Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-08, 20:14   #331
Lacturia
Wtajemniczenie

GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kochana, ja jestem na diecie teraz, ale ulozonej przez dietetyka, jakiej zbalansowanej. I chudne i to duzo, pomimo brania akne.

A dawke mam 40mg dziennie, co tez wydawalo mi sie ze to duzo jak czytalam po ile biora inni. No nic, szybciej bedziemy juz po kuracji.

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline  
Stary 2012-09-08, 21:24   #332
Ewelin4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Kochana, ja jestem na diecie teraz, ale ulozonej przez dietetyka, jakiej zbalansowanej. I chudne i to duzo, pomimo brania akne.

A dawke mam 40mg dziennie, co tez wydawalo mi sie ze to duzo jak czytalam po ile biora inni. No nic, szybciej bedziemy juz po kuracji.
To w takim razie też się wybiorę do dietetyka.
Co do diety Dukana jestem osobą, której akurat ona służy. Byłam już raz na "dukanie" jakieś 5 mies. oczywiście nie trzymałam się jej kurczowo i schudłam dużo. Wcześniej jadłam syf, włączając chipsy, czekoladę, coca colę, smażone, pikantne itd. Po takiej kuracji miałam problemy z trzustką, codziennymi wzdęciami i dukan mnie oczyścił

40mg a 60mg to różnica , a naprawdę nie jestem aż taka otyła
Ewelin4 jest offline  
Stary 2012-09-08, 21:35   #333
anu
Raczkowanie

Hej! Chciałam się dołączyć jako nowa aknenorminka.

Biorę już 20 dni, jestem na dawce 20 mg na dzień (ważę 52-53 kg). Mam brać pół roku, nie wiem, czy dawka będzie zwiększana, pewnie tak...
Pierwszy skutek uboczny, który zauważyłam, to przesuszone usta i zwiększone pragnienie. Potem doszła wrażliwość skóry twarzy. Od 10 dni mniej więcej mam też bardzo suchą skórę, najpierw zaczęła schodzić (głównie w okolicach nosa i ust, bo dużo kicham), teraz jest trochę lepiej, bo atakuję kremami, ale za to nawet w ciągu dnia się robi bardzo przesuszona, taki dyskomfort czuję.
Syfy nowe nie wyskakują, chyba że sama coś majstruję przy zaskórnikach

Na noc smaruję usta balsamem nuxe, w ciągu dnia różnymi mazidłami (avene, eos, jakiś no name, carmex gdzieś posiałam). Do nawilżania skóry używam żelu aloesowego + kwas hialuronowy, na to rano Uriage Tolederm (polecam!) i filtr 50+ Uriage Hyseac, a wieczorem serum It's Skin z witaminą C i samorobiony krem z olejem z wiesiołka i innymi dobrociami. W sumie najlepiej robi mi ten Tolederm, ale i tak najlepiej, żebym powtarzała aplikację w ciągu dnia.

Najbardziej spędza mi sen z powiek wizja niemal stuprocentowo pewnego pękania i zapalenia ust :/ (zwłaszcza że idę na wesele niedługo) i teratogenność. Wychodzę za mąż za rok i kurde, chciałabym mieć dziecko ;p ale pewnie będę się bała nawet i rok po odstawieniu próbować.
anu jest offline  
Stary 2012-09-12, 14:11   #334
Ewelin4
Przyczajenie

Zrobiłam dzisiaj badania na cholesterol i trojglicerydy zgodnie z zaleceniem lekarza i byłam w szoku, wiedziałam, że Aknenormin podniesie mi to, ale, żeby aż tak.?
Mianowicie:
Cholesterol całk. 278,0 mg% (norma 150-230mg%)
Trojglicerydy 152,4 mg% (norma 40-140mg%)

Co zrobić, żeby to obniżyć? Co wy robicie?
Ewelin4 jest offline  
Stary 2012-09-12, 14:14   #335
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj badania na cholesterol i trojglicerydy zgodnie z zaleceniem lekarza i byłam w szoku, wiedziałam, że Aknenormin podniesie mi to, ale, żeby aż tak.?
Mianowicie:

A od kiedy bierzesz leki? Zazwyczaj na początku wzrasta a potem się normuje. Ale cholesterol masz strasznie wysoki! Jak najszybciej do lekarza prowadzącego... Zmniejszy Ci dawkę, albo w najgorszym wypadku będziesz musiała odstawić retinoidy.
Stary 2012-09-12, 14:41   #336
circuela
Raczkowanie

Ja od samego początku mam takie wyniki. Za każdym razem mam ponad 250
Ale nie musiałam przerywać leczenia. Na początku tylko miałam zmniejszoną dawkę z 40 do 30mg i muszę jeść omega-3 3x dziennie

W końcu nie mam 60 lat żeby to było jakieś bardzo niebezpieczne

Aha , jeszcze oczywiście dieta ale u mnie nic to nie dało

Edytowane przez circuela
Czas edycji: 2012-09-12 o 14:43 Powód: dopiski
circuela jest offline  
Stary 2012-09-12, 19:06   #337
Ewelin4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
A od kiedy bierzesz leki? Zazwyczaj na początku wzrasta a potem się normuje. Ale cholesterol masz strasznie wysoki! Jak najszybciej do lekarza prowadzącego... Zmniejszy Ci dawkę, albo w najgorszym wypadku będziesz musiała odstawić retinoidy.
Leki biorę od 23 lipca tylko, że mam dawkę 40/60/60/40. Trochę schudłam to może mi zmniejszy. Próbowałam brać omegę 3, ale mam takie odruchy wymiotne po niej i poza tym strasznie mi się odbija rybami. Może po prostu są jakieś lepsze i gorsze omegi 3?

Co do odstawienia retinoidów - w życiu . Moja skóra jest taka piękna i to po tak krótkim czasie. Wiadomo pojedynczo sie pokazują, ale to nie jest to co kiedyś.
Jeszcze jedno pytanie. Co jeśli to ciagle wyciskam?:/

Edytowane przez Ewelin4
Czas edycji: 2012-09-12 o 19:23
Ewelin4 jest offline  
Stary 2012-09-12, 19:35   #338
circuela
Raczkowanie

Tak dokładnie to nie biorę typowej omegi-3 tylko Iskial (olej z wątroby rekina)- kapsułki mniej więcej wielkości aknenorminu
Nic mi się rybami nie odbijało
circuela jest offline  
Stary 2012-09-12, 20:04   #339
Lacturia
Wtajemniczenie

Jezu, ja mam takie okropne wulkany jakich nigdy nie mialam wczesniej... Kiedy to zejdzie?

W dodatku jestem glupia i niestety musialam sie tego dotknac... To bylo silniejsze ode mnie plus te wulkany bolaaaaly strasznie :/

Plus zaskorniki sa bardziej widoczne niz wczesniej. Ehh

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Lacturia jest offline  
Stary 2012-09-12, 21:18   #340
Visez
Zakorzenienie

Jak wyciskacie to poza przebarwieniami pozostaną za☠☠☠iste dziuryy i ogólnie zaorana skóra
Stary 2012-09-12, 21:37   #341
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Jezu, ja mam takie okropne wulkany jakich nigdy nie mialam wczesniej... Kiedy to zejdzie?

W dodatku jestem glupia i niestety musialam sie tego dotknac... To bylo silniejsze ode mnie plus te wulkany bolaaaaly strasznie :/

Plus zaskorniki sa bardziej widoczne niz wczesniej. Ehh
Jezeli jestes na Acne to nie bierz sie za zadne wyciskanie, powinno samo zejsc a wyciskajac tylko narobisz sobie blizn, ktore pozniej beda nie do usuniecia.

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline  
Stary 2012-09-12, 22:58   #342
Lacturia
Wtajemniczenie

No, wiem. Obiecuje sobie ze to byl ostatni raz.

Lacturia jest offline  
Stary 2012-09-12, 23:01   #343
Ewelin4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Jak wyciskacie to poza przebarwieniami pozostaną za☠☠☠iste dziuryy i ogólnie zaorana skóra
o kurcze...już nie będę...
Nawet kwasy potem nie pomogą??

Edytowane przez Ewelin4
Czas edycji: 2012-09-12 o 23:04
Ewelin4 jest offline  
Stary 2012-09-13, 00:38   #344
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
o kurcze...już nie będę...
Nawet kwasy potem nie pomogą??
Na pewno nie w 100%
Stary 2012-09-13, 12:14   #345
organizm
Zakorzenienie

Cytat:
Mianowicie:

Moja dermatolog mówiła że trójglicerydy są gorsze i bardziej niebezpieczne. Ja też mam zbyt wysoki cholesterol (260) i powiedziała że mam się nie martwić. U młodych kobiet które miesiączkują nie powinien sprawiać zagrożenia. Najważniejsze żeby nie rósł dalej.

organizm jest offline  
Stary 2012-09-13, 22:03   #346
tulipanowapanienka
Raczkowanie

Powiem Wam szczerze, że jestem zdziwiona, że w ogóle możecie wyciskać. Moja pierwsza i ostatnia próba wyciskania skończyła się tym, że oprócz pryszcza z twarzy zniknęła mi znaczna część naskórka i przez kolejne parę dni chodziłam z ranką na buzi. Pryszcz pewnie by zniknął po 2 dniach, no więc to była moja kara za wyciskanie ;p.
tulipanowapanienka jest offline  
Stary 2012-09-13, 22:56   #347
Lacturia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Powiem Wam szczerze, że jestem zdziwiona, że w ogóle możecie wyciskać. Moja pierwsza i ostatnia próba wyciskania skończyła się tym, że oprócz pryszcza z twarzy zniknęła mi znaczna część naskórka i przez kolejne parę dni chodziłam z ranką na buzi. Pryszcz pewnie by zniknął po 2 dniach, no więc to była moja kara za wyciskanie ;p.
Ja mowiąc szczerze w ogole nie mam suchej skory na buzi, pomijajac okolice oczu i ust.

Lacturia jest offline  
Stary 2012-09-14, 09:26   #348
tulipanowapanienka
Raczkowanie

Cytat:
Ja mowiąc szczerze w ogole nie mam suchej skory na buzi, pomijajac okolice oczu i ust.
Ja również nie mam, po prostu skóra zrobiła mi się wrażliwa i podatna na zranienia.
tulipanowapanienka jest offline  
Stary 2012-09-15, 17:27   #349
anu
Raczkowanie

Hm, mnie po jednym wyciskaniu został ślad. Potem dobrałam się do zaskórników, które zmieniły się w drobne wypryski i znikły, ale z jednego wyrósł regularny pryszcz - nie wyciskam go, ale jest już na mojej twarzy tydzień i zamienia się powoli w taką nieciekawą gulkę, która wygląda, jakby dobrze się już zadomowiła na twarzy

nigdy nie miałam pryszcza, który znikłby w dwa dni

Skórę mam dość suchą, ale jest już lepiej. Biorę 4 tygodnie, 20 mg. W środę idę na morfologię zobaczyć co tam w trójglicerydach piszczy
anu jest offline  
Stary 2012-09-15, 17:33   #350
malaga20
Raczkowanie

ja nie wyciskam takich "niedojrzalych", ale jak mam wielka rope na wierzchu, to nie wyjde tak o ludzi, no way;/ a blizn nie mam, to chyba zalezy czy skora a blizny jest podatna.. i prawda,ze jak wyciskalam zaskorniki i a bardzo potarlam jakby, to od razu naskorek sie zdzieral i strupy sie tworzyly;/ ale jak takie wielkie dojrzale pryszcze wyciskam, jest ok, inaczej chilerstwo w ogle sie nie goi;///
malaga20 jest offline  
Stary 2012-09-16, 11:18   #351
Lacturia
Wtajemniczenie

Powiem wam, ze mi tez sie wydaje ze nie zostanie slad po tym czyms, chociaz z gojeniem sie patrzac na brzuch nie mam problemu, za to bliznowce mi sie robia nieciekawe ;/ Moja blizna na brzuchu jest koloidalna, wiec sadze ze i inne by byly.

Natomiast szczerze jakbym nie wycisnela czasami tej ropy, to mysle ze nigdy by mi sie to nie zagoiło Strasznie dlugo mi schodza te powtory...

Lacturia jest offline  
Stary 2012-09-16, 16:24   #352
weronika7
Wtajemniczenie

Hej dziewczyny, można dołączyć? Biorę Aknenormin od 16 dni, 20mg dziennie. Parę dni temu zaczął mi się wysyp Wiem, że to normalne i że tak jest podczas prawie każdej kuracji, ale jak myślicie, ile to może potrwać? Jak było w Waszym przypadku? Cieszę się, że któraś z Was napisała o tym, żeby nie wyciskać, bo później są blizny i poorana skóra, mam nadzieję, że dzięki temu odzwyczaję się od tego paskudnego nawyku
Stary 2012-09-16, 17:41   #353
circuela
Raczkowanie

Hejka
Długość wysypu u każdego może być inna. Zależy ile tego dziadostwa siedzi pod skórą.. U mnie to był taki "mini wysyp" na brodzie i przeszedł jakoś po 2 tyg.

Powodzenia
circuela jest offline  
Stary 2012-09-17, 14:57   #354
Maybelline1990
Raczkowanie

Cześć wszystkim Stosuję Izotek od 12 września, tak więc dzisiaj 6 dzień Przyjmuję 40mg dziennie (2 tabletki po 20mg, po jednej rano i wieczorem). Wiek - 22 lata, waga - 52kg, wzrost - 172cm. Sytuacja średnia, nie mam wielkich bąbli, raczej małe pryszcze, ale za to pełno malutkich podskórnych zaskórników! Z trądzikiem zmagam się już jakieś 8 lat, najbardziej przeszkadza mi przetłuszczająca się cera.
Jeśli chodzi o skutki uboczne, to już w drugim dniu bardzo chciało mi się pić. Wczoraj obudziłam się z zajadami na ustach, a dzisiaj już całe usta suche i powoli zaczyna schodzić skóra z buzi... W dodatku idę dzisiaj do dentysty i zajady są mi nie na rękę, ale mimo to bardzo się cieszę, że wreszcie się zdecydowałam

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez weronika7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, można dołączyć? Biorę Aknenormin od 16 dni, 20mg dziennie. Parę dni temu zaczął mi się wysyp Wiem, że to normalne i że tak jest podczas prawie każdej kuracji, ale jak myślicie, ile to może potrwać? Jak było w Waszym przypadku? Cieszę się, że któraś z Was napisała o tym, żeby nie wyciskać, bo później są blizny i poorana skóra, mam nadzieję, że dzięki temu odzwyczaję się od tego paskudnego nawyku
Jestem ciekawa kiedy u mnie się zacznie... Boję się, że ta cała podskórna kaszka będzie chciała wyjść na wierzch!

Edytowane przez Maybelline1990
Czas edycji: 2012-09-17 o 14:56
Maybelline1990 jest offline  
Stary 2012-09-17, 19:07   #355
trafficjam
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maybelline1990 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa kiedy u mnie się zacznie... Boję się, że ta cała podskórna kaszka będzie chciała wyjść na wierzch!
u mnie 10 dzień po 30 mg. mniej więcej od początku zaczął się wysyp, spotęgowany zapewne zbliżającym się okresem ;c. też własnie mam całą twarz w zaskórnikach zamkniętych i niestety, ale większość przechodzi w stan zapalny z białymi końcówkami. reszta też jest jakoś bardziej 'na wierzchu' i w związku z tym bardziej widoczna , fuuu.

marze, żeby już minęły 2 miesiące i wszytsko schodziło. ;(
trafficjam jest offline  
Stary 2012-09-18, 18:16   #356
malaga20
Raczkowanie

ja biore juz 58 dni i policzki ciagle cale w pryszczach, ktore jak na zlosc kompletnie nie chca zejsc, smarowalam juz mascia ichtiolowa, zinerytem, madcia cynkowa i roznymi innymi, a one uparcie siedza;////
malaga20 jest offline  
Stary 2012-09-19, 09:15   #357
anu
Raczkowanie

u mnie wysypu jako takiego jeszcze nie ma, ale mam całe policzki w zaskórnikach zamkniętych i kiedyś, jakoś będzie musiało to zejść

a pryszcz, który zrobił się dwa tygodnie temu i którego bohatersko nie wycisnęłam dalej siedzi, dalej boli
anu jest offline  
Stary 2012-09-19, 09:43   #358
bycFIT
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
u mnie wysypu jako takiego jeszcze nie ma, ale mam całe policzki w zaskórnikach zamkniętych i kiedyś, jakoś będzie musiało to zejść

a pryszcz, który zrobił się dwa tygodnie temu i którego bohatersko nie wycisnęłam dalej siedzi, dalej boli
Ja miałam/ mam podobnie, całe policzki zanieczyszczone i tzw. 'kaszka'. Niestety podczas brania izoteku wszystko wychodzi mi na wierzch w postaci ropnych pryszczy, ale z drugiej strony się cieszę, bo to znaczy że skóra się oczyszcza. Jestem teraz na około 60 dniu kuracji, od jakiegoś tygodnia mam podniesioną dawkę do 50 mg na dobę i dopiero teraz widzę znaczną poprawę Już mało co mi wyskakuje i skóra z każdym dniem robi się coraz gładsza. Mam też wrażenie że czerwone przebarwienia, które mi zostają po tych wypryskach bledną i zmniejszają się, ale samej ciężko mi to ocenić. Nie wyciskam niczego i widzę, że 'dziury' w skórze mi się nie robią, a jednak same przebarwienia są chyba łatwiejsze do usunięcia później, prawda?

Cel: zmniejszam obwody, nie przejmuję się cyferkami na wadze
bycFIT jest offline  
Stary 2012-09-19, 10:40   #359
Visez
Zakorzenienie

Ja za 19 dni kończę 7miesięczną kurację
Stary 2012-09-19, 11:26   #360
Maybelline1990
Raczkowanie

8 dzień. Na razie skóra się nie pogarsza, wręcz przeciwnie, mam wrażenie że wszystko schodzi i staje się gładsza. Aż mnie to dziwi. Mimo wszystko czekam na wysyp...
Maybelline1990 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości