Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-22, 18:53   #1531
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Teoretycznie mozna dostac w sepho próbki, chociaz panie do tego nie zachęcają i czasem trzeba mieć naprawdę silną psychikę aby pomimo pogardliwych spojrzeń pań wytrwac w żądaniu Oczywiscie zdarzaja sie wyjątki, ale jeszcze w wielu sepho niestety z takim podejściem sie spotykam. No i podobno bez robienia zakupów mozna otrzymac tylko jedna próbkę.

Bo tam pracują takie paniusie jednym słowem. Może warto by się o tym wypowiedzieć na blogu Rusin. Nie trzeba być zarejestrowanym
Korah jest offline  
Stary 2012-04-22, 19:03   #1532
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bo tam pracują takie paniusie jednym słowem. Może warto by się o tym wypowiedzieć na blogu Rusin. Nie trzeba być zarejestrowanym
Mnie strasznie denerwuje jeszcze to, że jak prosze o próbkę to najpierw pani bardzo długo przekopuje szuflady a potem wraca do mnie, zdziwiona, że jeszcze czekam, i mówi, ze niestety testery tego produktu im sie skończyły. Więc ja wtedy prosze o zrobienie próbki z opakowania testowego - od razu mówią, że akurat tego produktu nie ma w testerze (byłam przed chwilą przy półce - widziałam, ze jest). A na końcu mi mówi, ze w takim razie poprosi koleżanke żeby mi przygotowała (z koleżanka ten sam proces proszenia o probkę wraz z uzasadnieniem i wyjasnieniem, że nie - nie robie zakupów, chcę samą próbkę ).
Tak, napisac - ale co to da? Kinga Rusin na wszystkie panie z sepho nie ma wpływu niestety.....
Ile razy robie tam zakupy zawsze odmawiam próbek przy kasie, prosząc w zamian za to za takie próbki, które mnie interesują. Tez czasami mam z tym problemy, ale wtedy nie muszę byc taka grzeczna jak prosząc o próbke bez robienia zakupów
Stary 2012-04-22, 19:27   #1533
anakazar
Zakorzenienie

Ja ostatnio w seph dostałam bez mrugnięcia okiem ze strony obsługującej mnie Pani próbkę interesującego mnie podkładu i korektoru(a?)pod oczy.Jednak zostawiłam tam niemałą sumę i to chyba dlatego tak z ochotą te próbki dostałam
Chyba jest zależność dostania próbki od tego co ma się w koszyczku

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-04-22, 19:37   #1534
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Mnie strasznie denerwuje jeszcze to, że jak prosze o próbkę to najpierw pani bardzo długo przekopuje szuflady a potem wraca do mnie, zdziwiona, że jeszcze czekam, i mówi, ze niestety testery tego produktu im sie skończyły. Więc ja wtedy prosze o zrobienie próbki z opakowania testowego - od razu mówią, że akurat tego produktu nie ma w testerze (byłam przed chwilą przy półce - widziałam, ze jest). A na końcu mi mówi, ze w takim razie poprosi koleżanke żeby mi przygotowała (z koleżanka ten sam proces proszenia o probkę wraz z uzasadnieniem i wyjasnieniem, że nie - nie robie zakupów, chcę samą próbkę ).
Tak, napisac - ale co to da? Kinga Rusin na wszystkie panie z sepho nie ma wpływu niestety.....
Ile razy robie tam zakupy zawsze odmawiam próbek przy kasie, prosząc w zamian za to za takie próbki, które mnie interesują. Tez czasami mam z tym problemy, ale wtedy nie muszę byc taka grzeczna jak prosząc o próbke bez robienia zakupów
Anula odpisalam na watku plotkowym
Korah jest offline  
Stary 2012-04-22, 19:42   #1535
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
a do czego jeszcze można oprócz kabin?
do umywalki, zlewu, baterii, kafelków, toalety (nie tego co w środku tylko na zewnątrz) i ogólnie wszystkiego - ostatnio nawet ramy okien myłam

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2012-04-22, 19:44   #1536
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja ostatnio w seph dostałam bez mrugnięcia okiem ze strony obsługującej mnie Pani próbkę interesującego mnie podkładu i korektoru(a?)pod oczy.Jednak zostawiłam tam niemałą sumę i to chyba dlatego tak z ochotą te próbki dostałam
Chyba jest zależność dostania próbki od tego co ma się w koszyczku
Masz rację
Wiecie nie chodzi mi o to, że mam pretensje o to, że nie chcą mi darmowych kosmetyków dawać. Ale te kosmetyki nie kosztują 2 zł i naprawdę niewiele osób jest skłonnych wydać w ciemno kasę na kosmetyk, którego nie spróbowała, szczególnie jesli chodzi o pielegnację...... a w sumie przeciez producenci inwestuja w próbki i testery właśnie dla nas - klientów. I chyba logiczne, że próbka służy do wypróbowania, czyli do przetestowania produktu przed jego zakupem. Dlatego nie rozumiem dlaczego są z tym takie problemy....

Coraz bardziej lubie szampon phenome a czeka na mnie anti-aging
Stary 2012-04-22, 20:08   #1537
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Masz rację
Wiecie nie chodzi mi o to, że mam pretensje o to, że nie chcą mi darmowych kosmetyków dawać. Ale te kosmetyki nie kosztują 2 zł i naprawdę niewiele osób jest skłonnych wydać w ciemno kasę na kosmetyk, którego nie spróbowała, szczególnie jesli chodzi o pielegnację...... a w sumie przeciez producenci inwestuja w próbki i testery właśnie dla nas - klientów. I chyba logiczne, że próbka służy do wypróbowania, czyli do przetestowania produktu przed jego zakupem. Dlatego nie rozumiem dlaczego są z tym takie problemy....

Coraz bardziej lubie szampon phenome a czeka na mnie anti-aging
Anti-aging
Ja jutro dostane kuomaye
Ja dzisiaj swoim siostrom umyłam włosy szamponem phenome i były strasznie zadowolone.Takie małe,a różnice zauważyły w wyglądzie włosów

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-04-22, 20:09   #1538
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Anti-aging
Ja jutro dostane kuomaye
Ja dzisiaj swoim siostrom umyłam włosy szamponem phenome i były strasznie zadowolone.Takie małe,a różnice zauważyły w wyglądzie włosów
W siostrę takie mądre
Stary 2012-04-22, 20:35   #1539
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Daj znać jak się AA spisuje
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
aha to super! musze tam jeszcze zajrzeć
przydałby mi sie właśnie jakiś kremik do rąk bo już ta alterra mi sie znudziła, mimo że jest bardzo fajna
Nie moglam sie powstrzymac i otworzylam kremik z granatem z serii AA nature spa, jestem nim oczarowana. Jednym slowem jest boski juz zaluje, ze nie wzielam 2 opakowan, a pokusilam sie na pat&rub
Zapach jest na poczatku dosc intensywny, ale z czasem wietrzeje pozostawiajac delikatny zapach ( mnie kojarzy sie z perfumami baby doll ysl ) dobrze nawilza, pozostawiajac delikatna otoczke. Bylam na basenie i tak mi sie ten kremik spodobal ze wysmarowalam nim lydki i stopy chyba znalazlam swoj number one
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-22, 20:55   #1540
kijanka89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Nie moglam sie powstrzymac i otworzylam kremik z granatem z serii AA nature spa, jestem nim oczarowana. Jednym slowem jest boski juz zaluje, ze nie wzielam 2 opakowan, a pokusilam sie na pat&rub
Zapach jest na poczatku dosc intensywny, ale z czasem wietrzeje pozostawiajac delikatny zapach ( mnie kojarzy sie z perfumami baby doll ysl ) dobrze nawilza, pozostawiajac delikatna otoczke. Bylam na basenie i tak mi sie ten kremik spodobal ze wysmarowalam nim lydki i stopy chyba znalazlam swoj number one
no mów mi tak jeszcze
to ile po przecenie kosztował?
kijanka89 jest offline  
Stary 2012-04-22, 21:16   #1541
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
do umywalki, zlewu, baterii, kafelków, toalety (nie tego co w środku tylko na zewnątrz) i ogólnie wszystkiego - ostatnio nawet ramy okien myłam
a nie zostawia smug?, bo ja kabinę na zewnątrz po nim musze kilka razy przecierać na mokro i potem wypolerować, bo w środku to tylko psik i prysznicem siup
a jeśli mogę doradzić to do ram okien plastikowych lepszy jest niebieski Frosh z sodą i do szafek kuchennych na wierzchu pod sufitem , ale też muszę przetrzeć potem dobrze wodą bo są smugi, ale tłuszcz nie ma szans tylko do kibela jakoś uznanie ma u mnie Domestos

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

A przez Was i dzięki Wam poznałam JMO i teraz dla Was wklejam moje nowe łupy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0041.jpg (95,1 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-04-22 o 21:19
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-22, 21:31   #1542
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
a nie zostawia smug?, bo ja kabinę na zewnątrz po nim musze kilka razy przecierać na mokro i potem wypolerować, bo w środku to tylko psik i prysznicem siup
a jeśli mogę doradzić to do ram okien plastikowych lepszy jest niebieski Frosh z sodą i do szafek kuchennych na wierzchu pod sufitem , ale też muszę przetrzeć potem dobrze wodą bo są smugi, ale tłuszcz nie ma szans tylko do kibela jakoś uznanie ma u mnie Domestos

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

ja mam kabinę z luksferów, więc nie mam tego problemu
niebieski z sodą też mam ale jakoś wydaje mi się bardziej smugorodny
muszę znaleźć po prostu zastosowania do obu tych produktów, ale jestem bardzo miło zaskoczona, bo sądziłam, ze będą tak średnio działać

a do szyb jakiś polecasz?

3220g 54 cm

------------------
p4w jest offline  
Stary 2012-04-22, 21:44   #1543
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Cytat:

Meyla, mnie tez się podoba recenzja tej maski drożdżowej
Korah jest offline  
Stary 2012-04-22, 21:53   #1544
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
ja mam kabinę z luksferów, więc nie mam tego problemu
niebieski z sodą też mam ale jakoś wydaje mi się bardziej smugorodny
muszę znaleźć po prostu zastosowania do obu tych produktów, ale jestem bardzo miło zaskoczona, bo sądziłam, ze będą tak średnio działać

a do szyb jakiś polecasz?
frosha do szyb też mam ale nie znalazłam ideału a przestestowałam już chyba prawie wszystkie i wszystkie wymagaja silnego wypolerowania luster aby był błusk glanc i chyba clin wymaga najmniej pracy ale ja nawiedzona jestem

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:

Meyla, mnie tez się podoba recenzja tej maski drożdżowej

ja koło tej drożdzowej maski Agafii bo chyba o tę chodzi to chodzę i chodzę ale dostałam od Was za szampon Agafii i nie odważyłam się tej maski kupić
a tę z kolei jajeczną ma moja kumpela i ona nadawałaby się do cienkich włosów bo troszke jakby puszy ale tak na korzyść z blaskiem i zwiększa objetość

mhm0808
a czy dla mojego młodego ten szamponik Twojego Joe (jaki to?) nadał by się ale do codziennego mycia bo on musi codzienie tę swoją szopę myć bo sie strasznie poci i też ma takie sztywne i grube włosy i co by nie robił to ma tam gniazdo całego stada wiewiórek

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-04-22 o 22:00
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-22, 22:12   #1545
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
no mów mi tak jeszcze
to ile po przecenie kosztował?
26,25 zl po obnizce szkoda, ze ta seria nie ma balsamow do ciala tylko masla
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-22, 22:20   #1546
le illjah
Wtajemniczenie

dziewczyny czy któraś z Was zna bądź używała kremu tonującego AnneMarie Borlind? słyszałyście coś o nim? przymierzam się do kupna, ten jest w niezłej cenie, tylko nie wiem jak z kolorami

perfumy na wymianę
klik
le illjah jest offline  
Stary 2012-04-22, 23:19   #1547
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
uwielbiam kremy do rąk z tej serii AA sensitive nature spa. kończę kokosik i przymierzam się do zakupu kolejnego. na dozie są trochę tańsze. no i do ciała zawsze można kupić masełko bo też są

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2012-04-23, 01:13   #1548
Melya
Zadomowienie

Ale czy mi się tylko wydaje, czy to AA Nature SPA nie ma do końca naturalnych składów...? A może coś pokręciłam, ale jest za późno i nie mam siły sprawdzać.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-04-23 o 01:19
Melya jest offline  
Stary 2012-04-23, 08:53   #1549
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
uwielbiam kremy do rąk z tej serii AA sensitive nature spa. kończę kokosik i przymierzam się do zakupu kolejnego. na dozie są trochę tańsze. no i do ciała zawsze można kupić masełko bo też są
a mialas ten krem z granatem? dzis leca do Ciebie maski
Na lato wole balsam bo jest lzejszy, ale na zime napewno kupie maslo z granatem
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale czy mi się tylko wydaje, czy to AA Nature SPA nie ma do końca naturalnych składów...? A może coś pokręciłam, ale jest za późno i nie mam siły sprawdzać.
Z tego co pamietam sa eko, ale dla pewnosci sprawdze jeszcze w domu, albo wrzuce sklad i same ocenicie
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-23, 08:59   #1550
iivii
Raczkowanie

Cytat:
frosha do szyb też mam ale nie znalazłam ideału a przestestowałam już chyba prawie wszystkie i wszystkie wymagaja silnego wypolerowania luster aby był błusk glanc i chyba clin wymaga najmniej pracy ale ja nawiedzona jestem [COLOR="Silver"]
Ja do szyb używam tylko bardzo ciepłej wody i ściereczek z mikrofibry. Najpierw myję okno i ramę od wewnętrznej strony, później od zewnętrznej. Następnie zmieniam wodę i ściereczkę na czystą i myje jeszcze raz po czym wycieram do sucha starym miękkim ręcznikiem albo suchą ściereczką z mikrofibry.
Nie ma żadnych smug . Takiego efektu nie osiągnęłam nigdy żadnym płynem do szyb
iivii jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:03   #1551
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja do szyb używam tylko bardzo ciepłej wody i ściereczek z mikrofibry. Najpierw myję okno i ramę od wewnętrznej strony, później od zewnętrznej. Następnie zmieniam wodę i ściereczkę na czystą i myje jeszcze raz po czym wycieram do sucha starym miękkim ręcznikiem albo suchą ściereczką z mikrofibry.
jak okna są tylko okurzone to na pewno wystarczy, ale ja mam większość okien od strony sadu i szyby są lepkie od wszelkich pyłków i nawet płynem myję to kilka razy

3220g 54 cm

------------------
p4w jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:36   #1552
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Cytat:
jak okna są tylko okurzone to na pewno wystarczy, ale ja mam większość okien od strony sadu i szyby są lepkie od wszelkich pyłków i nawet płynem myję to kilka razy

Ja okna myję płynem do naczyń. Polecam. Zero smug. Najpierw lekko zwilżam szybę ciepłą wodą, Jak są większe zabrudzenia, to ściereczką pocieram, potem na gąbkę daję dosłownie jedną malutką kropelkę płynu, piany musi się zrobić tylko minimum, potem mokrą szmatką ściagam pianę z szyb i wycieram do sucha szyby suchymi szmatkami i poleruję. Gwarancja zero smug i szyba nawet bardziej zabrudzona jest czyściutka. Ten sposób stosuję od lat, moja mama mnie tego nauczyła. W ogóle nie używam płynów do szyb, zbędny koszt. Myję też tak lustra i szyby w aucie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-04-23 o 09:38
Korah jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:44   #1553
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Ja okna myję płynem do naczyń. Polecam. Zero smug. Najpierw lekko zwilżam szybę ciepłą wodą, Jak są większe zabrudzenia, to ściereczką pocieram, potem na gąbkę daję dosłownie jedną malutką kropelkę płynu, piany musi się zrobić tylko minimum, potem mokrą szmatką ściagam pianę z szyb i wycieram do sucha szyby suchymi szmatkami i poleruję. Gwarancja zero smug i szyba nawet bardziej zabrudzona jest czyściutka. Ten sposób stosuję od lat, moja mama mnie tego nauczyła. W ogóle nie używam płynów do szyb, zbędny koszt. Myję też tak lustra i szyby w aucie.
dzięki wypróbuję na pewno
mogę zrobić nawet taki roztwór w butelce z atomizerem, żeby do każdego drobiazgu nie rozrabiać - mam dużo szklanych powierzchni w kuchni, które myję codziennie - tak zrobię

3220g 54 cm

------------------
p4w jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:54   #1554
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
dzięki wypróbuję na pewno
mogę zrobić nawet taki roztwór w butelce z atomizerem, żeby do każdego drobiazgu nie rozrabiać - mam dużo szklanych powierzchni w kuchni, które myję codziennie - tak zrobię
Szczerze mówiąc z roztworem może być inaczej. ale nie wiem, bo nie próbowałam. Sekretem jest po prostu kropelka płynu, nie więcej. Jak dasz wiecej płynu, to potem więcej trzeba lać wody, zeby zdjąć pianę. a wystarczy naprawdę kropelka na gąbkę i też umyje, tyle, że raz dwa, szybciutko ( Ja mam taką gąbkę obitą frotką)
Korah jest offline  
Stary 2012-04-23, 09:58   #1555
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Szczerze mówiąc z roztworem może być inaczej. ale nie wiem, bo nie próbowałam. Sekretem jest po prostu kropelka płynu, nie więcej. Jak dasz wiecej płynu, to potem więcej trzeba lać wody, zeby zdjąć pianę. a wystarczy naprawdę kropelka na gąbkę i też umyje, tyle, że raz dwa, szybciutko ( Ja mam taką gąbkę obitą frotką)
na roztwór też dam kropelkę jak wypróbuję dam znać

3220g 54 cm

------------------
p4w jest offline  
Stary 2012-04-23, 10:00   #1556
kijanka89
Raczkowanie

Cytat:
26,25 zl po obnizce szkoda, ze ta seria nie ma balsamow do ciala tylko masla
to super!!! lece kupić
kijanka89 jest offline  
Stary 2012-04-23, 10:11   #1557
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
na roztwór też dam kropelkę jak wypróbuję dam znać

Dziewczyny, jakieś 2 lata temu, gdy moja naturalna pielęgnacja dopiero raczkowała miałam remont łazienki i w domu był straszny bałagan, rzeczy z łazienki powynoszone we wszystkie możliwe zakamarki domu i niestety zgubiłam wtedy ten peeling:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...ymatyczny.html
Niestety, dlatego, że był świetny, dla mnie cudowny, a został już wtedy wycofany z oferty Oriflame wraz z całą serią Radiance Energy.

Wczoraj jednak ku mojemu zdumieniu znalazł się schowany głęboko w szafie w starej kosmetyczce i tak sobie spojrzałam na skład i tu wielkie zaskoczenie, żadnych złych składników. Już wiem dlaczego tak go lubiłam. Ma ważność jeszcze przez 2 miesiące. Jest genialny, miała któraś z Was Polecam, mam cichą nadzieję, że Oriflame go jeszcze kiedyś wypuści Kto by pomyślał, że ta marka mogła się poszczycić takim kosmetykiem już parę lat temu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030195.jpg (51,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030199.jpg (63,3 KB, 23 załadowań)
Korah jest offline  
Stary 2012-04-23, 10:15   #1558
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
to super!!! lece kupić
Tylko nie bierz za duzo gotowki a karty zostaw w domu coby Cie nie kusilo, zeby kupic wiecej bo mozna calkiem poplynac
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-23, 10:32   #1559
kijanka89
Raczkowanie

Cytat:
Tylko nie bierz za duzo gotowki a karty zostaw w domu coby Cie nie kusilo, zeby kupic wiecej bo mozna calkiem poplynac
kijanka89 jest offline  
Stary 2012-04-23, 11:17   #1560
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Mhm, paczuszka właśnie doszła, ślicznie Ci dziękuję
Korah jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości