Zły efekt farbowania. Jak odwrócić uwagę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-04, 08:45   #1
Misseczka
Zadomowienie

Unhappy

Zły efekt farbowania. Jak odwrócić uwagę?

Witam, wczoraj wieczorkiem pojawił mi się niefajny problem. Malowałam blond włosy henną w kolorze złoty blond, trzymałam najkrócej jak się dało - trochę ponad pół godziny, i co wyszło? Oczodajny, żarówkowy ciemny pomarańcz, wyraźnie wchodzący w czerwień. Nie będę ukrywać, kolor jest ładny, ale ja nie mogę nosić tego typu kolorków - mam bardzo bladą, niemal białą cerę, wyglądam jak truposzcz. Niestety, nie mogę nic zrobić z cerą z powodu licznych uczuleń, mam na samoopalacze, niestety mam też zbyt wrażliwą skórę na opalanie, a solarium to już w ogóle zabronione. A próbowałam chyba wszystkiego
Nie chcę męczyć włosków kolejną warstwą ziółek, gdyż czuję, że mogą wyjść tylko bardziej czerwone, farbą pomalować po hennie nie mogę.
I tu powstaje pytanie: czym zamaskować bladość? Co podkreślić w makijażu, by odwrócić uwagę? Z góry dziękuję za pomoc
Misseczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:01   #2
anibiaa
Rozeznanie

Dot.: Zły efekt farbowania. Jak odwrócić uwagę?

Może użyj brzoskwiniowego różu do policzków, generalnie różu lub bronzera w cieplejszym odcieniu - będzie współgrał z kolorem włosów, czyli dawał wrażenie, że "Tak właśnie miało być"

Makijaż oczu ograniczyłabym do rzęs, wytuszowanych dokładnie i na mocno czarno

Jeśli dobrze wyobraziłam sobie Twój typ urody i efekt henny - wydaje mi się, że będzie ładnie.

No i jeśli chodzi o ubiór, to raczej spokojne kolory, żeby nie było za jaskrawo, skoro włosy już "świecą"
perfect

anibiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:08   #3
Misseczka
Zadomowienie

Przepraszam, o zdjęciu zapomniałam
http://desmond.imageshack.us/Himg600...jpg&res=medium
Tak wiem, mina genialna, ale najlepiej na tym widać kolor
Stary 2012-04-04, 09:44   #4
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Miałam taką samą sytuację, a mam prawie identyczną karnację
Oprócz rózu jak wspomniała koleżanka wyżej, zaznaczyłabym jeszcze brwi
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:53   #5
Misseczka
Zadomowienie

Dobry pomysł, brwi faktycznie za jasne. Lepiej spróbować kredką czy brązową henną?
Stary 2012-04-04, 10:04   #6
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dobry pomysł, brwi faktycznie za jasne. Lepiej spróbować kredką czy brązową henną?
Może popróbuj najpierw kredką, z henną to nigdy nie wiadomo jaki odcień wyjdzie. A może spróbuj matowym cieniem? Efekt będzie delikatniejszy i będziesz go mogła jeszcze wykorzystać.
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 10:07   #7
Misseczka
Zadomowienie

Masz racje, widząc przygodę henną do włosów nigdy nic nie wiadomo
Zaraz wybieram się do rossmanna, może coś samo w oczy wpadnie. Zobaczę przy okazji jak wyglądam. Jeśli ludzie nie będą krzyczeli za mną "Uwaga, idzie zombie!" to chyba jest znośnie
Stary 2012-04-04, 14:01   #8
fiasco
Wtajemniczenie

daj spokój, mnóstwo dziewczyn ma bladą cerę, to normalne na naszej szerokości geograficznej i chyba nie ma większego sensu jej przyciemniać. brzoskwiniowy róż będzie świetnie wyglądał, i rzeczywiście mogłabyś podkreślić brwi cieniem czy kredką w kolorze jasnego, ciepłego brązu i będzie cacy ci ewenturalnie trochę korektora pod oko, żeby je odświeżyc. a poza tym jak dla mnie świetnie wyglądasz, taki kolor włosów Ci pasuje i nie wyglądasz trupio
Stary 2012-04-04, 14:05   #9
anibiaa
Rozeznanie

Szczerze mówiąc, odpisując Ci na pierwszą wiadomość, wyobraziłam sobie wściekły jaskrawy pomarańcz, a tu jest dobrze i spokojnie
Znam nawet osobę o podobnym typie urody i takich właśnie włosach
Jasna cera zdecydowanie lepiej komponuje się z czerwienią na włosach, niż mocno opalona
perfect

Stary 2012-04-04, 18:28   #10
Noodle Soup
Zadomowienie

Jest ok, ja mam również jasną cerę, ale regularnie farbuje włosy na bardzo podobny kolor do tego, który Ci wyszedł I uważam, że wygląda to ładnie, rudości fakt, podkreślają bladość, ale dla mnie to plus.
Wg mnie warto po prostu wyrównać koloryt cery, róż na policzki - brzoskwinia bardzo ładnie wygląda, lekko przyciemnić i zarysować brwi i pomalować delikatnie oko. Możesz sprawdzić brązową kredkę, albo zaznaczyć oko cieniem, który ewentualnie kupisz do brwi
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 19:04   #11
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie

a mnie sie podoba ten efekt sama bym taki chciała

ButterflyFlyAway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 19:09   #12
alkaxy
biegam dla Zabawy

Blade rudzielce są na topie, nie masz czym się przejmować. I faktycznie z bardziej podkreślonymi brwiami będzi Ci ładniej.
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 21:40   #13
Misseczka
Zadomowienie

Dzięki za rady i słowa otuchy Już się tak nie przejmuje, kolorek zrobił się jakoś mniej żarówiasty, bardziej stonowany. Różnica jest mała, ale mi starcza Wczoraj był naprawdę zbyt krzykliwy, choć zdjęcia nie oddają.Trochę pokombinowałam z mejkapem, choć myślę ze na codzień nie będzie mi się chciało robić aż tak Dla ciekawskich kolorek dziś:
http://desmond.imageshack.us/Himg52/...jpg&res=medium
Ps. Brwi dalej niezbyt podkreślone, ale jakoś nie mogłam znaleźć ładnej kredeczki w dobrej cenie

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2012-04-04 o 21:42
Stary 2012-04-05, 01:44   #14
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Witam, wczoraj wieczorkiem pojawił mi się niefajny problem. Malowałam blond włosy henną w kolorze złoty blond, trzymałam najkrócej jak się dało - trochę ponad pół godziny, i co wyszło? Oczodajny, żarówkowy ciemny pomarańcz, wyraźnie wchodzący w czerwień. Nie będę ukrywać, kolor jest ładny, ale ja nie mogę nosić tego typu kolorków - mam bardzo bladą, niemal białą cerę, wyglądam jak truposzcz. Niestety, nie mogę nic zrobić z cerą z powodu licznych uczuleń, mam na samoopalacze, niestety mam też zbyt wrażliwą skórę na opalanie, a solarium to już w ogóle zabronione. A próbowałam chyba wszystkiego
Nie chcę męczyć włosków kolejną warstwą ziółek, gdyż czuję, że mogą wyjść tylko bardziej czerwone, farbą pomalować po hennie nie mogę.
I tu powstaje pytanie: czym zamaskować bladość? Co podkreślić w makijażu, by odwrócić uwagę? Z góry dziękuję za pomoc
Czym konkretnie farbowałaś włosy? Z opisu wygląda mi to na jakiś balsam w tubce, a to henną w żadnym wypadku nie jest.
Jeśli to jednak była henna (prawdziwe zioła bez chemicznych dodatków), to możesz farbować potem włosy chemicznie. Wbrew powszechnej opinii henna nie wyklucza się z chemiczną farbą.
Na zdjęciach wcale nie wyglądasz jak trup. Połączenie bladej skóry z rudymi włosami jest świetne.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 02:04   #15
Misseczka
Zadomowienie

No niestety nie była czysta, stąd wiem, że o farbie muszę zapomnieć Zresztą wolę nie ruszać, bo może tego nie widać na zdjęciu, ale mam zbyt słabe włoski na farbę jeszcze. Niemożność farbowania chemią załatwiłam sobie wcześniej tubkami Venity, a ten efekt wyszedł z torebek z proszkiem ELD, jednak kolor Tycjan, a więc z dodatkiem kilku barwników Kolor wyszedł baaardzo ciemny, aż przerażająco, jednak się nieco zmienił przez dobę.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2012-04-05 o 02:06
Stary 2012-04-05, 06:09   #16
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

A mi się też podoba.. nie zmieniłabym nic. kolor się itak szybko wypłucze więc niema co przeżywać. Mi kiedyś zamiast czerwieni wyszedł pomarańcz i to oczo☠☠☠nyy.. i jakoś to przeżyłam tzn musiałam iść do sklepu po farbe ktora to pokryje
Stary 2012-04-05, 12:10   #17
playboykaa77
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki za rady i słowa otuchy Już się tak nie przejmuje, kolorek zrobił się jakoś mniej żarówiasty, bardziej stonowany. Różnica jest mała, ale mi starcza Wczoraj był naprawdę zbyt krzykliwy, choć zdjęcia nie oddają.Trochę pokombinowałam z mejkapem, choć myślę ze na codzień nie będzie mi się chciało robić aż tak Dla ciekawskich kolorek dziś:
Ps. Brwi dalej niezbyt podkreślone, ale jakoś nie mogłam znaleźć ładnej kredeczki w dobrej cenie
a mi sie bardzo podobasz na tej focie i w tym kolorze
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 15:02   #18
anibiaa
Rozeznanie

Cytat:
Domyślam się, że jeśli nie jesteś zadowolona z efektu farbowania to i tak za jakiś czas spróbujesz się pozbyć tego koloru, ale muszę to powiedzieć tak czy siak
Tak jak pisałam na początku - właśnie taki kolor świetnie do Ciebie pasuje, na tym "nowym" zdjęciu wyglądasz bardzo ładnie, tak dziewczęco i świeżo no i uśmiech serio.
I nie ma narzekania, bo zasypiemy Cię komplementami i się za słodko zrobi
perfect

Stary 2012-04-07, 18:16   #19
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
No niestety nie była czysta, stąd wiem, że o farbie muszę zapomnieć Zresztą wolę nie ruszać, bo może tego nie widać na zdjęciu, ale mam zbyt słabe włoski na farbę jeszcze. Niemożność farbowania chemią załatwiłam sobie wcześniej tubkami Venity, a ten efekt wyszedł z torebek z proszkiem ELD, jednak kolor Tycjan, a więc z dodatkiem kilku barwników Kolor wyszedł baaardzo ciemny, aż przerażająco, jednak się nieco zmienił przez dobę.
Tubki z Venitą w ogóle nie są henną. To produkt czysto chemiczny i można po tym farbować włosy farbą chemiczną. Wiele kobiet używa tego do odświeżania koloru np. przy farbowaniu na rudo.
No a proszek Eld to badziewie i po tym rzeczywiście lepiej nie ruszać farb.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
henna, stylizacja makijaż

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości