Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-06, 14:08   #1
94dawiddd94
Raczkowanie

przemywanie twarzy moczem :)

Witam,
Nurtuje mnie pytanie czy "mocz" dobrze wpływa na kondycję skóry suchej a zarazem wrażliwej? W końcu mocznik- najlepszy do skóry suchej

Z góry dziękuję za odpowiedź.
94dawiddd94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 14:55   #2
Ingran
Zakorzenienie

Dot.: przemywanie twarzy moczem :)

Sprawdź to się przekonasz.
bzdura.
Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 17:23   #3
Cucuma
Rozeznanie

sprawdź w necie pod hasłem urynoterapia a jeszcze lepiej zapytaj lekarza, bo są ściśle określone zasady takiego leczenia
Cucuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 18:56   #4
94dawiddd94
Raczkowanie

No tak, ale wizyta do lekarza dopiero za 2 tygodnie... :/
Szukałem i szukałem ale niestety bezowocnie.

Gdy przecieram twarz moczem, przyznam że odczuwam lekkie pieczenie, ale w sumie to chyba normalne, kiedy działa kwas w tym przypadku jest to kwas mocznikowy.

Edytowane przez 94dawiddd94
Czas edycji: 2012-04-06 o 18:57
94dawiddd94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 20:45   #5
Ekstazaa
Rozeznanie

Ja bym się w życiu nie odważyła, bleh W moczu występuje mocznik, a ten jak wiadomo ma działanie nawilżające, zapobiegające wysuszeniu.. No anyhow są zwolennicy. A tak w ogóle to chyba dość słabo szukasz ;p
-pokrzywa 11.03.12
- CP 13.03.12
-płukanka kawa+pokrzywa+czarna herbata 25.03.12

Zapuszczam włosy 58- 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73- 74 - 75
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:39   #6
prettysimple
Zadomowienie

Lepiej wg mnie kupić krem z mocznikiem niż przemywać się tym, co wydala nasz organizm...
Stary 2012-04-07, 08:37   #7
Kasiuncia23
BAN stały

GG do Kasiuncia23

Pierwszy raz usłyszałam o tym w wywiadzie z Grażyną Wolszczak-aktorką, która słynie z nienagannego młodego jak na swoje lata wyglądu. Wtedy pomyślałam "coś w tym jest". Dziś wiem, że aktorki nie posuwają się do przemywania twarzy uryną, a korzystają z botoksu lub operacji. Mówią tylko o takich ekscentrycznych nieco sposobach, by opinia publiczna nie "czepiała się", że poprawiają swój wygląd u chirurga, a jedynie posuwają się np do przemywania twarzy moczem, na co wiele kobiet by się nie zdecydowało.

Jak ktoś wyżej wspomniał jest dziś tyle fajnych kremów, nawet te z mocznikiem, że chyba wolałabym zainwestować w coś dokładnie przebadanego, a niżeli w mocz, który jest po to wydalany przez organizm, aby się go pozbyć, a nie używać ponownie
Kasiuncia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 09:33   #8
wypad
Wtajemniczenie

Moja mama jest lekarzem i opowiadala mi ze jedna z jej pacjentek mowila o takim smarowaniu wszystkiego.. Mnie od razu wzielo obrzydzenie, jak mozna smarowac sie wlasnym moczem. No ale on podobno dobrze wplywa na wlosy i skore.
Jednak ja wolalabym zakupic krem z mocznikiem. Sa tez strony na ktorych mozna kupic skladniki do wyrobu wlasnych kremow/tonikow/itp. Biochemia urody, zrob sobie krem i inne takie. Tam na pewno znajdziesz kwas mocznikowy i inne potrzebne skladniki, ja nie ryzykowalabym z moczem Oprocz tego mocznika sa tam tez bakterie ktorych pozbywa sie organizm
Stary 2012-04-07, 12:30   #9
AlexisN.
Raczkowanie

Ups, bałabym się zastosowania moczu, chyba jest to nie do wykonania, takie to wstrętne :-/////
Stary 2012-04-07, 13:54   #10
Ekstazaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AlexisN. Pokaż wiadomość
Ups, bałabym się zastosowania moczu, chyba jest to nie do wykonania, takie to wstrętne :-/////
Też tak uważam, przecież to zawiera produkty przemiany materii które mogły być szkodliwe, a teraz to wcieraj. Mocznik zresztą jest też w pocie, ale nie przełamałabym się. Lepszy krem z jego zawartością.
-pokrzywa 11.03.12
- CP 13.03.12
-płukanka kawa+pokrzywa+czarna herbata 25.03.12

Zapuszczam włosy 58- 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73- 74 - 75
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 15:26   #11
klajdla
Wtajemniczenie

Ja rowniez bym sie nie zdecydowala na przemywanie czegokolwiek moczem.
Ale z ciekawosci powiem Wam, ze moj dziadek byl jednym z lepszych dermatologow we Wroclawiu w latach 40-50. Wtedy wiekszosc chorob skory leczyl w ten sposob i co ciekawe choroby te mijaly Ale wiadomo, ze to bylo ponad 60 lat temu. Przez te wszystkie lata mecydyna i kosmetologia rozwinely sie niesamowicie, dzieki czemu nie musimy juz stosowac takich praktyk
klajdla jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 21:14   #12
agat888
Raczkowanie

Tak jak poprzedniczki proponuję krem z mocznikiem, np Kermuren 10 firmy Cerko i możesz sobie kupić kwas mlekowy 80% i zrobić sobie tonik albo peeling. Mocznik ma działanie silnie nawilżające do stężenia 5%, powyżej 10% może lekko złuszczać, chociaż ja używałam 15% mocznika i nic mnie nie łuszczyło, więc to sprawa indywidualna. Ma również działanie antybakteryjne, tzn. jest dobry przy wypryskach skórnych.
agat888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 21:32   #13
Ciasteczko56
Raczkowanie

Blehh, obrzydliwe ohydne i wstrętne ;//
Nawet, gdyby takie coś dawało całkiem niezły efekt, podziękowałabym i poszukałabym innej metody lub spróbowała czegoś podobnego, ale jednak nie tak obrzydliwego ;/ Zgadzam się z opiniami powyżej.
Ciasteczko56 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 21:49   #14
Synkopa
Raczkowanie

eee nie wiem w jakim stanie musiałaby być moja skóra, żebym się zdecydowała na taką kurację :P i ile preparatów i kuracji musiałoby zawieść :P

A podobno w czasach wojny ludzie moczem leczyli rany
Synkopa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 13:21   #15
lulu1122
Raczkowanie

Taka terapia jest podobno zbawienna przy trądziku.
lulu1122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 20:53   #16
malaczarrrna
Przyczajenie

Hm.. z tego co obiło mi się o uszy, nasze babcie namiętnie stosowały tę metodę celem pięknej cery. Ale pytanie: czego nasze babcie nie stosowały? Poza tym, nie znały wówczas cudnych, pachnących kremów z mocznikiem w składzie, więc ratowały się inaczej - każdy orze jak może Tobie proponuję zasięgnąć porady lekarza, bądź poszukać w KWC jakiegoś fajnego kremiku spełniające twoje wymagania. Odpuściłabym sobie sikunkowy tonik Buziaczki i powodzenia w ujarzmieniu cery!
malaczarrrna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 07:58   #17
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lulu1122 Pokaż wiadomość
Taka terapia jest podobno zbawienna przy trądziku.
Szczególnie,że w moczu sa bakterie
fankapsychiatrii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 21:09   #18
kuki9
Zakorzenienie

Twarzy w celach kosmetyczno leczniczych ani żadnych innych moczem nie przemywałam ale...
mocz jest niezastąpiony przy oparzeniach.Nie raz się oparzyłam w kuchni i nic tak dobrze na takie coś nie robi jak natychmiastowe oddanie moczu na oparzone miejsce.Wiem niektórych może obrzydzać itp ale to tylko na chwilę, a oparzoną części ciała i tak się za chwilę myje.Działa dużo lepiej niż zimna woda.Nie robia się bąble, oparzone miejsce nie boli.Radze spróbowac.
Stary 2012-04-10, 09:36   #19
lulu1122
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Szczególnie,że w moczu sa bakterie
Poczytaj w necie o tym Są, ale Twoje z Twojego organizmu. Mocz na trądzik jest niemal zbawienny.
lulu1122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:11   #20
trafficjam
Raczkowanie

z tego co pamiętam, to przy stosowaniu "terapii" moczem na twarz chyba trzeba przestrzegać jakiejś określonej diety . sama nie wiem czy bym się odważyła na coś takiego...
trafficjam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:14   #21
prettysimple
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam, to przy stosowaniu "terapii" moczem na twarz chyba trzeba przestrzegać jakiejś określonej diety . sama nie wiem czy bym się odważyła na coś takiego...
Dokładnie. Nie można od tak sobie przejść z miejsca do urynoterapii. Z tego, co się orientuję, trzeba oczyścić organizm, pić dużo wody oraz jeść świeże owoce i warzywa przez jakiś czas.
Stary 2012-08-24, 08:22   #22
ILLAFORMOSA
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Moja mama jest lekarzem i opowiadala mi ze jedna z jej pacjentek mowila o takim smarowaniu wszystkiego.. Mnie od razu wzielo obrzydzenie, jak mozna smarowac sie wlasnym moczem. No ale on podobno dobrze wplywa na wlosy i skore.
Jednak ja wolalabym zakupic krem z mocznikiem. Sa tez strony na ktorych mozna kupic skladniki do wyrobu wlasnych kremow/tonikow/itp. Biochemia urody, zrob sobie krem i inne takie. Tam na pewno znajdziesz kwas mocznikowy i inne potrzebne skladniki, ja nie ryzykowalabym z moczem Oprocz tego mocznika sa tam tez bakterie ktorych pozbywa sie organizm
Człowiek zdrowy nie ma bakterii w moczu.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Człowiek zdrowy nie ma bakterii w moczu.
Stary 2014-06-15, 09:56   #23
Paulufka
Przyczajenie

Ja jak miałam ok 7 lat pod kolanami, w zgięciu łydka/udo miałam straszne rany, jakieś zakażenie, nic nie pomagało, nie chciały się zaleczyć, dopiero po przemywaniu ich moczem się zagoiły i to jak ręką odjął... więc coś w tym musi być.
Paulufka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości