hej kochane:) kto doradzi w zmianach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-07, 18:43   #1
201703170938
Konto usunięte

hej kochane:) kto doradzi w zmianach?

hey wszystkim pomocnym duszom
pomyślałam, że czas na jakąś zmianę. W ogólę nie uważam się za atrakcyjną dziewczynę. Mam 17 lat. Kupuję dużo kosmetyków, wydaję na nie małą fortunę a nie widać efektów w ogóle.
(swoją drogą, zdobyłam się na odwagę by tu dodać zdjęcia, jak ktoś ze znajomych tu trafi to będzie nieciekawie).
zdjęcia są zrobione w przeciągu ostatniego roku
http://imageshack.us/g/607/39538825140642444581038.jpg/
jakby co mam więcej zdjęć.
zdjęcie z rowerem wstawiłam tylko po to by pokazać, że wcale nie jestem taka chuda ;d

pozdrawiam i czekam na wszelkie rady
201703170938 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:49   #2
201605090958
Konto usunięte

Dot.: hej kochane:) kto doradzi w zmianach?

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
hey wszystkim pomocnym duszom
pomyślałam, że czas na jakąś zmianę. W ogólę nie uważam się za atrakcyjną dziewczynę. Mam 17 lat. Kupuję dużo kosmetyków, wydaję na nie małą fortunę a nie widać efektów w ogóle.
(swoją drogą, zdobyłam się na odwagę by tu dodać zdjęcia, jak ktoś ze znajomych tu trafi to będzie nieciekawie).
zdjęcia są zrobione w przeciągu ostatniego roku
http://imageshack.us/g/607/39538825140642444581038.jpg/
jakby co mam więcej zdjęć.
zdjęcie z rowerem wstawiłam tylko po to by pokazać, że wcale nie jestem taka chuda ;d

pozdrawiam i czekam na wszelkie rady
Śliczna jesteś. Przy Twojej urodzie zainwestuj w róż, tusz i już
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:01   #3
AnnetteK
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to AnnetteK

Zgadzam się,że jesteś bardzo ładną dziewczyną , nie wiem skąd te kompleksy u Ciebie. Faktycznie mogłabyś podkreślić policzki różem , twarz od razu będzie wyglądać promiennie
AnnetteK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:27   #4
201703170938
Konto usunięte

dam jeszcze może kilka zdjęć
http://imageshack.us/g/10/arcsoftimage61y.jpg/
tam jedno jest zupełnie bez makijażu, nie przestraszcie się.;p
ogólnie moja cera jest strasznie blada, skłonna do podrażnień (zaczerwień), a w dodatku ziemista i mocno zanieczyszczona po zimie. Kupiłam sobie belisse detox, by się oczyścić i w dodatku na włosy bo mam jedno wielkie siano (jak widzicie)...

Jakieś rady na sianowate włosy, może jakieś makijażowe, albo na tą okropną cerę? Bede b. wdzieczna)
Stary 2012-04-07, 19:34   #5
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
dam jeszcze może kilka zdjęć
http://imageshack.us/g/10/arcsoftimage61y.jpg/
tam jedno jest zupełnie bez makijażu, nie przestraszcie się.;p
ogólnie moja cera jest strasznie blada, skłonna do podrażnień (zaczerwień), a w dodatku ziemista i mocno zanieczyszczona po zimie. Kupiłam sobie belisse detox, by się oczyścić i w dodatku na włosy bo mam jedno wielkie siano (jak widzicie)...

Jakieś rady na sianowate włosy, może jakieś makijażowe, albo na tą okropną cerę? Bede b. wdzieczna)
No niestety-bez makijażu dalej jesteś ślicznaNie masz ziemistej skóry tylko porcelanową, co jest atutem-zobacz chociażby Sophie Marceau czy Dittę von Teese. Zachowaj bladosć uzywając filtra dodaj chociażby serum z witaminą C /wzmocni Ci naczynka/ może być z Biochemii Urody albo według przepisu Basi Kwiatkowskiej /dostępne przez wujka google. Myślę że zadziała u Ciebie fajnie OCM /jest wątek na wizazu/ Włosy masz cudne, możesz dodać olejowanie/jest sporo o tym na wizazu/ i pielęgnację bez silikonową i bezparabenową /też polecam wątki na wizazu/.
Stary 2012-04-07, 19:41   #6
201703170938
Konto usunięte

dzięki
olejowanie już powoli zaczęłam wprowadzać (głównie dzięki wizażowi właśnie i blogowi anwen), o OCM słyszałam ale jakoś podchodzę z rezerwą:< no ale chyba powinnam się przekonać.
włosów niestety nie mam cudnych - ale dziękuję za komplement - na zdjęciach są po silikonowych odżywkach, jedwabiu CHI i prostownicy więc chcąc nie chcąc muszą wyglądać znośnie. ehh.. te włosy - utrapienie każdej dziewczyny!

tak sobie myślałam o tej cerze, moje podkłady do twarzy są jeszcze w kolorach zimowych (zwykle używam najjaśniejszych kolorów) - możę znaleźć metodę w kupieniu ciemniejszego koloru podkładu? co myślicie?

P.S.
dzięki wszystkim co odpowiedzieli
Stary 2012-04-07, 19:45   #7
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
dzięki
olejowanie już powoli zaczęłam wprowadzać (głównie dzięki wizażowi właśnie i blogowi anwen), o OCM słyszałam ale jakoś podchodzę z rezerwą:< no ale chyba powinnam się przekonać.
włosów niestety nie mam cudnych - ale dziękuję za komplement - na zdjęciach są po silikonowych odżywkach, jedwabiu CHI i prostownicy więc chcąc nie chcąc muszą wyglądać znośnie. ehh.. te włosy - utrapienie każdej dziewczyny!

tak sobie myślałam o tej cerze, moje podkłady do twarzy są jeszcze w kolorach zimowych (zwykle używam najjaśniejszych kolorów) - możę znaleźć metodę w kupieniu ciemniejszego koloru podkładu? co myślicie?

P.S.
dzięki wszystkim co odpowiedzieli
Masz tak piekny odcień skóry, że ja bym postawila na korektor i przypudrowanie noska sypkim pudrem. Też mam jasna skórę i gdy chcę podkładu wybieram Diorskin Nude, jasny jest też Max Factor 100, a w ogóle polecam wątek dla bladolicychtam Dziewczyny obeznane są bardzo z jasnymi kolorami.
Stary 2012-04-07, 20:01   #8
elisienka
Rozeznanie

Cytat:
swoją drogą, zdobyłam się na odwagę by tu dodać zdjęcia, jak ktoś ze znajomych tu trafi to będzie nieciekawie.
Nie ma się czego wstydzić, raczej powinni docenić odwagę A jeśli byłoby "nieciekawie", to znaczy, że mają złe intencje i nie należy się przejmować.

Cytat:
W ogólę nie uważam się za atrakcyjną dziewczynę. Mam 17 lat. Kupuję dużo kosmetyków, wydaję na nie małą fortunę a nie widać efektów w ogóle.
Z tego, co ja widzę, to jesteś bardzo atrakcyjna (choć nie mi to oceniać, jestem kobietą . I masz bardzo interesujące usta. Ja bym postawiła na ich eksponowanie. Oczy zresztą też. Masz dużą "powierzchnię" do malowania, czyli szerokie pole do popisu. Na razie nie malowałabym Cię intensywnie, bo masz 17 lat i trzeba podkreślać Twoją młodość i świeżość.

Do tego ładny kształt brwi. Tego bym nie zmieniała za żadne skarby.

A co do kosmetyków, ja uważam, że im mniej, tym lepiej. I plus jest taki, że gdy mam ich mniej, mogę kupować te z wyższej półki i cieszyć się ich jakością dłużej. Na zdjęciu w tej niebieskiej bluzce o wg mnie niezbyt dla Ciebie twarzowym deseniu widać, że masz (chyba?) kwadratową twarz. Jeśli tak jest, to pasowałyby Ci lekko falowane włosy, by to łagodzić. I odrobina umiejętnie nałożonego różu by Ci nie zaszkodziła.

Cytat:
Wierz mi, że właśnie to krągłości przyciągają mężczyzn. Ja bym postawiła na bardziej kobiece fasony, podkreślające ładne biodra lub górę (niekoniecznie ją nachalnie eksponujące). Na pewno przydałoby Ci się kilka ubrań w żywszych kolorach, np. w ciepłych czerwieniach myślę, że wyglądałabyś intrygująco. Tej wiosny również są modne pastele, mogłabyś spróbować, wyglądałabyś bardziej dziewczęco. Zależy, jaki efekt byś chciała osiągnąć.

Ach, i ten strój na rowerze jest koszmarny :P Jak na to zdjęcie spojrzałam (a spojrzałam na nie jako pierwsze), to naprawdę pomyślałam, że jesteś nieatrakcyjna. Musiałam się przyjrzeć, by zobaczyć, że pod tym swetrem kryje się kobieta. Własnie tego powinnaś się wystrzegać, nijakie kolory i fasony. Dopiero jak spojrzałam na kolejne zdjęcia, to pomyślałam sobie "Wow, i ta dziewczyna myśli, że jest brzydka! Nie do wiary <szok>"

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Ach, i nie katuj się ciemniejszymi podkładami. To chyba najgorsze, co sobie możesz zrobić. Twoja jasna cera bardzo ładnie kontrastuje z ciemną oprawą oczu. W ciemniejszym będziesz wyglądała po prostu sztucznie.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

I jak dla mnie czarny eyeliner tak nałożony zabija Ci delikatny błękit tęczówki.
Stary 2012-04-07, 20:13   #9
201703170938
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez elisienka Pokaż wiadomość
Nie ma się czego wstydzić, raczej powinni docenić odwagę A jeśli byłoby "nieciekawie", to znaczy, że mają złe intencje i nie należy się przejmować.
Z tego, co ja widzę, to jesteś bardzo atrakcyjna (choć nie mi to oceniać, jestem kobietą . I masz bardzo interesujące usta. Ja bym postawiła na ich eksponowanie. Oczy zresztą też. Masz dużą "powierzchnię" do malowania, czyli szerokie pole do popisu. Na razie nie malowałabym Cię intensywnie, bo masz 17 lat i trzeba podkreślać Twoją młodość i świeżość.
Do tego ładny kształt brwi. Tego bym nie zmieniała za żadne skarby.
A co do kosmetyków, ja uważam, że im mniej, tym lepiej. I plus jest taki, że gdy mam ich mniej, mogę kupować te z wyższej półki i cieszyć się ich jakością dłużej. Na zdjęciu w tej niebieskiej bluzce o wg mnie niezbyt dla Ciebie twarzowym deseniu widać, że masz (chyba?) kwadratową twarz. Jeśli tak jest, to pasowałyby Ci lekko falowane włosy, by to łagodzić. I odrobina umiejętnie nałożonego różu by Ci nie zaszkodziła.
Wierz mi, że właśnie to krągłości przyciągają mężczyzn. Ja bym postawiła na bardziej kobiece fasony, podkreślające ładne biodra lub górę (niekoniecznie ją nachalnie eksponujące). Na pewno przydałoby Ci się kilka ubrań w żywszych kolorach, np. w ciepłych czerwieniach myślę, że wyglądałabyś intrygująco. Tej wiosny również są modne pastele, mogłabyś spróbować, wyglądałabyś bardziej dziewczęco. Zależy, jaki efekt byś chciała osiągnąć.
Ach, i ten strój na rowerze jest koszmarny :P Jak na to zdjęcie spojrzałam (a spojrzałam na nie jako pierwsze), to naprawdę pomyślałam, że jesteś nieatrakcyjna. Musiałam się przyjrzeć, by zobaczyć, że pod tym swetrem kryje się kobieta. Własnie tego powinnaś się wystrzegać, nijakie kolory i fasony. Dopiero jak spojrzałam na kolejne zdjęcia, to pomyślałam sobie "Wow, i ta dziewczyna myśli, że jest brzydka! Nie do wiary <szok>"

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Ach, i nie katuj się ciemniejszymi podkładami. To chyba najgorsze, co sobie możesz zrobić. Twoja jasna cera bardzo ładnie kontrastuje z ciemną oprawą oczu. W ciemniejszym będziesz wyglądała po prostu sztucznie.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

I jak dla mnie czarny eyeliner tak nałożony zabija Ci delikatny błękit tęczówki.
Hey, dzięki
Zupełnie nie znam się na kształtach twarzy, ale chyba na to by wychodziło, że kwadratowa. Wiesz może w jaki sposób się taki typ twarzy modeluje różem/bronzerem? Ja staram sie wciągać policzki i wtedy jechać po tej linii policzków. Nie wyglądam wtedy aż tak blado ;d

Co do ubrań... no właśnie, to mój największy problem. Ostatnio mam strasznie nijakie rzeczy w szafie. Słusznie zwróciłaś uwagę na ten strój na rowerze, niestety najczęściej noszę właśnie takie ciuchy, bo mam 17 lat i zawsze myślałam że jak włożę botki i jakieś inne ciuchy to się postarzę i nie będę wyglądać 'młodzieżowo'. Był taki okres właśnie że sie ubierałam jak kobietka. Mówisz fasony podkreślające biodra i górę, mogłabyś dać wkleić jakieś przykładowe ubrania? Te czerwienie też brzmią interesująco, ale jeśli wstawiłabyś zdjęcia też byłoby bosko.

A co do makijażu, jaki makijaż na dzień? Zauważyłam, że ok wyglądam w brązowym smokey eyes, ale to chyba nie nadaje się na dzień, dodatkowo do szkoły. Moje koleżanki malują się właśnie eyelinerem + czerwone usta, daje to taki trochę hipsterski efekt wampa. Dopiero ostatnio zakupiłam eyeliner i eksperymentuję, w dodatku nie wiem jaki makijaż z eyelinerem wyglądałby u mnie dobrze. Nie wiem jak się malować na dzień, bo albo wyglądam wyzywająco, albo bezbarwnie.
Stary 2012-04-07, 20:46   #10
elisienka
Rozeznanie

Cytat:
A co do makijażu, jaki makijaż na dzień? Zauważyłam, że ok wyglądam w brązowym smokey eyes, ale to chyba nie nadaje się na dzień, dodatkowo do szkoły. Moje koleżanki malują się właśnie eyelinerem + czerwone usta, daje to taki trochę hipsterski efekt wampa. Dopiero ostatnio zakupiłam eyeliner i eksperymentuję, w dodatku nie wiem jaki makijaż z eyelinerem wyglądałby u mnie dobrze. Nie wiem jak się malować na dzień, bo albo wyglądam wyzywająco, albo bezbarwnie.
Nie "morduj" się w ten sposób, masz za delikatną urodę. Załączam Ci propozycje makijaży. To jednak tylko inspiracja. Wybrałam do porównania Twoje wg mnie najbardziej naturalne zdjęcie.

1. makijaż (Givenchy Spring/Summer 2012) jak dla mnie jest nieco podobny do Twojego makijażu z tego zdjęcia. Jest oczywiście nieco przerysowany, jednak myślę, że np. taki czerwony odcień szminki by Ci pasował. Również kolorystyka makijażu oka. Ogólnie jak dla mnie (poza kolorem włosów) modelka dysponuje całkiem podobnym typem urody do Twojego. Odpowiednio stonowany pasowałby na dzień.

2. to Dior Spring/Summer 2012 (choć nie jestem pewna), propozycja na wieczór. Stonowane usta i podkreślone oczy (i brwi!), bez dużej ilości ciężkiego eyelinera, za to efektowne smoky eye. Makijaż dzięki temu jest zarazem intrygujący, ale i lekki.

3. To taka wersja pośrednia od Guerlain (2011). Zwróć uwagę na róż u modelki, myślę, że ma podobny kształt twarzy do Twojego. Również myślę, że pasowałaby Ci taki makijaż (kolor szminki i cienia do powiek, różu).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg make.jpg (49,0 KB, 46 załadowań)
Stary 2012-04-07, 20:50   #11
elisienka
Rozeznanie

Co do nakładania różu, nie będę twórcza. z: http://www.makijaz.brat.pl/twarz.php

"Zyska przyjemną miękkość jeśli róż położony zostanie na kość policzkową, ale nieco z boku, poniżej. Dobrze jest także musnąć pędzlem kąty czoła. Optycznie zaokrąglą ją brwi średniej grubości, subtelnie wygięte w kierunku skroni ku środkowi ucha."
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif twarz_kwadratowa.gif (15,9 KB, 2 załadowań)
Stary 2012-04-07, 20:51   #12
201703170938
Konto usunięte

Ooo świetnie Też zauważyłam ten makijaż Natalie Portman i od razu mi się spodobał. Kocham jak dziewczyny mają smokey eyes, ale jak jest odpowiednio roztarty.
Czyli mogę robić lekkie smokey na codzień? To będzie trudne, rano zwykle się śpieszę i nieprzesadzenie z cieniem nie będzie należało do łatwych.
Dzięki za rady. Wszystkie były bardzo pomocne, ale jeśli ktoś jeszcze chciałby coś dodać, zapraszam
Stary 2012-04-07, 20:58   #13
elisienka
Rozeznanie

No i co do makijażu Diora na wieczór, oczywiście może być w brązach. Co do różu, to ogólnie polecam szeroko chwalone na Wizażu Pryzmy Givenchy. Można nimi stopniować efekt i uzyskać trójwymiarowy efekt. Sama używam tego kosmetyku i uważam, że jest warty każdej złotówki. No i można polować na niego, gdy będą zniżki w Sephorze -20%.

Co do ubioru, to poszukam po stronach, choć trochę to zajmie. Mogłabyś napisać, ile masz wzrostu + tak mniej więcej wymiary albo rozmiar, jaki nosisz, bo tak może być trudno.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Co do włosów, nie zmieniałabym wiele, jedynie dorzuciła lekki skręt od czasu do czasu, jak mówiłam, dodałoby dodatkowej łagodności rysom. Chodzi mi o takie fale, jak w załączniku:
Stary 2012-04-07, 20:59   #14
elisienka
Rozeznanie

Tiaaa... nie wyszło,już dodaję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg face.jpg (38,1 KB, 11 załadowań)
Stary 2012-04-07, 21:02   #15
201703170938
Konto usunięte

A więc, górę zwykle noszę rozmiar 38, dół 40 chociaż ostatnio kupiłam rurki rozmiar 42 ( ). Moich szczegółowych wymiarów nie znam, ale wstawię, jak tylko znajdę centymetr krawiecki :P
Stary 2012-04-07, 21:06   #16
elisienka
Rozeznanie

A wzrost?
Stary 2012-04-07, 21:08   #17
201703170938
Konto usunięte

wstawiam jakieś totalnie losowe zdjęcie, (też tutaj w tej nieszczęsnej bluzce haha), jak widać mam masywne biodra i nogi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 316944_2066253529470_1038736039_2669285_7720959_n.jpg (37,2 KB, 125 załadowań)
Stary 2012-04-07, 21:08   #18
201703170938
Konto usunięte

wzrost 166 cm
Stary 2012-04-07, 21:34   #19
elisienka
Rozeznanie

Na razie rzucę porady, później poszukamy czegoś, by to pokazać w praktyce.

Czyli jesteś niezbyt wysoka, blisko średniego wzrostu, cięższy dół, mniejsze piersi.Typowy trójkąt/gruszka/A, choć z niezłymi nogami, ja bym pokazywała łydki!

Po pierwsze, desenie:

Podwyższyć Cię trochę można pionowymi pasami w górę (optycznie wyszczuplą), unikaj poziomych, w ogóle od poziomych linii trzymaj się z daleka. Najlepiej, żeby w ogóle nie było poziomych pasów w Twoim ubiorze, nie tylko w deseniach, ale i w ubraniach, na tym zdjęciu masz właściwie trzy takie: kurtka w innym kolorze niż bluzka, kolejna linia to koniec bluzki kontrastujący ze spódnicą i trzecia - spódnica.

Desenie najlepiej drobne albo w ogóle ich brak. Małe groszki, kwiatki, wąskie pionowe paski. Najlepiej nie mocno skontrastowane.

Po drugie: nogi

Najlepsze połączenia dla Ciebie to taki sam kolor rajstop i butów. Najlepiej to czarne rajstopy i czarne buty (oczywiście najlepiej na obcasie, wyszczupla to nogi jeszcze bardziej). Polecam rajstopy z cieńszych (20 Den) takie z pionowym paskiem. Propozycje orientacyjne w załącznikach. Wyszczuplają, wydłużają, czynią cuda. Jak jasne rajstopy, to buty też beżowe. Latem nie zakładaj ciemnych butów, najlepiej jasne. Absolutnie unikaj kabaretek. W ogóle żadnych wzorów na nogach. Żadnych poziomych pasów na nogach, grochów itp. Nie dość, że pogrubią, to jeszcze skrócą nogi.

Buty - okrągłe noski, w żadnym wypadku szpic. Zgrane kolorem z ubraniem i rajstopami. Bez pasków, zwłaszcza, gdy są kontrastujące z rajstopami (jakbyś np. założycia jasne cieliste rajstopy i czarne buty zapięte wokół kostki, to by było bardzo źle). Najlepiej ze znikomą liczbą ozdobników. Te w załączniku to takie, jakie masz unikać Oczywiście obcasy są mile widziane. Zimą najlepsze są buty albo do kostki (krótsze botki), np. wiązane, na obcasie (choćby niższym, stabilniejszym - stożkowym). Mogą być również w ogóle bez dodatków, na koturnie.

Po trzecie: biodra

Żadnych baskinek, falbanek i innych tego rodzaju ozdób w okolicach bioder. Poszerzysz je niepotrzebnie. Szybciej już proste ołówkowe spódnice z podwyższoną talią. Wydłuższysz nogi i można odwracać uwagę barwną górą, np. koszulą w drobny deseń.
Jak spodnie, to najlepiej chyba z prostymi nogawkami. Same rurki zbyt zwrócą uwagę na pupę. Kieszenie też najlepiej proste, lepiej nie szyte ukośnie w kierunku bioder, bo je poszerzą.

c.d.n.
Stary 2012-04-07, 21:36   #20
elisienka
Rozeznanie

Załączniki (zapomniałam dodać)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elodia5304-1-7.jpg (20,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg raj.jpg (21,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg butyzle.jpg (32,5 KB, 3 załadowań)
Stary 2012-04-07, 22:07   #21
elisienka
Rozeznanie

W ogóle pamiętaj, że najlepiej, byś tworzyła linie pionowe, unikała poziomych, np. założyła sukienkę tak nieco powyżej kolana i na to ciemniejszy, opływający sweter za biodra. Raz, że ciemniejszy kolor po bokach wyszczupli sylwetkę, dwa, sukienka w jednolitym kolorze i prostym fasonie odejmie nieco wagi optycznie i w takim połączeniu doda wzrostu.

Zapomnieć w przypadku nóg powinnaś również o:

- cygaretkach i pumpach
- rybaczkach,
- sukienkach A zresztą też, nie dość, że zmniejszą piersi, to obciążą dół,
- spódnic ołówkowych, jeśli biodra są zbyt szerokie w stosunku do ramion (tego nie widzę, masz kurtkę na zdjęciu)
- spódnicach bombkach (i sukienkach też),
- spodniach z wysoką talią,
- spodni i spódnic z obniżoną talią - to już byłby grzech śmiertelny,
- kolorach spodni i spódnic jasnych, wzorzystych, w intensywnych ciepłych kolorach, dużych wzorów,
- marszczeń w pasie.
I jak już wspomniałam, wszelakich dodatków w tych okolicach.

Dla Ciebie za to są:
- spódnice A, zatuszują nadmiar w okolicach bioder, najlepiej dłuższą (ale nie maxi!). Ew mogą być z podwyższaną talią. Doda to wzrostu. Np. czarna spódnica A, czarne rajstopy i buty. A góra wzorzysta i tam można poszaleć.
- spodnie w kant,
- spodnie o prostych lub rozszerzanych nogawkach, niezbyt mocno opięte w biodrach.
- spódnice ołówkowe. Najlepiej w ciemnych kolorach do ciemnych rajstop. Podkreślą kobiece kształty i wysmuklą nogi. Najlepiej z obcasami. Tutaj jednak uwaga jest taka, że jeśli w Twoim odczuciu pupa jest naprawdę zbyt szeroka, to ich nie noś, bo się będziesz źle czuła i nie jestem pewna efektu.
Stary 2012-04-07, 22:25   #22
201703170938
Konto usunięte

oo te wszystkie porady me gusta, dzięki.
mam czarną ołówkową spódniczkę, bardzo dobrze się w niej czuję.
Dosyć trudno mi zawsze znaleźć dla siebie jakieś ciuchy, bo głównie kupuję je w Second handzie. W normalnych sklepach nie umiem robić zakupów, bo nigdy nie wiem co powinnam kupować, a co nie
Stary 2012-04-07, 22:44   #23
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie

Jesteś prześliczna, na tym zdjęciu wyglądasz olśniewająco:
http://imageshack.us/photo/my-images...ftimage83.jpg/

Zdradzisz co to za pomadka?

WYMIANA BUTÓW
CzerwonaKokarda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 22:47   #24
elisienka
Rozeznanie

To przede wszystkim najpierw rób przegląd stron internetowych sieciówek. Od razu odrzucaj "złe" fasony, wybieraj to, co Ci się podoba i konkretnie idź po te rzeczy (oczywiście warto je ocenić jakościowo w rzeczywistości, w Internecie zawsze wszystko ładnie wygląda)

c.d.

Do tego spódnice-syreny, spódnice z kontrafałdami (pionowe linie). A jeszcze raz, co do ołówkowej, to nie może być obcisła w dole, co najwyżej opięta w biodrach, a dalej zwężająca się, ale delikatnie.

Po czwarte - góra

Dla odmiany, jaśniejsze kolory.
Błyszczące i połyskujące tkaniny. Marszczenia w okolicy biustu.
Drobne wzorki - kwiatki, groszki, motylki etc.
Przymarszczane rękawy, o ile nie masz zbyt szerokich ramion, tego nie widzę.
Tak samo bolerko.
Płaszcz z paskiem, by podkreślać talię.
Bluzka z łódkowym wycięciem.
Marynarki dłuższe, za pupę.
Falbanki, żaboty.
Grubsze pionowe sploty.

I oczywiście dobrze dobrany biustonosz, najlepiej przez brafitterkę.

Nie noś:

Bufek, mi jakoś one nie pasują. Obawiałabym się poszerzenia ramion.
DUżych dekoltów.
Dużych deseni.
Silnych kontrastów i prostych bluzek w fasonie - stąd podpadła mi ta bluzka (na zdjęciu, które załączyłaś, uwypupklił się dzięki temu brzuszek.

Co do załączników:
1 - gdyby spódnica była dłuższa, byłoby całkiem nieźle.
3 - marszczenia u góry, podkreślenie talii i pionowe plisy niżej, jeśli taka sukienka byłaby do kolan, byłoby super
4 - ładny dekolt, ekspozycja ładnej szyi i lekkie przewężenie ramion.
5 - byłoby idealne, gdyby koszula miała np. jakiś wzorek, a spódnica nie miała kieszeni
(lubię tą aktorkę i tak sobie przypomniałam, że mi nieco pasuje)
7 - ładny płaszcz, zauważ, że przy kołnierzu ma paski poszerzające dekolt, sukienka o optymalnej długości i niezłym fasonie, choć całość zbyt ponura
8 - J.LO sukienka, gdyby nie miała takiego dekoltu i była w innym przyjaznym kolorze, to byłaby idealna np. na jakieś wesele
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (84,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (62,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5 - bez kieszeni.jpg (72,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7 - przyklad laczenia plaszcza i sukienki, sam plaszcz genialny - poszerza na piersiach, dalej z.jpg (119,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (30,5 KB, 8 załadowań)
Stary 2012-04-07, 22:52   #25
elisienka
Rozeznanie

A ubrań to ogólnie poszukam po stronach internetowych pewnie jutro, jak znajdę chwilę, lub w najbliższych dniach, i spróbuję potworzyć jakieś komplety.
Stary 2012-04-07, 23:20   #26
201703170938
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Jesteś prześliczna, na tym zdjęciu wyglądasz olśniewająco:
http://imageshack.us/photo/my-images...ftimage83.jpg/

Zdradzisz co to za pomadka?
pomadka bardzo dobrze znana już na wizażu haha
Essence - 44 Almost Famous
Stary 2012-04-07, 23:22   #27
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie

Cytat:
pomadka bardzo dobrze znana już na wizażu haha
Essence - 44 Almost Famous

Serdeczne dzięki.

WYMIANA BUTÓW
CzerwonaKokarda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 23:26   #28
201703170938
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez elisienka Pokaż wiadomość
A ubrań to ogólnie poszukam po stronach internetowych pewnie jutro, jak znajdę chwilę, lub w najbliższych dniach, i spróbuję potworzyć jakieś komplety.
Kochana jesteś za te wszystkie rady
Stary 2012-04-07, 23:29   #29
elisienka
Rozeznanie

Trochę mi się przedświątecznie nudzi, a muszę nadmiar energii pobudzonej przez porządki świąteczne spożytkować
Stary 2012-04-08, 02:19   #30
elisienka
Rozeznanie

Na dzień

Dwa zestawy przygotowane naprędce.

Pierwszy: zwróć uwagę na spodnie w kant (choć powinny mieć szersze nogawki w łydkach i nie mogą być podwinięte - to skraca nogi), stanowiące tło dla wzorzystej koszuli z fantazyjną kokardą, odwracającą uwagę od cięższego dołu. Cielista koszula z krótkim rękawem ma za to efektowne marszczenia nad biustem, który optycznie ma powiększać. Do brązowego płaszcza dorzuciłabym albo stonowane brązowe czółenka, albo by dodać jakiś mocniejszy akcent - żółte. Do tego np. dopasowane kolorystycznie okulary i szal w twarzowych dla Ciebie, tak myślę, odcieniach. Dorzuciłabym torebkę kontrastową, która ze względu na łączone kolory jest dość uniwersalna i nadawałaby się do wielu zestawów, również z czarnymi butami.

Drugi: Bardziej kontrastowy. Również proste spodnie w kant o idealnym fasonie, połączone z jasną koszulą z połyskującymi aplikacjami. Do tego pasowałyby zwykłe czarne pantofle na obcasie i to by optycznie wydłużyło nogi + odwróciło uwagę od nadmiaru w okolicy bioder lub fantazyjne np. w kolorze mięty, pasujące do koszuli. Do tego intrygujące okulary i prosty płaszcz. Równie dobrze zamiast spodni w kant mogłyby być to zwykłe ciemniejsze proste jeansy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Na dzień A.jpg (41,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Na dzień B.jpg (42,4 KB, 15 załadowań)

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości