Jak wyglądać kobieco z krótkimi włosami? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-03, 09:50   #91
ledzeppelin75
Raczkowanie

Dot.: Jak wyglądać kobieco z krótkimi włosami?

No właśnie. Nie lepiej być wyjątkowym? W czasach gdy wszystkie kobiety mają długie włosy lepiej się obciąć na krótko A panie mają bardzo masywne uda, i mimo że zdjęcie jest czarno-białe, ślady cellulitu są bardzo widoczne. ;D I to jest piękne! kiedy nie było photoshopa modelki nie wstydziły się cellulitu, fałdki na brzuchu czy masywnych ud. Tak wyglądają normalne kobiety. Teraz jest moda na wieszaki. Ale to nie dla tego, że projektantom podobają się tylko wysokie chudziny. Tak naprawdę wszystkie modelki muszą mieć rozmiar 0, bo podczas pokazów mody (skoro każda modelka jest szkieletem) nie trzeba szukać odpowiednich ubrań. Wszystkie stroje będą pasować na każdą modelkę

Edytowane przez ledzeppelin75
Czas edycji: 2012-05-03 o 09:53
ledzeppelin75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:56   #92
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ledzeppelin75 Pokaż wiadomość
No właśnie. Nie lepiej być wyjątkowym? W czasach gdy wszystkie kobiety mają długie włosy lepiej się obciąć na krótko A panie mają bardzo masywne uda, i mimo że zdjęcie jest czarno-białe, ślady cellulitu są bardzo widoczne. ;D I to jest piękne! kiedy nie było photoshopa modelki nie wstydziły się cellulitu, fałdki na brzuchu czy masywnych ud. Tak wyglądają normalne kobiety. Teraz jest moda na wieszaki. Ale to nie dla tego, że projektantom podobają się tylko wysokie chudziny. Tak naprawdę wszystkie modelki muszą mieć rozmiar 0, bo podczas pokazów mody (skoro każda modelka jest szkieletem) nie trzeba szukać odpowiednich ubrań. Wszystkie stroje będą pasować na każdą modelkę
No czuć się wyjątkowym to podstawa;-)
Ale ja nosiłam krótkie włoski przez ostatnie parę ostatnich, czasem trochę dłuższe, czasem krótsze, ale to były krótkie włosy! Ty jesteś świeżo po ścięciu- tak zrozumiałam i ponieważ doskonale pamiętam jak ja się czułam wyjątkowo i fantastycznie za każdym razem gdy włosy do ramion obcinałam na krótko (pierwszy raz to chyba miałam 19 lat) to doskonale rozumiem twoje oczarowanie tą fryzurką Ja mam do niej wielki sentyment, do takich włosów i takiego stylu, ale właśnie od jakiegoś czasu czuję że z niego wyrosłam, co nie znaczy, że przestał mi się podobać, chyba potrzebuję przerwy na coś innego;-) Czasem się śmieję, że wrócę do takich włosków jak poczuję się staro, jeszcze mam druga alternatywę -grzywka, którą teraz zapuszczam, bo przez 5 ostatnich lat nosiłam, ale ciężko to idzie. Tak wiesz, w ramach odmiany.

Co do rozmiaru O to ja nawet nie wiem czy to odpowiednik 32? Nigdy takiego nie nosiłam więc doświadczenia nie mam, ale na pewno jestem zwolenniczką szczupłej i zdrowej sylwetki. Teraz zdecydowanie bardziej cenię zdrowie kobiety, niż ceniłam 10 czy 15 lat temu. Myślę, że z pewnych rzeczy się wyrasta, kiedyś chciałam wyglądać przede wszystkim "chudo", dziś chcę ładnie i zdrowo

I jeszcze odnośnie "masywnych ud" to np. Rihanna, filigranowa na pewno nie jest, a w krótkich włosach wygląda zabójczo. Sekret chyba jednak jest w rysach twarzy a nie obwodzie bioder;-)

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2012-05-03 o 11:28
lulaluna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 16:43   #93
ledzeppelin75
Raczkowanie

Faktycznie, uwielbiam siebie z takimi włosami
Rozmiar 0 można rzeczywiście porównać do rozmiaru 32. Chociaż patrząc na modelki odnoszę wrażenie, że to coś znacznie węższego niż 32
Człowieka powinno się oceniać po całości. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcia Sophii Loren, byłam zachwycona jej pięknymi wyrazistymi rysami twarzy. Potem ktoś powiedział, że ma brzydki nos. Gdyby nikt mi tego nie powiedział, na pewno nie zwróciłabym na to uwagi. A tu proszę!

http://www.we-dwoje.pl/p/a_i/2/2/2/2...b_10_22658.jpg

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Oczywiście nie uważam, żeby ten nos ją szpecił.
Stary 2012-05-03, 19:40   #94
lulaluna
Rozeznanie

Oj dla mnie Sophia Loren to prawdziwe guru kobiecości;-) Jak na Włoszkę przystało- sam sex i kobiecość. Rozmiar O przy Sophii to jakaś kpina i nieporozumienie. Ale przede wszystkim to znakomita aktorka, podobnie jak panna Hepburn w ich wypadku uroda jest tylko pięknym podkreśleniem wielkiego talentu. Przyznam, że zanim nie obejrzałam filmów z nimi, nie byłam jakąś fanką ich urody (miałam inne ideały) ale za to po obejrzeniu kompletnie straciłam dla nich głowę! Talent, osobowość, czar i uroda
Stary 2012-05-03, 20:32   #95
ledzeppelin75
Raczkowanie

Dokładnie - Sophia Loren jest uosobieniem kobiecości. Niesamowite ciało, talent aktorski... Aż brak mi słów, naprawdę. Dziwne, ale kiedy parzę na zdjęcia z lat 50 tych, wydaje mi się, że panie były po prostu ładniejsze. Takie zadbane, seksowne, ale w żadnym wypadku wulgarne! No i naturalne przede wszystkim.

http://cultusmodus.files.wordpress.com/2009/11/50s1.jpg

http://www.beauty-and-the-bath.com/i...-hairstyle.jpg

http://thelmamarques.files.wordpress...0/50c2b4s9.jpg

http://thelmamarques.files.wordpress...c2b4smoman.jpg
Stary 2012-05-03, 21:05   #96
lulaluna
Rozeznanie

Mam te same odczucia. Może to kwestia mody, fryzury, makijażu, nie wiem, ale też wydaje mi się, że kiedyś kobiety były ładniejsze. Oj te stare dobre czasy przed moimi narodzinami;-)
Teraz będę czerpać inspiracje z lat 30,40,50...i niebezpiecznie chodzi za mną rudy w stylu Rity Hayworth wrrr
Stary 2012-05-03, 22:13   #97
ledzeppelin75
Raczkowanie

Uwielbiam Ritę Hayworth! Piękna kobieta, bardzo dobra inspiracja A jak stoi sprawa z makijażem? Czy będziesz się malować na tzw "wampa" w stylu Poli Negri, czy bardziej jak Pin Up Girl?

Jeśli już jesteśmy w temacie makijażu, to chciałam tylko poinformować, że zaczęłam podkreślać kości policzkowe (czego zresztą wcześniej nie robiłam) W zasadzie to teraz używam jedynie korektora, różu i odrobiny tuszu. Bardzo naturalnie, ten makijaż wspaniale podkreśla to co powinien podkreślać
Stary 2012-05-03, 22:28   #98
wega1993
Rozeznanie

Muszę wam dziewczyny pogratulować Temat "Jak wyglądać..." nieźle się rozwija

Mi zawsze podobał się styl retro/ vintage. Coś z lat 20, 30, 40, 50.
Wiem, wiem te dekady bardzo różnią się od siebie, ale i tak są wspaniałe. Czemu kobiety w starych filmach [l. 20-40] wyglądały tak pięknie i wyraziście

Jeżeli chodzi o style to bardzo podoba mi się ten Zooey Deschanel [nawiązujący do lat 50/60].
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 140736416_xxlarge.jpg (22,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Blouses-1024x1024.jpg (134,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Get the look_Zooey 1.jpg (39,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg green-dress-with-blue-bow-on-new-girl-349x580.jpg (38,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lklkjl.jpg (86,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zd1.jpg (66,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sports-1024x1024.jpg (143,4 KB, 16 załadowań)

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."

wega1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 22:44   #99
ledzeppelin75
Raczkowanie

Bardzo fajne stroje W tym stylu wspaniałe jest to, że zatrzymujesz się pomiędzy byciem małą dziewczynką a ponętną, kuszącą kobietą. Powinnam dokładniej szperać w poszukiwaniu takich pięknych sukienek, szczególnie, że pogoda dopisuje
Stary 2012-05-03, 22:48   #100
lulaluna
Rozeznanie

Aj ta Rita...tylko rozwiały się trochę moje nadzieje, że henną uzyskam ogniste włosy- podobno na ciemnych nie uzyskam:-(
Jeśli chodzi o makijaż to od 2 lat jestem absolutną minimalistką, ale nie zawsze tak było. Przez wiele lat miałam takie kompleksy, że bez mocnego makijażu z domu nie wyszłam hehe. Teraz znowu mam ochotę na makijaże i eksperymenty, aczkolwiek wyszłam z wprawy (chociaż ekspertką nigdy nie byłam), ale mam duuużą ochotę na zmiany i potrzebuję dodać sobie pewności siebie. Ostatnio np. znowu się pomalowałam i zauważyłam że łatwiej mi wtedy improwizować kobietę pewną siebie;-) Chociaż wiem, że to tylko przykrywka i jeszcze dużo pracy muszę włożyć żeby zbudować pewność siebie autentyczną
Na pewno lubię czerwone usta, dla mnie to najszybszy makijaż Z oczami mam więcej problemów, bo po przejściu na naturalne kosmetyki wiele rzeczy je podrażnia:-( Ale tak, chciałabym być wampem;-)
Stary 2012-05-03, 22:58   #101
lulaluna
Rozeznanie

I jeszcze trochę moich ostatnich kobiecych inspiracji- o ten kierunek mi idzie;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (46,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (36,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (30,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (47,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (20,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (41,4 KB, 12 załadowań)
Stary 2012-05-03, 23:00   #102
ledzeppelin75
Raczkowanie

Przeszłaś na naturalne kosmetyki? A czy to dotyczy również farb do włosów?

Co do makijażu... czytałam i słyszałam nie raz, że kobieta czuje się w makijażu pewniej. z kolei u mnie jest na odwrót. kiedy mam na sobie podkład, puder bądź nawet krem tonujący, czuję się bardzo sztucznie i niekomfortowo, dlatego zrezygnowałam z tych rzeczy i (jak już wspominałam) używam odrobiny tuszu, różu i korektora. Bardzo nie podoba mi się makijaż, który zmienia proporcje twarzy i jej wygląd. Dlatego też będąc wytapetowana, mam wrażenie, że jestem oszustką!
Chociaż nie powiem, bardzo podobają mi się czerwone usta nie na sobie ale u innych kobiet owszem owszem
Stary 2012-05-03, 23:07   #103
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Przeszłaś na naturalne kosmetyki? A czy to dotyczy również farb do włosów?

Co do makijażu... czytałam i słyszałam nie raz, że kobieta czuje się w makijażu pewniej. z kolei u mnie jest na odwrót. kiedy mam na sobie podkład, puder bądź nawet krem tonujący, czuję się bardzo sztucznie i niekomfortowo, dlatego zrezygnowałam z tych rzeczy i (jak już wspominałam) używam odrobiny tuszu, różu i korektora. Bardzo nie podoba mi się makijaż, który zmienia proporcje twarzy i jej wygląd. Dlatego też będąc wytapetowana, mam wrażenie, że jestem oszustką!
Chociaż nie powiem, bardzo podobają mi się czerwone usta nie na sobie ale u innych kobiet owszem owszem
Moja droga, dlatego tak lubię czerwone usta- dodają pikanterii, a nie zmieniają twarzy, proporcji itp. W mocnych ustach czuję się sobą, ale zyskuję pewność siebie

No do natury mocno wróciłam, od jakiegoś czasu używam henny tylko brązowej która ładnie podkreśla kolor i do chemicznych farb nie mam zamiaru wracać. Mam słabe cieniutkie włoski i jestem dla nich taaaka delikatna. Przeglądałam też forum "kręconych" i postanowiłam kupić coś podkreślającego skręt Delikatnie zmuszę je do większego skrętu;-)
Stary 2012-05-03, 23:12   #104
ledzeppelin75
Raczkowanie

Rozumiem, te farby chemiczne nie mają litości dla włosów. Wprawdzie ja nigdy ich nie farbowałam, lecz wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek kobietę, która od paru lat farbuje włosy... aż się łezka w oku kręci A jesteś pewna, że rudy Ci nie wyjdzie? Może warto spróbować metodą małych kroków? Najpierw miedziany, potem coraz bardziej rudy. Słyszałam, że jest to sposób na farbowanie włosów u kobiet, które chcą radykalnej zmiany koloru (np z czarnego na blond.).
Stary 2012-05-03, 23:20   #105
lulaluna
Rozeznanie

Ja kiedyś litości dla włosów nie miałam, rozjaśniałam, farbowałam, dziwne że nie wyłysiałam;-) I rude mi kiedyś fryzjer zrobił na moją odpowiedzialność, rozjaśnił trochę pasemek położył farbę- efekt był super, ale co tam rudy, jak nawet blondynką byłam;-) Ale od paru lat to tylko brąz, brąz, natura, ostatnio właśnie ta henna, nie wiem może zaryzykuję z tą czerwoną, najwyżej znać nie będzie.
Stary 2012-05-03, 23:25   #106
ledzeppelin75
Raczkowanie

Powiem tak - raz się żyje. Sądzę, że powinnaś poeksperymentować z henną

Powiedz mi jeszcze, czy skoro używasz kosmetyków naturalnych, to te do makijażu też się w to wpisują? I czy używasz tuszu do rzęs? Wszystkie tusze mnie uczulają, mam po nich czerwone plamki wokół oczu Poleciłabyś mi jakąś firmę.?
Stary 2012-05-03, 23:44   #107
lulaluna
Rozeznanie

Ta moja naturalna pielęgnacja sprawiła, że zrezygnowałam z makijażu i moja kolorówka jest bardzo uboga- bo niestety naturalne kosmetyki kolorowe nie dają takiego efektu jak chemiczne, a do tego są jak na moją kieszeń drogie. Kosmetyków mineralnych nie lubię, bo mi urody nie dodają i ogólnie uważam że naturalna kolorówka to koszmar. Przetestować nie można, bo w sklepach stacjonarnych nie dostaniesz, a zakup w ciemno...wiadomo duże ryzyko. Staram się, żeby w produktach kolorowych nie było pewnych składników których unikam absolutnie i żeby mnie nie podrażniały, bo teraz wszystko co kiedyś było ok mnie podrażnia, w tym tusze do rzęs czy cienie. Niestety tuszu nie używam, znaczy raz w miesiącu na góra 2h, bo potem oczy mnie szczypią (tusz chemiczny) Zastanawiałam się nad tuszem Dr. Hauschki, ale musiałabym zaryzykować ok 60 zł w ciemno i mam ochotę wypróbować nowy tusz z YR- ten można przetestować;-) Testowałam też Armani Maestro- on taki chemiczny, ale nic nie szczypał, efekt boski, trwał cudownie, zmywał się bajecznie, nawet miałam wrażenie że rzęsy mi po nim urosły tylko mnie nie stać:-( więc szukam dalej tańszego rozwiązania
Stary 2012-05-03, 23:52   #108
ledzeppelin75
Raczkowanie

No właśnie... Zszokowało mnie to, że moja skóra wokół oczu jest tak wrażliwa. Naprawdę mało co mnie podrażnia... jednak zastanowię się nad kupnem jakiejś hipoalergicznej mascary. Nie mam wiele do stracenia, w końcu nie zależy mi na spektakularnym efekcie, maluję się tak, żeby nikt nie wpadł na to, że mam na sobie makijaż. Kiedyś też miałam "fazę" na wszystko co naturalne. Nie malowałam się w ogóle, tylko usta nabłyszczałam olejem rycynowym, którym przeczesywałam również rzęsy i brwi. Domowe toniki, oleje zamiast kremów i balsamów, mycie włosów żółtkiem... Bardzo czasochłonne, dlatego z tego zrezygnowałam i prawdę mówiąc nie widzę różnicy. Ale nie żałuję, odtrułam się trochę, dałam skórze odpocząć
Stary 2012-05-03, 23:58   #109
lulaluna
Rozeznanie

No i to jest najgorsze, bo ja też nie widzę różnicy po tych naturalnych kosmetykach, największa różnica to ta że teraz chemia mnie cholernie podrażnia!!! Nie ma mowy żebym nie stała się czerwona po aptecznym balsamie czy kremie! Ani po czymś co kiedyś przez lata było ok. Zwyczajnie boję się, że po chemicznej farbie wypadłyby mi włosy. A ty jakiego tuszu teraz używasz jeśli używasz? Czy jaki planujesz kupić?
Stary 2012-05-04, 17:56   #110
lulaluna
Rozeznanie

I jeszcze jedna krótkowłosa Kobieta, żadna tam dziefczynka;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ang.jpg (30,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ang1.jpg (18,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ang2.jpg (105,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ang3.jpg (28,9 KB, 29 załadowań)
Stary 2012-05-04, 19:37   #111
ledzeppelin75
Raczkowanie

Wcześniej używałam tuszu Maybelline Falsies. Był bardzo dobry, tylko to cholerne uczulenie.... Teraz planuję zakupić tusz hypoalergiczny IsaDora. Szkoda, że jest taka droga. Zobaczymy jaki efekt będzie.

Angelina z krótkimi wygląda BOSKO!
Stary 2012-05-04, 20:32   #112
ledzeppelin75
Raczkowanie

Wiecie, wczoraj po raz czwarty obejrzałam "Dziecko Rosemary" i mam wrażenie, że Mia bardzo schudła do roli. Czy może mi się tylko tak wydaje... Porównajcie zdjęcia, proszę. Co o tym sądzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mia farrow.jpg (49,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mia farrow 1964.jpg (30,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mia farrow 1.jpg (40,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg indeks.jpg (11,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (13,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mia-Farrow-Rosemarys-Baby-hair.jpg (17,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mia+Farrow.jpg (19,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0.jpg (16,3 KB, 4 załadowań)
Stary 2012-05-04, 20:48   #113
lulaluna
Rozeznanie

Eee tam zaraz do roli, do tych krótkich włosów schudła;-) Kocham ten film!

I jeszcze jedna moja krótkowłosa muza Przypadkiem "poznałam" ją jako dziecko, od dziecka mi się podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg em.jpg (23,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em1.jpg (122,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em2.jpg (75,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em3.jpg (31,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em4.jpg (36,6 KB, 13 załadowań)
Stary 2012-05-04, 20:49   #114
ledzeppelin75
Raczkowanie

A cóż to za piękność?
Stary 2012-05-04, 20:52   #115
lulaluna
Rozeznanie

Sylvia Kristel vel "Emmanuelle" gwiazda "najznańszego" filmu erotycznego;-)
Stary 2012-05-04, 20:58   #116
ledzeppelin75
Raczkowanie

Śliczna Bardzo bardzo bardzo. Przepraszam, a Ty w dzieciństwie ten najznańszy film erotyczny poznałaś? Czy może po raz pierwszy zobaczyłaś ją w innej roli?
Stary 2012-05-04, 21:07   #117
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Śliczna Bardzo bardzo bardzo. Przepraszam, a Ty w dzieciństwie ten najznańszy film erotyczny poznałaś? Czy może po raz pierwszy zobaczyłaś ją w innej roli?
No właśnie miałam zaszczyt poznać ją w Tej roli, ale wiesz to było przypadkiem, a że tak mi się podobała to przypadkiem zmieniło się w ukradkiem, ale i tak musiałam wyłączyć telewizor jak usłyszałam, że idzie ktoś "dorosły", w sumie widziałam jakieś 20 minut.

Nadrobiłam zaległości jak już byłam duuuużo starsza i byłam zaskoczona, że tak doskonale pamiętam tamten poznany wtedy kawałek;-)
Stary 2012-05-04, 21:12   #118
ledzeppelin75
Raczkowanie

W końcu zakazany owoc smakuje najlepiej, prawda? Nie dziwię się, że dobrze zapamiętałaś ten fragment
Stary 2012-05-04, 21:14   #119
makeupnotwar
Wtajemniczenie

miałam wam napisać - zajrzyjcie na podforum mineralne, tam są kosmetyki naturalne - wegańskie, bez zbędnej chemii, nie uczulają. ja używam wszystkiego poza tuszem - mineralnych linerów, cieni, różów i co najważniejsze, PODKŁADÓW polecam Pixie, Lucy Minerals... jeśli chcecie czegoś innego niż tapety minerały to strzał w dziesiątkę

makeupnotwar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 21:17   #120
ledzeppelin75
Raczkowanie

Mareupnotwar - Dziękuję bardzo. Tego mi było trzeba Racja - strzał w dziesiątkę!
Odpowiedz

Tagi
kobieta, makijaż, uroda, włosy krótkie

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości