Słońce A Solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-19, 11:25   #1
kasio
Przyczajenie

Słońce A Solarium

dziewczyny mam pytanie.. wróciłam w nd znad morza i jestem fajowo opalona.. ale teraz w mieście nie będę miała czasu na opalanie i pewnie za niedługo opalenizna zacznie znikać.. no i tak sobie myslę, że chciałabym podtrzymać ją w solarium.. ale się zastanawiam, no bo przecież sztuczne opalanie jest mniej trwałe i boję się żeby nie osiągnąć odwrotnego skutku.. że moja opalenizna w połączeniu z tą z solarium zacznie szybciej znikać.. plis doradźcie czy to będzie mieć jakiś wpływ, czy po prostu mogę sobie iść utrwalać do solarium..zawsze opalałam się albo tylko na słońcu, albo tylko w solarium no i nie wiem.. dzięki za odp
kasio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:24   #2
nati-mo
Rozeznanie

GG do nati-mo
Smile Dot.: Słonko A Solarka

kasio idz spokojnie na solarke!! wedlug mnie opalenizna sztuczna jest tak samo trwala jak ta naturalna, wiec nie obawiaj sie ze lampy "wyssaja" ci opalenizne
nati-mo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:25   #3
natii4
Zakorzenienie

Dot.: Słonko A Solarka

Lepiej kup sobie coś brązującego-lepiej i taniej na tym wyjdziesz.Z tego co kojarzę to Ziaja i chyba Nivea mają w swojej ofercie kosmetyki po opalaniu,które przedłużają opaleniznę.Generalnie działają one jak balsamy brązujące-nawilżają skórę i brązują.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:27   #4
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nati-mo
kasio idz spokojnie na solarke!! wedlug mnie opalenizna sztuczna jest tak samo trwala jak ta naturalna, wiec nie obawiaj sie ze lampy "wyssaja" ci opalenizne
Może i jest tak samo trawała,ale słońce wysusza skórę plus do tego wysuszenie skóry przez solarium,więc przy takim postępowaniu trzeba jeszcze zainwestować w bardzo silnie nawilżający balsam,więc taniej wyjdzie kupić balsam brązujący niż latać na solarium i kupować zwykły balsam.

Poza tym zawsze można zacząć łykać beta-karoten lub pić soki z marchwi

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-07-19, 12:46   #5
lil' sexy
Zadomowienie

Jeśli chodzi o opaleniznę z solarium, to w połączeniu z tą naturalną jest baaaardzo intensywna. Odradzałabym jednak łączenie słońca i solarium, bo to bardzo szkodzi. Teoretycznie pomiędzy opalaniem na słońcu, a wizytą w soolarium powinno się zrobić ok. 3 tygodnie przerwy. Więc na razie polecam balsamy brązujące

MD
lil' sexy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 13:29   #6
kasio
Przyczajenie

oj to widzę, że słusznie miałam wątpliwości... w takim układzie chyba faktycznie przez jakiś czas poużywam sobie balsamik brązujący, a może pózniej od czasu do czasu zaaplikuje kilka minut w solarium dzięki za rady
Stary 2005-07-19, 13:48   #7
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasio
oj to widzę, że słusznie miałam wątpliwości... w takim układzie chyba faktycznie przez jakiś czas poużywam sobie balsamik brązujący, a może pózniej od czasu do czasu zaaplikuje kilka minut w solarium dzięki za rady
Albo kup sobie w aptece beta-karoten lub też pij sok z marchwi-taki "wewnętrzny" sposób opalania jest skuteczniejszy i dłużej się na skórze utrzymuje niż opalanie

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-07-19, 14:14   #8
lil' sexy
Zadomowienie

Tylko z beta-karotenem też nie przesadź, bo podobno jak się za dużo bierze, można zżółknąć.

MD
lil' sexy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 14:40   #9
kasio
Przyczajenie

no właśnie karoten mi się bardziej z żółknięciem kojarzy, niż z podtrzymywaniem brązu.. ale marchewka od czasu do czasu nie zaszkodzi.. ale balsam zakupie.. choć właściwie średnio wierze że to pomaga.. no ale a nóż
Stary 2005-07-19, 17:18   #10
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasio
no właśnie karoten mi się bardziej z żółknięciem kojarzy, niż z podtrzymywaniem brązu.. ale marchewka od czasu do czasu nie zaszkodzi.. ale balsam zakupie.. choć właściwie średnio wierze że to pomaga.. no ale a nóż
Beta-karoten daje takie skutki jak marchewka.
Co do balsamu i samoopalaczy to mają one w swoim składzie dihydroksyaceton,który sprawia,że skóra ma ciemniejszy odcień.Jeżeli teraz jesteś bardzo opalona to pewnie nie będzie widać jakis skutków,ale potem jak już powoli zacznie blaknąć to tak.Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie J&J Skin Holiday,ale do ciemnej karnacji skoro już jesteś opalona.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-07-19, 19:38   #11
Locia
Przyczajenie

ja chyba wolę słoneczko lub solarium niż kremiki brązujące.Dwa razy ich używałam i za każdym razem klęska.Smuuugi i po kilku dniach plamy od ścierania się brrrr.
Locia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 20:14   #12
aga87
Rozeznanie

GG do aga87

Ja jestem uzalezniona od soków marchewkowych... Moja kumpela też - tyle, że jej autentycznie zżółkły od nich dłonie... Ale za to długotrwałe picie soków z marchwi daje ładna, śniadą cerę =)

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 21:02   #13
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Locia
ja chyba wolę słoneczko lub solarium niż kremiki brązujące.Dwa razy ich używałam i za każdym razem klęska.Smuuugi i po kilku dniach plamy od ścierania się brrrr.
Jeżeli nauczysz się właściwego nakładania to powinno być OK.Musisz wszystko dokładnie wetrzeć.Poza tym ważna jest "moc" balsamu,np.Sopot strasznie mocno brązuje,a Kolastyna daje za to efekt łagodniejszy.

Jeżeli chodzi o soki,beta-karoten i balsamy/samoopalacze to są one o wiele korzystniejsze dla naszej skóry-solarium i słońce przecież je bardzo wysuszają,więc trzeba przy tym inwestować w balsamy,więc takie postępownie jest nie ekonomiczne dla naszej kieszeni,a o skórze mówić nie będę,bo o tym jest tu pełno na forum

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-07-19, 22:41   #14
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Tylko nie nalezy przesadzic z tymi sokami, ja mialam w klasie takie panny co pily po 2 litry Pysiow, Kubosiow i Karotek (dziennie)ze mialy zolte lapska MOim zdaniem ze 2 szklanki dziennie soczku + rozsadna dawka beta-karotenu w tabletkach + balsam brazujacy i np. co drugi dzien balsam nawilzajacy i bedzie dobrze
Solarium tak jak brak filtrow podczas opalania to dla mnie rzecz niezrozumiala i niedopuszczalna...
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 09:57   #15
Madzia000
Zadomowienie

Dot.: Słońce A Solarium

hejka wszystkim tak przez przypadek znalazlam ten wątek ... bo mam dylemat... byłam 2 razy na solarce .. raz na tydzien ... za pierwszym razem na 8 minut a za drugim na 10 ostatni raz bylam 4 dni temu (własnie ten drugi raz:P) a teraz chce isc sie opalac nad rzeczke hmm tylko siostra mnie nastraszyła ze to niebezpieczne :| prawda to ;>? bo ja pierwsze słysze cos takiego ;>
Madzia000 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości