Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-06, 15:15   #2461
cloche
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
(...)
szampon
-sense of bio, organic shampoo-tego tu u was nie widziałam- http://www.senseofbio.pl/ polubiłam się z nim bardzo. Choć mam jeszcze kilka slsowych szamponów, chyba pójdą w kąt, bo jak do tej pory uważałam, ze sls mi nic złego nie robi, to jak poużywałam naturalsów, to zmieniłam zdanie. Jak raz ostatnio umyłam pharmacerisem to było swędzenie i szopa a'la wodecki
(...)
To jak przyjmiecie nowicjuszkę ?
tak se pomyslalam, ze wodeckiego moze przestawimy na naturalna pielegnacje, co?
zbior wg mnie biegajacy, a nie raczkujacy szamponem zainteresowalas, cholercia... ja juz lepiej tego watku nie czytam jestes przyjeta!!!

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie i tz maseczke z zielonej glinki i nalożyłam na łepala olej gaia
no i niech teraz jakis niezapowiedziany gość przyjdzie...........
ja to sie tak "doprawiam", jak malz moze stac na strazy i w razie wu gosci jakos przyjac ale i tak rzadko mamy niezapowiedzianych. daj znac jak wlosy potem

a jeszcze tak chcialam cosik na temat spiruliny - bo chcialam zamowic cos w aptece i tam jest do kupienia sproszkowana spirulina (suplementacja dla psow ) i sie zastanawiam, czy nie dorzucic... robicie z tego maski do pyszczka? cos na wlosy? bo ja juz sie gubie... i w ogole nie wiem, czy mi ten proch potrzebny...
cloche jest offline  
Stary 2012-05-06, 16:02   #2462
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Zrobiłam sobie i tz maseczke z zielonej glinki i nalożyłam na łepala olej gaia
no i niech teraz jakis niezapowiedziany gość przyjdzie...........
Czekam na okrzyki wow!!!po zmyciu oleju
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak będę jechała na weekend do domu pod koniec maja, to wejdę do Manu (tam jest Phenome, co nie?), przez Łódź przejeżdżam, to po drodze Używałaś może odświeżającego żelu do stóp z zieloną herbatą?

Ja go mam i niepolecam.No chyba,że dla stóp malutkiego dziecka-jemu powinien taki słabiak wystarczyć.Nie robi nic ten krem,nawet nie nawilża porządnie

Closzku ja spiruline daje na pyszczekale smrodziak z niej

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-05-06, 16:02   #2463
Funghi
Raczkowanie

Musze sie was poradzić. Co najlepiej będzie sprawdzało się do matowienia twarzy? Skrobia, puder bambusowy czy puder jedwabny dr hauschki? Narazie używam skrobi zeby zmatowić filtr ale może tamte byłyby lepsze? Czekam tez na minerały lily lolo. Czego używacie pod nie?
Funghi jest offline  
Stary 2012-05-06, 16:25   #2464
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zbior wg mnie biegajacy, a nie raczkujacy szamponem zainteresowalas, cholercia... ja juz lepiej tego watku nie czytam jestes przyjeta!!!

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

ja to sie tak "doprawiam", jak malz moze stac na strazy i w razie wu gosci jakos przyjac ale i tak rzadko mamy niezapowiedzianych. daj znac jak wlosy potem

a jeszcze tak chcialam cosik na temat spiruliny - bo chcialam zamowic cos w aptece i tam jest do kupienia sproszkowana spirulina (suplementacja dla psow ) i sie zastanawiam, czy nie dorzucic... robicie z tego maski do pyszczka? cos na wlosy? bo ja juz sie gubie... i w ogole nie wiem, czy mi ten proch potrzebny...
ale mój nie mógł stać na straży, bo on tez w maseczce latał
na szczęście nikt nie wpadł
Spirulina na ryjka jak nie dasz rady solo to moze domieszaj do glinki.......
Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
Musze sie was poradzić. Co najlepiej będzie sprawdzało się do matowienia twarzy? Skrobia, puder bambusowy czy puder jedwabny dr hauschki? Narazie używam skrobi zeby zmatowić filtr ale może tamte byłyby lepsze? Czekam tez na minerały lily lolo. Czego używacie pod nie?
Nie używałam skrobi - wiele razy czytałam, ze ona najlepsza do matowienia filtrów, ale filtrów równiez nie stosuję więc wiesz.........
Uzywałam długo bambusa, ale przestawiłam sie na jedwabny - zdecydowanie go wolę! Wystawiałam mu recenzję gdybyś chciała cos więcej odnośnie mojego zdania.
Stary 2012-05-06, 16:41   #2465
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Wypróbowałam mój balsam. Ładnie nawilża, szybko się wchłania. Nie mam suchej skóry więc mi wystarcza chyba. Zobaczę jeszcze rano. Przy aplikacji intensywnie pachnie, po pół h zostaje tylko delikatny zapach. Tak właśnie lubię. Kiedyś miałam masło z BodyShopu Moringa, pachniało tak intensywnie, że nie mogłam zasnąć i powodowało ból głowy.
Ty masz masło więc będzie bardziej tłuste. Też miałam na nie ochotę ale postanowiłam najpierw przetestować jeden produkt. No i balsam ma 150 ml a masło 100.
ja mam suchą skórę, więc postawiłam na coś bardziej treściwego

Właściwie byłam nastawiona na zakupy w Phenome, ale tam mnie nic mnie zachwyciło a tu takie ładne masełko uśmiechało się do mnie w tkmaxie
trochę mnie rozczarowało że nie wszystkie produkty tej firmy mają eco cert.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A gdzie kupiłaś olej kokosowy organiczny extra vergine?
Pytanie nie do mnie, ale też jestem fanką oleju kokosowego
mam taki klik - extra virgin firmy Bio Planet 200 g - 23 zł. Kupiłam w sklepie stacjonarnym ze zdrową żywnością.
Pan w sklepie go bardzo zachwalał i podkreślał, żeby zawsze kupować extra virgin jeżeli szukam produktu dobrej jakości.
Jest świetny do ciała,włosów i do jedzenia ( ja dodaję go do owsianki )

evitka witamy
też się kiedyś zastanawiałam nad kremem sylveco, ale tutaj nikt chyba ich nie używa.
możesz napisać o nim coś więcej?

promocja na P&R chyba trzeba kupić ten samoopalacz z bronzerem, zwłaszcza że wszyscy zachwalają mnogość próbek d0dawanych do zamówienia
Stary 2012-05-06, 16:44   #2466
Funghi
Raczkowanie

Dzięki Anula już czytałam. Tylko dalej nie wiem czy jest sens przepłacać. Może jeszcze sie ktos wypowie. Chociaż znając mnie to i tak kupie
Funghi jest offline  
Stary 2012-05-06, 16:51   #2467
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Kretka ja mam ten http://www.phenome.pl/pl/main/produk...oments/?pid=59

on jest do stóp ale ja go na łydki stosuje, jak jest gorąco mam ogromny problem z ocięzałymi nogami i żyły mnie strasznie rwą...cięzko kupić coś w miarę naturalnego co by choć trochę ulżyło w cierpieniu (nie chce całe życie łykać heparyny)
łydkom trochę pomaga, chłodzi - ale bardzo delikatnie, małą ulgę przynosi, nawilżyć lekko też potrafi...szału nie robi ale myślę, że nada się do niewymagających stópek

Ja polecam krem- balsam Wirovit z pijawki z apteki. Bardzo dobrze sobie radzi z obrzękami i bolącymi nogami, a także bólami pourazowymi i ukąszeniami Naturalny. Już tu o nim wspominałam, ale nie pamiętam komu

Cloche, spirulinka jest ekstra do buzi, ale ponoć strasznie cuchnie

Korah jest offline  
Stary 2012-05-06, 17:04   #2468
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja używam pudru sypkiego rozświetlającego dr.Hauschka. Jest świetny jako baza i wykończenie makijażu mineralnego i tradycyjnego

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-06, 17:18   #2469
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja polecam krem- balsam Wirovit z pijawki z apteki. Bardzo dobrze sobie radzi z obrzękami i bolącymi nogami, a także bólami pourazowymi i ukąszeniami Naturalny. Już tu o nim wspominałam, ale nie pamiętam komu
zapisałam sobie jego nazwę własnie jak ostatnim razem komuś polecałaś, jak zużyję te phenomki (i kilka innych pootwieranych) to bankowo kupię te pijawki
promolcia jest offline  
Stary 2012-05-06, 17:30   #2470
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja go mam i niepolecam.No chyba,że dla stóp malutkiego dziecka-jemu powinien taki słabiak wystarczyć.Nie robi nic ten krem,nawet nie nawilża porządnie
Dzięki za opinię, w takim razie sobie go odpuszczę

Cytat:

do rąk i stóp
kremy sylveco, czekam na masło shea
Jak sprawuje się krem do stóp Sylveco? Jest treściwy?

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Kretka ja mam ten http://www.phenome.pl/pl/main/produk...oments/?pid=59

on jest do stóp ale ja go na łydki stosuje, jak jest gorąco mam ogromny problem z ocięzałymi nogami i żyły mnie strasznie rwą...cięzko kupić coś w miarę naturalnego co by choć trochę ulżyło w cierpieniu (nie chce całe życie łykać heparyny)
łydkom trochę pomaga, chłodzi - ale bardzo delikatnie, małą ulgę przynosi, nawilżyć lekko też potrafi...szału nie robi ale myślę, że nada się do niewymagających stópek
Ja mam bardzo wymagające akurat Wygląda ciekawie, tak samo jak ten polecany przez Korah Ale generalnie szukam czegoś na noc, pod skarpetki - regenerującego, natłuszczającego, treściwego (bardzo mi zależy na dobrym kremie na noc, to dla mnie podstawa, jak mydło ), a na dzień coś lżejszego i odświeżającego, ale dobrze nawilżającego. Jak będą mi ciążyć nogi, puchnąć stopy to się na pewno zaopatrzę w jakieś mazidło przez Was podane

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:32
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-05-06, 17:55   #2471
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Closzku ja spiruline daje na pyszczekale smrodziak z niej
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Cloche, spirulinka jest ekstra do buzi, ale ponoć strasznie cuchnie
no na smrod juz sie przygotowalam, ale zmieszam najwyzej... tylko jeszcze nie wiem z czym i jak. jakies przepisy bede musiala obczaic... to biore! spirulinke dla psiakow na blyszczaca siersc!
cloche jest offline  
Stary 2012-05-06, 18:05   #2472
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki Anula już czytałam. Tylko dalej nie wiem czy jest sens przepłacać. Może jeszcze sie ktos wypowie. Chociaż znając mnie to i tak kupie
W moim przypadku sens jest bambus zaczął mi psikusy brzydkie robić, a jedwabny świetnie sie sprawdza i daje dużo, dużo ładniejszy efekt wizualny my kupowałysmy z dziewczynami jedwabny i dzieliłyśmy na 2, 3 osoby - on jest ogromny i bardzo wydajny.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
no na smrod juz sie przygotowalam, ale zmieszam najwyzej... tylko jeszcze nie wiem z czym i jak. jakies przepisy bede musiala obczaic... to biore! spirulinke dla psiakow na blyszczaca siersc!
to dokup sobie psią karmę do kompletu.............
sorki nie mogłam sie powstrzymać mnie w pracy ciągle pytają co robie, że mi włosy tak błyszczą, to mówię, że pedigree pala jem........
Stary 2012-05-06, 18:10   #2473
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:

Oby tylko żaden psi zapach nie został na skórze Daj znać, jak działa, może sama się skuszę na spirulinkę kiedyś
Korah jest offline  
Stary 2012-05-06, 18:11   #2474
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
to dokup sobie psią karmę do kompletu.............
sorki nie mogłam sie powstrzymać mnie w pracy ciągle pytają co robie, że mi włosy tak błyszczą, to mówię, że pedigree pala jem........
moja kolezanka jadla pedigree ale wlosy miala takie se... slyszalam, ze nalezy karme polewac olejem lnianym, wtedy siersc bedzie blyszczec! zatem moja karme posypie spirulina i poleje lnianym. ciekawe, czy pozostale owlosienie tez bedzie blyszczace...
cloche jest offline  
Stary 2012-05-06, 18:17   #2475
anula_ga
Zakorzenienie

Dziewczynki kochana - któras pytała o lepkość toniku aox p&r (wybaczcie starszej pani sklerozę , bo nie pamietam kto). Przecierając twarz tonikiem na waciku nie zauwazyłam lepkości, jednak dzisiaj wklepałam go w paszcze paluchami i twarz się klei porównywalnie do mgiełki phenome, może troche mniej. I pieni się - tak jak micele

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
moja kolezanka jadla pedigree ale wlosy miala takie se... slyszalam, ze nalezy karme polewac olejem lnianym, wtedy siersc bedzie blyszczec! zatem moja karme posypie spirulina i poleje lnianym. ciekawe, czy pozostale owlosienie tez bedzie blyszczace...
zamiast zapalac światło będziesz mogła ręke podnieśc do góry i drogę na schodach oświetlac dzięki lśniącym włosom pod pachami chciałam napisac cos o podwijaniu spódnicy, ale uznałam, że nie wypada.............

Zmyłam olej, włosy schną. Ale poniewaz nie nałożyłam odzywki po myciu to fundnęłam sobie kołtuna na głowie psiknęłam 5 razy mgiełką do włosów phenome i kołtun cudnie sie rozczesał
Stary 2012-05-06, 18:20   #2476
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:

zamiast zapalac światło będziesz mogła ręke podnieśc do góry i drogę na schodach oświetlac dzięki lśniącym włosom pod pachami chciałam napisac cos o podwijaniu spódnicy, ale uznałam, że nie wypada.............
Stary 2012-05-06, 18:32   #2477
Klolcia
Zadomowienie

Przetestowałam patent, który podsunęła margoltka o olejowaniu się pod prysznicem. Bardzo fajny sposób dla leniwych Nie musiałam już się kremować po prysznicu.

Jeszcze mam pytanie co do zamówienia na pat&rub. W którym miejscu wpisujecie prośbę o próbki ? Podałam już swoje dane do przesyłki i jestem w podsumowaniu, jest podana ostateczna kwota do zapłaty i przycisk "zamawiam".
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-06, 18:44   #2478
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Przetestowałam patent, który podsunęła margoltka o olejowaniu się pod prysznicem. Bardzo fajny sposób dla leniwych Nie musiałam już się kremować po prysznicu.

Jeszcze mam pytanie co do zamówienia na pat&rub. W którym miejscu wpisujecie prośbę o próbki ? Podałam już swoje dane do przesyłki i jestem w podsumowaniu, jest podana ostateczna kwota do zapłaty i przycisk "zamawiam".
Super, że sposób na mycie olejkiem się sprawdził.

Ja poprosiłam telefonicznie o próbki, Pani natomiast poradziła, żeby po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia odpowiedzieć na nie i umieścić listę interesujących mnie próbek

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-06, 18:45   #2479
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Super, że sposób na mycie olejkiem się sprawdził.

Ja poprosiłam telefonicznie o próbki, Pani natomiast poradziła, żeby po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia odpowiedzieć na nie i umieścić listę interesujących mnie próbek
To tak zrobię. Dziękuję
Klolcia jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:01   #2480
anula_ga
Zakorzenienie

Klolcia ja zrobiłam dokładnie tak jak pisze Margoltka - dostałam maila z zamówieniem i w odpowiedzi na niego przedstawiłam liste marzeń
Stary 2012-05-06, 19:03   #2481
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczynki kochana - któras pytała o lepkość toniku aox p&r (wybaczcie starszej pani sklerozę , bo nie pamietam kto). Przecierając twarz tonikiem na waciku nie zauwazyłam lepkości, jednak dzisiaj wklepałam go w paszcze paluchami i twarz się klei porównywalnie do mgiełki phenome, może troche mniej. I pieni się - tak jak micele

A u mnie w ogóle się nie klei i się nie pieni
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Klolcia ja telefonicznie mówiłam listę życzeń

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:07   #2482
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
A u mnie w ogóle się nie klei i się nie pieni

Klolcia ja telefonicznie mówiłam listę życzeń
Mi się pieni nawet na płatku , ale jak przecieram płatkiem to się nie klei.

Bosze....... wzięło mnie na porządkowanie kosmetyków
Stary 2012-05-06, 19:17   #2483
aga89s
Rozeznanie

Margoltka, widziałam u Ciebie na blogu recenzję masełka put&rub. Masz może porównanie do masełek Alverde? jeśli tak to myślisz, że pat&rub może konkurować z Alverde pod względem nawilżenia?

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:27   #2484
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Klolcia ja zrobiłam dokładnie tak jak pisze Margoltka - dostałam maila z zamówieniem i w odpowiedzi na niego przedstawiłam liste marzeń
A czy ta lista marzeń jest jakoś ograniczona? W sense o ile próbek można poprosić? Tak na przyszłość, gdy zamówię coś do twarzy, bo kusicie strasznie
Stary 2012-05-06, 19:49   #2485
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
już Cię lubię.
I witam, świetny zbiór
No, to by było tyle ode mnie, proszę trzymajcie kciuki bo jutro piszę maturę rozszerzoną z polaka
cimam mocno

Cytat:

Bardzo dobrze,że się skusiłaś.Będziesz pewnie go Lence podbierać tak jak ja swojej
toż to taki był plan co by dla nas obu było -takam gospodarna

Cytat:
Mamy podobną cerę

Och, nie przypominaj mi. Nie mogę się już ich doczekać A zamówienie dopiero co robiłam pare dni temu...
oo to będziem podpatrywać co tam polecasz

ja się ślinię na te śmietanki i maślanki . Teraz wzięłam plaster miodu, jogurtowe i oliwkowe shea-ciekawa jestem jakie będą w porównaniu do tuli.
Ty które wolisz?

Cytat:

ciekawe co na to zbyszek ....

jak byłam kiedy w moim ulubionym zielarskim, gdzie pracuje bardzo kompetentna pani, to się klientka pytała czy może sobie ze swoim psiakiem na spółę jeść spirulinkę i pani potwierdziła.

Ja się przyznam, że mam ją już z miesiąc i na razie leży-powąchałam i...odrobinkę odłożyłam w czasie pierwsze użycie (dla mnie pachnie gołębią kupą-pardon le mot)
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
evitka witamy
też się kiedyś zastanawiałam nad kremem sylveco, ale tutaj nikt chyba ich nie używa.
możesz napisać o nim coś więcej?
ja go uwielbiam-jest super dla sucharów-taki maślany, ale nie lepki i dla mnie nie ciężki. Dla większości pewnie byłby dobry raczej na noc, bo jednak gęsty i choć bardzo miły w obsłudze zostawia skórę natłuszczoną ( a ja-jako suchar-lubię ten efekt). On składa się głównie z olei, więc nie dziwota. Skład: woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy.
A to obietnice producenta:
Zastosowanie:
Atopowe zapalenie skóry, egzema, wyprysk kontaktowy, uczulenia – łagodzi zmiany, zmniejszają obrzęk i uczucie świądu, wyrównująpoziom nawilżenia i natłuszczenia skóry.
Łuszczyca – reguluje proces rogowacenia i łuszczenia się naskórka, działa łagodząco.
Oparzenia (słoneczne, termiczne, kiedy nie występują otwarte rany) – przywraca skórze właściwą strukturę, przyspiesza proces odnowy uszkodzonego naskórka.
Odmrożenia – przywraca skórze naturalny kolor i gładkość.
Ukąszenia owadów – likwiduje obrzęk i minimalizuje dokuczliwe uczucie swędzenia i pieczenia; działa najskuteczniej po natychmiastowymzastosowan iu w miejscu ukąszenia.
Odleżyny, żylaki – zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk; najlepiej stosować profilaktycznie u osób narażonych na wystąpienie odleżyn.
Opryszczka – w najwcześniejszej fazie rozwoju opryszczki zapobiega powstawaniu pęcherzyków, w dalszej fazie redukuje widoczne zmiany.
Grzybica – sprzyja procesowi regeneracji skóry.
Trądzik (młodzieńczy, różowaty, sterydowy) – działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum.
Przebarwienia (wywołane działaniem promieni słonecznych) – rozjaśnia cerę, skutecznie zapobiega pojawianiu się nowych zmian barwnikowych.
Uszkodzenia, otarcia, pęknięcia – przyspiesza procesy odbudowy warstwy ochronnej skóry, działa osłonowo.
Zgrubienia, zrogowacenia – zmiękcza skórę, przywraca jej gładkość.
Młodą też nim czasem traktuję
Co ciekawe pierwszym razem miałam wersję z pompką i ona jakby rozrzedzała konsystencję, pod koniec wręcz jakby się rozwarstwiał, a ten w słoiczku dużo przyjemniejszy w użyciu-jak leciutko twardawe masełko rozpływające się w palcach. Czasem na dzień też używam, szczególnie zimą się sprawdził
No i taniocha-za 20zł go w zielaku kupuję. No i są różne wersje-oprócz gołego brzozowego jest jeszcze rokitnikowo-brzozowy (będzie następny) i nagietkowo-brzozowy o i iwdze jakiś nowy-o zapachu orchidei

Cytat:
Jak sprawuje się krem do stóp Sylveco? Jest treściwy?
dość treściwy, ale bardziej bardzo gęsta śmietana niż masło. Fajne stópki po nim są. Nie ma efektu wow, ale polubiłam go. Przeszkadza mi trochę zapach, bo mi khadi stymulujący przypomina (chyba ten rozmaryn)

Cytat:
---

anula, jak poprzychodzą do mnie wszystkie te zabaweczki nowe, to obfocę. Ślinić się nie ma do czego, ale se wkleję

wrocławianki
moje kochane-jeśli chodzi o sklepy z odbiorem w naszym pięknym mieście, to zapamiętałam: helfy, kosmetyki natury, ekodrogeria, zachustowani
cosik jeszcze mamy?

a i jeszcze jedno-pisałyście niedawno o tych świecach i woskach-yankee candle, wyniuchałam je w mydlarni-i jak wrażenia-fajne one? ładne te zapachy wydzielają?
bo ja się jak durna obwąchałam i już sama nie wiedziałam co brać...jakie zapachy macie? (wiem, było o tym, ale nie zapamiętałam)

a no i w mydlarniach mają oprócz zsk i mydeł LF (po odpowiednio wyższych cenach, ofkors) te ruskie naturalne kosmetyki, marilou coś, różne marki których nie znam organix cosmetix i fajne rzeczy na wagę-mixy masła shea oleju migdałowego i wosku w ok 10 wersjach zapachowych, musy, peelingi

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

a jeszcze co polecacie, do mycia suchego pyszczka?
tego leave ona, co jeszcze fajnego macie?

evitka21 jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:50   #2486
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A czy ta lista marzeń jest jakoś ograniczona? W sense o ile próbek można poprosić? Tak na przyszłość, gdy zamówię coś do twarzy, bo kusicie strasznie
nie mam pojęcia....... ja poprosiłam o 5, bo te produkty mnie interesowaly.....
Stary 2012-05-06, 19:52   #2487
evitka21
Zakorzenienie

i jeszcze miałam zapytać-używała któraś z was mydła alep tego 100% oliwkoego?

evitka21 jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:56   #2488
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Skład: woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy.
A to obietnice producenta:
Zastosowanie:
Atopowe zapalenie skóry, egzema, wyprysk kontaktowy, uczulenia – łagodzi zmiany, zmniejszają obrzęk i uczucie świądu, wyrównująpoziom nawilżenia i natłuszczenia skóry.
Łuszczyca – reguluje proces rogowacenia i łuszczenia się naskórka, działa łagodząco.
Oparzenia (słoneczne, termiczne, kiedy nie występują otwarte rany) – przywraca skórze właściwą strukturę, przyspiesza proces odnowy uszkodzonego naskórka.
Odmrożenia – przywraca skórze naturalny kolor i gładkość.
Ukąszenia owadów – likwiduje obrzęk i minimalizuje dokuczliwe uczucie swędzenia i pieczenia; działa najskuteczniej po natychmiastowymzastosowan iu w miejscu ukąszenia.
Odleżyny, żylaki – zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk; najlepiej stosować profilaktycznie u osób narażonych na wystąpienie odleżyn.
Opryszczka – w najwcześniejszej fazie rozwoju opryszczki zapobiega powstawaniu pęcherzyków, w dalszej fazie redukuje widoczne zmiany.
Grzybica – sprzyja procesowi regeneracji skóry.
Trądzik (młodzieńczy, różowaty, sterydowy) – działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum.
Przebarwienia (wywołane działaniem promieni słonecznych) – rozjaśnia cerę, skutecznie zapobiega pojawianiu się nowych zmian barwnikowych.
Uszkodzenia, otarcia, pęknięcia – przyspiesza procesy odbudowy warstwy ochronnej skóry, działa osłonowo.
Zgrubienia, zrogowacenia – zmiękcza skórę, przywraca jej gładkość.
Młodą też nim czasem traktuję
Co ciekawe pierwszym razem miałam wersję z pompką i ona jakby rozrzedzała konsystencję, pod koniec wręcz jakby się rozwarstwiał, a ten w słoiczku dużo przyjemniejszy w użyciu-jak leciutko twardawe masełko rozpływające się w palcach. Czasem na dzień też używam, szczególnie zimą się sprawdził
No i taniocha-za 20zł go w zielaku kupuję. No i są różne wersje-oprócz gołego brzozowego jest jeszcze rokitnikowo-brzozowy (będzie następny) i nagietkowo-brzozowy o i iwdze jakiś nowy-o zapachu orchidei

a i jeszcze jedno-pisałyście niedawno o tych świecach i woskach-yankee candle, wyniuchałam je w mydlarni-i jak wrażenia-fajne one? ładne te zapachy wydzielają?
bo ja się jak durna obwąchałam i już sama nie wiedziałam co brać...jakie zapachy macie? (wiem, było o tym, ale nie zapamiętałam)
dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ja niby nie potrzebuję tłuściocha na twarz ale z tego co obiecuje producent to on jest dobry do wszystkiego

Ja się skusiłam na wosk z Yankee candle i obecnie używam truskawkowego. Pachnie bardzo fajnie, dosyć intensywnie a wystarcza niewielki kawałek tego wosku.
Mi zwykle szybko przechodzi zainteresowanie takimi gadżetami, ale jak dotąd wosku używam regularnie
Kolega ( którego namówiłam na wspólne zakupy) ma wosk o zapachu czystego prania i też jest z niego zadowolony

aaa też siedzę na stronie P&R i sie zastanawiam co wziąć od razu a czego tylko próbke...

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-05-06 o 19:58
fiolka85 jest offline  
Stary 2012-05-06, 19:57   #2489
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
nie mam pojęcia....... ja poprosiłam o 5, bo te produkty mnie interesowaly.....
Niby dają tylko 3 i o tyle poprosiłam.
Jednak skoro Tobie dali aż 5 to chyba można wołać.Może to też zależne od tego ile ma się w koszyku

anakazar jest offline  
Stary 2012-05-06, 20:05   #2490
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Niby dają tylko 3 i o tyle poprosiłam.
Jednak skoro Tobie dali aż 5 to chyba można wołać.Może to też zależne od tego ile ma się w koszyku
o kurcze - nie wiedziałam
napisałam w mailu, czym jestem zainteresowana......... w sumie nie musieli mi dawac wszystkiego, mogli wybrać 3 - tym bardziej jestem pod wrażeniem, że tyle dostałam

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości