Nowa fryzura. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-11, 19:49   #1
amandaa_16
Raczkowanie

GG do amandaa_16

Nowa fryzura.

Hej.
Mam kręcone.. i suche włosy. Ciężko się układają, są grube i gęste. Nigdy nie chodzę w naturalnych rozpuszczonych, tylko czasami prostuję, kiedyś częściej, teraz trochę ograniczyłam i staram się nie prostować.. no tylko grzywkę.. Ale chciałabym je jakoś pocieniować, żeby się ładniej układały, żeby na dole były bardziej "wystrzępione".

Jeśli chodzi o pielęgnację, to staram sie używać kosmetyków które nie wysuszają włosów, są zgodne z cg.
- włosy myję szamponem z apteczki babuni miodowym (SLES), Nivea dla dzieci, bambino ten z kaczką.
- odżywki, balsamy- odżywka wella pro series (czy jakoś tak) do włosów zniszczonych [z silikonem zmywalnym wodą], balsam z apteczki babuni miodowy, odżywka Isana z olejkiem babassu
- maska BioVax do włosów ciemnych
- olej sezamowy, olejki z alltery, olejek rycynowy, oliwa z oliwek
- raz w tygodniu nadładam odżywkę + miód 1:1, pod czepek, na ok 1h
- 2 razy w tyg. wcieram w skórę głowy wodę brzozową z isany

No i moje pytania:
1. jakie cięcie dla takich włosów?
2. Co zmienić w pielęgnacji ?
3. Co Wam pomogło "szybko" odbudować zniszczone włosy?
4. Co najlepsze na nawilżenie włosów?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF5896.jpg (43,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6061.jpg (37,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6071.jpg (40,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6074.jpg (44,9 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6078.jpg (46,9 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez amandaa_16
Czas edycji: 2012-04-11 o 19:50
amandaa_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:02   #2
versatille
Zakorzenienie

Dot.: Nowa fryzura.

3. Osobiście polecam GLISS KUR hair repair liquid silk gloss
Pomaga włosom mega przesuszonym

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 23:17   #3
arcjf
Raczkowanie

1 Ciecie to pocieniowane ale od połowy bo fajnie się układają
2 Pielęgnacja to co napisała koleżanka powyżej i jedwabiu troszkę na dłoń i smarować po myciu od nasady po końce
3 Mi hmm nie wiem dalej próbuje
4 Nawilżenie maski różnego rodzaju , jedwab , maseczka z jajek i trzeba dobrze wypukać
arcjf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:09   #4
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam kręcone.. i suche włosy. Ciężko się układają, są grube i gęste. Nigdy nie chodzę w naturalnych rozpuszczonych, tylko czasami prostuję, kiedyś częściej, teraz trochę ograniczyłam i staram się nie prostować.. no tylko grzywkę.. Ale chciałabym je jakoś pocieniować, żeby się ładniej układały, żeby na dole były bardziej "wystrzępione".

Jeśli chodzi o pielęgnację, to staram sie używać kosmetyków które nie wysuszają włosów, są zgodne z cg.
- włosy myję szamponem z apteczki babuni miodowym (SLES), Nivea dla dzieci, bambino ten z kaczką.
- odżywki, balsamy- odżywka wella pro series (czy jakoś tak) do włosów zniszczonych [z silikonem zmywalnym wodą], balsam z apteczki babuni miodowy, odżywka Isana z olejkiem babassu
- maska BioVax do włosów ciemnych
- olej sezamowy, olejki z alltery, olejek rycynowy, oliwa z oliwek
- raz w tygodniu nadładam odżywkę + miód 1:1, pod czepek, na ok 1h
- 2 razy w tyg. wcieram w skórę głowy wodę brzozową z isany

No i moje pytania:
1. jakie cięcie dla takich włosów?
2. Co zmienić w pielęgnacji ?
3. Co Wam pomogło "szybko" odbudować zniszczone włosy?
4. Co najlepsze na nawilżenie włosów?
1 deklikatne wycieniowanie
2 spróbuj zrezygnować z SLS, zmień na łagodne szampony typu hipp czy Babydream ale najlepiej spróbuj mycie odżywką lub omo
3 NIC nie zregeneruje szybko włosów, nie ma magicznego środka
4 moze zamiast masek i odżywek które wymieniłaś kup sobie waxa z l bioticy, kallosa mlecznego, zacznij OLEJOWAĆ isana to raczej przecietniaczek dla włosów normalnych, za to możesz śmiało wypróbować jej do mycia

nooo i wiadomo dobra, zdrowa dieta i jakieś suplementy typu belissa
kicia069 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 12:17   #5
martina2510
Przyczajenie

Jeżeli już udasz się do fryzjera za NIC w świecie nie zgadzaj się na cieniowanie brzytwą! Rwie włosy, łamie, w ogóle po niej nie rosną ale przede wszystkim prostuje loki!

Miałam podobną długość włosów jak Twoje, były falowane, lśniące i zadbane, aż pewnego dnia stwierdziłam ,że czas na zmiany. Poprosiłam o delikatne cieniowanie, a z zakładu wyszłam z 5 "schodami" ( najkrótsze 5 cm). Włosy całkowicie się wyprostowały, z fal i loków zostały mi proste, nieestetyczne druty. Od 2 lat równam włosy, mam je teraz to ramion, a mimo to nadal mam 2 warstwy, różniące się około 4 cm. Może to wina fryzjerki, może moich włosów, ale uwierz, wolę Cię ostrzec, bo wiem ile łez kosztowała mnie moja głupota pozdrawiam cieplutko!
martina2510 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 13:39   #6
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martina2510 Pokaż wiadomość
Jeżeli już udasz się do fryzjera za NIC w świecie nie zgadzaj się na cieniowanie brzytwą! Rwie włosy, łamie, w ogóle po niej nie rosną ale przede wszystkim prostuje loki!

Miałam podobną długość włosów jak Twoje, były falowane, lśniące i zadbane, aż pewnego dnia stwierdziłam ,że czas na zmiany. Poprosiłam o delikatne cieniowanie, a z zakładu wyszłam z 5 "schodami" ( najkrótsze 5 cm). Włosy całkowicie się wyprostowały, z fal i loków zostały mi proste, nieestetyczne druty. Od 2 lat równam włosy, mam je teraz to ramion, a mimo to nadal mam 2 warstwy, różniące się około 4 cm. Może to wina fryzjerki, może moich włosów, ale uwierz, wolę Cię ostrzec, bo wiem ile łez kosztowała mnie moja głupota pozdrawiam cieplutko!
bo brzytwa to ZŁO jedynie delikatne cieniowanie nożyczkami wchodzi w rolę

P.S współczuje to chyba nie była fryzjerka z prawdziwego zdarzenia tylko jakiś kat
Stary 2012-04-12, 17:05   #7
amandaa_16
Raczkowanie

GG do amandaa_16

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
1 deklikatne wycieniowanie
2 spróbuj zrezygnować z SLS, zmień na łagodne szampony typu hipp czy Babydream ale najlepiej spróbuj mycie odżywką lub omo
3 NIC nie zregeneruje szybko włosów, nie ma magicznego środka
4 moze zamiast masek i odżywek które wymieniłaś kup sobie waxa z l bioticy, kallosa mlecznego, zacznij OLEJOWAĆ isana to raczej przecietniaczek dla włosów normalnych, za to możesz śmiało wypróbować jej do mycia

nooo i wiadomo dobra, zdrowa dieta i jakieś suplementy typu belissa
Waxa z L'bioticy mam tzn już mi się kończy, kallosa kiedyś miałam.. i zastanwiam się czy wziąć go czy może jakąś maskę z Chcntal'a (maska mleko miod i keratyna, maska kokosowa odżywcza, maska waniliowa nawilża lub z efektem termicznym)
Jeśli chodzi o olejowanie to narazie tylko olejki z alltery, olej rycynowy, olej sezamowy i oliwa z oliwek.
A jakie oleje polecasz ?
Stary 2012-04-12, 19:07   #8
kicia069
Zadomowienie

ja również alttera i oliwa z oliwek, ale na nawilżenie podobno jednym z najlepszych jest kokosowy, może spróbuj
Stary 2012-04-12, 22:20   #9
amandaa_16
Raczkowanie

GG do amandaa_16

Szukałam kokosowego, tylko nigdzie go nie mogę znaleźć. Szukałam w Piotrze i Pawle, ale nie widziałam. W większych marketach też nie ma. ;/ A przez neta nie wiem czy opłaca się zamawiać.
Stary 2012-04-13, 21:00   #10
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Szukałam kokosowego, tylko nigdzie go nie mogę znaleźć. Szukałam w Piotrze i Pawle, ale nie widziałam. W większych marketach też nie ma. ;/ A przez neta nie wiem czy opłaca się zamawiać.
tez go nigdzie nie mogę dorwac a na necie mi sie nie opłaca
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości