Pomocy! Miał być blond jest rudy -.- - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-06, 15:52   #1
xWybitnax
Przyczajenie

Pomocy! Miał być blond jest rudy -.-

Właśnie wróciłam od fryzjera. Pierwszy raz odważyłam się pofarbować włosy (myślałam nad tym rok!); mój naturalny kolor to złotawy brąz, marzyłam o blondzie... Fryzjerka nałożyła mi kolor, który sugerowała mimo moich wątpliwości... Obecnie mam na głowie włosy w kolorze bardzo pomarańczowej jajecznicy o.O, w salonie próbowali to naprawić nakładając jasne refleksy, ale jest gorzej, niż wcześniej. Co robić ?! Szukać pomocy u innego fryzjera? Farbować w domu? tylko na jaki kolor? Jaśniejszy? Ciemniejszy?

Jestem załamana
xWybitnax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 23:04   #2
Symetria
Rozeznanie

Dot.: Pomocy! Miał być blond jest rudy -.-

poczekaj aż się zmyje, i zapuszczaj naturalne.
nie farbuj, szkoda włosów

jesli masz rozjasnione włosy i położysz na to ciemniejsz farbe to zmyje ci sie szybko.
proponuje odczekac i jeszcze raz przemyslec nast. farbowanie
ja w swoim zyciu farbowalam 2x i nigdy wiecej tego nie zrobie, chociaz katastrofy nie było.

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-04-06 o 23:05
Symetria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:22   #3
versatille
Zakorzenienie

Możesz się przefarbować na brąz albo jakiś ładny ocień rudego (bądź czerwieni którą kocham )
Ja na twoim miejscu użyłabym szamponetki (oczywiście czerwonej)

Nie polecam Ci jeszcze bardziej rozjaśniać włosy
versatille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:44   #4
LolaBunny
Raczkowanie

Tak właśnie fryzjerzy działają. ja na Twoim miejscu nie zapłaciłabym za to farbowanie tzn. zniszczenie włosów.

No ale trzeba się jakoś ratować.
I opcja, Spróbuj płukanek fioletowych (powinno zneutralizować ten pomarańcz i żółć.) i tu 2 wersje... jeżeli nie używałaś nigdy płukanek (a sądzę, że nie) możesz kupić szampon z fioletem z Joanny. Kosztuje jakieś 6zł, szukaj np. w rossmannie, lub osiedlowych drogeriach.

II opcja. Jeżeli płukanka w ogóle nie pomoże (a musisz używać systematycznie) możesz zakupić koloryzującą szamponetke do włosów.
(moja Mama rozjaśnia włosy całe życie jedna farbą, a kiedyś zachciało jej sie rozjaśniacza z Joanny- efekt- jajecznica na głowie. Doradziłam jej zakup szamponetki z Palette (chyba do 6-8 myć, taka w saszetce koszt ok 5zł) kolor 0-Mroźny blond. Włosy pozbyły się żółci ale nie były białe jak ta Pani na opakowaniu, zdecydowanie plus! Oczywiście efekt utrzymywał się góra do 2-3 myć.

III opcja. Fryzjer i zrobienie pasemek platynowego blondu. To ostateczność. Tak czy siak odczekaj po tym nieszczęsnym farbowaniu min 2 tygodnie. Aby nie męczyć zbytnio włosów, bo pewnie i tak są już zmęczone rozjaśnianiem. Nie farbuj włosów na ciemny kolor, bo i tak się wypłucze. Przy zrobieniu platynowych pasemek i systematycznym stosowaniu I i II opcji, Uważam że powinno być dobrze.

Na sam początek zastosuj opcje I, jeżeli nie będzie różnicy a zależy Ci na szybkim efekcie zastosuj I razem z II. bo III opcja to ostateczność.
Aaa no i pamiętaj, ODŻYWIAJ WŁOSY! Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Bo nie ma nic gorszego niż zniszczony blond ;-)
LolaBunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 00:21   #5
GrassIsGreener
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Tak właśnie fryzjerzy działają. ja na Twoim miejscu nie zapłaciłabym za to farbowanie tzn. zniszczenie włosów.

No ale trzeba się jakoś ratować.
I opcja, Spróbuj płukanek fioletowych (powinno zneutralizować ten pomarańcz i żółć.) i tu 2 wersje... jeżeli nie używałaś nigdy płukanek (a sądzę, że nie) możesz kupić szampon z fioletem z Joanny. Kosztuje jakieś 6zł, szukaj np. w rossmannie, lub osiedlowych drogeriach.

II opcja. Jeżeli płukanka w ogóle nie pomoże (a musisz używać systematycznie) możesz zakupić koloryzującą szamponetke do włosów.
(moja Mama rozjaśnia włosy całe życie jedna farbą, a kiedyś zachciało jej sie rozjaśniacza z Joanny- efekt- jajecznica na głowie. Doradziłam jej zakup szamponetki z Palette (chyba do 6-8 myć, taka w saszetce koszt ok 5zł) kolor 0-Mroźny blond. Włosy pozbyły się żółci ale nie były białe jak ta Pani na opakowaniu, zdecydowanie plus! Oczywiście efekt utrzymywał się góra do 2-3 myć.

III opcja. Fryzjer i zrobienie pasemek platynowego blondu. To ostateczność. Tak czy siak odczekaj po tym nieszczęsnym farbowaniu min 2 tygodnie. Aby nie męczyć zbytnio włosów, bo pewnie i tak są już zmęczone rozjaśnianiem. Nie farbuj włosów na ciemny kolor, bo i tak się wypłucze. Przy zrobieniu platynowych pasemek i systematycznym stosowaniu I i II opcji, Uważam że powinno być dobrze.

Na sam początek zastosuj opcje I, jeżeli nie będzie różnicy a zależy Ci na szybkim efekcie zastosuj I razem z II. bo III opcja to ostateczność.
Aaa no i pamiętaj, ODŻYWIAJ WŁOSY! Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Bo nie ma nic gorszego niż zniszczony blond ;-)
Dodam jeszcze, że pasemka powinny być cienkie ale w dużej ilości. Później regularnie szampon z Joanny.

Albo poprostu idź do fryzjera na koloryzacje z 2kolorów, bazą może być ciemny blond + jasne pasemka. Oczywiście odczekaj trochę i dbaj intensywnie o włosy
Stary 2012-04-14, 12:38   #6
xWybitnax
Przyczajenie

Opcja czekania odpadła totalnie, włosy były w tak strasznym kolorze, że wstydziłam wychodzić się na zewnątrz o.O. Pasemka tym bardziej, zwłaszcza, że fryzjerka "w celu uratowania fatalnego efektu" zrobiła mi jasne "refleksy" ,które finalnie wyglądały jak pasemka, których niecierpię -.-.
Jeszcze w ten sam dzień pobiegłam do sklepu i kupiłam farbę z Loreala z serii Mouse - naturalny ciemny blond. Na drugi dzień bratowa mi te włosy ratowała i efekt wyszedł zadowalający. Włosy przypominają mój naturalny kolor tyle, że z miedzianym refleksem. Jest na tyle dobrze, że niektórzy znajomi nawet nie zauważają zmiany ! ;P No, ale niestety myję włosy codziennie i co za tym idzie - kolor się spłukuje... tak czy owak - czekam, co będzie dalej !

Dziękuję za porady !
xWybitnax jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blond, fryzjer, rudy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości