Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-05-08, 15:51   #3541
marcys255
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Dzięki, miło słyszeć Mam nadzieję że tak będzie.. ale specjalnie wiele osób nie zauważyło żadnej różnicy. Na początku kuracji myślałem że 2-3 miesiące i wszystko zniknie, jak widać muszę jeszcze trochę poczekać
Pewnie że widać,co miesiąc będzie lepiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
maszzwidyyy widać dużą różnicę !! jest super, a zobaczysz będzie jeszcze lepiej

mam od dziś krem nawilżający tradycyjny z fitomedu. jutro napisze jak się sprawdził po pierwszym dniu użytkowania. oczekiwania mam duuuuużżżżeeee
Też jestem ciekawa

Stary 2014-05-08, 21:59   #3542
Gixerka
Przyczajenie

Podzielę sie z wami moją historią!

Z tradzikiem pod różnymi postaciami zmagam sie od 1o lat. Oczywisnie najpierw były różne maści na które wydawałam majątek. Potem przyszedł czas na tetralysal, unidox i mase innych tabletek, które nie za specjalnie pomagały.

Lekarz juz 3 lata temu proponował mi retinoidy jednak wystraszona nieco skutkami ubocznymi nie decydowałam sie na nie.

W zeszłym roku w zimę miałam ogromny wysyp podskórnych bulw na twarzy w okolicy ust, w dolnej części polików. Stwierdziłam, że raz kozie śmierć i zaryzykuję.

Leki zaczęłam brać od stycznia, najpierw 20mg, po dwóch miesiącach przeszłam na 40mg, bo nie było widać żadnych pozytywnych efektów, było wręcz gorzej.

Po 3 miesiącach zaczęło robić sie lepiej, trądzik zanikł zupełnie po 4 miesiacach. Nie miałam ani 1 krostki, buzia jak u niemowlaczka, gładka.. Ach! Niesamowicie mi to poprawiło humor, naprawde czułam sie jakbym pozbyła sie przysłowiowego wrzodu na d*&!@. Świat stał sie piękniejszy. Udało mi sie wygrać tą nierowną walkę.

Teraz mija juz pół roku po zakończeniu leczenia. Do tej pory nie pojawił mi sie żaden niechciany lokator na twarzy, buzia była gładka, promieniała...

Niestety... Chlip chlip. 4 dni temu wyskoczyła mi straszna gruda na środku czoła. Naprawde nie spodziewałam sie tego. Nie dość że pryszcz jest strasznie wielki to pół czoła mam czerwone. Fatalnie sie czuje, bo naprawde chwaliłam sie wszystkim, jak ten cudowny lek uratował mi życie, sprawił, ze zginęły wszystkie moje kompleksy. Teraz moja twarz mówi zupełnie coś innego. Fatalnie sie z tym czuje. Wiem, ze to jest tylko 1 pryszcz, ale jest tak paskudy, że ma wpływ na mój nastrój.

Mam goracą nadzieje, ze to tylko bedzie pojedyńczy przypadek i bedzie mi dane cieszyć sie gładką buzią tak jak wcześniej.

Biorąc te leki oczywiście nie obyło sie bez skutków ubocznych, z niektórymi poradziłam sobie znakomicie, jednak niektóre z nich nadal sie utrzymują.
-> zajady i popękane usta - zaprzyjaźniłam sie z dobrą pomadką ochronna, używałam różnych, bo szybko mi sie kończyły (wg mnie najlepsza była sylveco i oeparol). Na usta stosowałam też DERMOSAN i inne maści (cutibaza, elobaza itp). Zajady miałam prawie od ucha do ucha.
Na zajady najlepsza jest VITAMINA B (compositum)- odkryłam ten sposób dość późno, jednak po tygodniu stosowania dość sprej dawki zajady zginęły na dobre. Potem vit B stosowałam do końca kuracji. Zajady sie nie pojawiły.

-> sucha skóra - jak dla mnie dawały radę DERMOSAN, CUTIBAZA, IWOSTIN rehydrin, nano base. Stosowałam grubą warstwę na noc i naprawde nie miałam strasznych problemów z przesuszem na twarzy.

-> suche włosy - mogłam je myć raz na tydzień. Tak naprawde to nie wiele pomagało, aby były w dobrej formie. Niestety moje włosy są suche do dziś. (nie znalazłam jeszcze idealnego środka, mimo iż stosuje wiele metod i wiele produktów)

-> zwiększone stężenie cholesterolu wystąpiło po kilku miesiącach, jednak teraz jest juz wszystko w porządku.

-> plamy na ramionach, miałam rumień na ramionach gdy choć na sekunde wyszłam na słońce to plamy zmieniały sie na na krwistoczerone, skóra w tym miejsu była bardzo sucha. Wybawieniem na to było mydło BONIDERM - juz po kilku zastosowaniach problem znikł, mydło to stosowałam do końca kuracji na ramiona. Teraz stosuje je na każde miejsce gdzie pojawia mi sie rumień, wysypka. To mydło jest wspaniałe!

Pamiatajcie proszę, aby lek przyjmować zawsze z tłuszczami. Popicie go wodą niestety nie wystaczy, Witamina A musi sie rozpuścić w tłuszczach.

Wiązałam z tym leczeniem naprawde ogromne nadzieje, mam nadzieje ze ten incydent co mam teraz na czole jest tylko jednorazowym przypadkiem, i nadal bede sie cieszyła efektami jakie były niedawno.
Gixerka jest offline  
Stary 2014-05-09, 12:54   #3543
vatanaya
Raczkowanie

fitomed - drugi dzień stosowania, nie musiałam powtarzać nakładania na okolice brody (które w moim przypadku wysuszają się najbardziej) , dopiero po ok 5-6 godzinach nastąpiła ponowna aplikacja. krem ładnie wsiąka, dłużej - ale nie łuszczy się później ani sam krem ani skórki. po nocy miałam poliki i brodę trochę bardziej wysuszone (do tej pory na noc używałam mustelli) ale nie wiem czy to wina zbyt szybkiego położenia się zaraz po aplikacji czy po prostu krem na noc jest niewystarczający dla mnie. jestem zadowolona, cena bardzo dobra, konsystencja też, nie mam wrażenia takiej maski jak po dexerylu, tłustości jak po mustelli - jest w sam raz. nie używałam jeszcze podkładu na ten krem - w weeknd idę na imprezę wiec wypróbuję.
myślę, że będę go używać do końca kuracji z innymi kosmetykami które zawierają filtr i być może jednak z mustella na noc.
no chyba ze coś jeszcze polecicie to znowu polecą pieniądze
ps - no i brak parabenów - czego chcieć więcej?

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-05-09 o 12:55
vatanaya jest offline  
Stary 2014-05-09, 14:52   #3544
Selavie
Rozeznanie

Wizytę u dermatologa mam w środę. Jeśli chodzi o stan sprzed kuracji to zmiany są dużo drobniejsze i nie tak rozległe/głębokie jak były wcześniej, ale za to pojawia się ich więcej. Od 2 miesięcy praktycznie codziennie dochodzi coś nowego. Stare się goją, na ich miejsce od razu wychodzą nowe i tak w kółko. Tak dużej częstotliwości powstawania zmian chyba jeszcze nie miałam - zawsze były wysypy, ale potem był jakiś czas spokoju, teraz wysyp trwa nieprzerwanie 2 miesiące. Fakt, że zmiany są głównie krostkami, a nie bolącymi pryszczami, ale ciągle jednak jest to TRĄDZIK. Jeśli tak zostanie to będę bardzo niezadowolona z kuracji, tym bardziej, że włosy wypadają mi już 4 miesiąc mimo leczenia Biotebalem i Gelacetem.
Stary 2014-05-09, 15:20   #3545
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Wizytę u dermatologa mam w środę. Jeśli chodzi o stan sprzed kuracji to zmiany są dużo drobniejsze i nie tak rozległe/głębokie jak były wcześniej, ale za to pojawia się ich więcej. Od 2 miesięcy praktycznie codziennie dochodzi coś nowego. Stare się goją, na ich miejsce od razu wychodzą nowe i tak w kółko. Tak dużej częstotliwości powstawania zmian chyba jeszcze nie miałam - zawsze były wysypy, ale potem był jakiś czas spokoju, teraz wysyp trwa nieprzerwanie 2 miesiące. Fakt, że zmiany są głównie krostkami, a nie bolącymi pryszczami, ale ciągle jednak jest to TRĄDZIK. Jeśli tak zostanie to będę bardzo niezadowolona z kuracji, tym bardziej, że włosy wypadają mi już 4 miesiąc mimo leczenia Biotebalem i Gelacetem.
A jakie jesz jedzenie? Raczej xdrowo, czy duzo slodyczy, ostrych rzeczy?
Slyszelyscie cos kiedys o oczyszczaniu watroby? Ponoc dobrze dziala tez na cere itp, zastanawiam sie czy sobie zrobic, choc to ponoc nie jest zbyt przyjemne...

ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-09, 15:33   #3546
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Slyszelyscie cos kiedys o oczyszczaniu watroby? Ponoc dobrze dziala tez na cere itp, zastanawiam sie czy sobie zrobic, choc to ponoc nie jest zbyt przyjemne...

na oczyszczanie wątroby ziarna ostropestu plamistego, mam w domu 3 opakowania, bo stwierdziłam, że bede to jesc, ale jednak nie chce mi sie. a powinnam, bo przy kuracji muszę osłaniać wątrobę

mam już 2 tygodnie jednego pryszcza, mam go dosc, troche się zmniejszył, ale nadal wygląda dziwnie. poza tym na dloniach tworzą mi się dziwne zmiany, takie suche miejsca zaczerwienione.. moja dermatolog ma urlop, dopiero od 19 jest w pracy i muszę tyle czekać

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka

Edytowane przez helvetet
Czas edycji: 2014-05-09 o 15:35
helvetet jest offline  
Stary 2014-05-09, 15:38   #3547
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
na oczyszczanie wątroby ziarna ostropestu plamistego, mam w domu 3 opakowania, bo stwierdziłam, że bede to jesc, ale jednak nie chce mi sie. a powinnam, bo przy kuracji muszę osłaniać wątrobę

mam już 2 tygodnie jednego pryszcza, mam go dosc, troche się zmniejszył, ale nadal wygląda dziwnie. poza tym na dloniach tworzą mi się dziwne zmiany, takie suche miejsca zaczerwienione.. moja dermatolog ma urlop, dopiero od 19 jest w pracy i muszę tyle czekać
Nie, ja czytalam o innym sposobie oczyszczania watroby, ze kamienie nawet wychodza
A to na rekach to chyba ma kazdy, smaruj kremem jakims tlustym

ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-09, 20:31   #3548
Selavie
Rozeznanie

Cytat:

Nie jem ostrych rzeczy, bo ich nie cierpię, słodycze w umiarkowanej ilości i raczej niezawierające czekolady. Ogólnie dieta u mnie nie ma żadnego wpływu, przez 1.5 roku byłam na ścisłej diecie na której schudłam 15 kg i w tym czasie trądzik nie uległ żadnemu zmniejszeniu. Nie widzę też zmian w cerze po ewentualnym fastfoodzie czy czymś takim. Przyczyna pewnie leży gdzieś indziej...

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Gixerka, przejmowanie się jednym pryszczem to naprawdę absurd Każdemu człowiekowi na świecie może coś wyskoczyć raz na jakiś czas, więc o ile ten jeden pryszcz nie zamienia się w wysyp na całej twarzy to nic się nie dzieje.
Stary 2014-05-09, 20:56   #3549
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Nie jem ostrych rzeczy, bo ich nie cierpię, słodycze w umiarkowanej ilości i raczej niezawierające czekolady. Ogólnie dieta u mnie nie ma żadnego wpływu, przez 1.5 roku byłam na ścisłej diecie na której schudłam 15 kg i w tym czasie trądzik nie uległ żadnemu zmniejszeniu. Nie widzę też zmian w cerze po ewentualnym fastfoodzie czy czymś takim. Przyczyna pewnie leży gdzieś indziej...

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Gixerka, przejmowanie się jednym pryszczem to naprawdę absurd Każdemu człowiekowi na świecie może coś wyskoczyć raz na jakiś czas, więc o ile ten jeden pryszcz nie zamienia się w wysyp na całej twarzy to nic się nie dzieje.

No to ja już nie mam żadnych pomysłów, jaka może być przyczyna twojego wysypu Koniecznie napisz co ci dermatolog powie
ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-10, 11:24   #3550
allex11
Raczkowanie

nie wiem co mam robić. Włosy wypadają coraz mocniej, jest coraz gorzej. Znowu jestem kłębkiem nerwów. Nikomu nie życzę takich skutków po izo, to jakiś koszmar, który jest nieodwracalny.

chyba pójdę jeszcze raz do dermy, która mnie leczyła izo. Chociaż nie wiem czy to ma sens.
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-10, 11:32   #3551
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
nie wiem co mam robić. Włosy wypadają coraz mocniej, jest coraz gorzej. Znowu jestem kłębkiem nerwów. Nikomu nie życzę takich skutków po izo, to jakiś koszmar, który jest nieodwracalny.

chyba pójdę jeszcze raz do dermy, która mnie leczyła izo. Chociaż nie wiem czy to ma sens.
O ludzie, wspólczuje A może to już nie jest wina izoteko, może warto zrobić badanie krwi Idz do dermatologa, powiedz potem co ci powiedział..
ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-10, 11:44   #3552
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:

a co do tej pory dostawałaś od dermatologa?

co używacie/używałyscie na usta? Skonczył mi się carmex, byłam bardzo zadowolona jeśli chodzi o jego działanie, ale chciałabym też spróbować czegoś innego dostałam w aptece przy kupowaniu leku pomadkę Almirall, ale to średniak dosyć.

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-05-10, 12:36   #3553
Selavie
Rozeznanie

Cytat:

Allex, pociesz się tym, że chociaż wyleczyłaś skórę. Jeśli myślisz, że jest Ci źle to popatrz na mnie - włosy wypadają mi od 4 miesięcy (mimo leczenia tego) plus mam nawrót po zakończeniu kuracji. Tyle przegrać,heh.
Stary 2014-05-10, 19:37   #3554
allex11
Raczkowanie

Cytat:
A może to już nie jest wina izoteko, może warto zrobić badanie krwi Idz do dermatologa, powiedz potem co ci powiedział..
To na pewno jest wina izoteku jeśli nigdy nie miałam problemów z wypadaniem. Możecie się śmiać albo mi nie wierzyć, ale przed kuracją nigdy mi nie wypadł nawet jeden włos z głowy. Nigdy. Teraz sama w to nie wierzę.

Już było tak dobrze, 20 włosów dziennie to nie była dla mnie tragedia. A teraz jest znowu około 100 (tak źle było chyba ponad rok temu).

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
u dermatologa bardzo dawno nie byłam. Ale teraz faktycznie będę musiała iść. Nie wiem tylko czy zrobić to teraz czy po tym jak skończy mi się jantar (dwa dni temu kupiłam tą wcierkę). Zresztą nawet nie łudzę się, ze pomoże. Używam w sumie jej żeby przyśpieszyć porost baby hair.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Allex, pociesz się tym, że chociaż wyleczyłaś skórę.
wiem, nie zapominam o tym . Pocieszam się tym najczęściej jak się da.

+ to rogowacenie mieszkowe na przedramionach też mi nie ustępuje ani trochę, a zbliża się lato niestety.
W ogóle się nie bałam tej kuracji, a jestem chyba jednym z większych pechowców jeśli chodzi o skutki.
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-10, 21:12   #3555
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
T
u dermatologa bardzo dawno nie byłam. Ale teraz faktycznie będę musiała iść. Nie wiem tylko czy zrobić to teraz czy po tym jak skończy mi się jantar (dwa dni temu kupiłam tą wcierkę). Zresztą nawet nie łudzę się, ze pomoże. Używam w sumie jej żeby przyśpieszyć porost baby hair.
jeśli wzięłaś się za wcierki to może spróbuj jeszcze olejku Green Pharmacy ze skrzypem polnym. Obecnie go stosuje, bardziej jako nawilżenie skóry głowy, ale także by zapobiec wypadaniu

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-05-10, 22:33   #3556
allex11
Raczkowanie

Cytat:
jeśli wzięłaś się za wcierki to może spróbuj jeszcze olejku Green Pharmacy ze skrzypem polnym. Obecnie go stosuje, bardziej jako nawilżenie skóry głowy, ale także by zapobiec wypadaniu

używałam tego olejku jakieś parę miesięcy temu, oczywiście niestety nic nie dał

najgorsze jest właśnie to, że tego wypadania "poizotekowego" nie da się zahamować, nic nie działa (przynajmniej u mnie). Jeśli włosy wypadają z powodu braku witamin, osłabienia organizmu czy innych mniej poważnych przyczyn to pewnie da się to wypadanie zahamować, a w tym przypadku to walka z wiatrakami. Właśnie skończyłam brać też Silicę 3 miesiące- efekty widać właśnie w postaci wypadania włosów garściami znowu.
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-11, 00:19   #3557
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
używałam tego olejku jakieś parę miesięcy temu, oczywiście niestety nic nie dał

najgorsze jest właśnie to, że tego wypadania "poizotekowego" nie da się zahamować, nic nie działa (przynajmniej u mnie). Jeśli włosy wypadają z powodu braku witamin, osłabienia organizmu czy innych mniej poważnych przyczyn to pewnie da się to wypadanie zahamować, a w tym przypadku to walka z wiatrakami. Właśnie skończyłam brać też Silicę 3 miesiące- efekty widać właśnie w postaci wypadania włosów garściami znowu.
bardzo mi Ciebie szkoda według mnie idź do dermatologa, nie czekaj na efekty Jantara, ewentualnie będziesz go stosować jako uzupełnieniego tego co dostaniesz od lekarza. Szukaj preparatów z największą dawką biotyny najlepiej (biotebal 5), te wszystkie belissy mają jej znikome ilości, a tak na prawdę to przy wypadaniu włosów ona odgrywa dużą rolę.

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-05-11, 11:39   #3558
allex11
Raczkowanie

Cytat:
bardzo mi Ciebie szkoda według mnie idź do dermatologa, nie czekaj na efekty Jantara, ewentualnie będziesz go stosować jako uzupełnieniego tego co dostaniesz od lekarza. Szukaj preparatów z największą dawką biotyny najlepiej (biotebal 5), te wszystkie belissy mają jej znikome ilości, a tak na prawdę to przy wypadaniu włosów ona odgrywa dużą rolę.
teraz mam strasznie dużo na głowie, ale muszę znaleźć czas żeby się przejść do tego dermatologa ale zastanawiam się czy iść do dermy, która leczyła mnie izo czy do zupełnie innego (z tym, że będę długo czekała na wizytę pewnie). Boję się, że derma od izo znowu mi powie, że włosy wypadają przez wiosnę, że 100 włosów dziennie jest ok, ble ble ble. To mi na pewno nie pomoże.
Biotebal łykałam jakoś krótko po zakończeniu kuracji i rezultatów w sumie nie było
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-11, 19:09   #3559
vatanaya
Raczkowanie

Cytat:

co używacie/używałyscie na usta? Skonczył mi się carmex, byłam bardzo zadowolona jeśli chodzi o jego działanie, ale chciałabym też spróbować czegoś innego dostałam w aptece przy kupowaniu leku pomadkę Almirall, ale to średniak dosyć.
będę monotematyczna: alanan plus
Stary 2014-05-12, 16:10   #3560
aniiaa123
Raczkowanie

dziewczyny czy ktoraś z was uzywała Aplicort E na włosy ??

u mnie jeszcze 5 tabletek i koniec kuracji !
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-05-12, 16:56   #3561
ursaliana
Rozeznanie

Hej
Ja wczoraj zjadłam ostatnią tabletke
ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-12, 20:40   #3562
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ktoraś z was uzywała Aplicort E na włosy ??

u mnie jeszcze 5 tabletek i koniec kuracji !
ja miałam używać, ale w końcu tego wtedy nie kupiłam bo nie miałam kasy (kosztuje chyba około 70 zł jeśli dobrze pamiętam). Może teraz by się ten lek przydał i trochę pomógł...

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Hej
gratki, powodzenia na nowej drodze życia
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-12, 21:35   #3563
HelenaTrojańska
Rozeznanie

Cytat:
Hej
Powodzenia
Ja to się cieszyć nie będę chyba na ostatnią tabletkę
Strasznie się tego boję. Gdyby te tabletki tak nie obciążały organizmu i nie byłoby przeciwwskazań do brania ich ciągle-szła bym w to w ciemno!
Mija mi właśnie 4miesiąc. Buzia czysta, ale 'zorana', nierówna. Jakiś specjalnych skutków ubocznych nie odczuwam, ot takie standardowe (suche usta, oczy). Martwi mnie tłuszczący się nos, no ale...
Derm przewiduje jeszcze 3miesiące. Zakończenia kuracji boję się tak samo jak bałam się rozpoczęcia.
Stary 2014-05-13, 11:24   #3564
marcys255
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Powodzenia
Strasznie się tego boję. Gdyby te tabletki tak nie obciążały organizmu i nie byłoby przeciwwskazań do brania ich ciągle-szła bym w to w ciemno!
Mija mi właśnie 4miesiąc. Buzia czysta, ale 'zorana', nierówna. Jakiś specjalnych skutków ubocznych nie odczuwam, ot takie standardowe (suche usta, oczy). Martwi mnie tłuszczący się nos, no ale...
Derm przewiduje jeszcze 3miesiące. Zakończenia kuracji boję się tak samo jak bałam się rozpoczęcia.
Oj tak ja kończfm z początkiem lipca i boję się jak to będzie,czy nie wróci wszystko:-o

Stary 2014-05-13, 14:48   #3565
aniiaa123
Raczkowanie

Cytat:
ja miałam używać, ale w końcu tego wtedy nie kupiłam bo nie miałam kasy (kosztuje chyba około 70 zł jeśli dobrze pamiętam). Może teraz by się ten lek przydał i trochę pomógł...

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

ja chyba spróbuje bo czytałam dobre opinie na temat tego
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-05-13, 15:21   #3566
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
ja chyba spróbuje bo czytałam dobre opinie na temat tego
jeśli spróbujesz to jak koniecznie znać jak się sprawdza . Może sama się zdecyduję, zrobię wszystko żeby te włosy mniej wypadały (przynajmniej tak jak 2 miesiące temu).
allex11 jest offline  
Stary 2014-05-13, 16:08   #3567
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:

Dzieki

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Powodzenia
Też właśnie, z jednej strony sie ciesze, że to już koniec, a z drugiej sie boje, że problem wróci ale tego nikt nie wie
ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-13, 17:21   #3568
helvetet
Zakorzenienie

dziewczyny, będzie dobrze

kierowca 12.11.2014
25.04.2015

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-05-13, 19:32   #3569
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
dziewczyny, będzie dobrze
No mam nadzieje
ursaliana jest offline  
Stary 2014-05-14, 12:09   #3570
vatanaya
Raczkowanie

Cytat:
No mam nadzieje
kto jej nie ma

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości