Wiosna?? :)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-18, 21:03   #1
pannaM
Rozeznanie

Smile

Wiosna?? :))

hello,
dlugo myślałam, czy wkleić własne zdjęcia, w końcu jednak się odważyłam chciałabym prosić o pomoc w doborze typu kolorystycznego i propozycji jakiś makijaży, raczej delikatnych może doradzicie też co zatuszować, co podkreślić

po przeczytaniu (kilkukrotnym) artykułów o typach przypuszczam że jestem wiosną, ale tak na 100%pewna nie jestem, opalam się łatwo, piegów nie mam, mam zielono-szare oczy o jasnej oprawie i jestem naturalną blondynką(ale trudno mi ocenić szczerze mówiąc jakiego koloru mam refleksy, raz mi sie wydaje ze złote, innym razem że jednak nie :/ ), cere mam problematyczną, dlatego jest troszkę zaczerwieniona, sa to przebarwienia potrądzikowe

wklejam 3 zdjęcia, jedno w dość dużym zbliżeniu, mam tu pomalowane tylko rzęsy, na drugim jestem trochę "przekłamana" bo jest robione w pomieszczeniu przy bardzo marnym świetle i czerwone oczka mam zredukowane przez co wyszły takie dziwne jakieś, trzecie jest w lekkim makijażu, ale pokazuje że moje włosy to bardzo różnie wychodzą na zdjęciach

dodaje jeszcze jedno zdjęcie włosów

Edytowane przez pannaM
Czas edycji: 2005-07-18 o 22:37
pannaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 21:10   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1
Dot.: Wiosna?? :))

ale jestes śliczna

tak na pierwszy rzut oka wyglądasz jak wiosna,choc te włosy wydają się chłodne...
poproszę o dokładne odpowiedzi

1.Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?
2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4.Cera-jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?
6.kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny ,różowy czy ciepły-nasycona czerwień,brzoskwinia czy koral?
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 22:34   #3
pannaM
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agabil1
ale jestes śliczna

tak na pierwszy rzut oka wyglądasz jak wiosna,choc te włosy wydają się chłodne...
poproszę o dokładne odpowiedzi

1.Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?
2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4.Cera-jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?
6.kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny ,różowy czy ciepły-nasycona czerwień,brzoskwinia czy koral?
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?

dziękuję

ad1. opalam się szybko, raczej staram się nigdy nie przypalić, pierwsza opalenizna jest troszkę czerwonawa, ale jest to krótkotrwały efekt,szybko brązowieje
ad2. oczy mam zielone z ciemniejszą obwódką, oprawa oczu jest jasna, niewidoczna z daleka, mniej więcej ten sam kolor co włosy
ad3.piegow nie mam, nawet po opalaniu nie występują
ad4. kolor cery to mi troszkę trudno określić, ale chyba jest raczej brzoskwiniowa, jaśniejsza niż na zdjęciach, bo tu jestem już trochę opalona (wnioskuję tak, gdyż w różowawych podkładach wyglądam jak świnka, wydaje mi się że mi w nich źle, podkreślaja mi trądzik który w zimie się troszkę nasila )
ad5.włosy jak na zdjęciach, w lecie jaśnieją od słońca
ad6. usta mają raczej odcień czerwonawy
ad7. lubię się w soczystych zieleniach, mocnym błękicie (raczej ciemniejszym niż jestem na fotce u góry) w brązie i czerni, w różowym tylko takim malinowym, nie lubię się w szarościach, bordo, granacie, khaki, bieli, wolę barwy bardziej zdecydowane od pasteli

to chyba wszystko mam nadzijeje że uda się ustalić jakim typem jestem
Stary 2005-07-19, 11:21   #4
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

sporo wskazuje na wiosnę http://www.wizaz.pl/images/agatam/klasyczna_wiosna/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13_farben_fruehjahr.jpg (10,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletka.jpg (4,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spring1.jpg (17,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiosenka.jpg (11,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiosenna.jpg (10,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiosna3.jpg (14,9 KB, 7 załadowań)

Stary 2005-07-19, 15:03   #5
pannaM
Rozeznanie

czyli jednak wiosna
bardzo podobają mi się te cienie na zdjęciu z prawej strony, takie kremowo-brązowe wiesz może jakiej są firmy albo znasz jakieś podobne zestawienia kolorystyczne??

jeszzce raz dziękuję za pomoc
Stary 2005-07-20, 15:22   #6
Sam
Zadomowienie

witaj
Twoje włoski faktycznie mają lekko chłodnawy odcień ale np bardzo ładnie Ci w mocnym niebieskim (kolorze Wiosny)-jak na zdjęciu;-)i opis wskazuje na wiosenke. Natomiast piszesz że ładnie Ci w czerni, a typ Wiosny powinien raczej unikać tego koloru-ich czernią jest np. ciepły brąz.
Kobieta-wiosna najładniej wygląda w jasnych, czystych kolorach.
Wyobraźmy sobie typowy wiosenny dzień: zieleń liści drzew jest nasycona, intensywna, żonkile pysznią się koroną żółtych płatków, krokusy stroją się w ciepły błękit. Dlatego osoby o tym typie urody powinny zawsze wybierać stroje o jasnych, przesyconych blaskiem odcieniach, a unikać rozmytych, płowych barw.

pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 18:28   #7
pannaM
Rozeznanie

dziękuję za odpowiedź lubię czerń, ale może nie jest mi w niej aż tak dobrze, sama nie wiem, lubię też kolor czekoladowy, ale bynajmniej nie bury tylko taki żywszy

mam jeszcze pytanie odnośnie cieni do oczu, jakich kolorów powinnam używać??, chodzi mi o taki makijaż bardziej na codzień, nie w żółciach czy zieleniach, tylko taką wersję bardzij szkolną, stonowaną
Stary 2005-07-20, 20:18   #8
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

cienie do powiek w kolorach ciepłego beżu,brązu,toffi,kawy z mlekiem,czekoladowe,lawen da i wrzos,pudrowy róż

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości