Poradnik dot. Urody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-10-23, 13:24   #1
Sam
Zadomowienie

Poradnik dot. Urody

cześć Dziewczyny
Mam do Was pytanko - co Waszym zdaniem powinno sie znaleźdź w Poradniku dotyczącym Urody (m.in. makijażu)? Czego byscie oczekiwały po takie pozycji?

Pozdrawiam serdecznie
Sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 13:59   #2
superka
Rozeznanie

Re: Poradnik dot. Urody

Bardzo ważne są wskazówki odnośnie dobierania barw do karnacji, koloru oczu, włosów. Tradycyjny podział na pory roku, często bywa szalenie mylący, przydałoby się coś w rodzaju: do takiej a takiej karnacji/włosów/oczu pasuje to i to.
Myślę też, że przydają się szczegółowe instrukcje obsługi kosmetyków kolorowych, bo z moich obserwacji wynika, że większość kobiet nie potrafi np. używać korektora. Często, że coś się robi źle dowiadujemy się przypadkiem.
hmm.. coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę

pozdrowienia i powodzenia w pracy twóczej
superka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 14:04   #3
zośka_jakowyśtam
Przyczajenie

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ!
jakich kosmetyków nie należy łączyć, np. żeby się nie warzyły, jakie kolory wyglądają niekorzystnie na jakich typach urody, i tym podobne, i odwrotnie, jakie połączenia kolorystyczne należą do tzw. uniwersalnych i korzystnych. Nieszczęsne podziały wiosna-lato-... też mogą być, dla przypomnienia Pozdrawiam.
zośka_jakowyśtam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 14:59   #4
Trish
Raczkowanie

Ten poradnik ma być nowym tekstem w archiwum wizażowym?

Uroda to bardzo obszerny temat... W to wchodzi przecież i makijaż i pielęgnacja, i elementy mody, wybór stroju do sylwetki na przykład...

Według mnie trzeba się skupić na jakimś konkretnym temacie, oraz nie klonować informacji które już są np. w kursie makijażu Agi.
Pomysł moich poprzedniczek z analizą kolorystyczną dogłębnie rozwiniętą (z przykładami!) wydaje mi się całkiem fajny... Pytanie "jakie kolory mi pasują" często przewija się w postach i myślę, że wiele wizażanek z przyjemnością i pożytkiem przeczyta taki poradnik.
Trish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 15:52   #5
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

to z dobieraniem koloru może być na zasadzie testu, czyli wypełniamy rubryki jakie mamy oczy, cere, włosy itd na niektórych stronach kosmetyków jest takie coś, a potem po prostu wyskakuje wynik.

Ciekawa byłaby też historia kosmetyków, ich pierwsze wersje , to oczywiście tylko propozycja

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 20:00   #6
lejka
Zakorzenienie

Oj tak, to będzie super.

Ja bym proponowała sposoby na zamaskowanie konkretnych wad, np. za szeroki nos, niskie czoło, blisko lub daleko osadzone oczy....

A także różne ciekawostki, sposoby na np. przedłużenie trwałości cieni bez bazy, porady typu co zrobić z za ciemnym podkładem.
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 20:45   #7
maniaa
Rozeznanie

Samanto!

Podstawą takiego poradnika powinny być FOTKI i rysunki ilustrujące omawiane tematy (np. w kwestii makijazu zdjęcie dziewczyn o trójkątnym owalnym, kwadratowym kształcie twarzy, fotografie ilustrujące typy urody, sposób nałożenia różu, zrobienia kreski itp. czy fryzur - ilustracje typowych cięć, czy trendów w fryzurach) Najlepiej, żeby były to normalne dziewczyny a nie jakieś przestylizowane modelki

No, albo przedstawić różne typy sylwetek i zestaw ciuchów i krojów korzystnych dla nich. Albo jeszcze bardziej szczegółowo zdjęcia różnych "dołów" - nóg i pup - i co do nich pasuje(jakie buty, jakie fasony spodni/spódnic) i "gór" inaczej korpusików i analogicznie...
no takie moje impresje i pomysły, któr sama chętnie bym poczytała
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 22:22   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

A ja bym chciała nieśmiało prosić o zdradzenie paru tricków makijażowych koleżanka moja kilka mi podpowiedziała, że np.gdy pomalujemyokręgi wokół oczu czymś białym (oczywiście dyskretniej) to spojrzenie jest bystrzejsze i oko bardziej otwarte Lubię takie ciekawostki

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 11:05   #9
Szarada
Wtajemniczenie

Powinno być coś takiego jak "Makijaż krok po kroku", czyli opis jak wykonywać poszczególne makijaże (zwłaszcza dotyczy to malowania oka cieniami) - teraz robimy, a potem to, itd.
Na forum często dziewczyny doradzają i puszczają zdjęcia pięknie umalowanych kobiet, ale ja na przykład nie zastosuje tych makijaży, bo po prostu nie wiem, jak je wykonać...
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 14:33   #10
LiliBlue
Raczkowanie

Dla mnie najwiekszym wyzwaniem są pojawiające się coraz to nowe kosmetyki kolorowe. Ostatnio np. pytałam na forum o rodzaje pudrów i ich zastosowanie, ponieważ ich wielość zupełnie mnie dezorientuje. Podobnie jest z podkładami, różnokolorowymi korektorami, wszelakimi bazami pod makijaż (pod podkład, pomadkę, cienie). Chętnie poczytałabym coś w rodzaju przewodnika ilustrowanego zdjęciami (!!!), który objaśniłby tajniki kosmetyków do makijażu.
LiliBlue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 07:43   #11
lejka
Zakorzenienie

1979 napisał(a):
> Dla mnie najwiekszym wyzwaniem są pojawiające się coraz to nowe kosmetyki kolorowe. Ostatnio np. pytałam na forum o rodzaje pudrów i ich zastosowanie, ponieważ ich wielość zupełnie mnie dezorientuje. Podobnie jest z podkładami, różnokolorowymi korektorami, wszelakimi bazami pod makijaż (pod podkład, pomadkę, cienie). Chętnie poczytałabym coś w rodzaju przewodnika ilustrowanego zdjęciami (!!!), który objaśniłby tajniki kosmetyków do makijażu.

Ooo, tak, popieram... Propozycję Iwonki też, to miałam na myśli, tylko nie umiałam tego tak ładnie ująć.
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-26, 00:12   #12
Lee
Wtajemniczenie

jestem jak najbardziej za tym co powiedziały wcześniej dziewczyny Ważne zeby wiedzieć JAk sie malować, aby nie było tego widać, aby dobrać odpowiednie kolory do siebie czy kroje ciuchów. Ciekawostki makijażowe to też dla mnie szalenie interesujące. Naprawdę brawa za pomysł ( o ile dobrze zrozumiałam i ma powstać coś takiego na wizażu)
Buziaki

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości