Olej zamiast kremu do twarzy...? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-11, 14:13   #31
Dietetyk_IWNIRZ
Przyczajenie

Dot.: Olej zamiast kremu do twarzy...?

Niedawno instytut wydał nowe 2 kremy do twarzy. Jeden z olejem konopnym, drugi z olejem lnianym. Może też warto wypróbować.

Koszt 16 zł
Stary 2014-08-30, 13:10   #32
Arianne_
Raczkowanie

Dobry olej nie jest zły Moja skóra wręcz pije olej avokado, natomiast włosy go nie znoszą Olejek stosuję do twarzy, rąk, stóp. Stopy potrzebują mocniejszego kopa, więc mam też trzy kremy - jednak dopiero Neutrogena trochę lepiej działa Do twarzy czasem się czymś innym posmaruję, ale głównie inwestuję w olejki Jeśli o ręce chodzi, głównie olejki, czasem maść z wit A, po pracy stosuję dużą dawkę normalnego kremu z parafiną itp, żeby po chemikaliach łapki zregenerować. Ogólnie jednak głównie olejki. Do ciała mi szkoda, czasem się posmaruję, ale głównie balsamy/masła drogeryjne.
Arianne_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:39   #33
togetherforever
BAN stały

o dla mnie to nie jest dobry sposób, bo mam dość tłustą cerę i takie olejowanie jest dla niej zbyt ciężkie
togetherforever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:22   #34
Sovilo
Zakorzenienie

Ja mam cerę przetłuszczającą się w strefie T i stosuję olej z pestek malin- wchłania się błyskawicznie(stosuje z kwasem hialuronowym).
Stary 2014-09-04, 10:05   #35
sasanka92
Raczkowanie

U mnie też sprawdził się olej z nasion malin. Po zrobieniu masażu wchłania się bardzo dobrze, rano buzia jest promienna, wszelkie krostki szybko znikają. Ale zaznaczam, że nie mam tłustej cery ani trądziku. Raczej suchą/normalną(zależy kiedy), a krostki wyskakują sporadycznie.
Miałam też inne oleje, ale żaden nie sprawdzał się tak, jak ten.
Dużo osób poleca olej jojoba, ale dla mnie on nie jest wcale rewelacyjny.
Może rzeczywiście trzeba znaleźć olej, który sprosta wymaganiom naszej cery.
sasanka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 15:38   #36
peqa
Przyczajenie

No dokładnie, wszystko jest kwestią dobrania odpowiedniego oleju. Mam cerę suchą i wrażliwą z mocną skłonnością do naczynek i przebarwień (wszystko co najlepsze, ha!). U mnie cuda działa olejek arganowy. Świetnie niweluje paskudne czerwone kropki, które pojawiają się przy trądziku różowatym. Najpierw używałam go na noc, a teraz już od 6 miesięcy używam tylko i wyłącznie olejów, kremy wyrzuciłam (mój hit to olejek neem... wiem, śmierdzi, ale efekty są spektakularne). Twarz zmywam mieszanką olejową + delikatne mydło z mleka koziego. Cera wygląda o wiele lepiej niż "na kremach", a naprawdę z rozpaczy używałam już wielu okrzyczanych rzeczy.

Kwas hialuronowy nie sprawdził się u mnie w ogóle, efekty nie były tak dobre jak na samym oleju (!). Dodam, że owszem, maluję się codziennie, używam podkładu mineralnego. Dlatego zachęcam do eksperymentów, zwłaszcza jeśli ktoś ma cerę suchą i cienką z grudkami, sam olej naprawdę może okazać się zbawienny.
Stary 2014-10-05, 20:29   #37
Patrycjaa99
Raczkowanie

Ja uważam że olejek jest bardzo fajnym dodatkiem do kremu do twarzy, świetnie się uzupełniają wzajemnie. Najcześciej używam arganowego, bo dobrze nawilża, wystarczy dodać kilka kropel do kremu i jest ładny efekt
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:00   #38
kate_jk
Raczkowanie

musze koniecznie wyprobowac ta metode bo brzmi ciekawie ^^
kate_jk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości