Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-10-10, 22:25   #4201
ursaliana
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za odp A jeszcze mam pytanie, może głupie ale co tam. Te naczyńka jak sie usuwa to one od razu znikają, po zabiegu ich już poprostu nie ma
Ja najprawdopodobniej będe miała ten zabieg robiony a NFZ, więc za free
ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-11, 11:10   #4202
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rekonwalescencję po zabiegu to tak jak powiedział mi lekarz, trwała ona tydzień. Tyle czasu zajęło aby zeszła całkowicie opuchlizna z twarzy.
Czyli że tydzień urlopu trzeba wziąć po każdym zabiegu? W takim razie muszę oszczędzać wolne dni.
U mnie też na pewno potrzeba byłoby kilku zabiegów. Za 3-4 zabiegi wyszłoby koło 2.000 zł?

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Ja najprawdopodobniej będe miała ten zabieg robiony a NFZ, więc za free
Jak?
Stary 2014-10-11, 11:46   #4203
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Czyli że tydzień urlopu trzeba wziąć po każdym zabiegu? W takim razie muszę oszczędzać wolne dni.
U mnie też na pewno potrzeba byłoby kilku zabiegów. Za 3-4 zabiegi wyszłoby koło 2.000 zł?

Jak?
Cały czas chodze do dermy na NFZ i tam też robi ten zabieg
ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-11, 19:13   #4204
Selavie
Rozeznanie

W mojej klinice jest 600 zł za zabieg, ale wydaje mi się, że to najwyższa kwota na warszawskim rynku. Teoretycznie na początku powinny pojawiać się małe strupki, a potem naczynko znika. Nie mogę jednak z doświadczenia powiedzieć jak to jest z tym znikaniem, bo jak wspominałam na mojej cerze jest tyle przebarwień, że ja praktycznie nie dostrzegam tych naczynek. Lekarz polecił mi laser żebym nie dostała trądziku różowatego, więc tylko prozdrowotnie. Estetyka tych naczynek nigdy mi nie przeszkadzała, nawet nie widziałam że mam naczynową cerę dopóki po izoteku lekarz mi tego nie powiedział

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

KrólowaŻurawin czyli u Ciebie problem to głównie zaskórniki? U mnie właśnie jest identycznie, już pół roku leczę się zewnętrznie, ale od jakichs 3 miesięcy wszystko stanęło w miejscu.
Stary 2014-10-11, 21:00   #4205
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Nie mogę jednak z doświadczenia powiedzieć jak to jest z tym znikaniem, bo jak wspominałam na mojej cerze jest tyle przebarwień, że ja praktycznie nie dostrzegam tych naczynek. Lekarz polecił mi laser żebym nie dostała trądziku różowatego, więc tylko prozdrowotnie. Estetyka tych naczynek nigdy mi nie przeszkadzała, nawet nie widziałam że mam naczynową cerę dopóki po izoteku lekarz mi tego nie powiedział
Mhm... Mówisz, że laserowe zamknięcie naczynek powstrzymuje pojawienie się trądziku różowatego? Powinnam się więc zorientować w tej kwestii, bo u mnie naczynka jednak widać, chciałam je usunąć, bo mnie dodatkowo wkurzają (poza bliznami i przebarwieniami). Nie zdawałam sobie jednak sprawy, że może to zapobiec trądzikowi różowatemu, a niestety chyba jestem na niego narażona. Dzięki serdecznie.

Możesz jeszcze raz potwierdzić ten czas "po" zabiegu? Trzeba wziąć jakiś tydzień wolnego?
Stary 2014-10-11, 23:15   #4206
krolowa zurawin
Zadomowienie

Selavie u mnie problem to tylko zaskórniki + właśnie te rany które mi się robią... od czasu zakończenia Izoteku(a pewnie od jakiegoś 4 miesiąca jego brania) nie miałam żadnego dużego pryszcza,no może jednego... ale ale właśnie te moje rany,moja jasna cera,ślady po wszystkim i mimo że niby same zaskórniki to nie wygląda to dobrze ;/
testuje od dzisiaj nowość,dam znać za jakiś czas
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2014-10-12, 08:09   #4207
Selavie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Selavie u mnie problem to tylko zaskórniki + właśnie te rany które mi się robią... od czasu zakończenia Izoteku(a pewnie od jakiegoś 4 miesiąca jego brania) nie miałam żadnego dużego pryszcza,no może jednego... ale ale właśnie te moje rany,moja jasna cera,ślady po wszystkim i mimo że niby same zaskórniki to nie wygląda to dobrze ;/
testuje od dzisiaj nowość,dam znać za jakiś czas
No to u mnie sytuacja identyczna z tym, że nie mam tych ranek. Tak samo jest też z suchą skórą, moja jest non stop wyschnięta na wiór i tylko jeden krem daje rade, reszta spływa jak woda. Zauważyłam, ze nadal mówisz o trądziku u siebie, mój dermatolog powiedział, że same zaskórniki to już nie jest trądzik ( i dlatego mogę korzystać z laserów). A jakie do tej pory leki przetestowałaś po Izoteku? U mnie było Clindacne, Duac i Acnatak, z tym że najlepiej zadziałało to pierwsze. Po Duacu i Acnataku nie było już większych różnic. Teraz jakiś zaskórnik pojawia się mniej więcej co drugi dzień.

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-10-12 o 08:16
Selavie jest offline  
Stary 2014-10-12, 15:27   #4208
krolowa zurawin
Zadomowienie

po Izoteku stosowałam Duac i Skinoren efekty raczej marne,teraz zaczynam zabawę w kwasy... wydaję mi się,że moimi największymi problemami są właśnie te rany,przesuszona skóra i fakt... że nawet jak uda mi się osiągnąć w miarę dobry stan cery to nie umiem go utrzymać przez dłuższy czas,coś mi się wydaję,że albo hormony albo jakaś bakteria/gronkowiec czy coś...
Idę w środę do dermatologa,zobaczymy co mi powie
Stary 2014-10-12, 15:57   #4209
Selavie
Rozeznanie

Dziewczyny, ja jeszcze raz chciałabym Was zapytać o alergię na szampon. Próbuje w necie znaleźć informacje, ale prawie nic nie ma. Od jakichś 2 tygodni wychodzą mi ropne krostki na linii włosów, za uszami i na szyi. Zastanawiam się czy to nawrót trądziku czy może właśnie alergia na szampon - ze względu na miejsca w których pojawiły się te wypryski. Są inne niż zmiany które miałam przed i po izoteku - te są zaczerwienione i ropne. Jak myślicie czy są duże szanse że to alergia? Nowy szampon prowadziłam miesiąc temu (Yves Rocher z malwą) zużyłam 3/4 opakowania, wypryski zaczęly się pojawiać po jakichś 2 tygodniach. Przepraszam, że znowu męczę tym tematem ale dziś dostałam lekkiej paniki, ze to może być nawrót...

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-10-12 o 15:59
Selavie jest offline  
Stary 2014-10-12, 21:32   #4210
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny, ja jeszcze raz chciałabym Was zapytać o alergię na szampon. Próbuje w necie znaleźć informacje, ale prawie nic nie ma. Od jakichś 2 tygodni wychodzą mi ropne krostki na linii włosów, za uszami i na szyi. Zastanawiam się czy to nawrót trądziku czy może właśnie alergia na szampon - ze względu na miejsca w których pojawiły się te wypryski. Są inne niż zmiany które miałam przed i po izoteku - te są zaczerwienione i ropne. Jak myślicie czy są duże szanse że to alergia? Nowy szampon prowadziłam miesiąc temu (Yves Rocher z malwą) zużyłam 3/4 opakowania, wypryski zaczęly się pojawiać po jakichś 2 tygodniach. Przepraszam, że znowu męczę tym tematem ale dziś dostałam lekkiej paniki, ze to może być nawrót...
Może odstaw go na jakiś czas. Też kiedyś coś takiego miałam, ale to już dawno i jakoś specjalnie sie tym nie przejęłam z tego co pamiętam
ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-13, 17:43   #4211
gestapo
Raczkowanie

dziewczyny co myślicie o stosowaniu pantenolu zamiast kremu do twarzy? kompletnie nie mogę poradzić sobie z podrażnieniem, pieczeniem, ściągnięciem i potwornie bolącym czerwienieniem twarzy!! próbowałam już Cetaphilu DA, serum Bioliq, kremu Dexeryl, oleju kokosowego, kremu Bambino, "rybek" Gal i już nie pamiętam czego jeszcze. na dłuższą metę nic się nie sprawdziło
jestem tym wykończona. boję się wyjść z domu, bo wiem, że w każdej chwili mogę zrobić się cała czerwona, twarz będzie piekła i aż pulsowała. to jest okropne!!
trądzik zniknął już całkowicie, nic mi nie wyskakuje, a nie mogę się tym cieszyć, bo ból jest potworny. już tracę na to siłę
niedługo zaczynam praktyki potrzebne do szkoły i nie wyobrażam sobie, że dopadnie mnie to w trakcie pracy! rozważam nawet zawieszenie szkoły do przyszłego roku!!!
gestapo jest offline  
Stary 2014-10-13, 18:17   #4212
sskers
batonik

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
dziewczyny co myślicie o stosowaniu pantenolu zamiast kremu do twarzy? kompletnie nie mogę poradzić sobie z podrażnieniem, pieczeniem, ściągnięciem i potwornie bolącym czerwienieniem twarzy!! próbowałam już Cetaphilu DA, serum Bioliq, kremu Dexeryl, oleju kokosowego, kremu Bambino, "rybek" Gal i już nie pamiętam czego jeszcze. na dłuższą metę nic się nie sprawdziło
jestem tym wykończona. boję się wyjść z domu, bo wiem, że w każdej chwili mogę zrobić się cała czerwona, twarz będzie piekła i aż pulsowała. to jest okropne!!
trądzik zniknął już całkowicie, nic mi nie wyskakuje, a nie mogę się tym cieszyć, bo ból jest potworny. już tracę na to siłę
niedługo zaczynam praktyki potrzebne do szkoły i nie wyobrażam sobie, że dopadnie mnie to w trakcie pracy! rozważam nawet zawieszenie szkoły do przyszłego roku!!!
A jaką dawkę bierzesz? Może przejdź się do dermatologa i poproś o jej zmniejszenie? Ja podrażnienia nie mam żadnego..łuszczyłam się dwa razy przez te 4 miesiące i stosowałam na to lekki peeling i było po temacie. Na co dzień oprócz kremu z filtrem la roche posay 50+ sporadycznie smaruję się nawilżającym nivea. A dawki biorę spore Więc dermatolog to jedyne co mogę doradzić.

sskers jest offline  
Stary 2014-10-13, 18:34   #4213
gestapo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
A jaką dawkę bierzesz? Może przejdź się do dermatologa i poproś o jej zmniejszenie? Ja podrażnienia nie mam żadnego..łuszczyłam się dwa razy przez te 4 miesiące i stosowałam na to lekki peeling i było po temacie. Na co dzień oprócz kremu z filtrem la roche posay 50+ sporadycznie smaruję się nawilżającym nivea. A dawki biorę spore Więc dermatolog to jedyne co mogę doradzić.
dawkę mam niewielką, bo 30mg. na ok 55kg! w akcie rozpaczy kilka dni temu zeszłam na 20mg. dermatologa mam 500km od domu i wizytę mam dopiero na początku listopada
gestapo jest offline  
Stary 2014-10-13, 23:17   #4214
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
dziewczyny co myślicie o stosowaniu pantenolu zamiast kremu do twarzy?
Prawdę mówiąc nie widzę przeszkód. Tylko nie wydaje mi się, żeby miał znacząco pomóc.

Cytat:
kompletnie nie mogę poradzić sobie z podrażnieniem, pieczeniem, ściągnięciem i potwornie bolącym czerwienieniem twarzy!!
Co dokładnie masz na myśli? Ja brałam niską dawkę, ale cera też była podrażniona, ściągnięta, zdarzało się, że piekła, buraka miałam niemal stałego. Ciężko powiedzieć czy u ciebie reakcja jest anormalna czy standardowa. Długo bierzesz izo? Kiedy kończysz?

EH. Pisałam już, że po półtora miesiąca od zakończenia kuracji wróciło mi przetłuszczanie włosów. Niech to szlag. Przez rok przyzwyczaiłam się do niezłych włosów nawet trzeciego dnia, a teraz znowu mam przetłuszczone na drugi dzień. Nie można mieć wszystkiego.

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-10-13 o 23:22
--Olka-- jest offline  
Stary 2014-10-14, 08:10   #4215
kennedy
Zakorzenienie

Nie przejmuj sie mi tez wrocilo po miesoacu.
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline  
Stary 2014-10-14, 08:43   #4216
sskers
batonik

Ja przed kuracją włosy myłam średnio co 5 dni; i ze względów higienicznych w trakcie też co tyle myję. Ciekawe ile maksymalnie przetrzymałyby
Cytat:
dawkę mam niewielką, bo 30mg. na ok 55kg! w akcie rozpaczy kilka dni temu zeszłam na 20mg. dermatologa mam 500km od domu i wizytę mam dopiero na początku listopada
No to masz niską dawkę. Widocznie tak organizm reaguje Jeśli jesteś u końca kuracji, brałabym te 20mg co drugi dzień. Może organizm trochę ustabilizuje się.

Zadzwoń do tej swojej dermatolog. Na pewno Ci pomoże wcześniej Mój dermatolog nakazał wręcz, że jak coś się dzieje pierwsze co mam do niego dzwonić.

sskers jest offline  
Stary 2014-10-14, 10:46   #4217
marcys255
Raczkowanie

Cytat:
Prawdę mówiąc nie widzę przeszkód. Tylko nie wydaje mi się, żeby miał znacząco pomóc.

Co dokładnie masz na myśli? Ja brałam niską dawkę, ale cera też była podrażniona, ściągnięta, zdarzało się, że piekła, buraka miałam niemal stałego. Ciężko powiedzieć czy u ciebie reakcja jest anormalna czy standardowa. Długo bierzesz izo? Kiedy kończysz?

EH. Pisałam już, że po półtora miesiąca od zakończenia kuracji wróciło mi przetłuszczanie włosów. Niech to szlag. Przez rok przyzwyczaiłam się do niezłych włosów nawet trzeciego dnia, a teraz znowu mam przetłuszczone na drugi dzień. Nie można mieć wszystkiego.
Mi też zaczęły się przetłuszczać po staremu po 2 miesiącach od zakończenia kuracji ale chociaż te 8 miesięcy miałam spokój

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-10-14, 15:55   #4218
Selavie
Rozeznanie

Dziewczyny, bardzo proszę o polecenie dobrego żelu do mycia twarzy! Do tej pory używałam Bielendy z aloesem, ale oczywiscie wycofali Potrzebuję czegoś z dobrym składem( bez SLS), łagodzącego zaczerwienienia/ podrażnienia. Będę mega wdzięczna!
Stary 2014-10-14, 17:10   #4219
marcys255
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny, bardzo proszę o polecenie dobrego żelu do mycia twarzy! Do tej pory używałam Bielendy z aloesem, ale oczywiscie wycofali Potrzebuję czegoś z dobrym składem( bez SLS), łagodzącego zaczerwienienia/ podrażnienia. Będę mega wdzięczna!
Żel sylveco rumiankowy lub tymiankowy ma dobry skład .Używałam też emulsji micelarnej anida medi soft -jakoś tak - i ziaja med kuracja lipidowa. Oba do siebie bardzo podobne i łagodne

Stary 2014-10-15, 20:07   #4220
ursaliana
Rozeznanie

Hej
Byłam dzisiaj u mojej dermy i przepisała mi na wągry differin, i na dzień base matt, to jest krem matujący, strasznie sie mi przetłuszcza cera
No i na moje przetłuszczające włosy przepisała mi acnosan T i tu sie boje go stosować, bo normalnie on jest do twarzy i na bazie alkoholu, nie zaczną mi po tym wypadać włosy przypadkiem bardzo prosze o pomoc
ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-15, 20:14   #4221
Selavie
Rozeznanie

Ja bym się alkoholu nie bała, od dawna używam wcierki na bazie alkoholu i zawsze ratuje mi włosy w chwilach kryzysu
Stary 2014-10-15, 20:41   #4222
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Ja bym się alkoholu nie bała, od dawna używam wcierki na bazie alkoholu i zawsze ratuje mi włosy w chwilach kryzysu
W sumie dermatolog chyba wie co przepisuje, najwyzej bede lysa
Dzieki za odpowiedz
ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-16, 00:01   #4223
Selavie
Rozeznanie

Spoko Ja tymczasem zastanawiam się nad zabiegiem na przebarwienia. Jest do wyboru peeling laserowy, laser CO2 i cosmelan. Nie mam pojęcia na co się zdecydować...
Stary 2014-10-16, 11:55   #4224
gestapo
Raczkowanie

Cytat:

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość

No to masz niską dawkę. Widocznie tak organizm reaguje Jeśli jesteś u końca kuracji, brałabym te 20mg co drugi dzień. Może organizm trochę ustabilizuje się.

Zadzwoń do tej swojej dermatolog. Na pewno Ci pomoże wcześniej Mój dermatolog nakazał wręcz, że jak coś się dzieje pierwsze co mam do niego dzwonić.
jestem dopiero na początku kuracji. zaczęłam pod koniec lipca. startowałam od dawki 20mg. po miesiącu 30mg. i teraz od kilku dni znowu 20mg.
od zawsze miałam bardzo wrażliwą skórę. dobranie kremu jeszcze przed rozpoczęciem kuracji było udręką. teraz jest sto razy gorzej.
kiedy zaczyna się coś dziać, a najczęściej z normalnego stanu w miarę wyciszonej skóry to robi się potworne podrażnienie w ciągu kilku minut. skóra zaczyna ciągnąć w nieregularnych miejscach, czyli np. na prawym policzku i brodzie. zaczyna bardzo piec robi się czerwona, wręcz bordowa! natychmiast usta robią się suche jak wiór i żadna pomadka czy krem nie przynosi ulgi. usta błyskawicznie piją wszystko co w ni wsmaruję. w tym czasie puchną mi np. ręce lub stopy, oczy również. odczuwa to całe ciało.
przykładanie chłodnych okładów na twarz nie pomaga wręcz zaostrza.
taki zaostrzony stan może trwać kilka godzin i nie jestem w stanie tego choć odrobinę załagodzić. tak jest codziennie. wklepywanie dużej ilości krem nic nie pomaga.
podkład czy korektor traci kompletnie swoje właściwości kryjące. po prostu tak jakby stracił swój pigment. smaruję go na twarz, a nie ma po nim najdrobniejszego śladu.
dziwne rzeczy dzieją się z moim nosem. przy takim zaostrzonym stanie robi się bordowy i boli kiedy go dotykam. skóra na nim jest twarda i nabrzmiała. aha i jeszcze zrobiły mi się na nim takie białe, szorstkie, wypukłe krosteczki. w miejsce starych, czarnych wągrów przyszło to.

paraliżuje mnie ten stan. boję się wychodzić z domu, bo nie chcę narażać swojej skóry na wiatr, słońce czy deszcz. popadam już w lekką paranoję. jestem bardzo tym wszystkim zmęczona.
buzia jest już ładna, nic mi nie wyskakuje, a nie mogę się tym cieszyć
gestapo jest offline  
Stary 2014-10-16, 12:26   #4225
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
jestem dopiero na początku kuracji. zaczęłam pod koniec lipca. startowałam od dawki 20mg. po miesiącu 30mg. i teraz od kilku dni znowu 20mg.
od zawsze miałam bardzo wrażliwą skórę. dobranie kremu jeszcze przed rozpoczęciem kuracji było udręką. teraz jest sto razy gorzej.
kiedy zaczyna się coś dziać, a najczęściej z normalnego stanu w miarę wyciszonej skóry to robi się potworne podrażnienie w ciągu kilku minut. skóra zaczyna ciągnąć w nieregularnych miejscach, czyli np. na prawym policzku i brodzie. zaczyna bardzo piec robi się czerwona, wręcz bordowa! natychmiast usta robią się suche jak wiór i żadna pomadka czy krem nie przynosi ulgi. usta błyskawicznie piją wszystko co w ni wsmaruję. w tym czasie puchną mi np. ręce lub stopy, oczy również. odczuwa to całe ciało.
przykładanie chłodnych okładów na twarz nie pomaga wręcz zaostrza.
taki zaostrzony stan może trwać kilka godzin i nie jestem w stanie tego choć odrobinę załagodzić. tak jest codziennie. wklepywanie dużej ilości krem nic nie pomaga.
podkład czy korektor traci kompletnie swoje właściwości kryjące. po prostu tak jakby stracił swój pigment. smaruję go na twarz, a nie ma po nim najdrobniejszego śladu.
dziwne rzeczy dzieją się z moim nosem. przy takim zaostrzonym stanie robi się bordowy i boli kiedy go dotykam. skóra na nim jest twarda i nabrzmiała. aha i jeszcze zrobiły mi się na nim takie białe, szorstkie, wypukłe krosteczki. w miejsce starych, czarnych wągrów przyszło to.

paraliżuje mnie ten stan. boję się wychodzić z domu, bo nie chcę narażać swojej skóry na wiatr, słońce czy deszcz. popadam już w lekką paranoję. jestem bardzo tym wszystkim zmęczona.
buzia jest już ładna, nic mi nie wyskakuje, a nie mogę się tym cieszyć
Kompletnie nie wiem co ci na to poradzic. A co mowi twoj dermatolog ? Wie w jakim stanie jestes?

ursaliana jest offline  
Stary 2014-10-16, 13:00   #4226
krolowa zurawin
Zadomowienie

zdaje relacje z mojej wczorajsze wizyty u dermatologa...
przedstawiłam mu cała moją historię (w wielkim skrócie) opowiedziałam o problemie którym prawdopodobnie jest gronkowiec i o tym,że nie mogę nawilżyć cery,że wszystko mi ją przesusza...
Pogadałam z nim chwilę ,dostałam receptę na Aknemycin (na noc) i clindacne na dzień oraz na Dalacin C -doustny antybiotyk (2 opakowania) kazał mi zrobić milion badać- hormony (żeby się upewnić że to nie jest powód) oraz... ASPAT,ALAT,cholesterol i trójglicerydy,a wiecie co to oznacza- planujemy drugą kuracje,jeżeli ma mnie rzeczywiście wyleczyć z trądziku to ja w to wchodzę(8 straconych lat i wiele blizn...)
Ogólnie jeżeli chodzi o dermatologa to ma tak max 35 lat jest profesorem habilitowanym, zrobił na mnie pozytywne wrażenie(przynajmniej na mnie spojrzał,czego niektórzy nawet nie robią) rozpisał mi wszystkie dawkowania,pogadaliśmy o nietolerancjach pokarmowych,o wpływie jedzenia na trądzik,wpływie hormonów i ogólnie wszystkiego.
Jedyna dziwna rzecz która mnie zastanawia to zalecenia żeby myć twarz 4 razy dziennie ... wydaje mi się że to może działać wysuszająco -tutaj też rozmawiałam z tym Panem na ten temat i polecił mi np. żel z Iwostinu albo A-dermy... co o tym myślicie?
Stary 2014-10-16, 15:25   #4227
Selavie
Rozeznanie

KrólowaŻurawin widzę, że podobnie jak u mnie. Też miałam zrobić badania i też dostałam Clindacne. Jednak o drugiej kuracji nie było mowy - jeśli twoim jedynym rodzajem wyprysków są zaskórniki to chyba żaden dermatolog nie zaproponuje Izoteku. Nie wiem od czego robią Ci się te ranki, ale problemy Twojej cery nie wyglądają mi na trądzik...
Stary 2014-10-16, 18:08   #4228
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Spoko Ja tymczasem zastanawiam się nad zabiegiem na przebarwienia. Jest do wyboru peeling laserowy, laser CO2 i cosmelan. Nie mam pojęcia na co się zdecydować...
Jak się zdecydujesz to daj znać... I o efektach.
Pisałam wielokrotnie, że - o ile trądzik nie wróci - to pół roku po kuracji idę likwidować blizny (luty 2015).

Cytat:
od zawsze miałam bardzo wrażliwą skórę. dobranie kremu jeszcze przed rozpoczęciem kuracji było udręką. teraz jest sto razy gorzej.(
To chyba odpowiedź na twoje pytanie. Nie dociekałaś co może być tego przyczyną? Moja cera jakoś bardzo wrażliwa nie była, a w trakcie kuracji miałam objawy podobne do twoich tylko w dużo mniejszym stopniu. Możliwe więc, że reagujesz dużo bardziej, bo już wcześniej miałaś dużo bardziej wrażliwą skórę.
Nie ma jednak co minimalizować takich objawów, najlepiej byłoby skonsultować się z dermatologiem. Jeśli nic nie poradzi... Cóż.

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Jedyna dziwna rzecz która mnie zastanawia to zalecenia żeby myć twarz 4 razy dziennie ... wydaje mi się że to może działać wysuszająco -tutaj też rozmawiałam z tym Panem na ten temat i polecił mi np. żel z Iwostinu albo A-dermy... co o tym myślicie?
35 lat to chyba za mało na profesora habilitowanego. Przyznaję, że prędzej poszłabym do młodego faceta ginekologa niż dermatologa, ale ad rem.
Według mnie mycie twarzy 4 razy dziennie to zbyt dużo. Ja z użyciem wody myję twarz jednokrotnie w ciągu dnia. Większość dermatologów (i z tego co czytałam) poleca mycie twarzy góra 2 razy dziennie.

Cytat:
Nie wiem od czego robią Ci się te ranki, ale problemy Twojej cery nie wyglądają mi na trądzik...
Dokładnie.
Stary 2014-10-17, 17:08   #4229
aniiaa123
Raczkowanie

a moze macie do polecenia jakąs wcierke na wypadanie wlosow ? boje sie ze niedlugo wypadną mi wszystkie bo wychodzą garsciami jestem prawie 5 miesiecy po kuracji
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-10-17, 20:02   #4230
Selavie
Rozeznanie

Z całego serca polecam wcierkę KAMINOMOTO!
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości