizka na asortyment sephory.
AAA. ... to... Faktycznie dzisiaj mąż dostał sms-a o tej zniżce, ale ja w Sephorze raczej nie kupuję, wszystko przez net załatwiam, bo czasu nie mam i denerwuje mnie obsługa tam. Dziękuję Ci
Stary 2012-04-20, 16:42   #1338
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
No wlaśnie, ale jeśli się ma trądzikową cerę, podatną na wypryski, którą wszystko praktycznie zapycha, to trzeba bardzo uważać na wszelkie kosmetyki i przede wszystkim nie stosować ich w nadmiarze. To oczywiście jest moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. A pytałam, bo nie wiem właściwie jaką Ty masz cerę, myślałam, że problematyczną, nie wiem czemu i dziwiło mnie, że przy stosowaniu 2 razy dziennie olejów nie masz kłopotów z wulkanami na twarzy.
Nie napisałam, że stosuje dwa razy dziennie oleje, chociaż faktycznie czasem i tak bywa. Napisałam, że stosuje 2 razy dziennie kremy/oleje, czyli albo krem albo olej, w różnych kombinacjach .
Ja nie radziłam nikomu z tradzikową i skłonną do zapychania cerą używania kosmetyków w nadmiarze nie bardzo więc rozumiem zaznaczony fragment Twojego posta. Myślę, że nie nalezy stosowac kosmetyków w nadmiarze bez względu na to jaką ma się cerę.......
A w odniesieniu do siebie - używanie kremu/oleju rano i wieczorem to jeszcze nie nadmiar dla mnie i dla wielu innych osób to norma potrzebna do utrzymania skóry we właściwym stanie. Zresztą to zależy od stosowanych kosmetyków - właściwie dobrane z całą pewnościa nie są przesadą.
Tak samo jak moim zdaniem pielęgnacja polegająca na stosowaniu kremu 2 razy w tygodniu dla wielu osób przyniosłaby wiecej szkód niz pożytku - to, że jest własciwa dla Twojej skóry nie oznacza, że bedzie dobra dla innych. Tak jak nie dla kazdego własciwym będzie mój sposób dbania o skórę. Każdy musi znaleźć sposób odpowiedni dla siebie .
Kiedys juz mnie pytałas o cerę i wciąż mam mieszaną to, że sobie na nią psiorczę czasem to nie znaczy, że jest problemowa - myslę, że w granicach rozsądku, jedno jej słuzy bardziej, inne mniej.

Zmyłam olej lniany, czekam az mi włosy wyschną
A przy oazji - szampon phenome rebalance jest cudny!!!

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
AAA. ... to... Faktycznie dzisiaj mąż dostał sms-a o tej zniżce, ale ja w Sephorze raczej nie kupuję, wszystko przez net załatwiam, bo czasu nie mam i denerwuje mnie obsługa tam. Dziękuję Ci
prosze
ja też niezbyt czesto ich zaszczycam swoją obecnością ale micel p&r 20% taniej to jednak jest wyzwanie..........dla mojej silnej woli
Stary 2012-04-20, 16:52   #1339
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Nie napisałam, że stosuje dwa razy dziennie oleje, chociaż faktycznie czasem i tak bywa. Napisałam, że stosuje 2 razy dziennie kremy/oleje, czyli albo krem albo olej, w różnych kombinacjach .
Ja nie radziłam nikomu z tradzikową i skłonną do zapychania cerą używania kosmetyków w nadmiarze nie bardzo więc rozumiem zaznaczony fragment Twojego posta. Myślę, że nie nalezy stosowac kosmetyków w nadmiarze bez względu na to jaką ma się cerę.......
A w odniesieniu do siebie - używanie kremu/oleju rano i wieczorem to jeszcze nie nadmiar dla mnie i dla wielu innych osób to norma potrzebna do utrzymania skóry we właściwym stanie. Zresztą to zależy od stosowanych kosmetyków - właściwie dobrane z całą pewnościa nie są przesadą.
Tak samo jak moim zdaniem pielęgnacja polegająca na stosowaniu kremu 2 razy w tygodniu dla wielu osób przyniosłaby wiecej szkód niz pożytku - to, że jest własciwa dla Twojej skóry nie oznacza, że bedzie dobra dla innych. Tak jak nie dla kazdego własciwym będzie mój sposób dbania o skórę. Każdy musi znaleźć sposób odpowiedni dla siebie .
Kiedys juz mnie pytałas o cerę i wciąż mam mieszaną to, że sobie na nią psiorczę czasem to nie znaczy, że jest problemowa - myslę, że w granicach rozsądku, jedno jej słuzy bardziej, inne mniej.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

prosze
ja też niezbyt czesto ich zaszczycam swoją obecnością ale micel p&r 20% taniej to jednak jest wyzwanie..........dla mojej silnej woli
O tym samym pomyślałam, może wyślę mego męża, jakoś tak jego urok osobisty zawsze działa na panie i to nie tylko tam pracujące
Stary 2012-04-20, 16:58   #1340
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Ja wychowana przez Douglasa,ale dni vip -20% w sephorze robią swoje i pomalutku się do niej przekonuję
Cytat:

Czyli wiemy tyle,że wszystkie szampony phenome są...phenomenalne
Ja mam odżywkę rebalance,ale Klolcia skręciła mi ze świeżej dostawy ważna aż do 2014,więc nie otwieram!Nie!!!.....choć tak bardzo korci

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-04-20, 17:08   #1341
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Jak mi ktoś pisze, że go wszystko praktycznie zapycha, ma z tym problem, to tak, jakbym słyszała siebie. Jeśli nie masz z tym problemu, to Ciesz się i nie psiocz na swoją cerę, bo sobie sprawy nie zdajesz, jaka jest cudna i ile osób Ci zazdrosci Nakładanie olejów czy kremów 2 razy dziennie jest dla niektórych cer nie tyle nadmiarem, co po prostu zabójstwem. Niestety, ja znajduję się w tej grupie osób i na razie tylko podejrzewam, że Bralik też, skoro opisała swoją cerę, tak jak opisała. Wierz mi, chciałabym kupić pierwszy z brzegu dobrze zapowiadający się i mający same pozytywne recenzje w KWC kremik i codziennie rano i wieczorem nałożyć go na buzię bez strachu, ze obudzę się z wysypem na całej twarzy. Na razie na taki jeszcze nie trafiłam. Nawet mój ukochany AO na noc, który mogę bez obaw nałożyć nie nadaje się u mnie do codziennego stosowania. Na codzień służą mi tylko toniki i też nie wszystkie oczywiście.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 17:36   #1342
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
O tym samym pomyślałam, może wyślę mego męża, jakoś tak jego urok osobisty zawsze działa na panie i to nie tylko tam pracujące
u mnie to samo - mąż nawet z rossa potrafi mi przynieść próbki spod "kasy", ja nigdy w rossie nic od pań nie dostałam
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja wychowana przez Douglasa,ale dni vip -20% w sephorze robią swoje i pomalutku się do niej przekonuję

Czyli wiemy tyle,że wszystkie szampony phenome są...phenomenalne
Ja mam odżywkę rebalance,ale Klolcia skręciła mi ze świeżej dostawy ważna aż do 2014,więc nie otwieram!Nie!!!.....choć tak bardzo korci
Na to wychodzi z szamponami tak, odzywka tez cudna!
Ale rączki przy sobie kochaniutka - czekamy, czekamy i ćwiczymy cierpliwość!!!
Cytat:
Jak mi ktoś pisze, że go wszystko praktycznie zapycha, ma z tym problem, to tak, jakbym słyszała siebie. Jeśli nie masz z tym problemu, to Ciesz się i nie psiocz na swoją cerę, bo sobie sprawy nie zdajesz, jaka jest cudna i ile osób Ci zazdrosci Nakładanie olejów czy kremów 2 razy dziennie jest dla niektórych cer nie tyle nadmiarem, co po prostu zabójstwem. Niestety, ja znajduję się w tej grupie osób i na razie tylko podejrzewam, że Bralik też, skoro opisała swoją cerę, tak jak opisała. Wierz mi, chciałabym kupić pierwszy z brzegu dobrze zapowiadający się i mający same pozytywne recenzje w KWC kremik i codziennie rano i wieczorem nałożyć go na buzię bez strachu, ze obudzę się z wysypem na całej twarzy. Na razie na taki jeszcze nie trafiłam. Nawet mój ukochany AO na noc, który mogę bez obaw nałożyć nie nadaje się u mnie do codziennego stosowania. Na codzień służą mi tylko toniki i też nie wszystkie oczywiście.
Ponarzekac trzeba czasem coś tam mi nie pasuje, więc sobie narzekam.
No widzisz a dla mnie zabójstwem byłoby nakładanie kremu 2 razy w tygodniu....... I pewnie gdybym uzywała pierwszego lepszego dobrze zapowiadajacego się kremu tez by było różnie - uzywam tylko tych, które mi odpowiadają no nie ma innej rady jak dobrac cos własciwego dla siebie. Czasami to trwa niestety.
Zresztą moim zdaniem fakt zapychania cery wynika nie tylko z nadmiernej częstotliwości stosowania kosmetyków ale tez z ich rodzaju - źle dobramy krem nawet uzywany nawet 2 razy w tygodniu zapcha, a dobrze dobrany stosowany 2 razy na dzień krzywdy nie zrobi tylko same dobre rzeczy zdziała U Ciebie widocznie jest inaczej, ale sądzę, że takich cer jak Twoja jest niewiele. Najwazniejsze, że poznałas ja dobrze i masz na nia sposób
Ale moim zdaniem kazdy musi znaleźć swój własny sposób na swoją własną cerę - i tyle.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-04-20 o 17:58
anula_ga jest offline  
Stary 2012-04-20, 17:39   #1343
Bralik
Raczkowanie

Byłam, byłam, byłam.... i kupiłam:
-glinke białą argelitz (czaję się na Logony, ale to przy następnej okazji)
-micel Argile Provence
-maska Maka
-olejek wspaniały Alepia
zamówiłam szampon Kuomaye do przetłuszczających (ma być w przyszłym tyg.) i czuję się skuszona tym: http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/ORI...barwienia/1095 takie galaretowate.
A co myślicie o tym:
http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/Hea...witaminowe/711

Poza tym sklep naprawde fajny mnóstwo kosmetyków, a jak czegoś nie ma pani może zamówić. Dostałam próbkę maseczki, a przy zapłacie pani zaokrągliła w dół (nie wiele -3,50, ale to miłe). Część kosmetyków jako testery więc można sprawdzić, powąchać. sama pani b.sympatyczna i nie nachalna.

Edytowane przez Bralik
Czas edycji: 2012-04-20 o 17:41
Bralik jest offline  
Stary 2012-04-20, 17:48   #1344
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
-micel Argile Provence
-maska Maka
-olejek wspaniały Alepia
zamówiłam szampon Kuomaye do przetłuszczających (ma być w przyszłym tyg.) i czuję się skuszona tym: http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/ORI...barwienia/1095 takie galaretowate.
A co myślicie o tym:

Poza tym sklep naprawde fajny mnóstwo kosmetyków, a jak czegoś nie ma pani może zamówić. Dostałam próbkę maseczki, a przy zapłacie pani zaokrągliła w dół (nie wiele -3,50, ale to miłe). Część kosmetyków jako testery więc można sprawdzić, powąchać. sama pani b.sympatyczna i nie nachalna.
Ostatnio Zai pisała o orientanie, że nie warto. Ktoś jeszcze tez nie był zachwycony.
Gratuluję nowych nabytków - jesli masz możłiwość wklej nam zdjęcie
I używaj ostrożnie, obserwuj reakcje skóry i wprowadzaj powoli nowe kosmetyki, nie wszystko naraz.
Stary 2012-04-20, 17:59   #1345
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ponarzekac trzeba czasem coś tam mi nie pasuje, więc sobie narzekam.
No widzisz a dla mnie zabójstwem byłoby nakładanie kremu 2 razy w tygodniu....... I pewnie gdybym uzywała pierwszego lepszego dobrze zapowiadajacego się kremu tez by było różnie - uzywam tylko tych, które mi odpowiadają no nie ma innej rady jak dobrac cos własciwego dla siebie. Czasami to trwa niestety.
Zresztą moim zdaniem fakt zapychania cery wynika nie tylko z nadmiernej częstotliwości stosowania kosmetyków ale tez z ich rodzaju - źle dobramy krem nawet uzywany nawet 2 razy w tygodniu zapcha, a dobrze dobrany stosowany 2 razy na dzień krzywdy nie zrobi tylko same dobre rzeczy zdziała U Ciebie widocznie jest inaczej, ale sądzę, że takich cer jak Twoja jest niewiele. Najwazniejsze, że poznałas ja dobrze i masz na nia sposób
Ale moim zdaniem kazdy musi znaleźć swój własny sposób na swoją własną cerę - i tyle.
Może i masz rację, ja jednak pozostanę wierna swoim obserwacjom. Kremy nie są dla każdego, a na pewno nie w każdym wieku.
Mam zupełnie odmienne zdanie, wiele jest niestety takich cer i wiele osób je posiadających nie zdaje sobie sprawy z potrzeb takiej cery, z tego, że kremami jej tylko szkodzą. To są problemy łojotokowe, niestety. Takiej cerze należy pozwolić, aby nadmierna ilość sebum miała ujście z porów skóry. Częściowo każde kosmetyki, oleje, żele to ujście niestety blokują, ale kremy robią to całkowicie ze wzgledu na swoją budowę, na emulgatory i zagęszczacze, które powodują, że krem jest kremowy. Była już o tym tutaj mowa i m.in producent Dr Hauschka propaguje bezkremowe noce w pielęgnacji i w dużej mierze uważam, że jego przesłanie ma sens. Moja opinia jest wiec poparta pewnymi autorytetami w dziedzinie pielęgnacji.
I zgadzam sie, każdy powinien szukać dla siebie idealnego rozwiązania i jest to długa droga, ale w tym całym kosmetycznym biznesie dla każdego coś się znajdzie. Będę toniki na pewno polecać, lekkie żele, kremy na pewno nie są niezastąpione i jeśli komuś nie odpowiadają, to nie zawsze wie, czym je zastąpić, wiec trzeba uświadamiać.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
-micel Argile Provence
-maska Maka
-olejek wspaniały Alepia
A co myślicie o tym:

Świetne zakupy Glinka biała to rewelacyjny wybór na początek, jest jedną z najdelikatniejszych glinek, działa cuda Maska wygląda zachęcająco natomiast o serum się nie wypowiem, nie widzę składu.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 18:06   #1346
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Może i masz rację, ja jednak pozostanę wierna swoim obserwacjom. Kremy nie są dla każdego, a na pewno nie w każdym wieku.
Mam zupełnie odmienne zdanie, wiele jest niestety takich cer i wiele osób je posiadających nie zdaje sobie sprawy z potrzeb takiej cery, z tego, że kremami jej tylko szkodzą. To są problemy łojotokowe, niestety. Takiej cerze należy pozwolić, aby nadmierna ilość sebum miała ujście z porów skóry. Częściowo każde kosmetyki, oleje, żele to ujście niestety blokują, ale kremy robią to całkowicie ze wzgledu na swoją budowę, na emulgatory i zagęszczacze, które powodują, że krem jest kremowy. Była już o tym tutaj mowa i m.in producent Dr Hauschka propaguje bezkremowe noce w pielęgnacji i w dużej mierze uważam, że jego przesłanie ma sens. Moja opinia jest wiec poparta pewnymi autorytetami w dziedzinie pielęgnacji.
I zgadzam sie, każdy powinien szukać dla siebie idealnego rozwiązania i jest to długa droga, ale w tym całym kosmetycznym biznesie dla każdego coś się znajdzie. Będę toniki na pewno polecać, lekkie żele, kremy na pewno nie są niezastąpione i jeśli komuś nie odpowiadają, to nie zawsze wie, czym je zastąpić, wiec trzeba uświadamiać.
.
No i własnie o to chodzi, żeby poznac swoja cere i jej potrzeby.
Dr. Hauschka zaleca bezkremowe noce jako jeden z elementów całej pielegnacji a nie jako metodę samą w sobie. A pielęgnacja ta polega min. na wieczornym myciu twarzy emulsją zawierajacą olej, którego powłoczka zostaje na skórze w sposób odczuwalny..... ja tylko testowałam emulsję i powłoczka olejowa była bardzo wyczuwalna. Tak więc z tymi bezkremowymi nocami według Hauschki to nie jest tak prosto jak to napisałaś i to nie jest to samo co po prostu odstawienie kremów.

Oczywiście - jeśli komus nie odpowiadają kremy to mozna je zastapić. Nie uważam, ze to coś złego i dla części osób napewno jest to rozwiązaniem problemów. Ale warto sie najpierw upewnic, że komus nie pasują kremy i oleje w ogóle, a nie tylko te, które akurat stosował, bo mogły byc po prostu źle dobrane moja cera ma znacznie większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze niz byłyby w stanie jej zapewnic jakiekolwiek toniki. I raczej nie jestem wyjatkiem. Tak więc eliminacja kremów i olejów z pielegnacji nie jest dla kazdego. I tylko to w kółko powtarzam

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-04-20 o 18:20
anula_ga jest offline  
Stary 2012-04-20, 18:16   #1347
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
No i własnie o to chodzi, żeby poznac swoja cere i jej potrzeby.
Dr. Hauschka zaleca bezkremowe noce jako jeden z elementów całej pielegnacji a nie jako metodę samą w sobie. A pielęgnacja ta polega min. na wieczornym myciu twarzy emulsją zawierajacą olej, którego powłoczka zostaje na skórze w sposób odczuwalny..... ja tylko testowałam emulsję i powłoczka olejowa była bardzo wyczuwalna. Tak więc z tymi bezkremowymi nocami według Hauschki to nie jest tak prosto jak to napisałaś i to nie jest to samo co po prostu odstawienie kremów.

Dokładnie, cieszę sie, ze o tym napisałaś. Istotną rolę odgrywają wszystkie kosmetyki, przede wszystkim nie mogą wysuszać!!!! Dlatego tak zachwalam zawsze Micel AA Eco i AP, Cleansery Aubrey i np mleczko YR. Bo ani nie zapychają, ani nie wysuszają i tylko z takimi preparatami bezkremowe noce mają sens. Emulsji Hauschki nie miałam, więc sie nie wypowiem, ale wyczuwalna na skórze powłoka i olej, które opisujesz już mi się nie podobają Pewnie nie omieszkam jej przetestować któregoś dnia
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 18:24   #1348
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie, cieszę sie, ze o tym napisałaś. Istotną rolę odgrywają wszystkie kosmetyki, przede wszystkim nie mogą wysuszać!!!! Dlatego tak zachwalam zawsze Micel AA Eco i AP, Cleansery Aubrey i np mleczko YR. Bo ani nie zapychają, ani nie wysuszają i tylko z takimi preparatami bezkremowe noce mają sens. Emulsji Hauschki nie miałam, więc sie nie wypowiem, ale wyczuwalna na skórze powłoka i olej, które opisujesz już mi się nie podobają Pewnie nie omieszkam jej przetestować któregoś dnia
Może mało efektownie opisałam ta emulsję ale przetestuj, bo uważam, że warto
To nie jest taka warstwa oleju zalegająca na skórze - takiego efektu nie cierpię! To jest wrażenie, jakbys sie nasmarowała olejem i potem go lekko zmyła...... tłustość znika a pozostaje tylko wrażenie takiej najedzonej skóry. Nie wiem jak to opisać Wrażenie całkiem przyjemne w każdym razie

Włosy po oleju lnianym fajne, ale za miękkie....... Taaaaa, głupio to brzmi
W kazdym razie efekt użycia oleju widać i jest to bardzo pozytywny efekt!

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-04-20 o 18:27
anula_ga jest offline  
Stary 2012-04-20, 18:29   #1349
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Może mało efektownie opisałam ta emulsję ale przetestuj, bo uważam, że warto
To nie jest taka warstwa oleju zalegająca na skórze - takiego efektu nie cierpię! To jest wrażenie, jakbys sie nasmarowała olejem i potem go lekko zmyła...... tłustość znika a pozostaje tylko wrażenie takiej najedzonej skóry. Nie wiem jak to opisać Wrażenie całkiem przyjemne w każdym razie
Takie samo wrażenie miałam po olejku myjącym BU, dno! Ale emulsję przetestuję, bo hauschka chyba oferuje miniwersje, o ile się nie mylę
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 18:33   #1350
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Takie samo wrażenie miałam po olejku myjącym BU, dno! Ale emulsję przetestuję, bo hauschka chyba oferuje miniwersje, o ile się nie mylę
Bardzo możliwe - hauschka ma miniatury prawie wszystkiego
Poszukaj na stronie firmowej najlepiej.
Właśnie sobie przypomniałam, ze mam sporo rzeczy hauschki, których jeszcze nie używałam.......

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości