Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-20, 21:31   #1381
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
edit. Dzisiaj zrobiłam makijaż i wypróbuję myjącą piankę domowej roboty do demakijażu
No ciekawa jestem Twojego wynalazku

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah - miałaś intensywnie olejować włosy, jak Ci idzie?
Pamietam kochana, oleje od Ciebie lada dzień pójdą w ruch i dam znać na pewno

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
moje ostatnie doświadczenie pokazują, że obie po części macie racje. mam cerę bardzo podatną na zapychanie, dlatego też ostrożnie podchodzę do nowych kosmetyków do twarzy. udało mi się znaleźć takie kremy i oleje, które dobrze działają na mojego trądzikowego pyska nie zapychając porów. tyle, że ostatnio używam ich dość często. po bezkremowych nocach, postanowiłam przetestować bardziej odżywczą opcję. na dzień przynajmniej krem, na noc olej, czasem wymieszany z kremem. no i zupełnie nic a nic ten nadmiar mnie nie zapchał, ale... budzę się z bardzo nawilżoną, miękką skórą, tyle, że też bardzo 'rozpulchnioną'. wyglądam staro, cała spuchnięta, pory rozszerzone. świeciłam się dziś cały dzień jak cholera. mam wrażenie takiego przesycenia skóry. i doszłam do wniosku, że bezkremowe noce Hauschki + olej co drugi dzień są rzeczywiście dobre, ale nie dlatego, że kremy zapychają, ale dlatego, że trzeba pozwolić skórze samej trochę popracować, a nie rozleniwiać ją nawilżającymi kremami i do tego sprawiając że jest przejedzona
Cytat:
to ja zmiksowałam swoją metodę z Waszych dwóch i wyszło na to że rano mycie, tonik, ewentualny lekki olej czy serum, na to krem, a na noc oczyszczanie, tonizowanie, lekkie serum, maseczka i basta, czasem delikatnie olejem, ale nie codziennie. To dla mnie optymalne rozwiązanie, bo z jednej strony widzę, że na dzień potrzebuję konkretów, z drugiej na noc bardzo lekka pielęgnacja, przy czym zupełny brak olejów/kremów, czy nawet głupiego holistca na dłuższą metę ściąga i wysusza mi buzię
No i super, mam nadzieję, że wreszcie każda z nas znajdzie idealny sposób na pielęgnację i wreszcie problemy się skończą. Ja nie ukrywam, że swój sposób znalazłam, ale jednak nie jest on idealny, jedynie najlepszy z dotychczasowych. Gnębią mnie jeszcze niestety wypryski od czasu do czasu przed okresem i chociaż czasem jest tylko jeden, czasem tylko 3, to potem zostają przebarwienia, ale temu obawiam się już nic nie zapobiegnie, jedynie można z tymi pozostałościami walczyć. Mam nadzieję ze ten migdał coś pomoże.
No i musze wreszcie rzucić palenie, choć rzuciłam nadmiar papierosów, to zamierzam przestać całkiem. Trzymajcie kciuki za mnie. Jestem pewna, że moja cera szybko się starzeje tylko ze względu na nałóg. Kiedyś paliłam pół paczki dziennie, miałam straszną cerę, teraz jest o niebo lepiej, ale wciąż podpalam od czasu do czasu, chcę z tym zerwać raz na zawsze.

Aga, mam prośbę, możesz poprawić tą moją wypowiedź, co zacytowałaś, bo poprzekręcały się słowa

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Cześć, cześć, dzięki Tobie ja również dzisiaj popędziłam do tego sklepu I kupiłam micel Argile i Białą glinkę Logony
Orientany faktycznie nie polecam, ale ja miałam tylko galaretę pod oczy. Mimo wszystko nawet na tak małym obszarze to działa na nerwy, zwłaszcza, że nie do końca się wchłania i potem roluje, więc co dopiero na całej twarzy...

(Ajajaj, w ogóle dziewczyny, jaką miałam dzisiaj akcje Opowiadałam jednej z moich bliskich koleżanek o mazidłach, zapraszałam ją do wspólnego zamawiania olejów , hydrolatów itd. ale to już jakiś czas temu, mamy prawie codzienny kontakt więc byłam pewna, że zawsze się ze mną skonsultuje, a ta co? Zamówiła sobie kwas glikolowy i ot tak, nierozcieńczony nałożyła na paszczę Myślałam, że utłukę.)

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Baterie się podłądowały więc wrzucam zdjęcia.
Moja Gaika . Nie mogę się doczekać aż ją dziś wypróbuję

...i moje obecne rudo-buro-brązowe włosy.
Bardzo nie podobam się sobie w tym kolorze. Jestem raczej zimą i ciepłę odcienie nie współgrają chyba ze mną. Zobaczymy czy henna choć trochę zdołą je wychłodzić bo chemia poległa...
Nie jest źle, fajne masz włoski Pokaż, jak już zafarbujesz
A kremik
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 21:34   #1382
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Może mało efektownie opisałam ta emulsję ale przetestuj, bo uważam, że warto
To nie jest taka warstwa oleju zalegająca na skórze - takiego efektu nie cierpię! To jest wrażenie, jakbys sie nasmarowała olejem i potem go lekko zmyła...... tłustość znika a pozostaje tylko wrażenie takiej najedzonej skóry. Nie wiem jak to opisać Wrażenie całkiem przyjemne w każdym razie

Włosy po oleju lnianym fajne, ale za miękkie....... Taaaaa, głupio to brzmi
W kazdym razie efekt użycia oleju widać i jest to bardzo pozytywny efekt!
ooo, tak, Anula, ten opis juz calkiem dobrze oddaje stan rzeczy a do tego po umyciu (czy raczej wypackaniu, dociskaniu i splukaniu emulsji) spryskuje sie twarz ziolowym tonikiem - on dodatkowo odswieza

a wiesz, ze lniany dobry jest na skalp na porost? ja robie najczesciej tak, ze mieszam lniany z jojoba i kokosem. fajowa mieszanka i wszystkie oleje z osobna lubie, ale zmieszane daja jakby wszystko to, co z kazdego najlepsze, a ewentualnych mniej pozadanych efektow nie ma polecam zatem lniany zmieszac z innym lubianym olejem!

kolorek na wlosach masz fajowy az sie ciezko zastanawiam, czy nie przyciemnic moich rudzielcow...

a teraz sie wam pochwale, lalalaaaaaaaaaaa :brzyda l:
niestety nie zdazylam do eko-raju mojego, zeby obadac w spokoju rozswietlajace podklady living nature, ale bylam w dm-ie i kupilam sobie.... a w sumie nie powiem wam, co sobie kupilam poczekacie do jutra, jak wkleje zdjecie! tylko ze wkleje jedynie nabytki dla mnie. reszta poleci sobie daleeeeeeko daleko...
cloche jest offline  
Stary 2012-04-20, 21:36   #1383
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
moja przed naturalną pielęgnacją nie były takie złe nie farbowałam, zero suszarki, prostownicy, końcówki zlepione przez silikonowe odżywki. normalnie blask bije ze zdjęć ostatnio przez naturalną pielęgnację są dobrze odżywione, tyle że to wygładzenie zamieniło się w puszystość. szkoda tylko, że naturalna pielęgnacja to dla włosów za mało i bardziej reagują na stres...
mam sesę i heenarę. ostatnio częściej stosuję sesę, bo jednak bardziej hamuje wypadanie, a heenara bardziej odżywia wg mnie
Blask wróci - cierpliwości
Powinnaś wypróbowac olej lniany - ja mam od Małgosi budwingowy i on własnie wygładza i zmiękcza włosy bardzo
Może kokos Ci włoski puszy? Bo on chyba jest bazą w heenarze i w sesie......
Stary 2012-04-20, 21:38   #1384
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooo, tak, Anula, ten opis juz calkiem dobrze oddaje stan rzeczy a do tego po umyciu (czy raczej wypackaniu, dociskaniu i splukaniu emulsji) spryskuje sie twarz ziolowym tonikiem - on dodatkowo odswieza

a wiesz, ze lniany dobry jest na skalp na porost? ja robie najczesciej tak, ze mieszam lniany z jojoba i kokosem. fajowa mieszanka i wszystkie oleje z osobna lubie, ale zmieszane daja jakby wszystko to, co z kazdego najlepsze, a ewentualnych mniej pozadanych efektow nie ma polecam zatem lniany zmieszac z innym lubianym olejem!

kolorek na wlosach masz fajowy az sie ciezko zastanawiam, czy nie przyciemnic moich rudzielcow...

niestety nie zdazylam do eko-raju mojego, zeby obadac w spokoju rozswietlajace podklady living nature, ale bylam w dm-ie i kupilam sobie.... a w sumie nie powiem wam, co sobie kupilam poczekacie do jutra, jak wkleje zdjecie! tylko ze wkleje jedynie nabytki dla mnie. reszta poleci sobie daleeeeeeko daleko...
W dm'ie to Alverde Oj napisz, napisz co kupiłaś.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-20, 21:47   #1385
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Pamietam kochana, oleje od Ciebie lada dzień pójdą w ruch i dam znać na pewno

No i super, mam nadzieję, że wreszcie każda z nas znajdzie idealny sposób na pielęgnację i wreszcie problemy się skończą. Ja nie ukrywam, że swój sposób znalazłam, ale jednak nie jest on idealny, jedynie najlepszy z dotychczasowych. Gnębią mnie jeszcze niestety wypryski od czasu do czasu przed okresem i chociaż czasem jest tylko jeden, czasem tylko 3, to potem zostają przebarwienia, ale temu obawiam się już nic nie zapobiegnie, jedynie można z tymi pozostałościami walczyć. Mam nadzieję ze ten migdał coś pomoże.
No i musze wreszcie rzucić palenie, choć rzuciłam nadmiar papierosów, to zamierzam przestać całkiem. Trzymajcie kciuki za mnie. Jestem pewna, że moja cera szybko się starzeje tylko ze względu na nałóg. Kiedyś paliłam pół paczki dziennie, miałam straszną cerę, teraz jest o niebo lepiej, ale wciąż podpalam od czasu do czasu, chcę z tym zerwać raz na zawsze.
Za rzucenie palenia kciuki trzymam - dasz radę!
Wiesz, ja tez sie obawiam, że te przedmiesiączkowe kłopoty to kwestia hormonów i raczej jestesmy na nie skazane a juz najtrudniej nie dłubac przy twarzy jak juz cos sie pojawi (o sobie mówię ). Gdyby nie to moje dłubanie to pewnie i przebarwień bym nie miała
To czekam na relacje z olejowania
Cytat:

Tak, pisałas mi juz kiedyś o lnianym
Ja strasznie lubie mieszać oleje z olejem rycynowym - on bardzo dobrze wpływa na sprężystość moich włosów
Nie masz serca! Tak nas trzymać w niewiedzy i bez możliwości nacieszenia oczu Twoimi nowymi nabytkami
Stary 2012-04-20, 21:58   #1386
iivii
Raczkowanie

Cytat:
kremik przecudny
co do włosów....... jak dla mnie bomba masz gęste wloski i tak pieknie uniesione u nasady mi osobiscie kolor się bardzo podoba a patrząc na kolor proponowałabym jednak kolor ciemny brąz orzechowy moim zdaniem da u Ciebie dość wyraźną rudą poświatę a ciemny brąz jest chłodnym kolorkiem. Tyle, że dość ciemnym......
Ale zrób testy i wrzuc zdjęcia
Cytat:
aaa cudne włosy o Anuli nie wspomnę bo jej to się na żywo napodziwiałam. wpędzacie mnie we włosowe kompleksy
dobrze, że kwasu z zsk nie kupiła...

Cytat:
iivii a jaką masz cerę?
Btw. włosy bardzo ładne Chciałabym coś pokombinować ze swoimi włochami w wakacje, chciałabym takie lekk0 rude refleksy *.*
Cytat:
Nie jest źle, fajne masz włoski Pokaż, jak już zafarbujesz
A kremik
Dzięki dziewczyny za miłe słowa . Włoski dają radę, końcówki są trochę w gorszym stanie, łamią się i rozdwajają... Tu na zdjęciu są już takie dwudniowe i lekko przyklapnięte przed myciem. Kolor sam w sobie nie jest zły ale wydaje mi się, że mi nie pasuje.

Ishani, jeśli chodzi o cerę to mam naczynkową + płytko unaczynioną (wiecznie różowe policzki), wrażliwą i mieszaną ze skłonnością do przesuszania mocnego na policzkach a nawet szybkiego rogowacenia w tym miejscu.
iivii jest offline  
Stary 2012-04-20, 22:12   #1387
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Nie no, jak tak można się wyżywać na ludziach Wrzucaj fotki kobieto, coś kupiła?

Cytat:
Za rzucenie palenia kciuki trzymam - dasz radę!
Wiesz, ja tez sie obawiam, że te przedmiesiączkowe kłopoty to kwestia hormonów i raczej jestesmy na nie skazane a juz najtrudniej nie dłubac przy twarzy jak juz cos sie pojawi (o sobie mówię ). Gdyby nie to moje dłubanie to pewnie i przebarwień bym nie miała
To czekam na relacje z olejowania
Oj tak, rączka do dłubania mnie też zawsze swierzbi, a potem jest gorzej niż, jakbym tych syfków w ogóle nie ruszała ale tak to już jest, brak mózgu

Dziewczyny, kolejna obniżka na stronie Aubrey

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-04-20 o 22:41
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 22:42   #1388
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Oj tak, rączka do dłubania mnie też zawsze swierzbi, a potem jest gorzej niż, jakbym tych syfków w ogóle nie ruszała ale tak to już jest, brak mózgu
Nie no, mózg jest, ino nie współgra z ręcami

Tonik madary dla suchej fajny zaskoczył mnie jego zapach - spodziewałam sie zapachu zmielonego zielska a tu taki ładny zapach jeszcze nie wiem czy to dobrze, bo zapach zmielonego zielska lubie
Dla mnie tonik całkiem przyjemny, chociaz mógłby lepiej nawilżac - jest zbyt wodnisty. Wiem jak głupio to brzmi, ale nie wiem jak inaczej to opisac
Stary 2012-04-20, 22:56   #1389
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Nie no, mózg jest, ino nie współgra z ręcami

Tonik madary dla suchej fajny zaskoczył mnie jego zapach - spodziewałam sie zapachu zmielonego zielska a tu taki ładny zapach jeszcze nie wiem czy to dobrze, bo zapach zmielonego zielska lubie
Dla mnie tonik całkiem przyjemny, chociaz mógłby lepiej nawilżac - jest zbyt wodnisty. Wiem jak głupio to brzmi, ale nie wiem jak inaczej to opisac
Mam dokładnie to samo odczucie. Tonik nie jest zły, ale nie wart tych 50 zł w sklepie, nawet tych 35 zł trochę żałuję Nic specjalnego po prostu.

To ja teraz idę sobie strzelić rozsławioną maseczkę neem od Ciebie.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 22:57   #1390
Bralik
Raczkowanie

Cytat:
Cześć, cześć, dzięki Tobie ja również dzisiaj popędziłam do tego sklepu I kupiłam micel Argile i Białą glinkę Logony
Orientany faktycznie nie polecam, ale ja miałam tylko galaretę pod oczy. Mimo wszystko nawet na tak małym obszarze to działa na nerwy, zwłaszcza, że nie do końca się wchłania i potem roluje, więc co dopiero na całej twarzy...

(Ajajaj, w ogóle dziewczyny, jaką miałam dzisiaj akcje Opowiadałam jednej z moich bliskich koleżanek o mazidłach, zapraszałam ją do wspólnego zamawiania olejów , hydrolatów itd. ale to już jakiś czas temu, mamy prawie codzienny kontakt więc byłam pewna, że zawsze się ze mną skonsultuje, a ta co? Zamówiła sobie kwas glikolowy i ot tak, nierozcieńczony nałożyła na paszczę Myślałam, że utłukę.)
Dziękuję za ostrzeżenie póki co zostanę przy tym co mam, a z czasem jak skóra sie przyzwyczai bdę próbowała czegoś nowego.

Z tym zapychaniem u mnie to jest dziwnie, bo na dzień niczego nie uzywam (przecieram tylko twarz hydrolatem), bo mnie zapycha. Wczesniej uzywałam codziennie na noc maści z wit.A, i było super, ale jak tylko posmorowałam nią twarz w dzień to mnie zapychała i tak z innymi kremami też było. Dlatego teraz też tylko na noc czymś smaruję a w dzień już nic
Stary 2012-04-20, 22:57   #1391
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Uff, nadrobiłam
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
1 .moje zakupy + szampon kouyome w paczkomacie czeka na obiór
2 . moja pat&rub rodzinka
super! Szampon Będzie i mój kiedyś
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

Ide dzis do rossa zobaczyc czy dotarlo juz maslo z alterry
i jak? jest masło?
Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
Byłam, byłam, byłam.... i kupiłam:
-glinke białą argelitz (czaję się na Logony, ale to przy następnej okazji)
-micel Argile Provence
-maska Maka
-olejek wspaniały Alepia
zamówiłam szampon Kuomaye do przetłuszczających (ma być w przyszłym tyg.) i czuję się skuszona tym: http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/ORI...barwienia/1095 takie galaretowate.
A co myślicie o tym:
http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/Hea...witaminowe/711

Poza tym sklep naprawde fajny mnóstwo kosmetyków, a jak czegoś nie ma pani może zamówić. Dostałam próbkę maseczki, a przy zapłacie pani zaokrągliła w dół (nie wiele -3,50, ale to miłe). Część kosmetyków jako testery więc można sprawdzić, powąchać. sama pani b.sympatyczna i nie nachalna.

Cytat:
chyba to to - sorki, nazewnictwo hauschki mi obce trochę

A teraz wstawiam zdjęcia moich włosków po farbowaniu khadi ciemny brąz
pierwsze zdjęcie stare - przed farbowaniem
drugie dzisiejsze
oczywiscie oba bez lampy, dzisiaj w dodatku u mnie pochmurno bardzo, ale kolor widac.
ma sz prześliczne włosy. Jestem ich fanką.
Cytat:
Jaki dziś szczęśliwy dzień! W końcu wybrałam się na pocztę a tam kremik Gaia i próbki od Anuli . Szczyt szczęcia
Anula, tyle wspaniałości ... i jeszcze to Kuomaye Jesteś cudowna jak woda z Lichenia
A kolorek ci śliczny wyszedł!
p adłam!

Dostałam dużo zniżek do Yr. Co polecacie oprócz szamponów i micela culture bio? mam nadzieje, że tym razem szampony są bez zielonego punktu...

jp91 jest offline  
Stary 2012-04-20, 22:59   #1392
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Mam dokładnie to samo odczucie. Tonik nie jest zły, ale nie wart tych 50 zł w sklepie, nawet tych 35 zł trochę żałuję Nic specjalnego po prostu.

To ja teraz idę sobie strzelić rozsławioną maseczkę neem od Ciebie.
Strzel sobie ja trzymam zazwyczaj około kwadransa, czasem dłużej (dodaj kilka kropli oleju to nie wyschnie za szybko). Daj znac jak wrażenia.
Stary 2012-04-20, 23:00   #1393
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
W dm'ie to Alverde Oj napisz, napisz co kupiłaś.
nie chce mi sie fotek robic, wiec beda jutro w sumie to dla mnie tylko 2 rzeczy, nie ma co sie napalac
cloche jest offline  
Stary 2012-04-20, 23:05   #1394
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ma sz prześliczne włosy. Jestem ich fanką.

p adłam!

Dostałam dużo zniżek do Yr. Co polecacie oprócz szamponów i micela culture bio? mam nadzieje, że tym razem szampony są bez zielonego punktu...
oj, zawstydziłam się........
Wiesz, ja ma z yr olejek do mycia z serii hamman czy jakos tak - nie jestem pewna jego naturalności ale jest bardzo przyjemny, delikatny i taki inny
Nie wiem tez czy juz sa u nas dostepne, ale miały się pojawić żele pod prysznic o fajnych, naturalnych składach z certyfikatami
Stary 2012-04-20, 23:29   #1395
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Strzel sobie ja trzymam zazwyczaj około kwadransa, czasem dłużej (dodaj kilka kropli oleju to nie wyschnie za szybko). Daj znac jak wrażenia.
Ok, zmieszałam z hydrolatem oczarowym i olejem z nasion zielonej kawy. Śuper lagodna nic nie szczypie, potraktowałam nią tez oczy i usta, teraz czekam, do zmycia jeszcze 10 minut.

Cytat:
Szampony to chyba zawsze są z zielonym punktem o ile się nie mylę. Ja polecam mleczko do twarzy.

Cytat:
Wiesz, ja ma z yr olejek do mycia z serii hamman czy jakos tak - nie jestem pewna jego naturalności ale jest bardzo przyjemny, delikatny i taki inny
Słysząłam o tym olejku, że fajny, ale skład chyba nie do konca naturalny.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-20, 23:33   #1396
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Ok, zmieszałam z hydrolatem oczarowym i olejem z nasion zielonej kawy. Śuper lagodna nic nie szczypie, potraktowałam nią tez oczy i usta, teraz czekam, do zmycia jeszcze 10 minut.

Szampony to chyba zawsze są z zielonym punktem o ile się nie mylę. Ja polecam mleczko do twarzy.

Słysząłam o tym olejku, że fajny, ale skład chyba nie do konca naturalny.
no nie do końca ale fajny
Jak to oczy potraktowałas maseczką?
Stary 2012-04-20, 23:51   #1397
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
no nie do końca ale fajny
Jak to oczy potraktowałas maseczką?

Anulka, super maseczka, bardzo podobna do Khadi, ale o wiele od niej tańsza. Potraktowałam nią oczy miałam na myśli powieki oczywiscie zabezpieczyłam je wczesniej warstwą oleju.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-21, 00:13   #1398
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Ja mam większość pędzli EDM. Jak dla mnie idealne. Przeżyły pędzle Sephora, Inglot, Lumiere, Sunshade (nie pamiętam dokładnie nazwy, taka kopia EDM), Eco Tools. Wszystkie powyżej po roku, dwóch wygladają kiepsko. Przy okazji przedświątecznych porządków wywaliłam zniszczone pędzle Pozostały EDM. Niektóre mam już lata i nic się z nimi nie dzieje. Nie wypadł ani jeden włos.
A który z tych pędzli (tzn. EDM widocznych na zdjęciu) byłby najlepszy do pudru perłowego z Biochemii???

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-04-21 o 00:42
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-21, 01:10   #1399
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
A który z tych pędzli (tzn. EDM widocznych na zdjęciu) byłby najlepszy do pudru perłowego z Biochemii???
Nie do mnie, ale się wypowiem. Z tych na zdjęciu chyba najlepszy byłby kabuki, chociaż moim zdaniem jest za gęsty. Ja wolę do pudru pędzle, które są puchate, ale mało zbite, żeby nie nakładać go zbyt grubą warstwą i/lub nie ścierać makijażu.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-04-21 o 01:12
Melya jest offline  
Stary 2012-04-21, 07:28   #1400
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
budzę się z bardzo nawilżoną, miękką skórą, tyle, że też bardzo 'rozpulchnioną'. wyglądam staro, cała spuchnięta, pory rozszerzone.
Znam ten stan tak na mnie działały kremy (Nuxe) do skóry suchej... ale to jeszcze zanim się zainteresowałam naturalną pielęgnacją

Cytat:

ale co się z nią w końcu stało, z tą koleżanką? Mam nadzieję, że się nie poparzyła

Cytat:
Co papierosy nie wierzę....

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-21, 08:46   #1401
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Nie do mnie, ale się wypowiem. Z tych na zdjęciu chyba najlepszy byłby kabuki, chociaż moim zdaniem jest za gęsty. Ja wolę do pudru pędzle, które są puchate, ale mało zbite, żeby nie nakładać go zbyt grubą warstwą i/lub nie ścierać makijażu.
o
to mnie nakierowałaś, bo ja głupia bym pewnie wybrała jak najbardziej zbity pędzel, ale masz racje lepszy taki puchaty, by równomiernie po troszku omiatać twarz woalem pudru sypkiego, bo zbitym bym sobie waliła wielkimi placami puder, który i tak sam w sobie jest dość zbity bo jest dość higroskopijny

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

mhm0808
a jak Ty oczyszczasz swojemu młodemu paszczę z zaskórników? dał się namówić na maseczkę anulową czy poddaje się jakimś innym zabiegom?

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-04-21 o 08:48
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-21, 09:15   #1402
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
mhm0808
a jak Ty oczyszczasz swojemu młodemu paszczę z zaskórników? dał się namówić na maseczkę anulową czy poddaje się jakimś innym zabiegom?
To niestety trudna i newralgiczna sprawa, ma sporo rozszerzonych porów i zanieczyszczonych w obrębie nosa. Peelingi (enzymatyczny z BU i z Phenome - ten drugi łatwiej znosi smaruję serum migdałowym 10% albo Triacnealem.
Przy systematycznym stosowaniu pory się oczyszczają

Niestety zazwyczaj tej systematyczności brakuje (zasypiam wcześniej niż on a sam jest w stanie jedynie popsikać się alvą

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-21, 09:19   #1403
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
i jak? jest masło?
Niestety masla jak nie bylo tak nie ma podobno nie ma go w centrali Moze jest ktos z Lodzi i moglby odwiedzic rossa w manufakturze jesli tam jest maslo to jest szansa, ze i u nas sie pojawi niebawem
Kupilam sobie w zamian mleczko z babydream na pocieszenie
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-21, 09:32   #1404
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie znam pudru perłowego z Biochemii. Jeśli jest to puder sypki do gruntowania lub wykańczania makijażu, matowienia skóry to najlepszy pędzel jest niewidoczny na zdjęciu Do pudru sypkiego najlepszy jest duży pędzel z długim włosiem, ja mam ten klik. Musi on ładnie omiatać twarz pudrem, docierając do porów

edit. Użyłam wczoraj mojej pianki myjącej. Super delikatnie zmyła makijaż oczu. Nie znam oryginalnej wersji Gaia Creams, ale moja bardzo mi się podoba. Zrobiłam ją na bazie ekologicznego oleju kokosowego, oraz oleju z pestek truskawek. Wszystko ma stałą konsystencję, łatwo się więc pianki używa. Bardzo przyjemne myjadełko

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-21 o 09:36
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-21, 09:35   #1405
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Anulka, super maseczka, bardzo podobna do Khadi, ale o wiele od niej tańsza. Potraktowałam nią oczy miałam na myśli powieki oczywiscie zabezpieczyłam je wczesniej warstwą oleju.
Fajno, że i Tobie odpowiada
bałabym sie na powieki maseczkę oczyszczająca połozyć
Stary 2012-04-21, 09:57   #1406
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Co papierosy nie wierzę....
Błędy młodości
Korah jest offline  
Stary 2012-04-21, 10:04   #1407
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Niestety zazwyczaj tej systematyczności brakuje (zasypiam wcześniej niż on a sam jest w stanie jedynie popsikać się alvą
Oj to tak jak ja
Triacneal właśnie mu dołożyłam do pielegnacji , krzywi sie na niego że śmierdzi, a ja czekam na efekty
Nie wiem skąd ma takie rozdrapane rany pod grzywka, twierdzi że nie wyciska i tym bardziej nie drapie, smaruję mu je tribioticem,ale ta jego szopa włosów to jest istny raj dla wylęgania się jakiś cudów na czole ale nie da się obciąć krócej
Ach z tymi nastolatkami

A jak tam służy olej z opuncji figowej?

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Nie znam pudru perłowego z Biochemii. Jeśli jest to puder sypki do gruntowania lub wykańczania makijażu, matowienia skóry to najlepszy pędzel jest niewidoczny na zdjęciu Do pudru sypkiego najlepszy jest duży pędzel z długim włosiem, ja mam ten klik. Musi on ładnie omiatać twarz pudrem, docierając do porów

Dziewczyny stałam się szczęśliwą posiadaczką próbek JOHN MASTER ORGANICS
ale czy to możliwe aby mnie wysypało ropnymi krostkami po serum JMO z wit. C ?
używałam do tej pory FLAVO C i było OK!

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-04-21 o 10:22
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-21, 10:39   #1408
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
chyba to to - sorki, nazewnictwo hauschki mi obce trochę

A teraz wstawiam zdjęcia moich włosków po farbowaniu khadi ciemny brąz
pierwsze zdjęcie stare - przed farbowaniem
drugie dzisiejsze
oczywiscie oba bez lampy, dzisiaj w dodatku u mnie pochmurno bardzo, ale kolor widac.
Aniu sliczyn kolor jakie blyszczace

Cytat:
Baterie się podłądowały więc wrzucam zdjęcia.
Moja Gaika . Nie mogę się doczekać aż ją dziś wypróbuję

...i moje obecne rudo-buro-brązowe włosy.
Bardzo nie podobam się sobie w tym kolorze. Jestem raczej zimą i ciepłę odcienie nie współgrają chyba ze mną. Zobaczymy czy henna choć trochę zdołą je wychłodzić bo chemia poległa...
Ivi piekne wlosy i kolor

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
super rzeczy
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Niestety masla jak nie bylo tak nie ma podobno nie ma go w centrali Moze jest ktos z Lodzi i moglby odwiedzic rossa w manufakturze jesli tam jest maslo to jest szansa, ze i u nas sie pojawi niebawem
Kupilam sobie w zamian mleczko z babydream na pocieszenie
byłam w swoim rosie wczoraj i ponownie pytalam o masełko i pani miała mine jakby ufo zobaczyła

Aga, Kijanko dziekuje

jestem po drugim olejowaniu khadi i powiem tak, włosy poza blaskiem i miękkością nabrały głębi koloru, sa mięsiste, mam ciemnie falowane włosy i moje delikatne skręty sa sliczne po khadi

szampon pokrzywowy YR - super, raz ze wydajny a dwa migusiem zmył olej włosy uniesione, sypkie, świeże

bardzo udane zakupy powiem nie skromnie

dzis test kouyome
hola ola jest offline  
Stary 2012-04-21, 10:43   #1409
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
jestem po drugim olejowaniu khadi i powiem tak, włosy poza blaskiem i miękkością nabrały głębi koloru, sa mięsiste, mam ciemnie falowane włosy i moje delikatne skręty sa sliczne po khadi
a który to olej Khadi?
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-21, 10:43   #1410
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny stałam się szczęśliwą posiadaczką próbek JOHN MASTER ORGANICS
ale czy to możliwe aby mnie wysypało ropnymi krostkami po serum JMO z wit. C ?
używałam do tej pory FLAVO C i było OK!
Każda skóra inaczej reaguje. Ale tak po pierwszym użyciu od razu ropnymi wysypało?

Cytat:
:
Olej Khadi potwierdzam jest dobry A jak u Ciebie z zapachem? Znosisz go?

margoltka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości