Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-25, 17:12   #1741
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Korah ja miałam sese ze tak powiem normalną i naprawdę z używania na używanie sesy moje włosy były coraz piękniejsze i sa nadal, sesa dała im kopa odżywczego henara taka sobie w moim odczuciu, khadi restuje i tez jest miodzio

Wróciłam właśnie od fryzjerki i aż muszę Wam przekazać wieści, usłyszałam mega interesujący monolog od niej po moim pytaniu, co sądzi o kondycji moich włosów Ogólnie stwierdziła, że nie jest źle, ale mam używać na końcówki jedwabiu. Bardzo poleca, to najlepsze co wymyślono do pielęgnacji włosów. Nie działa od pierwszego użycia, trzeba stosować regularnie, działa leczniczo. Pytam się więc, gdzie mam kupić taki jedwab, a ona do mnie, że najlepszy jest Farouk, można w rosmanie kupić.

Miałam nadzieję, ze może mówi o naturalnym jedwabiu takim 100%, bo Farouk to jest 99% silikon, którego notabene kiedyś miałam i owszem poprawiał wygląd końcówek, ale po zmyciu włosy były wysuszone na wiór, więc pytam się jej udając głupa, czy naprawde zawiera ten kosmetyk prawdziwy jedwab? Odpowiedziała, że zawiera jeszcze substancje zapachową, no i wodę, poza tym czysty jedwab, samo dobro, bardzo poleca

Nadal jestem zachwycona włoskami po Sesie. Są takie gładziutkie, nawilzone, milutkie, jeszcze podcięte wyglądają bosko, ślicznie się błyszczą, już chciała mi zaaplikować jakis balsam na włosy Jadwigi bez spłukiwania na koniec, ale podziękowałam wymigując się alergią
Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 17:22   #1742
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wróciłam właśnie od fryzjerki i aż muszę Wam przekazać wieści, usłyszałam mega interesujący monolog od niej po moim pytaniu, co sądzi o kondycji moich włosów Ogólnie stwierdziła, że nie jest źle, ale mam używać na końcówki jedwabiu. Bardzo poleca, to najlepsze co wymyślono do pielęgnacji włosów. Nie działa od pierwszego użycia, trzeba stosować regularnie, działa leczniczo. Pytam się więc, gdzie mam kupić taki jedwab, a ona do mnie, że najlepszy jest Farouk, można w rosmanie kupić.

Miałam nadzieję, ze może mówi o naturalnym jedwabiu takim 100%, bo Farouk to jest 99% silikon, którego notabene kiedyś miałam i owszem poprawiał wygląd końcówek, ale po zmyciu włosy były wysuszone na wiór, więc pytam się jej udając głupa, czy naprawde zawiera ten kosmetyk prawdziwy jedwab? Odpowiedziała, że zawiera jeszcze substancje zapachową, no i wodę, poza tym czysty jedwab, samo dobro, bardzo poleca

Nadal jestem zachwycona włoskami po Sesie. Są takie gładziutkie, nawilzone, milutkie, jeszcze podcięte wyglądają bosko, ślicznie się błyszczą, już chciała mi zaaplikować jakis balsam na włosy Jadwigi bez spłukiwania na koniec, ale podziękowałam wymigując się alergią
Abstrahując od głupot, które powiedziała fryzjerka, to ja ciągle używam silikonowego serum na końcówki (czasem wymieszanego z kroplą oleju), żeby zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Oczywiście nie polecam biosilku, bo on zwiera alkohol. W przyszłości może kupię na iherbie serum Giovanni.
Melya jest offline  
Stary 2012-04-25, 17:42   #1743
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Abstrahując od głupot, które powiedziała fryzjerka, to ja ciągle używam silikonowego serum na końcówki (czasem wymieszanego z kroplą oleju), żeby zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Oczywiście nie polecam biosilku, bo on zwiera alkohol. W przyszłości może kupię na iherbie serum Giovanni.

Sprawdziłam sklad, rzeczywiscie zawiera alkohol jakis dziwnie opisany, nie wiem, co to za jeden, ale on nawet nie ma wody w składzie, sam silikon. Mnie sie zdawa, że wysusz to nie do konca wina alko, tylko wlaśnie silikonu. Mnie alkohol krzywdy nie robi w kosmetykach, szampony czy odżywki naturalne często mają go w sobie dużo, a wysuszu po nich nie mam.

Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 18:24   #1744
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

koniecznie daj znac jak spisuja sie kapsulki z Alterry kusza mnie one juz od dawna
Mam Rival de Loop (nie są do końca naturalne, ale wole takie zestawienie olejów), Alterre miała Korah o ile się nie mylę. Jedną kapsułkę nałożyłam wczoraj głównie pod oczy, zobaczymy jaki będzie efekt po tygodniu.

Widziałyście to na stronie leyla.pl?
"Produkty Organique prezentowane wcześniej w naszym sklepie internetowym są do nabycia w sklepie stacjonarnym. Sprzedaż nie może odbywać się drogą internetową. Przepraszamy za utrudnienia, ale niestety nie mamy na to wpływu. Ograniczenia zostały wprowadzone przez Producenta.
Przepraszamy!"

Jestem zachwycona maską do włosów Organique Anti Allergic. Przepięknie pachnie, zapach utrzymuje się na włosach, użyłam jej na razie dwa razy jako szybką odżywkę. Włosy są cudowne! Na pewno będę do niej wracać. Nie podoba mi się opakowanie, wolę jednak tubki.

Wiem, że był ktoś ciekawy glinki białej z kozim mlekiem i miodem.
Jest bardzo fajna, pięknie pachnie, nie zasycha na twarzy (nałożyłam grubsza warstwą na 10 minut), po zmyciu cera jest lekko oczyszczona, ma ładny kolor, pachnie nawet po zmyciu i jest dostatecznie nawilżona. Prysnęłam na twarz hydrolatem, ampułka RDL pod oczy i spać. Rano miałam piękną buzię.

Korah, mam pytanie co do gąbeczek Calypso. Używasz ich dwa razy dziennie? Jak często wymieniasz na nową? Myjesz ją pod bieżącą wodą z mydłem czy wyparzasz? Wczoraj zmyłam gąbeczką glinkę. Coś wspaniałego, nigdy więcej nie będę się męczyć zmywaniem maseczek dłońmi.

Ja chce krem Gaia!!!!

jp91 jest offline  
Stary 2012-04-25, 18:32   #1745
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mam Rival de Loop (nie są do końca naturalne, ale wole takie zestawienie olejów), Alterre miała Korah o ile się nie mylę. Jedną kapsułkę nałożyłam wczoraj głównie pod oczy, zobaczymy jaki będzie efekt po tygodniu.

Widziałyście to na stronie leyla.pl?
"Produkty Organique prezentowane wcześniej w naszym sklepie internetowym są do nabycia w sklepie stacjonarnym. Sprzedaż nie może odbywać się drogą internetową. Przepraszamy za utrudnienia, ale niestety nie mamy na to wpływu. Ograniczenia zostały wprowadzone przez Producenta.
Przepraszamy!"

Jestem zachwycona maską do włosów Organique Anti Allergic. Przepięknie pachnie, zapach utrzymuje się na włosach, użyłam jej na razie dwa razy jako szybką odżywkę. Włosy są cudowne! Na pewno będę do niej wracać. Nie podoba mi się opakowanie, wolę jednak tubki.

Jest bardzo fajna, pięknie pachnie, nie zasycha na twarzy (nałożyłam grubsza warstwą na 10 minut), po zmyciu cera jest lekko oczyszczona, ma ładny kolor, pachnie nawet po zmyciu i jest dostatecznie nawilżona. Prysnęłam na twarz hydrolatem, ampułka RDL pod oczy i spać. Rano miałam piękną buzię.

Korah, mam pytanie co do gąbeczek Calypso. Używasz ich dwa razy dziennie? Jak często wymieniasz na nową? Myjesz ją pod bieżącą wodą z mydłem czy wyparzasz? Wczoraj zmyłam gąbeczką glinkę. Coś wspaniałego, nigdy więcej nie będę się męczyć zmywaniem maseczek dłońmi.

Ja chce krem Gaia!!!!
Używam jej kilka razy dziennie, czasem 2 czasem 3. A wyrzucam po ok półtorej miesiąca do dwóch ze względów higienicznych. Calypso są fajne i raczej nie rozlatują się, ale miałam też nicolsy i potrafiły się targać po miesiącu, zużycie było ewidentne

Co do Alterry, to nie miałam kapsułek, ale miałam ampułki i byłam zadowolona, bardzo w porządku

Dzięki za opinię o masce z kozim mlekiem i antyalergic

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-04-25 o 18:33
Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 18:52   #1746
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Mnie alkohol krzywdy nie robi w kosmetykach, szampony czy odżywki naturalne często mają go w sobie dużo, a wysuszu po nich nie mam.
Nooo mi też raczej służy niż szkodzi
A tak serio to kupiłam se z tej nowej serii AA Eko oliwkę ujędrniająca z granatem Dostanę od Justynki jeszcze trochę samego granata, dodam i zobaczymy, co zdziała w kwestii ujędrniania

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:04   #1747
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A tak serio to kupiłam se z tej nowej serii AA Eko oliwkę ujędrniająca z granatem Dostanę od Justynki jeszcze trochę samego granata, dodam i zobaczymy, co zdziała w kwestii ujędrniania
O! To jak przetestujesz czekam niecierpliwie na recenzje Gdzie kupiłaś? A jest może dostępne w Sephora?

Ja ze smutku nad straconą promocją JMO kupiłam sobie olejek do ciała Madara i odżywkę do rzęs Alverde. O niej dużo dobrego się naczytałam, trzeba więc wypróbować.

Co do serum na końce, w zasadzie nie używam tego typu kosmetyków. Zawsze jakoś zapominam. Jednak dzisiaj jakby telepatycznie słysząc wykład fryzjerki Korah, zaczęłam się tym tematem interesoeać Nawiasem mówiąc nie byłam u fryzjera od września. Czas podciąć końcówki. Jednak boję się, u nich 1cm to 10cm

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-25 o 19:07
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:15   #1748
beeets
Zakorzenienie

margo, jako największa na wątku fanka dr Hauschki, czy może miałaś puder brązujący duo?
dziś go oglądałam i patrzę a cena w necie ponad 100 zł a w aptece ok. 80 zł
to limitowana edycja summer impression, jest cudna
Ja tez się nie załapię na promocję do M. bo nie wyrobię się z czasem, by tam jutro pojechać, a w piątek już jadę na majówkę.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:17   #1749
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O! To jak przetestujesz czekam niecierpliwie na recenzje Gdzie kupiłaś? A jest może dostępne w Sephora?

Ja ze smutku nad straconą promocją JMO kupiłam sobie olejek do ciała Madara i odżywkę do rzęs Alverde. O niej dużo dobrego się naczytałam, trzeba więc wypróbować.

Co do serum na końce, w zasadzie nie używam tego typu kosmetyków. Zawsze jakoś zapominam. Jednak dzisiaj jakby telepatycznie słysząc wykład fryzjerki Korah, zaczęłam się tym tematem interesoeać Nawiasem mówiąc nie byłam u fryzjera od września. Czas podciąć końcówki. Jednak boję się, u nich 1cm to 10cm
W Sepho właśnie kupiłam, w promo -25% na pielęgnację ciała
A czemu JMO promocja utracona coś mnie chyba ominęło

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:19   #1750
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
margo, jako największa na wątku fanka dr Hauschki, czy może miałaś puder brązujący duo?
dziś go oglądałam i patrzę a cena w necie ponad 100 zł a w aptece ok. 80 zł
to limitowana edycja summer impression, jest cudna
Ja tez się nie załapię na promocję do M. bo nie wyrobię się z czasem, by tam jutro pojechać, a w piątek już jadę na majówkę.
Niestety musze Cię rozczarować. Mam tylko "zwykły" brązer. Ale duo zapowiada się bardzo ciekawie

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
W Sepho właśnie kupiłam, w promo -25% na pielęgnację ciała
A czemu JMO promocja utracona coś mnie chyba ominęło
Jutro zatem pędzę do Sephora

Jest promocja JMO przy zakupie dwóch produktów 50% na oba! W perfumerii Marionnaud

margoltka jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:20   #1751
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

Od dzisiaj 24.04 do 29.04 w Marionnaud jest promocja na produkty na wyłączność, min. na John Masters Organics.
Przy zakupie 2 produktów jest 50% zniżki.

Tak przynajmniej jest w M. w CH Reduta.

o nieeeeeee.........
dlaczego wtedy kiedy JMO mnie mega kusi, a zbieram pieniążki na filtr

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:23   #1752
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Daj znac czy coś działa

Cytat:

No mnie podcięła 7 cm, a chciałam 5, ale nie ma żalu, bo były mocno zniszczone moje końcówki. Jak chcesz, żeby podcięłi 1 cm, to powiedz, że chcesz tylko 2 mm
Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:40   #1753
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Jest promocja JMO przy zakupie dwóch produktów 50% na oba! W perfumerii Marionnaud
No właśnie Dziewczyny mnie poinformowały smsowo i zamierzam z niej (na spółkę z Klolcią) skorzystać
Trwa do końca tygodnia

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
[
Małgos ja mam jeszcze zapas balsamów nie nadających sie na ten wątek ale zuzywam i dodaje olejek migdałowy z dozu i jest i niebo lepiej a do mycia nie nadający sie tu ale cccuuudddoowwwny olejek cena kosmos, mnie kupiła kolezanka z jakimys rabatami i jest uzywam oszczednie bo juz denkuje
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...#review-568590
dzięki

O już doczytałam, że nie wszyscy mają blisko do Marionnaud
Pocieszę Was: ja mam blisko do dwóch - dosłownie 12-15 min piechotą - i tak, w jednym chyba w ogóle JMO nie mają a w drugim nie ma już filtra

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-04-25, 19:41   #1754
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety musze Cię rozczarować. Mam tylko "zwykły" brązer. Ale duo zapowiada się bardzo ciekawie

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Dużo ciekawiej niż ten"zwykły"

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:13   #1755
Soph
Organizatorka

Cytat:

O już doczytałam, że nie wszyscy mają blisko do Marionnaud
Pocieszę Was: ja mam blisko do dwóch - dosłownie 12-15 min piechotą - i tak, w jednym chyba w ogóle JMO nie mają a w drugim nie ma już filtra
ja mam 2 w mieście to sprawdzę w piątek, a jak nie to w weekend w Katowicach, może znajdę kogoś znajomego na drugi produkt

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:19   #1756
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
ja mam 2 w mieście to sprawdzę w piątek, a jak nie to w weekend w Katowicach, może znajdę kogoś znajomego na drugi produkt
dzwonilam do kato, jastrzebia i wrocka nigdzie nie ma filtra JMO
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:20   #1757
Soph
Organizatorka

Cytat:
dzwonilam do kato, jastrzebia i wrocka nigdzie nie ma filtra JMO
zostaje Bielsko Biała

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Soph jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:22   #1758
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
zostaje Bielsko Biała
jak znajdziesz filtr to pamietaj o mnie, ja jestem chetna
effa_j jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:24   #1759
Soph
Organizatorka

Cytat:
jak znajdziesz filtr to pamietaj o mnie, ja jestem chetna
mam odłożyć, czy kupić jak będę tam w piątek ?

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Soph jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:43   #1760
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Używam jej kilka razy dziennie, czasem 2 czasem 3. A wyrzucam po ok półtorej miesiąca do dwóch ze względów higienicznych. Calypso są fajne i raczej nie rozlatują się, ale miałam też nicolsy i potrafiły się targać po miesiącu, zużycie było ewidentne

Co do Alterry, to nie miałam kapsułek, ale miałam ampułki i byłam zadowolona, bardzo w porządku

Dzięki za opinię o masce z kozim mlekiem i antyalergic
dzięki

jp91 jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:47   #1761
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Będę relacjonować gaia
Nic konkretnego na temat mls nie znalazłam. Zawsze jest wymieniany w grupie składników szkodliwych, ale często w grupie tej pojawia sie też als als jest akceptowany przez ecocert, mls chyba nie.
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:49   #1762
iivii
Raczkowanie

Nałożyłam dziś kremik Gaia na umytą buźkę i tak go skóra wpiła, że za 20 minut musiałam nałożyć kolejną porcję na policzki i czoło. Czy to normalne?
Zmartwiło mnie, że wczoraj takie 2 grudki mi wyskoczyły na policzku i oczywiście zeschizowałam, że to trądzik różowaty. Już mnie dermatolog nim straszyła. Czy to raczej skóra do kremu się przyzwyczaja? Zazwyczaj nie wyskakują mi niespodzianki...
iivii jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:51   #1763
promolcia
Zadomowienie

byłam w mario...dowiedziałam się, że jmo mają dostępne tylko w kilku sklepach w polsce...w poznaniu w ogóle ich nie mają...
promolcia jest offline  
Stary 2012-04-25, 20:58   #1764
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny, polećcie coś na bardzo suchą skórę stóp i łydek
Mam takie masełko KLIK ale jest niewystarczające, nawet w połączeniu z dodatkowym olejem tzn. tłuściutkie jest, ładnie się wmasowywuje i po posmarowaniu jest skóra natłuszczona/nawilżona, ale po myciu masakrycznie od razu ściągnięta, szczypie i się łuszczy
ja mam ten sam problem
zawsze mniej mnie wysuszało mydło Aleppo Premium te zmydlane na zimno (mogłam zapomnieć o codziennym balsamowaniu, tylko szklana kabina zawsze zasr..... była)
a ostatnio myję się żelami to kupiłam masło orientalne Logony i jest troszkę lepiej (ale zapach ma dyskusyjny chyba wole zapch tropical)

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zajrzyj w zestawienie szamponów i odżywek z mojego podpisu - nie ma tam cen oczywiście, ale jak coś Cię zainteresuje to ceny sobie sprawdzisz.
Wielka Szamponowa Szamanko
a jaki poleciłabyś szampon do gęstych, grubych i suchych włosów
kasik71 jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:05   #1765
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Nałożyłam dziś kremik Gaia na umytą buźkę i tak go skóra wpiła, że za 20 minut musiałam nałożyć kolejną porcję na policzki i czoło. Czy to normalne?
Zmartwiło mnie, że wczoraj takie 2 grudki mi wyskoczyły na policzku i oczywiście zeschizowałam, że to trądzik różowaty. Już mnie dermatolog nim straszyła. Czy to raczej skóra do kremu się przyzwyczaja? Zazwyczaj nie wyskakują mi niespodzianki...
Sama pani Ania ostrzegała mnie, że każda skóra inaczej reaguje na kremiki. Szczególnie jeśli wcześniej nie używałaś natury lub olejów. Moja też początkowo spijała krem. Teraz zależy od jej nawilżenia. Jeśli potraktuję ją czymś bardziej drażniącym, jest bardziej wysuszona i kremik znika błyskawicznie. Co do trądziku różowatego, to dość poważna sprawa i 2grudki go chyba jeszcze nie czynią. Nie znam się jednak.

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
byłam w mario...dowiedziałam się, że jmo mają dostępne tylko w kilku sklepach w polsce...w poznaniu w ogóle ich nie mają...

Ja już szampon i odzywkę JMO sobie odpuściłam. Do Katowic mam daleko, po wypadku który miałam rok temu nie jeżdżę sama w takie trasy, a już wcale z Tomciem. Gdyby się okazało, że ciągnę całą rodzinę tyle kilometrów po nic, chyba bym się załamała. Poczekam może coś się pojawi w necie

Czas edycji: 2012-04-25 o 21:07
margoltka jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:16   #1766
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Czarno to widzę Te dwie grudki i picie kremu przez skórę mówią same za siebie, ale mylić też się mogę. Zapchanie i wysuszenie lub niedostateczne nawilżenie, a jedynie natłuszczenie.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:21   #1767
iivii
Raczkowanie

Cytat:
Sama pani Ania ostrzegała mnie, że każda skóra inaczej reaguje na kremiki. Szczególnie jeśli wcześniej nie używałaś natury lub olejów. Moja też początkowo spijała krem. Teraz zależy od jej nawilżenia. Jeśli potraktuję ją czymś bardziej drażniącym, jest bardziej wysuszona i kremik znika błyskawicznie. Co do trądziku różowatego, to dość poważna sprawa i 2grudki go chyba jeszcze nie czynią. Nie znam się jednak.
Wcześniej używałam olejku arganowego+z pestek malin+macerat z kasztanów. Czasami z żelem Ha, czasami samych.

Cytat:
Czarno to widzę Te dwie grudki i picie kremu przez skórę mówią same za siebie, ale mylić też się mogę. Zapchanie i wysuszenie lub niedostateczne nawilżenie, a jedynie natłuszczenie.
To co, smarować dalej i obserwować?

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-04-25 o 21:24
iivii jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:29   #1768
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
To co, smarować dalej i obserwować?
Ja akurat jestem tak przewrażliwiona na tym punkcie, że z miejsca odstawiam wszystko, jeśli mi zaczynają wyskakiwać niedoskonałości. Tak było ostatnio po olejku myjącym a potem mleczku Madary, ktore mnie zapchały bez reszty ( Madara też olejowa). Używam wtedy tylko zabiegów oczyszczających np maseczek i na koniec mleczek do mycia bezolejowych, oczywiscie niewysuszających i tak ze 2 dni. Jeśli juz mam ochotę wrócic ponownie do tego, co mnie zapchalo, to odczekuje minimum tydzień i nigdy juz nie używam codziennie, a jedynie żeby zużyć. To moja metoda ale wiadomo, nie każdemu może pasować.
Korah jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:36   #1769
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Przypomniałaś mi o glince z mlekiem kozim która przyszła do mnie przedwczoraj z leyli i dzisiaj sobie ją walnęłam na gębusię i musze powiedzieć że jest świetna bo mimo oczyszczania to skóra nie jest strasznie ściągnięta po niej a wręcz taka gładziutka, jakby odżywiona Wzięłam jeszcze tą glinkę żółtą do twarzy, kondycjoner do włosów lavea, 3 maski organiquei puder do kąpieli

promolcia szkoda że wcześniej nie wiedziałam że zamówiłaś 3 sera z amazona bo wczoraj właśnie dostałam swoje serum.

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2012-04-25 o 21:38
magnesita jest offline  
Stary 2012-04-25, 21:41   #1770
margoltka
Wtajemniczenie

Iivii niestety nie doradzę Tobie, co masz zrobić. Ty znasz swoją skórę najlepiej. Może jej coś nie pasuje w kremie Gaia, może w jedzeniu. Nie mam pojęcia.

Z mojej strony mogę tylko dodać, że już długo stosuję kremik Gaia do twarzy i ten pod oczy 2x dziennie. Wiem, że napewno (w moim przypadku) nie przyczynia się do powstawania niedoskonałości. Pomimo, że mam bardzo podatną na zapychanie skórę.

Magnesita ale dawno Ciebie nie było Próbowałaś już serum? Jak pierwsze wrażenia?

Czas edycji: 2012-04-25 o 21:43
margoltka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości