Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-04-08, 15:20   #3361
helvetet
Zakorzenienie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

znowu się łuszcze w okolicach nosa.. takie śmieszne skórki.
również chętnie wypróbowałabym kremy bb z filtrem i oczywiście z jakimś stopniem krycia.. Znacie może coś takiego? Bo chyba nie dam rady smarowac się krem+filtr+ makijaż, a bez tego ostatniego też cięzko..

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-04-08, 16:21   #3362
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakich kremów używacie pod makijaż? Ja do tej pory używałam Bambino, ale dopiero teraz zorientowałam się jak bardzo zapychający ma skład i być może to jest powód moich zaskórników i krostek teraz

czytam i nie wierzę jak można przy trądzikowej cerze używać czegoś takiego
Stary 2014-04-08, 17:15   #3363
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość

Też nie wierzyłam, ale kilkoro moich znajomych twierdziło, że derm sam im polecił, także... ten tego
Ja ofkors nie tykam.

Zresztą w ogóle nie potrzebuję bardzo mocnych nawilżaczy, mam niewysoką dawkę, przy codziennym nawilżaniu standardowym kremem skóra łuszczy się tylko okresowo.

Skóry głowy też bardzo wysuszonej nie mam, więc również nie jestem w stanie niczego polecić. Może skontaktuj się ze swoim dermatologiem? Takie wysuszenie skalpu na bank jest przyczyną wypadania.

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-04-08 o 17:22
--Olka-- jest offline  
Stary 2014-04-08, 22:44   #3364
Selavie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość

Mi sam dermatolog nakazał używać takich kremów :/
Stary 2014-04-09, 06:37   #3365
HelenaTrojańska
Rozeznanie

Cytat:
Mi sam dermatolog nakazał używać takich kremów :/
Ja się zastanawiam czy oni to robią żeby nakręcać biznes
Stary 2014-04-09, 10:22   #3366
Selavie
Rozeznanie

Nie wiem, ale odsłuchałam bardzo długi wykład o tym, że do trądzikowej cery tylko kremy tłuste, nawilżające zapychają pory i tak dalej. I tak sie stosowałam do tej zasady jakieś phh....5 lat? Dopiero teraz ludzie mnie oświecili :/
Stary 2014-04-09, 10:56   #3367
sokinky
Raczkowanie

Dla dziewczyn po kuracji polecam serdecznie:
http://sklep.ziololek.pl/105,linobor...-witaminami-ae

Zużyłam już prawie całą tubkę i z pewnością kupię następną, bo krem jest rewelacyjny. Używam pod makijaż

Zrobiłam sobie tatuaż! Trochę się bałam, bo skończyłam kurację w październiku, ale wszystko się super goi
Stary 2014-04-09, 14:05   #3368
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość

Zużyłam już prawie całą tubkę i z pewnością kupię następną, bo krem jest rewelacyjny. Używam pod makijaż

Zrobiłam sobie tatuaż! Trochę się bałam, bo skończyłam kurację w październiku, ale wszystko się super goi
Ooo może spróbuje, da sie go kupić w aptece?
Pokażesz zdjęcie tatuaża?
ursaliana jest offline  
Stary 2014-04-09, 16:07   #3369
HelenaTrojańska
Rozeznanie

Cytat:
Nie wiem, ale odsłuchałam bardzo długi wykład o tym, że do trądzikowej cery tylko kremy tłuste, nawilżające zapychają pory i tak dalej. I tak sie stosowałam do tej zasady jakieś phh....5 lat? Dopiero teraz ludzie mnie oświecili :/
Ciekawa opinia...
Tak z ciekawości, od kogo to usłyszałaś?
Stary 2014-04-09, 16:17   #3370
aniiaa123
Raczkowanie

http://allegro.pl/olej-kokosowy-ktc-...112904448.html

co myslicie o takim oleju do wlosow i do ciała ? a moze macie jakis inny ktory polecacie ?
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-04-09, 16:55   #3371
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem, ale odsłuchałam bardzo długi wykład o tym, że do trądzikowej cery tylko kremy tłuste, nawilżające zapychają pory i tak dalej. I tak sie stosowałam do tej zasady jakieś phh....5 lat?
WTF?! Zatkało mnie.

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość

co myslicie o takim oleju do wlosow i do ciała ? a moze macie jakis inny ktory polecacie ?
Cytat:
PO? A jakie on ma właściwości? W sensie czy uważasz, że matuje, nawilża? Moja cera po kuracji (zakładając najbardziej optymistyczny wariant) wróci do przetłuszczania, w takim wypadku twoim zdaniem tez się nada?
I byłabym wdzięczna za podanie składu, bo prawdę mówiąc, to "wygląda" mi na robiony na parafinie, glicerynie, czy czym tam innym.

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Pokażesz zdjęcie tatuaża?
TATUAŻA!TATUAŻA!TATUAŻA!: D
Stary 2014-04-09, 18:39   #3372
Selavie
Rozeznanie

Od dr Tomasza Wasyłyszyna, który leczył mnie dwa lata. Dodam , że w Warszawie uchodzi za gwiazdę dermatologii..
Stary 2014-04-09, 21:56   #3373
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Od dr Tomasza Wasyłyszyna, który leczył mnie dwa lata. Dodam , że w Warszawie uchodzi za gwiazdę dermatologii..
Ah, słyszałam. Że też od razu nie skojarzyłam, że to właśnie on poleca wazelinę na twarz. Koleżanka do niego chodziła, "gwiazda" o ile kojarzę w leczeniu łysienia, natomiast jeśli chodzi o trądzik - bardzo kontrowersyjny, polecał właśnie wazelinę i jakieś preparaty na alkoholu. Osobie również z naczynkową cerą. Dlatego ja zrezygnowałam z pomysłu wizyty u niego.
Stary 2014-04-10, 08:39   #3374
vatanaya
Raczkowanie

sokinky!! pokazuj nam tu tatuaż ale już

co do kremów, ja wczoraj musiałam uporać się z totalnie zatkanymi porami na nosie... zrobiłam to nie peelingiem ale łapkami. nie mogłam patrzeć jak wyłazi mi wszystko bokami. mimo to nie mogę odstawić tłustego kremu bo czuję, że tylko to dobrze mi nawilża te okolice.
co do kremu BB czy ktoś coś dobrego poleci nam tu na lato? to najlepsza opcja, krem krem BB i makijaż gotowy. trochę słabo smarwać się kremem, filtrem, fluidem - za dużo tych warstw....

w poniedziałek mija mi miesiąc. do ust przywykłam ale do tej łuszczącej się skóry wokół nosa i brody i na czole - nie bardzo.
jakiś tam wysyp właśnie miałam ale nie wiem czy to przez miesiączkę, czy przez retinoidy.

wciąż szukam złotego środka na makijaż....
Stary 2014-04-10, 09:36   #3375
HelenaTrojańska
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
sokinky!! pokazuj nam tu tatuaż ale już

co do kremów, ja wczoraj musiałam uporać się z totalnie zatkanymi porami na nosie... zrobiłam to nie peelingiem ale łapkami. nie mogłam patrzeć jak wyłazi mi wszystko bokami. mimo to nie mogę odstawić tłustego kremu bo czuję, że tylko to dobrze mi nawilża te okolice.
co do kremu BB czy ktoś coś dobrego poleci nam tu na lato? to najlepsza opcja, krem krem BB i makijaż gotowy. trochę słabo smarwać się kremem, filtrem, fluidem - za dużo tych warstw....

w poniedziałek mija mi miesiąc. do ust przywykłam ale do tej łuszczącej się skóry wokół nosa i brody i na czole - nie bardzo.
jakiś tam wysyp właśnie miałam ale nie wiem czy to przez miesiączkę, czy przez retinoidy.

wciąż szukam złotego środka na makijaż....
Pocieszę cię, że dla mnie najgorszy był własnie pierwszy miesiąc, może półtora później już lepiej Co do makeupu to ja właśnie testuję pharmaceris kryjący. Kiedyś go w sumie już miałam, ale wiadomo jak zmienia się cera przy izo, wrażenia mam całkiem inne. Nie potrzebuję już takiego krycia jak kiedyś (dlatego dermablend traktuję bardziej jako korektor obecnie), nie podkreśla mi suchości ani włosków i nie daje efektu masi, wręcz się po nim delikatnie świecę
Co do nosa miałam to samo i przyznam się, że brutalnie się ich pozbyłam jak zrobiły się wręcz wystające i nie żałuję, od tamtej pory mam czyściutki nosek
Stary 2014-04-10, 09:49   #3376
sokinky
Raczkowanie

Po, dlatego że nie powinno się go stosować na skórę podrażnioną czy ze stanem zapalnym. Poleciła mi go dermatolog, ponieważ mimo że jestem ponad pół roku po kuracji, to skórę mam mega suchą i podatną na wiatr i mróz. I dlatego parafina mi nie zaszkodziła Jednak dla cer tłustych może nie być najlepszym rozwiązaniem.
Dla mnie najważniejsze jest to, że chroni moją skórę i przede wszystkim sprawia, że jest miękka. W ulotce nawet chyba napisali, że zmniejsza rogowacenie skóry, a tego się bałam gdy skończyłam brać leki. Ma kwas borny i wit. A+E i oceniam, że jest idealny dla mojej wrażliwej skóry

A tatuaż się goi
Stary 2014-04-10, 10:39   #3377
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Po, dlatego że nie powinno się go stosować na skórę podrażnioną czy ze stanem zapalnym. Poleciła mi go dermatolog, ponieważ mimo że jestem ponad pół roku po kuracji, to skórę mam mega suchą i podatną na wiatr i mróz. I dlatego parafina mi nie zaszkodziła Jednak dla cer tłustych może nie być najlepszym rozwiązaniem.
Dla mnie najważniejsze jest to, że chroni moją skórę i przede wszystkim sprawia, że jest miękka. W ulotce nawet chyba napisali, że zmniejsza rogowacenie skóry, a tego się bałam gdy skończyłam brać leki. Ma kwas borny i wit. A+E i oceniam, że jest idealny dla mojej wrażliwej skóry

A tatuaż się goi
To jak sie zagoi to pokaż
A tak pozatym to z cerą wszystko ok?
ursaliana jest offline  
Stary 2014-04-10, 11:48   #3378
sokinky
Raczkowanie

Raz na jakiś czas wyskoczy jakieś maleństwo, ale krostka znika na drugi dzień Są przebarwienia, ale smaruję no-scarem i jest coraz lepiej. Cera nie jest idealna, ale i tak ją uwielbiam po tym co przeszłam w swoim życiu z tą gębą

Włosy wracają do normalności, mniej wypadają, jedwab i oleje też robią swoje Czuję się tak jakbym kuracji nigdy nie przeszła i podobnie jak wiele osób tutaj, zdecydowałabym się na nią jeszcze raz. Wszystkim łykającym życzę cierpliwości, bo naprawdę warto
Stary 2014-04-10, 11:53   #3379
Selavie
Rozeznanie

Jako ciekawostkę dodam, że leczenie u Wasyłyszyna polegało na nakładaniu co wieczór wyżerających skórę maści, robionych w aptece, a kolejny dzień trzeba było siedzieć w wazelinie żeby móc w ogóle zachować mimikę twarzy ( tak bardzo wszystko było wyschnięte). Nie muszę dodawać, że leczenie nie przyniosło efektów.

Ja tymczasem jestem 3 tydzień po zakończeniu kuracji. 3 dni temu zmieniłam krem z Bambino na brzozowy krem Sylveco. Niestety ciągle dostrzegam jakieś drobne krostki - jakby 'zaczopowane' pory. Myślicie że to ciągle efekty po Bambino? W prawdzie już od 3 dni go nie używam, no ale tych drobnych krostek ciągle przybywa.
Stary 2014-04-10, 12:37   #3380
vatanaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Co do nosa miałam to samo i przyznam się, że brutalnie się ich pozbyłam jak zrobiły się wręcz wystające i nie żałuję, od tamtej pory mam czyściutki nosek
czyli to samo co ja zrobiłaś. muszę pomyszkować za kremami BB .

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-04-10 o 12:40
vatanaya jest offline  
Stary 2014-04-10, 13:07   #3381
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Raz na jakiś czas wyskoczy jakieś maleństwo, ale krostka znika na drugi dzień Są przebarwienia, ale smaruję no-scarem i jest coraz lepiej. Cera nie jest idealna, ale i tak ją uwielbiam po tym co przeszłam w swoim życiu z tą gębą

Włosy wracają do normalności, mniej wypadają, jedwab i oleje też robią swoje Czuję się tak jakbym kuracji nigdy nie przeszła i podobnie jak wiele osób tutaj, zdecydowałabym się na nią jeszcze raz. Wszystkim łykającym życzę cierpliwości, bo naprawdę warto
Miło słyszeć taką opinie
Mam nadzieje, że też będe zadowolona, właściwie już jestem, ale co będzie po kuracji...

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Jako ciekawostkę dodam, że leczenie u Wasyłyszyna polegało na nakładaniu co wieczór wyżerających skórę maści, robionych w aptece, a kolejny dzień trzeba było siedzieć w wazelinie żeby móc w ogóle zachować mimikę twarzy ( tak bardzo wszystko było wyschnięte). Nie muszę dodawać, że leczenie nie przyniosło efektów.

Ja tymczasem jestem 3 tydzień po zakończeniu kuracji. 3 dni temu zmieniłam krem z Bambino na brzozowy krem Sylveco. Niestety ciągle dostrzegam jakieś drobne krostki - jakby 'zaczopowane' pory. Myślicie że to ciągle efekty po Bambino? W prawdzie już od 3 dni go nie używam, no ale tych drobnych krostek ciągle przybywa.
Uciekałabym od takiego lekarza
Może jeszcze troszke daj czasu skórze sie zregenerować, a jak to nie przejdzie do dwóch tygodni to bym na twoim miejscu poszła do dermatologa, trzymam kciuki
ursaliana jest offline  
Stary 2014-04-10, 16:35   #3382
Selavie
Rozeznanie

Czy któraś z Was może miała wysypkę na rękach w postaci małych krostek? Obsypało mi całe ręce od łokcia w dół i to w jeden dzień ;/
Stary 2014-04-10, 18:57   #3383
helvetet
Zakorzenienie

pojawił mi się łupież, nizoral nie pomaga.. Kupiłam szampon nawilżający, mam nadzieje, że bedzie lepiej

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-04-10, 19:59   #3384
miow
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość

jeśli chodzi o olej kokosowy, to polecam poszukać nierafinowanego, bo ma lepsze właściwości. jak kupowałam swój, to jeszcze o tym nie wiedziałam i kupiłam rafinowany, który sprawdza się na skórze całkiem dobrze (teraz najpierw tuż po kąpieli smaruje się olejem, potem wycieram i balsam). jeśli chodzi o włosy, to musisz popróbować, bo może puszyć, nie każdemu pasuje.

w poniedziałek idę do dermatologa, to zapytam o te wypadanie włosów. na razie działam sesą 2x w tygodniu + kremowanie na noc raz w tygodniu, staram się też ograniczyć mycie włosów, żeby ich mechanicznie nie uszkadzać. dam znać czy coś pomogło
miow jest offline  
Stary 2014-04-11, 08:52   #3385
vatanaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o olej kokosowy, to polecam poszukać nierafinowanego, bo ma lepsze właściwości. jak kupowałam swój, to jeszcze o tym nie wiedziałam i kupiłam rafinowany, który sprawdza się na skórze całkiem dobrze (teraz najpierw tuż po kąpieli smaruje się olejem, potem wycieram i balsam). jeśli chodzi o włosy, to musisz popróbować, bo może puszyć, nie każdemu pasuje.

w poniedziałek idę do dermatologa, to zapytam o te wypadanie włosów. na razie działam sesą 2x w tygodniu + kremowanie na noc raz w tygodniu, staram się też ograniczyć mycie włosów, żeby ich mechanicznie nie uszkadzać. dam znać czy coś pomogło
ja kupiłam emolium do suchej skóry głowy - weekend będę próbować. ten mam problem z łupieżem i bardzo suchą skórą głowy i włosami. siano straszne.
kremujesz włosy ? czym ? i co to sesa ?

edit: już wiem co to sesa

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-04-11 o 08:56
vatanaya jest offline  
Stary 2014-04-11, 09:37   #3386
miow
Przyczajenie

vatanaya, ciekawe to emolium, jak będę w domu to też sobie sprawię. na razie kremuję isaną balsamem do ciała sheabutter & kakao, wczoraj wypróbowałam isana balsam z mocznikiem 5%.
sesa za to całkiem niedawno uratowała mnie od strasznego wypadania. to były istne cuda, co ona zrobiła z moją głową (przy myciu wypadało mi dosłownie kilka włosów, koniec z włosami na ubraniach, podłodze, krześle, słowem wszędzie, dużo baby hair, rzadsze przetłuszczanie się) ale nie wiem jak poradzi sobie z przesuszonym skalpem, bo wtedy takiego nie miałam.
miow jest offline  
Stary 2014-04-11, 10:36   #3387
vatanaya
Raczkowanie

Cytat:
vatanaya, ciekawe to emolium, jak będę w domu to też sobie sprawię. na razie kremuję isaną balsamem do ciała sheabutter & kakao, wczoraj wypróbowałam isana balsam z mocznikiem 5%.
sesa za to całkiem niedawno uratowała mnie od strasznego wypadania. to były istne cuda, co ona zrobiła z moją głową (przy myciu wypadało mi dosłownie kilka włosów, koniec z włosami na ubraniach, podłodze, krześle, słowem wszędzie, dużo baby hair, rzadsze przetłuszczanie się) ale nie wiem jak poradzi sobie z przesuszonym skalpem, bo wtedy takiego nie miałam.
ale kremujesz głowe??
Stary 2014-04-11, 11:36   #3388
Selavie
Rozeznanie

Jestem trochę zdziwiona tym, że po kuracji skóra reaguje u mnie mocniej niż na jej rozpoczęciu. Wyszuszenie jest niesamowite, skóra głowy łuszczy się cała, wysypka na rękach, na twarzy zaskórniki i krostki. Hardkor. Plus narazie taki, że wielkie dziury (pory) wreszcie zaczęły się zwężać, może własnie stąd ten wysyp zaskórników (?) Dziewczyny po kuracji, czy u Was też skóra reagowała tak ostro po odstawieniu?
Stary 2014-04-11, 12:34   #3389
aniiaa123
Raczkowanie

Cytat:

dziękuje bardzo za odpowiedź, rozglądne sie w takim razie za jakims innym
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-04-11, 12:45   #3390
miow
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
ale kremujesz głowe??
tak nie zauważyłam po tym żadnych skutków ubocznych, ważne jest by wybierać balsamy o prostym składzie (na czytaniu składów się nie znam, więc poszperałam na blogu anwen czy blondhaircare i większość dziewczyn poleca własnie isanę sheabutter i kakao)

a czy jest tu ktoś kto jest już jakiś czas po kuracji? mam na myśli półtorej roku i dłużej? wiem, że to sprawa indywidualna ale jestem ciekawa czy rzeczywiście efekt jest długotrwały.
miow jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości