Czerwona, sucha i swędząca skóra na szyi - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 16:13   #1
the reem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Post Czerwona, sucha i swędząca skóra na szyi

Witam serdecznie,

Od stycznia bieżącego roku leczę u siebie Trądzik o zmiennym nasileniu. Kuracja retinoidami.


2 tygodnie temu wyszedł mi na skórze szyi po lewej stronie straszny rumień. Początkowo myśłałem, że może to być podrażnienie po goleniu ale nic z tego.
Był czerwony i oczywiście okropnie swędział. Przeniosło się to po tygodniu na resztę szyi. Wyglądało to jak bym się czymś zatarł.
Później z zaczerwienienia skóra zrobiła się szorstka.
Za uszami skóra była także sucha i luszcząca.

Poszedłem do dermatologa i powiedział, że podejrzewa podrażnienie od Isotrexinu (maść erytromycyna + izotretynonina). Pan Dr. uważa bo mogłem za nisko zjechać z lekiem i wystąpiło uczulenie.

Przepisał mi do stosowania 2x dziennie Locoid krem. Skóra szyi wyzdrowiała, za uszami też. Jednak znów zauważam lekkie zaczerwienienie w miejscu leczenia.
Nie wiem co się dzieje ale mam nadzieje ze to nie wróci.

Co może być przyczyną takiej reakcji organizmu? Czy te mascie mogą tak działać uczulająco ? Staram się teraz uważać by nie zjechać za mocno z lekami na trądzik.

Proszę o pomoc
the reem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 06:45   #2
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Korea Płd.
Wiadomości: 3 974
Wpisy w blogu: 3
Dot.: Czerwona, sucha i swędząca skóra na szyi

odświeżam wątek:

  • na szyi mam mały fragment skóry który jest zaczerwieniony i w tym momencie strasznei szorstki.
  • Jak dotykam to tak jakby nie swojej skóry tylko czegoś co by miało zacząć się łuszczyć (nie łuszczy się).
  • Nie swędzi (może tylko trochę 1 dnia)
  • Wygląda tak, jakbym dopiero co się podrapała i ten czerwony odcień nie znika wogóle
  • Mam to mniej więcej od roku.


Mam to co jakiś czas (co miesiąc-dwa) np tydzień-dwa i potem to znika.

Co to może być?
__________________
..rób najlepiej to co możesz, z tym co masz, tam gdzie jesteś..
*** Mój pamiętnik z życia w Korei (aktual.23.02.15): /klik/ ***

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-02-12 o 06:53
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.

Wizaz.pl - Polityka poufności - Warunki dostępu - Góra