Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-12, 17:55   #1
Yuri
Raczkowanie

krem do twarzy z filtrem - jaki?

Zbliża się lato i zaczynamy myśleć o filtrach. Do tej pory stosowałam tylko mleczko do ciała z filtrem gdy wiedziałam, że czeka mnie dłuższe przebywanie na słońcu. Do twarzy nie stosowałam niczego, ponieważ tego typu specyfiki moim zdaniem nadają się tylko do ciała.
Tak myślałam do tej pory, jednak w tym roku skończyłam 24 lata i coraz więcej zaczynam myśleć o zapobieganiu zmarszczkom i starzeniu się skóry. Wiadomo, że słońce jest tutaj jednym z najgorszych "zabójców", przyspieszających powstawanie zmarszczek. Wszędzie również czyta się, że jak krem na dzień, to koniecznie z filtrem. No dobrze, zaczęłam poszukiwać tego typu specyfiku i...nic. Nie chcę typowego kremu do opalania, czyli takiego typowego blokera z bardzo wysokim filtrem, który wchłania się gorzej od masła i można go stosować chyba tylko na plaży, gdzie błyszcząca się twarz nikogo nie razi. Szukam normalnego kremu nawilżającego o lekkiej konsystencji, który przy okazji miałby też filtr i który mogłabym zastosować przed wyjściem do pracy/na uczelnię. Wszędzie piszą, że coś takiego to konieczność, ale większość kremów nawilżających filtrów nie zawiera. Obecnie używam Vichy Aqualia Thermal, krem jest świetny, ale filtra brak. Podobnie jest w przypadku innych kremów, które brałam pod uwagę, np te do skóry wrażliwej z La Roche Posay, do mieszanej z L'Oreal czy Tołpy. Mam skórę mieszaną, ze skłonnością do przesuszania się ale i do błyszczenia, czyli tłuste, treściwe kremy które potęgują błyszczenie się twarzy odpadają. Jak dotąd tylko wyżej wspomniany Vichy sprawdza się na mojej skórze.
Czy istnieje jakiś krem, który byłby lekkim nawilżaczem i posiadał filtr? Coś, co można zastosować pod makijaż albo samodzielnie i nie będzie przetłuszczało czy zapychało skóry twarzy (nie stosuję podkładu codziennie)?
Każdy mówi, że koniecznie filtr, ale ciekawe gdzie go znaleźć...
Yuri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:53   #2
angiee0902
Raczkowanie

Dot.: krem do twarzy z filtrem - jaki?

Ja mam cerę jak Twoja i to tradzikową, i stosuję Lirene z filtrem UVA i UVB 30.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42705

Ja jestem zadowolona

Edytowane przez angiee0902
Czas edycji: 2012-05-13 o 13:55
angiee0902 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 16:56   #3
kaludia91
Rozeznanie

GG do kaludia91

wiem, że nie chcesz typowego kremu z filtrem ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52023 bez problemu wchłania się do matu i nie jest ani trochę tłusty, mam skórę normalną i stosuję pod niego krem nawilżający bo wręcz mam ściągniętą skórę po nałożeniu jedynie tego kremu z filtrem
możesz wypróbować też kremy bb, wciągają ;d rozumiem, że nie używasz fluidu codziennie, też tego nie robiłam dopóki nie kupiłam misshy perfect cover! skin79 też jest godny. Missha jest lepsza pod tym względem że ma wyższy spf i ppa niż skin79
kaludia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 05:40   #4
Yuri
Raczkowanie

W drogerii namówili mnie na SVR Lysalpha +50, do cery mieszanej i tlustej. Sprawdzilam jak dotad raz i rzeczywiscie nie przetluszcza cery, mam nadzieje, ze rowniez i nie zapycha.
Stary 2012-05-18, 07:30   #5
RiverOfDirt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Yuri Pokaż wiadomość
W drogerii namówili mnie na SVR Lysalpha +50, do cery mieszanej i tlustej. Sprawdzilam jak dotad raz i rzeczywiscie nie przetluszcza cery, mam nadzieje, ze rowniez i nie zapycha.
Miałam go, na początku dość dobrze się sprawdzał, ale z czasem miałam okropne wrażenie, że skóra pod nim nie może oddychać.
Obecnie mam Antheliosa z La Roche-Posay do cery mieszanej i chyba jest bliższy mojemu wyobrażeniu o idealnym kremie z filtrem. Filtr 50, konsystencja co prawda bardziej lejąca, ale szybciej się wchłania i pozostawia cerę miłą w dotyku.

No rest is worth anything except the rest that is earned.

(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:39   #6
Yuri
Raczkowanie

Po jakimś czasie użytkowania kremu SVR Lysalpha SPF50, do cery tłustej i mieszanej, donoszę, że krem jest bardzo dobry
Skóra się po nim nie świeci, nie jest również wysuszona, a więc działa, jak dobry krem matujący. Nie mam też wrażenia zapchanych porów. Pod makijaż też się nadaje Pachnie dosyć ostro, trochę nieprzyjemnie przy nakładaniu, ale zapach się nie utrzymuje i po chwili nie ma po nim śladu. Myślę, że chroni dobrze, bo nie odczuwam żadnego poparzenia słońcem albo jakiejś zauważalnej opalenizny, pomimo, że słońce ostatnio prażyło niemiłosiernie. A więc - jest dobrze, polecam posiadaczkom tłustej i mieszanej cery.

Mam tylko pytanie - jak długo działa taki krem? Jeżeli nałożę go rano, to czy np wracają z uczelni po 5-6 godzinach nadal jestem chroniona? Nie mogę przecież nałożyć go ponownie na zakurzoną buzię po iluś tam godzinach zajęć. A więc, czy ktoś coś wie na ten temat
Stary 2012-05-28, 09:54   #7
Lavenis
Przyczajenie

ja polecam krem z filtrem mineralnym eco cosmetics 30 i 50, filtry mineralne nie są tłuste, szybko się wchłaniają... także do cery mieszanej idealne
Lavenis jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości