Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-16, 15:08   #1
sweetblondi
Raczkowanie

Exclamation Uczulenie na całym ciele!

Witam dziewczyny! Od lutego mojej skórze towarzyszy okropna wysypka - czerwone plamki które są prawie niewyczuwalne, rzadko swędzą a gdy je się podrapie to wygląda jakby schodziła z nich skóra. Na początku czerwone plamki zaatakowały moje piersi oraz brzuch. Z każdnym porankiem czerwonych plamek przybywało coraz więcej i tak aż do kwietnia. W kwietniu plamki zniknęły a w miejscach w których były pozostały blade blizny. Niestety moja wolność od tego okropnego "czegoś" nie trwała długo. Otóż po dwóch tygodniach znów wysypało mi dekolt i brzuch jednakże tym razem uczulenie poszło dalej - zaczeło opanowywać uda i całe nogi, plecy a od kiku dni również pojawiają się te plamki na rekach. Byłam u lekarza który stwierdził, że to chwilowe uczulenie na antybiotyk - Augumentin. Odstawiłam wtedy natychmiast ten antybiotyk i brałam przepisany mi przez lekarza CetAlergin a czerwone plamki smarowałam maścią dermovate po czym stawały się bledsze, ale po kilku dniach zaogniały się jeszcze bardziej więc przestałam. Mamy maj a od lutego żaden lekarz nie potrafi mi pomóc. Z dnia na dzień wyglądam co raz gorzej Już nie mogę na siebie patrzeć Może któraś z was miała podobny problem, albo gdzieś czytała o takim przypadku? Pomocy

Edytowane przez sweetblondi
Czas edycji: 2012-05-16 o 15:10
sweetblondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 15:10   #2
Rachwania
Raczkowanie

GG do Rachwania
Dot.: Uczulenie na całym ciele!

przypuszczam że już rozważałaś ten temat, ale czy to nie jest przypadkiem uczulenie na jakieś jedzenie, może nowalijki lub owoce sezonowe np truskawki?

moje centrum taniej książki
Rachwania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 15:20   #3
gabafunkia
Raczkowanie

każdy przypadek jest inny
mnie obsypało w ciągu kilku godzin- od uszu po palce u stóp- była to reakcja alergiczna;
może coś się uczula? kosmetyk? proszek?coś z jedzenia? czasem trzeba drogą dedukcji- obserwować kiedy się wysypka nasila a kiedy łagodnieje, wyeliminować mocne alergeny
ja wybrałabym się do alergologa
Stary 2012-05-16, 16:41   #4
jola0078
Rozeznanie

Może to uczulenie na proszek / plyn do płukania? Albo na wodę... czasem aż strach pomyśleć jakie paskudztwa płyną z kranu;/ Ja proponuję wybrać się do dermatologa, bo takie strzelanie w ciemna przez internistę jak widać nie pomaga. Poza tym Deromvate to bardzo silna maść i nie powinno jej się przepisywać ot tak. Spróbuj pić regularnie zwykłe wapno, nie zaszkodzi a może pomóc. Alergolog też byłby wskazany, ale raczej szybciej dostaniesz się do dermatologa.
jola0078 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 17:07   #5
sweetblondi
Raczkowanie

No właśnie kolejki do alergologa są kosmiczne w koncu zdecydowałam się na prywatną wizytę, ale o alergologach z mojej okolicy nasłuchałam się strasznych opini o dermatologach już nie wspominając. Grają sobie z lekami na "chybił trafił" może pomoże może nie i testują jak na zwierzętach. Sama kilka lat temu miałam przypadek że po wizycie u 3 dermatologów moja skóra twarzy wyglądała jeszcze gorzej niż przed konsultacją z nimi... I w efekcie końcowym wyleczyli mnie internauci którzy mieli ten sam problem - podzielili się swoimi spostrzeżeniami i sposobami - pomogło
sweetblondi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
alergia, uczulenie, wysypka

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości