Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-07, 15:51   #1
Piekna_
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Co jesc zeby cera trądzikowa była wolna od "niespodzianek " ?

Dziewczyny prosze o pomoc
Stary 2012-05-07, 16:38   #2
skazana_na_bluesa
Zakorzenienie

Dot.: Co jesc zeby cera trądzikowa była wolna od "niespodzianek " ?

ogranicz slodycze, przede wszystkim czekolade, kakao, kawe.

weterynarzu lecz się sam
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:56   #3
helvetet
Zakorzenienie

ja myśle, ze słodycze jeśc mozna, ale tylko te wybrane, np biała czekolada itp. te produkty, które nie zawierają czekolady lub po prostu zjesc mniejsza ilośc od dwóch kostek zwykłej czekolady nic nam nie bedzie, czy tam kilku ciastek.
czytłam, że trzeba unikać smażonych rzeczy, ogółnie tłustych, ostrych. Nie gasić pragnienia cola, pepsi - ogółnie napojami gazowanymi, tylko najlepiej pić wode mineranla..

biegam- start 09.04.2014
69,27km...250km

kierowca 12.11.2014
bloguję-
Zapach to nie wszystko.
Szampon Love2mix Jagoda Acaii i proteiny perły.
helvetet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:19   #4
klora
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
ja myśle, ze słodycze jeśc mozna, ale tylko te wybrane, np biała czekolada itp. te produkty, które nie zawierają czekolady lub po prostu zjesc mniejsza ilośc od dwóch kostek zwykłej czekolady nic nam nie bedzie, czy tam kilku ciastek.
czytłam, że trzeba unikać smażonych rzeczy, ogółnie tłustych, ostrych. Nie gasić pragnienia cola, pepsi - ogółnie napojami gazowanymi, tylko najlepiej pić wode mineranla..
- wszystko co podnosi poziom cukru we krwi i co za tym idzie insuline zaostrasza stan zapalny
- czasami nabial pogarsza zmiany
- przetworzone jedzenie (fast foody, slodycze, przekaski)
- czasem nie to co jemy ale to czego nie jemy jest przyczyna tradziku bo np. brakuje mineralow i witamin
- i malo kto wie ale suszone owoce i orzechy nie sa wskazane przy wypryskach

klora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:20   #5
prettysimple
Zadomowienie

Myślę, że po prostu wystarczy jeść "zdrowo", wykluczyć fast foody, gazowane napoje, nadmiar słodyczy i zastąpić to wszystko warzywami, owocami, wodą mineralną, płatkami owsianymi itd. i powinno być ok.

http://wieczniemloda.com/zdrowe-jedz...kna-skora-173/

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-05-08 o 12:08
prettysimple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:31   #6
Nati2017
Raczkowanie

Pij dużo wody mineralnej. Ogranicz słodycze. Jedz zdrowo tzn.dużo warzyw i owoców. Używaj maseczek i innych kosmetyków do cery trądzikowej. Ja zaczęłam pić bratka i smarować nią cerę. Nie mogę jeszcze nic o nim się wypowiedzieć, ponieważ używam od nie dawna.
Stary 2012-05-08, 18:13   #7
Bellamy
Zadomowienie

mi na trądzik pomogła przede wszystkim zmiana diety:
- zero napoi gazowanych i ogólnie słodkich napoi, soków, soczków (piję tylko wodę i raz na jakiś czas mleko, bo po nim też mam z cerą problemy);
- zero słodyczy typu żelki, cukierki, ciastka i ogólnie wszystkie sklepowe słodycze, jak mam na coś ochotę to robię to sama w domu z owoców i zdrowych rzeczy z minimalną ilością cukru;
- ogólnie używam mało cukru - nie słodzę herbaty itp

nie wiem jak z orzechami i nabiałem, u mnie w diecie pojawiają się codziennie ale nie zauważam pogorszenia przez to stanu cery. chodzi chyba o umiar

pozbycie się trądziku kosztowało mnie sporo wyrzeczeń jak widać, ale nie żałuję, byłam na prawdę zdesperowana żeby polepszyć stan swojej cery i odkąd odstawiłam powyższe rzeczy w 100% widzę znaczną poprawę. i nie pomogły mi żadne kremy, maści, tabletki
Stary 2012-05-08, 18:32   #8
skazana_na_bluesa
Zakorzenienie

a! i warto jest to, co zawiera cynk (przyspiesza gojenie).

weterynarzu lecz się sam
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 08:36   #9
jezozwierzyk
Zadomowienie

GG do jezozwierzyk

Hej dziewczyny
Ja od kilku lat nie miałam w ogóle problemów z trądzikiem, chyba ze względu na hormony, które brałam. Odstawiłąm je całkiem w lipcu rok temu, a teraz strasznie mnie sypie, już mam dość ... Postaram się dostosować do waszych zaleceń, mam nadzieję że coś to da.
jezozwierzyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:08   #10
kwiatek101
Zadomowienie

Moim zdaniem trzeba mieć na prawdę duże problemy z cerą żeby reagować też na jedzenie... To zależy też od osoby. Wiecie, że ja jadłam zawsze niezdrowo - co drugi dzień w McDonald's, pizza, batoniki, czekoladki (potrafiłam zjeść 2 czekolady dziennie), napoje gazowane (cola, fanta, 7 up) niegazowane soki .... (ps - nie nie jestem gruba, ani nawet "troszkę grubsza" BMI niecałe 21, o dziwo) i buzię miałam taką samą jak mam......... DZIŚ - po dla mnie już dłuższym okresie (ponad 2tyg) gdzie odżywiam się zdrowo (jestem w sumie na diecie) - nie jem białego chleba wcale, tylko ciemny, ale tego też unikam bo zjadam owsiankę na śniadanie, nie jem WCALE makaronów, masła/margaryny, ziemniaków - ogólnie mącznych rzeczy, nie jem także słodyczy (chociaż czasem fakt - robię małe grzeszki, ale malutkie) nie piję WCALE napojów ani gazowanych ani soczków, ogólnie całkowita rewolucja w diecie. Jem mnóstwo warzyw i owoców, mięso, ryby ... i fakt - czuje się lepiej, nie jestem już taka "napchana" i przesłodzona. Ale buzia jest identycznie taka sama jak była.

Generalnie nie mam problemów z cerą większych, nie mam niespodzianek w postaci krostek z białym czubkiem, mam tylko zaskórniki - czarne kropki na nosie i ogólnie w strefie T, no i zaskórniki w kolorze skóry. Także jest w miarę OK, ale dlatego, że używam odpowiednich dla mnie kosmetyków, bo jeśli bym tego nie robiła to wiadomo, że niespodzianki by były. Ale jedzenie u mnie nie ma żadnego wpływu!
Mój chłopak natomiast miał spory trądzik w wieku nastoletnim, teraz po 20stce także ma, krostki, zaskórniki... on jada dalej niezdrowo, ciągle słodycze (jego dzień nie obejdzie się bez czekolady, ptasiego mleczka, chipsów, chamburgera... PS - też nie jest wcale gruby, normalny...) i nie ma jakiegoś wysypu po tym jedzeniu. Natomiast jak próbowałam go nakłonić do jedzenia zdrowo to także miał taki sam trądzik...

Ale moja koleżanka na przykład jak zaczęła jeść warzywa, owoce, a w odstawkę poszły takie rzeczy jak słodycze, napoje gazowane - trądzik się o wiele zmniejszył...

PS - myślę jednak, że dobór odpowiednich kosmetyków może na prawdę zmniejszyć problem, jeśli go całkowicie nie zlikwidować.
kwiatek101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:29   #11
Bellamy
Zadomowienie

o! i powiem Ci (to nie jest związane z jedzeniem ale mi bardzo pomaga i widzę tego duży wpływ) - wysypiaj się! przynajmniej 7, 8 godzin snu w nocy. ja tak się przyzwyczaiłam, że jak śpię choćby godzinę krócej i wstaję niewyspana to następnego dnia rano czeka na mnie niespodzianka na twarzy
Stary 2012-05-10, 20:17   #12
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jezozwierzyk Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja od kilku lat nie miałam w ogóle problemów z trądzikiem, chyba ze względu na hormony, które brałam. Odstawiłąm je całkiem w lipcu rok temu, a teraz strasznie mnie sypie, już mam dość ... Postaram się dostosować do waszych zaleceń, mam nadzieję że coś to da.
a nie lepiej wybrać sie do dermatologa ?

biegam- start 09.04.2014
69,27km...250km

kierowca 12.11.2014
bloguję-
Zapach to nie wszystko.
Szampon Love2mix Jagoda Acaii i proteiny perły.
helvetet jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości